sonestraneduge

Kako da usaglasimo kriterijume

38 poruka u ovoj temi

U dilemi sam da li da uopste pisem svoja iskustva, imajuci u vidu da je nekome lepo ono sto meni nije lepo i obrnuto.Zato se pitam i pitam sve vas...kako da usaglasimo kriterijume, pa da se zna koliko se moze verovati iskustvu svakoga od nas?

Recimo, vodic nam je rekao..hoteli u Egiptu s e renoviraju tako sto se jedne godine sredi trecina soba, pa neke naredne trecina....itd.I tako ce neko dobiti lepu sobu i reci da laze onaj ko je imao nesrecu da dobije onu, planiranu za renoviranje 2013.godine.

Ili...neko je bio u hotelu dok jos nije bila navala turista, pa je bilo lezaljki za sve, a neko, opet, kada se otimao ili bio svedok kako bakici od 75 godina lokalni gost otima i lezaljke i suncobran, jer, zaboga, nije bila tu u kontinuitetu, nema veze sto je otisla samo na rucak i sto je njena unuka spavala u podne.

Ili, opet, hrana je bila solidna i moglo se dobiti i koje dobro parce mesa dok nisu dosli Rusi u ogramnim kolicinama,pa se meso delilo na kasicicu?

USTVARI, hocu da kazem da svi mi imamo dobre namere, reci onima koji krecu nasim putem sta ih ceka, ali se svi nismo nasli na istom mestu u isto vreme....valjda su nam zato i iskustva razlicita

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpuno si u pravu. Chak mi se chini da je, kada su hoteli u Hurgadi u pitanju, ovo bash jako izrazheno. Od hotela sa 3* pa do onih sa 5*, na 3 strana i 2 domaca foruma pronashla sam toliko razlichite komentare, od strahovito loshih, po pitanju svake stavke (hrana, lokacija, cene..), do sjajnih, za jedan te isti hotel..

Mislim da ovo ne mozhe i ne treba da se usaglashava (jer afiniteti i pojam dobrog letovanja su svakom drugachiji), vec prosto treba da se potrudimo da objektivno komentarishemo i opishemo poseceni hotel. :cool:

Znachi, utisak "hrana je ochajna" ne znachi mi nishta jer je jako subjektivan.. mozhda sam vegetarijanac pa mi ne smeta shto su, npr. jela sa malo mesa, puno povrcja, mozhda volim zachinjena jela a nekom drugom to smeta i sl.

Samo dobronamerni opisi, bez predrasuda i ocrnjivanja. :uterivac-reda:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dok god se operiše konstrukcijama tipa "agencija nam je ukrala prvi dan aranžmana" - mislim da nema šanse da se nešto pozitivno desi ni na ovom polju...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kriterijumi se nikako ne mogu usaglasiti, niti postoji objektivnost po tom pitanju.

Do sada sam uvek konsultovala TripAdvisor i Trivago i nikada se nisam prevarila, iako ce mnogi reci da su stranci prestrogi. Jedini promasaj bio je u slucaju hotela Sun&Sea u Hurgadi koji sam uplatila zahvaljujuci pozitivnim komentarima na ovom sajtu. Mnogi ce i dalje tvrditi da je to dobar hotel, ali ja u losijem nisam bila, a ne preferiram hotele koji imaju visoku kategorizaciju. Inace, hotel mi sluzi samo da prespavam, pa mi je bitno da bude cist i da hrana bude zadovoljavajuca, naravno, i da lokacija bude dobra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i na TripAdvisoru i Trivagu imash sjajne i uzhasne utiske o istim hotelima, nishta objektivno ni tamo nema. A stranci tek imaju drugachije zahteve od nas..

Mislim da chinjenica mozhe objektivno da se iznese, a mi pojedinachno mozhemo da cenimo da li nam neshto odgovara vishe ili manje.

Ja mogu da kazhem da je hotel na uzhasnom mestu, ali niko ovde ne zna da li je meni uzhasno kad je hotel u centru ili kad je daleko od centra. Ali ako kazhem da je na 5km od centra, svako mozhe da proceni ovu informaciju u pozitivnom ili negativnom smislu.. I time dobijemo na objektivnosti :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice lokacije postoji google, odnosno mapa, pa uvek mozes tacno videti gde se hotel nalazi. A sto se tice TripAdvsora, znas kako, ukoliko 30 ljudi kaze da je nesto dobro, a troje da je lose, nema nikakve sumnje da je takav smestaj, ako nista drugo, zadovoljavajuc. I ono sto je jako bitno jeste odnos cena/kvalitet, odnosno da za svoj novac dobijes ocekivano.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opet, nas 300 sa 300 razlichitih stavova :) Ali, to tako i treba da bude.

