Jalence

Vencanje na ostrvu Skiatos

19 poruka u ovoj temi

Dragi moji,

da li neko ima iskustva sa 'nostrifikacijom diplome'? :)

Mi bismo da se venčamo u Grčkoj, prikupili smo sva dokumenta, i buni nas jedna stvar:

Da li se venčani list iz grčke crkve priznaje kod matičara u Srbiji,

odnosno da li se na osnovu njega možemo upisati u matičnu knjigu venčanih u Srbiji?

Čuli smo da je brak sklopljen u crkvi u Grčkoj jednak građanskom braku, ali nismo sigurni kakav venčani list se dobija i da li ima internacionalno važenje, pa bi nam pomoć od nekog ko je to uradio dobro došla...

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kalimera :)

Da li neko zna mozda, posto sam imala svoju "veliku Grcku pravoslavnu svadbu" :) da li sa papirom "ble veveosi" moze da se nesmetano radi u Grckoj? Hvala! Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozdrav! malo da ozivim ovu uspavanu temu :rolleyes: planirali smo decko i ja da se u avgustu vencamo na Skiatosu. Koliko sam shvatila, mile-mobilni je najbolje informisan o svemu ... trazila sam po raznim forumima i koliko toliko imam jasnu predstavu o potrebnim dokumentima, ali imala bih par pitanja i molim vas za pomoc :

1. ako se vencamo u crkvi, da li taj papir koji dobijemo tamo, kod nas u opstini vazi ili vazi samo u crkvi, a u opstini moramo posebno?

2. da li su nam potrebni kumovi / svedoci?

3.ovo sam negde nasla da je potrebno "uplata takse u poreskoj na Skiatosu prema gr drzavi, kao nadoknada za vencanje" ... gde se nalazi poreska na Skiatosu?

4. da li je potrebna potvrda i iz nase opstine da do sada nismo bili u braku, ili samo iz crkve?

5. kako da se zakaze vencanje, moze li odavde iz Srbije ili tamo kad stignemo na letovanje?

Hvala unapred, jako bi mi znacio odgovor ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao sto si i sama shvatila, obrati se njemu i saznaces sve :)

Naravno da su ti potrebni kumovi i svedoci ali to mozes i tamo da se snadjes da ne placas putne troskove i kumovima

Iz neke price sa njim pre par godina sam skapirao da je i on sam u vise navrata bio svedok/kum :)

p.s.

Ne bih sad da ulazim u polemiku i izvini na ovo sta cu reci ali iskreno ne vidim svrhu vencanja tamo, nista to nije romanticnije a ipak je lepse taj dan provesti u okruzenju tebi dragih ljudi nego nepoznatih likova.

Takav tip vencanja mogu da odrade oni sa debelim novcanikom pa pola rodbine i prijatelja povedu sa njima ili oni koji su manje vise nedruzeljubivi i nemaju prijatelje.

Ali zato za medeni mesec slobodno ozezi po Skiatosu :)

Izmenjeno (tsonga)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26106
    Ukupno tema
    870936
    Ukupno poruka