zaki

Kajak na Skijatosu

66 poruka u ovoj temi

Zaki,

Ako ti nije teško, kad si se već izbrusio, predloži šta da nabavim od ovih Sevylor kajaka:

• Adventure
  • Colorado
  • Yukon

Voleo bih da ga koristim na raftinzima Drinom, Tarom, Ibrom..., ali isto tako i na moru da popakujem klinke (3 i 5 godina), ili suprugu pa da obilazimo plaže. Ne bih voleo da je totalno spor i neupravljiv, pa da me smori posle 2 dana. Znam da je teško naći kompromis, ali ako imaš ideju šta je najbolje ti reci.

Za sad sam najbliže Yukon-u, ali ne znam da li se isplati dati preko 50.000 rsd za njega. Da se radi samo o moru rado bih uzeo i Adventure i uštedeo gotovo pola svote, ali mi na oko deluje suviše sporo i nemam pojma koliko je upravljiv.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Yukon je izrađen na istom principu kao Colorado tj dvoslojan. Ima lepu liniju, lepo izgleda ali mislim da nije podesan za more zato što je zatvoren, Mislim da više odgovara za brze vode. To što je zatvoren smanjuje i prostor da ubaciš klince, aljkavo nabacaš stvari, peškire, suncobran ... već sve moraš da zavlačiš i pakuješ. U tom kontekstu Colorado mi deluje kao bolji izbor za opuštenu plovidbu od plaže do plaže.

Adventure izgleda kao kada

:D

Šalim se, čudne su mu komore, mislim da su i manje zapremine od Colorada što znači da opterećen ima dublji gaz a samim tim i veći otpor u vodi.

Ima jedna stvar oko Sevylora o čemu se piše na stranim forumima, a to je da su stariji modeli kvalitetnije izrade od novijih. Bilo je dosta reklamacija od kada ih je preuzeo Coleman.

Obavezno kupi i sklopiva Sevylorava vesla.

Sa moje pozicije mislim da je Colorado najbolji izbor, pa onda Yukon.

ako mi se dozvoli da još kažem da je moj Colorado na prodaju.

:'(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru!

Pusti mi na pp podatke o tvom Coloradu (cena, stanje - vizuelno, tehnički, starost...)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ako mi se dozvoli da još kažem da je moj Colorado na prodaju.

:'(

Ponuda za prodaju kajaka više nije aktuelna, nagovoren sam da ga zadržim tako da kajak neplanirano ponovo ide na more.

:wub:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala zaki i bulns ili kako vec :D pokusacu da odem na par treninga :) za pocetak ne znam da li je dobro da li odmah da kupujem kajak ili... Videcu porazgovaracu sa mojima jer ipak imam 12 godina :D mislim da je sad pravo vreme da pocnem da treniram.Inace do sad nisam ni jedan sport trenirala jer sam po ceo dan bakcala sa klavirom sada sam ga jednim delom resila i imacu cas samo jednom nedeljno a naci cu vremena za vezbanje :D inace sam jako slabe kondicije jer kada ustrcim uz 14 stepenika preba mi negde oko minut da dodjem sebi :D jos jednom puno hvala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

i jos jedno pitanjce :D da li mislite da je intex kajak k1 dobar ipak sam odlucila da ostavim sestru na obali :D jer ona ostaje na kipru da zivi a ja se vracam za novi sad :D samo za svrckanje oko obale :D i da jos nesto da li je za treniranje kajaka potreban sopstveni kajak ili ipak klub to obezbedjuje? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eee ako stvarno imaš 12 godina onda neka ti slobodno kupe taj intex, biće sasvim dobar.

:bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@zaki

Prostudirao sam malo onaj kajak koji ti je u planu (sea eagle fasttrack) i izgleda da je totalno ludilo za more, jezera... Ozbiljna priča, nema šta.

S druge strane meni bi, k'o budali šamar, legao onaj sea eagle explorer, jer je pogodan za brze vode do klase IV čini mi se. Fasttrack nije za to jer bi se odrao odozdo samo tako.

Ipak, kao kompromisno rešenje izgleda da će pasti Sevylor Yukon, što zbog cene, što zbog ponude prostora za višednevne ture (pola metra je duži od kolorada)...

Možda se i sretnemo na nekoj reci ;)

Pozz!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pao Yukon, isproban na Ibru u subotu! Sjajna avantura na bukovima klase I i II + buk Jagnjilo klase III.

Yukon se odlično pokazao. Koliko sam u društvu video odlično se snalaze i Kolorado, Pathfinder-i, Hydro Force...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drago mi je da sam svojim postovima barem malo doprineo da se još neko zainteresuje za ovakvu stvar.

Dugo ga koristi i uživaj u svakom trenutku.

:ziveli:

Izmenjeno (zaki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pao Yukon, isproban na Ibru u subotu! Sjajna avantura na bukovima klase I i II + buk Jagnjilo klase III.

Yukon se odlično pokazao. Koliko sam u društvu video odlično se snalaze i Kolorado, Pathfinder-i, Hydro Force...

Poštovani Hornet,

Da li bi ste bili ljubazni da mi kažete gde ste pomenuti kajak pazarili, pošto pokušavam već neko vreme da nadjem nekog ko ga u Srbiji prodaje. Zahvaljujem. ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ Hornet

Koja je bila cena kajaka ako nije tajna?

Ja sam ovde nasao par modela:

http://www.kajaci.rs...-na-naduvavanje

Nemam osecaj koliko se krecu cene. U Novom Sadu nisam video nigde da se prodaju, sem online narucivanja

Da li neko zna koja je cena Colorado ove godine?

@Zaki

Kada si pominjao gore da zelis da klupis sea eagle, da li si planirao pre odustajanja, da ga kupis u Srbiji, ili u inostranstvu. Koliko bi lupili carinu i pdv ako bi ga narucio napolju?

Zasto ne kupis elektricnu pumpu, mislim da bi vreme naduvavanja osetno skratio, plus ne bi bilo muke. Mislim da je cena relativno niska.

Pozz,

Zoki

Izmenjeno (zoki_ns)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledaj listu evropskih dilera na sajtu Seaeagle pa počni da razrađuješ kombinacije kako što jeftinije proći. Uveži kupovinu kajaka sa nekom drugom pričom ili razradi kombinaciju da kajak preuzmeš u nekoj zemlji EU kada odeš na more, Hrvatska ili Grčka.

Kraj letnje sezone je pravo vreme za kupovinu zbog popusta, isto tako prati Ebay, možda se pojavi nešto interesantno, kontaktiraj prodavce....

Najvažnije od svega je da UŽIVAŠ u svemu vezano za stvar koja te zanima pa i u kupovini, odabiru, planovima kako je koristiti.

Što se tiče električne pumpe meni je to nekako bezveze. Uvek mi je u glavi slika lenjog debelog amera koji je čak ugradio i mali električni vanbrodski motor pa onda krenuo kajakom da se rekreira u prirodi, pri tome je poneo pun frižider hrane i energetskih napitaka da nadoknadi potrošene kalorije. Nožna pumpa završava posao, a električna je samo dodatni teret koji moraš tegliti pored mehaničke pumpe koju svakako moraš imati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma kajak se nožnom pumpom napumpa za par minuta. Meni je delovalo strašno, ali nije ni najmanje i ne pada mi napamet da nabavljam električnu ;)

Inače, Yukon sam pazario u SportDepot-u i čak im je cena znatno niža nego na njihovom sajtu (izgleda da im je istaknuta pogrešna cena). Tačnije oko 53k, kao i na ostalim online prodajama tipa takolako i sl.

Pozz!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zadnjih godinu dana čitam ovaj forum i štedim i čekam dozvolu žene da kupim kajak na naduvavanje. Hteo bi da se i zahvalim na korisnim informacijama, koje je na ovu temu jako teško naći na domaćem terenu.Juče se napokon ta moja želja i obistinila. Iz Decatlona (Budimpešta) preko "poznanika" kurirskom službom je stigao kajak Sevyolor siroccopro http://www.decathlon.co.hu/siroccopro-2-szemelyes-kajak-id_8209267.html . Cena je u dinarima sa isporukom bila oko 37.000,00 din.. To je skori identičan kajak kao Sevyolor Colorado, osim što ima manje "gajki" za pričvršlenje stvari (vesla...) na sebi (što je meni malo mana).Ali ovo je bilo jedino mesto gde sam mogao naći nešto ovako i po toj ceni. Paket se sastojao iz kajaka, manometra, torbe i seta za krpljenje, što znači da vesla, pumpa... moraju da se dokupe. Pored Segedina i Budimpešte prodavnica Decatlon postoji i u Temišvaru. Pre svake samostalne kupovine proverite dostupnost proizvoda za tu prodavnicu. Zarada "poznanika" (koji imaju iskustvo u prelaženju granice...) za kupovinu je verovatno bio povraćaj poreza na granici, odnosno ja sam ga platio približno koliko je i na mađarskom internetu. Imam 100 kila i nisam ga kupovao napamet. Isti sam probao u Beogradu letos na splavu Barakuda, gde se organizuje "Beogradska avantura", odnosno veslanje ovim kajacima oko Ratnog ostrva i bio sam veoma zadovoljan, što je i potvrdilo moju odluku za kupovinom. Ostaje da kupim vesla i pumpu i kada otopli da ga probam na Tamišu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26823
    Ukupno tema
    901168
    Ukupno poruka