Ma, lokaciju sam pomenula samo da bih istakla kako jedna karakteristika mozhe da se posmatra manje ili vishe objektivno, a to je moglo da bude i bilo koja druga stavka na osnovu koje biramo smeshtaj. Lichno, za put se uopshte ne odluchujem na osnovu tudjih ocena i komentara sa sajtova, vec samo chinjenica, inache, (da sam poslushala sajtove za ocene hotela) verovatno nikad ne bih izabrala hotel u kojem cju, ponovo da letujem i ove godine.

Jedva chekam! :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve je to lepo, samo na koji nacin doci do "cinjenica" osim iscitavanja tudjih utisaka. Sto je vise takvih komentara, to je veca verovatnoca da cete dobiti validne informacije. Treba biti oprezan kada su komentari u stilu "najbolji hotel", "extra", "fenomenalno" itd. Jer zalosno je ako neko da jako velike novce, a ne dobije ono sto je zeleo, a koliko vidim cesto se desava. Treba se informisati i o kulturi zemlje u koju dolazite, odnosno o mentalitetu ljudi. Obratiti paznju i na temperature, vlaznost vazduha itd.

Izmenjeno (lav)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba biti oprezan kada su komentari u stilu "najbolji hotel", "extra", "fenomenalno" itd. ... Treba se informisati i o kulturi zemlje u koju dolazite, odnosno o mentalitetu ljudi. Obratiti paznju i na temperature, vlaznost vazduha itd.

E, to i rekoh, chinjenice :D

Ugushili smo temu :bolje-da-cutim:

Izmenjeno (shmizlica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve li su tebe "chinjenice" danas spopale! :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao nemam pojma! plezko.jpg

Malo me nervira neizvesnost, shto se vishe priblizhava datum polaska, bicje da je to. Ne znam kad je let, ne znam kad je povratak, ne znam da li ce pokushati da nam podvale sa loshim sobama.. a volem chinjenice, pa to ti je hehe.jpg

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne sekiraj se, bice ti lepo i, koliko vidim, nije ti prvi put u Egiptu, sve znas k'o velika... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U dilemi sam da li da uopste pisem svoja iskustva, imajuci u vidu da je nekome lepo ono sto meni nije lepo i obrnuto.Zato se pitam i pitam sve vas...kako da usaglasimo kriterijume, pa da se zna koliko se moze verovati iskustvu svakoga od nas?

Nikako. Napisi svoje utiske, neko ce se s tobom sloziti neko nece, nakon sto komentara izvucicemo neku statistiku, i zakljucicemo sami za sebe. A jos ako stavis koju sliku...

Ja licno najvise volim holidaycheck.com tu ima zaista puno slika, koristim i tripadvisor, naravno putovanja, i sajt hotela.... Pa vagam. Za sad, samo jedan zajeb.

Tako da, pisi a ako ne ume sam da donese odluku nego se osloni iskljucivo na tvoj opis, jbg njegova greska.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ja da se prikljucim. potpuno se slazem sa vama. moram pohvaliti jedan komentar za hotel u koji ja idem (Steigenberger al dau beach). Jedan kolega forumas opisivao je hranu tako sto je rekao da je prebrojao jedno jutro za dorucak razlicite vrste peciva- npr 25 slanih i 35 slatkih. to su cinjenice. Ako neko posle toga kaze kako je hrana u tom hotelu losa ili "onako" onda taj komentar i nije merodavan.

Poenta je da uz svaki komentar bude i neki dokaz, slika, cinjenica i tako ce i ovaj forum biti korisniji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E sad, ne mogu bas da se zakunem, pa se izvinjavam ako gresim,ali mi se cini da je bas o tom hotelu rec...saputnica na izletu mi je rekla da taj hotel ima plazu dugo 1,5 km, sto je dobro, ali su toliko, pa cak i vise razudjene sobe.Njih su odvezli nekim malim kolima sa recepcije do soba, pa kad su videli kolika je razdaljina u pitanju, a imali su i malu decu, trazili su zamenu soba.Receno im je da je Argus tu uplatio upravo samo te najudaljenije sobe i da za blizu sobu moraju da doplate po 5oevra, sto im je potvrdio i Argusov vodic.I tako, dobili su blize sobe, ali uz povecanje cene od 5o evra.

Ali, zato primedbi na hranu nisu imali.A imali su i ciste peskire:smorilo:

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka