Ines zg

Sunrise Mamlouk Palace Hurgada

170 poruka u ovoj temi

Kazem vam da su in naterali da sve ciste,i dobili su neku kontrolu,pa mislim ako vi odete tamo uskoro da ce vam bar biti malo cistije u restoranu! Ja vam pricam realno za tu plazu i vodu kako izgleda...nema razloga da lazem...ali je razlika kupati se na otvorenom moru i u laguni...to ce vam svako reci...

Dragi Pedja,

kamo srece da to sto ste mi rekli nije istina i da je samo ruzan san. Ja vec vidim sebe kako sizim tamo i kako mi sve smeta. Najvise mrzim prljavstinu, taj smrad loja, mutno more, i jos ne daj boze i stomacne probleme.

Vec vidim da necu ni biti u tom hotelu, ni njegovoj plazi, nego traziti neku drugu, lepsu kao sto ste je i vi nasli.

Toliko sam i ja trazila po netu, citala, gledala fotke i opet promasaj.

Vec mi je letovanje upropasceno i ne vidim nista lepo u ovom letovanju.

Puno vama hvala i da sledece godine i vi a i ja odaberemo bolji hotel .

Izmenjeno (ljerka)
Skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskreno isao sam 3 puta na brod,samo da bi se kupao na Giftinu-rajsko ostrvo i na otvorenom moru.plaza na Giftunu je kao na KAaribima,zlatni pesak i zeleno tirkizno more bistro i sve se vidi kao da je staklo...to je prelepo nesto!!

a Hurgada vam nema neke plaze, uglavnom je taj tip laguna ili su jako lose pa se kupaju u bazenima...ja sam vam napisao da je plaza hotela Elysees najbolja...zove se Dream Beach...i tamo dolaze egipacni koji imaju love da plate ulaz i dosta nasih iz Srbije...za tu plazu znaju svi,mladji svet iz Hurgade,nije tesko naci a sreca taxi je jeftin i ako odete ipak u Mamlouk ne dajte vise od 20 funti do grada ni slucajno vise...jedan pravac...to vam dodje malo manje od 3 eura...tako da znate...zelim vam lep odmor i voleo bih kad se vratite da mi kazete kako vam se dopala plaza?

palacinke o kojim sam vam pisao i misris jagnjetine u vecini hrane...

pozdrav!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav Pedja,

Jos jednom hvala na opsirnom opisu svega sto me ceka tamo. I ja se jedino radujem Giftunu, pa me to tesi. Obavezno cu vam pisati kada se vratim ,krajem avgusta.

A o mirisu jagnjetine, uuuuh...uzzzas

PS. jos jedno pitanjce: da li da ovde kupim dolare ili eure, pa da tamo menjam za eg. funte, obzirom da imam dinare ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponesite eure a u hotelu imate menjačnicu...1 euro je 7 funti. ( ponesi te sebi Linex i Enterofuril i pijte 3 puta dnevno i jedno i drugo...ako vas uhvati problem neporane salate i voca:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Eeeeh, ovo ce biti sve , samo ne opusteno letovanje, kakvo sam zelela :(

 

Hvala puno Pedja!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma pusti detonaciju za Egipatbez-zuba.jpg . Pedjino iskustvo je grozno ali u moru pozitivnih iskustava ne mogu da se obazirem samo na njegovo.

Meni licno nije bitno sto je hotel star 2 ili 7 godina. Vrlo mi je bitno da nemam stomacnih problema ali posle cele ove frke ne verujem da ce ih biti jer ce vise paziti. Klopa jeste bitna, ali ja sam se iz Egipta uvek vracala gladna ( jednostavno nije hrana po mom ukusu)

Mi smo u hotelu od 04.08., tako da vas cekamo na plazismajl.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala ti na ovom postu, mi stizemo verovatno uvece, ali se vidimo vec sutradan smajl.jpg

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedno pitanje za Pedju:

Da li je moguce otici onim pontonom na plazi malo dalje pa se tamo kupati, van "lagune", kakvo je tamo more?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedno za Pedju, otkud takva greska ako si vec nekoliko puta letovao u Egiptu i poznajes ljude tamo, zar nije bilo nikoga da te upozori na hotel??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cekamo vas!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nego...kako da se nadjemo, pored onoliko ljudi smajl.jpg

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav Pedja, jos jedno pitanjce..Da li je moguce traziti bolju sobu ili pak onu koja je blize plazi i kome se za to obratiti?

Naravno, baksis se podrazumeva, ali me zanima da li to moze u hotelu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putnice, kad ti ides u Mamlouk? Mi tek 25-og, pa ako ides ranije bilo bi super da napises svoja iskustva, ipak je ovaj Egipat nepredvidiv :)

 

Hvala!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

idem sad u subotu od 07.08-21.08, tako da cu vam napisati kako je bilo, mada po Pedjinom opisu i nisam bas optimista :(

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan dogovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratio sam se iz ovog hotela juče (2. avgust) i imam drugačije utiske u odnosu na ono što piše Pedja_Pedja, ali mislim da je ključ u tome što je i sam naveo - da su zaista bile neke kontrole. Drugi ili treći dan od dolaska (došao 19. jula) dobili smo neke ankete o kvalitetu usluge, pa verujem da su rešili da nešto promene. Pretpostavljam da su se Neckermann i Thomas Cook (izuzetno jake turističke agencije) pobunile, a tada je bilo dosta njihovih predstavnika koji su, kako mi se čini, dobro isprozivali osoblje.

Što se tiče hrane, možda bi mogli da je malo više variraju, ali ništa strašno. Desetak ljudi iz grupe sa kojima sam se nešto više družio i razgovarao nisu imali stomačnih problema, uz jedan izuzetak, ali mislim da je tada u pitanju bio sladoled kupljen van hotela. Rizikovao sam i jeo sveže povrće i voće i nisam imao nikakvih problema. Nikakvih ograničenja nije bilo po pitanju hrane, bilo da su u pitanju pomenute palačinke, bilo druga jela koja daje kuvar. Pošto gosti ovog hotela mogu da koriste i usluge susednog hotela iz istog lanca, može se jesti i u njihovom restoranu. Odlazio sam sasvim normalno, i to bez narukvice, a niko mi nije postavljao nikakva pitanja. Moj subjektivan utisak je da je hrana u susednom hotelu bolja, ali imajte u vidu da se ukusi razlikuju. Jedina zamerka je da ne umeju da lepo naprave, ni manje ni više, nego - egipatsku baklavu. Slatkiši bi mogli da im budu malo bolji, mada i ovo možete uzeti sa rezervom jer slatko ne jedem često ni kod kuće.

Hotel redovno organizuje aktivnosti kao što su škola trbušnog plesa, joga, aerobik, kulturno-umetnički program, večeri za decu i još neke sitnice, tako da se vreme može ispuniti i na taj način.

Nisam koristio nijedan od hotelskih bazena, a neki od gostiju koji jesu smatraju da bi bazeni mogli da budu i čistiji. Ne mogu da potvrdim na osnovu ličnog iskustva, jer sam pored njih samo prolazio.

Ne bih se složio sa Peđinim utiskom o plaži, jer je boja mora (bar za vreme mog boravka ) bila prijatna svetlozelena. Tokom dana plažom prolaze momci koji je čiste ili uzimaju čaše, šolje i tanjire koje su gosti koristili. Nenametljivi su i pitaju da li smeju da odnesu čašu ukoliko nisu sigurni. Deo plaže je plitak, što je bilo zgodno za ljude sa malom decom, ali oko sredine je voda pristojne dubine za plivanje. Pesak je dosta sitan i prijatan, mada prvih 5-10 metara ima kamenčića, ali nisu strašni. Mesto se može naći i ako se kasnije dođe, a imaju i pravilo da se peškiri i slični predmeti koji glume "rezervaciju" uklanjaju, ali se mogu dobiti nazad kod kioska gde se dele peškiri. Na taj način su uspeli da reše problem "pametnjakovića" koji "zaborave" peškir tokom večeri, mada zbog veličine plaže za ovim zaista nema potrebe. Peškire je najbolje uzimati na plaži, a često ih izdaje jedan ljubazan momak po imenu Gamal, sa kojim se može sasvim lepo popričati.

Generalno gledano, osoblje je uslužno, ljubazno i korektno. Neki od ljudi sa kojima sam se družio imali su sitnije zamerke, i to uglavnom na sobare. Naš sobar je bio pomalo čudan po pitanju bakšiša, verovatno zbog hotelske politike da ne odobrava njegovo davanje/uzmanje. Nesrećnom sobaru sam ostavio bakšiš na televizoru, na jastuku, ispod jastuka (egipatski običaj), napisao na cedulji da ga slobodno uzme i konačno sam ga video petog dana i tutnuo mu ga u ruke, dok se ovaj okretao da vidi da li ga je neko primetio. Šankerima sam tutnuo par funti i dobijao sam piće preko reda (pošalje kelnera na bukvalno pet metara od šanka za kojim se uzima piće), piće posle radnog vremena i još neke sitnice. Momci su za svaku pohvalu, naročito kada je u pitanju usluživanje vesele grupe iz Srbije ;-)

U blizini hotela se nalaze tri tržna veća centra. U dva najbliža se nalazi lanac Cleopatra, koji je popularan zbog radnji sa fiksnim cenama (jasno su označene na više jezika), mada su radnje sličnog tipa u Memši ili Sakari donekle jeftinije. Njihove prodavnice drže suvenire, majice, peškire, opremu za plažu i ostale sitnice koje se najčešće kupuju. Treći tržni centar, koji je malo udaljeniji, zove se Senzo i isti je kao evropski tržni centri, gde se mogu kupiti razne vrste zapadne robe, a poseduje hipermarket i bioskop.

Ukoliko mogu da pomognem na još neki način, slobodno pitajte.

Izmenjeno (NeTom)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka