zaki

Kajak na Skijatosu

66 poruka u ovoj temi

Odlična kupovina, u suštini to je Colorado samo lepšeg dizajna. Odlična stvar je što su mu stavili Boston ventil na donju komoru. Nadam se da je kvalitet izrade u rangu starijih Colorada jer je po forumima bilo dosta komentara o kvalitetu izrade od kada ih je preuzeo Coleman.

Pokušaj da nađeš Seviylorova sklopiva vesla i ni slučajno nemoj da kupuješ neka jeftina kineska. Ako ti treba još neka informacija slobodno me kontaktiraj na pm.

Uživaj

z

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru. Vesla mislim da imaju da se kupe u Sport depot-u u Beogradu.

Treba mi savet kod sušenja i čišćenja kajaka, jer tu vidim mogući problem. Tačnije, koliko primećujem, voda možda može da uđe između oplate i vazdušnih komora (naročito u donjoj komori) jer vidim neke rupice za dreniranje, odnosno koliko je to učestalo u praksi i da li je potrebno dodatno sušiti komore (otkopčavati rejfešlus i vaditi ih napolje) pre pakovanja. Kakva su vaša iskustva ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni uvek ima vode oko donje komore, nešto kapilarno uđe na spojevima (šavovima), a nešto vode se slije niz veslo. To trebaš imati na umu jer ovaj kajak nije za korišćenje van sezone već samo leti. Povremeno pristaneš negde uz obalu, otvoriš onaj čep za drenažu, podigneš kajak sa suprotne strane dok ne iscuri nakupljena voda. Ništa strašno, uobičajena rutina.

Slobodno ga duvaj na maksimalni pritisak jer čim ga staviš na vodu ohladi se zrak u komorama pa postane izduvan. Malo je zastrašujuće kada izvučen stoji na suncu, koliko poraste pritisak u komorama, ali zato tako naduvan ide kao metak.

Prilikom duvanja treba povremeno rastresati bočne komore da se ne "naberu".Ima tu još caka ali ukapiražeš ih sam tokom eksploatacije. Nema potrebe da vadiš komore, ako i ostane mokar ništa mu neće biti od plastike je i sintetike pa ne truli.

Budi nežan i pažljiv oko ventila. Kupi neka kvalitetnija sklopiva kolica sa što većim točkovima. Treba ti još neki veliki platneni šešir sa što većim obodom, ja sam našao neki navijački beli sa izvezenim velikim grbom srbije pa kada sam veslao u hrvatskoj bio sam prava atrakcija na plaži, prilazili šokirani kupači da se slikaju sa mnom.

:bez-zuba:

Treba ti još jedna tanka bela majca sa dugačkim rukavima i neke bele komotne dugačke gaće od lana ili pamuka, naočare obavezno.

Izvinjavam se zbog ovih tehnikalija neprikladnih za temu o Skijatosu ali nekako je priča otišla u tom pravcu.

Zaključak, samo opušteno i uživaj u svakom trenutku.

:ziveli: .

pozdrav

zaki

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba ti još jedna tanka bela majca sa dugačkim rukavima i neke bele komotne dugačke gaće od lana ili pamuka, naočare obavezno.

Odličan ti je ovaj savet Zaki, veoma važan. Iako je moj Seayak zatvoren ja isto koristim pomenutu konfiguraciju za oblačenje. I to sam na vojnom otpadu uzeo maskirno odelo za zimu, belo od kvalitetnog pamuka i veoma komotno! Naravno i nešto iz second-handa može odlično da posluži, samo da je šljašteće bele boje. Šešir sa velikim obodom se takođe podrazumeva. A ako ćemo već da idemo do kraja, ja veslam i u rukavicama (za jedrenje). Jedino čarape ne nosim ;-)

Izmenjeno (bolens)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se samo ranije nisam setio tog belog kamuflažnog odela umesto ovih izbledelih JNA dugačkih gaća sa učkurom koje sad koristim.

:klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na ovo sam slučajno naleteo, ovo je stvarno neverovatna cena.

rio.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stvarno džabe, iako je jednosed. Vidim da je baždaren na 150kg, tako da na moru može da posluži ili za dvoje lakših ili za jedno teže i dete.

Za reke i brze vode je verovatno odličan, čini mi se da sam negde pročitao da je to jednosed varijanta Colorada.

Kad smo već kod Colorada i onog mog Yukona, posle nešto dužeg iskustva da pomenem da su sjajni za brze vode. Bez problema prelaze bukove klase III, a neko malo luđi mogao bi da protera i IV.

Za sada, sa i bez WildSerbia timom teralo se svašta, tako da provereno se ovi kajaci voze niz Taru, Ibar, Lim, Rzav... Najluđe je bilo pre par nedelja na Rzavu - majko moja kolika je voda bila! Ipak, za takve egzibicije, zbog zapljuskivanja vode, neophodno je neoprensko odelo.

Hint: Ako je neko zainteresovan za ove infatilne :) t.j. inflatibilne kajake i voleo bi da ih isproba pre eventualne kupovine, tu je wildserbia.com, po jako korektnim cenama za dnevne i vikend ture. Iz ovog može proizaći zaključak da su vrše dobar posao i za profesionalnu upotrebu.

Na Youtube pogledajte snimke, recimo Ibar Kayaking...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

IMG_1959.thumb.JPG.64bf367b5b5d451ab3b55IMG_1958.thumb.JPG.471c9a7899b626a7e2329

Pod punim opterećenjem. Leto 2015.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ekstra slika

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

I ja sam ove odine uzeo kajak identican sevylor colorado.Interesuje me a koliko bara ga duvate.Hvala!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Piše sa unutrašnje strane bočne komore koliki je maksimalni pritisak. Ja sve ovo vreme nisam se osvrtao na to pa sam ga duvao po osećaju, međutim ovog leta sam zamenio pumpu sa velikom ručnom koja se koristi za bazene i evo šta mi se dogodilo u Neos Marmarasu u junu.

:D

dscn0916.jpg

Unutrašnja bočna komora se zgužvala na vrhu i ostavila prazan prostor pa kada se vazduh zagrejao na suncu stvorio se "plik" koji je u jednom trenutku spektakularno eksplodirao dok sam ja ispijao pivo sedeći u hladu. Nije imalo šanse da toliku rupu saniram pa sam jednostavno uvezao vrh komore kao kobasicu u nameri da se samo nekako dovučem do polazne tačke. Improvizacija se pokazala uspešnom pa sam ništa ne dirajući kajak koristio narednih 8 dana preveslajući oko 100 km.

dscn0922.jpg

Sad muku mučim da nađem dovoljno veliko parče PVC platna kako bih zalepio tu rupetinu. Ako neko može da mi pomogne ili ima savet biću zahvalan

pozdrav svima, šteta što se više ne vide slike sa početka teme

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu misliti iznenađenja :D

Sreca da je pukla pri vrhu.

Da li misliš da je pametno onda dok je na plazi malo popustiti pritisak i prekriti kajak nekim tankim bijelim platnom.

Ja sam uz kajak dobio neki providni centimetar.Isti takav ima i na unutrasnjoj strani kajaka.Mislio sam da treba duvati dok se oni velicinom ne podudare, međutim izgleda da nije.

I da, koliko duvate dno.Ja kad ga vise naduvam kajak dobije kao luk na donjoj strani 

Da li je to normalno?iz6d11.jpg

Izmenjeno (Vedran Kurtes)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taj Viamare je još jedan generički model očigledno vrlo uspešnog Sevylor Colorado dizajna. Ne obraćaj pažnju na taj oblik jer on se menja na vodi kada se kajak optereti. Pumpaj po osećaju da komore budu tvrde kao bubanj, jedino kada ga ostaviš na suncu na plaži onda malo izduvaj komore da ti se ne bi desilo moje iskustvo. Te trake sam viđao na jeftinijim Sevylor Tahiti kajacima. Nisam siguran koliko je takvo merenje pritiska precizno.

Izmenjeno (zaki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo i ja da podelim svoja iskustva, sada po Dunavu. Nije ni malo lako da se ide gumenim kajakom uzvodno (za razliku od plastičnih kajaka), pa mora da se zapne. Najveći problem pri "jakom" i brzom veslanju je ulazak vode sa vesala (Sevylor - žuta) , koja pada na vas i ulazi u kajak. Time ste skroz mokri, a i kajak vremenom otežava. Leti nije problem, ali ja bi ga vozio i na proleće - jesen, pa ne znam kako bi ovo rešio (bez posebnog oblačenja, prekrivanja....). Zato je nosivost i stabilnost dosta velika (van očekivanog) i nema veće uživancije voziti ga , ali nizvodno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Problem ulaska vode u kajak kod veslanja rešava se jednostavno. Navuku se prstenovi na veslo (obično dođu u kompletu sa veslom) a ako ih nema jednostavno se naprave http://www.instructables.com/id/DIY-kayak-paddle-drip-rings/

Takođe, nije loše malo produžiti vesla da budu pod manjim napadnim uglom u odnosu na vodu dok se vesla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka