Nevena i Dragan

Rentiranje automobila, skutera...

274 poruke u ovoj temi

Da li je neko ove godine imao iskustva sa rent-a-car i koje su cene...? Koje su cene iznajmljivanja skutera ? Za automobil znam da treba medjunarodna sad jedno mozda malo glupo pitanje ali da li treba za skuter !?

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rent a car je oko 25 eur ako ga uzmes na par dana, to je neki mali auto tipa Spark. Skuter nisam iznajmljivao, medjunarodnu dozvolu ti niko ne trazi dole.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, procitao sam jos negde da ne traze ali za svaki slucaj necu da rizikujem... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče sam se vratio sa Lefkade. :D

Uzeo sam skuter od 80cc (Piaggio Liberty od 50cc razbušen na 80cc) za 12e/dan. Sasvim je lepo nosio devojku i mene, ni jednom štucnuo nije. Kad kreneš da tražiš skuter, ne pričaj mnogo o dozvoli kad uzimaš ispod 125cc. Zeznuh se, hteo da ispadnem pošten pa rekao da imam B i PSP, jer se s tim kod nas može voziti, ali onda oni ti kažu da neće da ti daju ili ako ti daju, onda neće da ti daju full insurance. Sreća, pa sam došao kod jednog u Nidriju koji je bez problema sve prihvatio i sa početnih 14e dođosmo na 12e. U suštini, za motor ti možeš da daš tvoju ličnu kartu i da kažeš da je vozačka, jer ne znaju da čitaju na srpskom. To sam shvatio kad sam ušao kod toga kod koga sam iznajmio i nisam ni pričao o dozvoli (reko da blefiram, pa ako upali). Čovek kad je pisao onu listicu o rentiranju, tražio mi je dozvolu samo da upiše njen broj, a ostalo ni pogledao nije.

Da ne zaboravim bitnu stvar, nemojte da se zeznete kao ja (ali sam imao ludu sreću), pa da taj papir od rentiranja zagubite negde. Policija ako zaustavi, morate to prikazati. Za to sam saznao predzadnji dan, a do tad 2x prošao pored policije. :D Samo sam ih video kod ulaza u glavni grad, tamo kod Lidla. Kacige nosite, jer kad su zaustavljali motore, zaustavljali su ove bez kacige (2 devojke ispred mene).

Izmenjeno (Kosovic)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi juce sam se vratila sa Lefkade najsvezija informacija rentanje kola je 40 e dnevno mali auto poput sparka ili getza

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko možda zna koja je cena rentiranja četvorotočkaša?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

35 do 40 dnevno pre pet dana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo platili u Nidriju 240e za 7 dana Daewoo Matiz, juce smo se vratili sa Lefkade

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako poslao mi je VASISLIS iz VITO CAR-a da je u septembru 25 evra dan sa FULL incurance i A c klima naravno... A 1 KLASA....fiat panda,kia...i matis.....

To nije strasno....plus gorivo.....HEHEH

A recite mie samo ko je uzimao kola u A1 car renting dal je stvarno jeftinije nego u VITO car-u i gde se nalazi ta car renting agencija...jel u nidriju ? i koliko je opusten taj gazda za razgovor ? Interesuje me dal ima puno policije na zapadu tj uopste na samoj Lefkadi

Ja idem preko argusa od 30.08-10.09.2013 VILLA margarita...ako moze neko i malo o vili margariti da mi kaze ako zna slucajno ??

Ali prvenstveno me interesuje koliko je jeftinije u A1 car renting agenciji nego kod Vasilila u Vito car-u ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Policije u abgustu uopste nije bilo, videli smo ih jedino kod jednog sudara i u Lefkasu kad su usmeravali saobracaj zbog nekog festivala...a i tada nam je krajnje ljubazno objasnio kuda da idemo...

mada, opet ne znaci da treba divljati po ostrvu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

AHA ok druze hvala puno...Jel nemo moze da mi kaze takodje oko te car renting agancije A1 i dal je stvarno toliko jeftinija od VITO cara koji mi nudi 25 evra za 8 dana ......znaci 200 evra za ova mala vozila !!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče sam se vratio sa Lefkade. :D

Uzeo sam skuter od 80cc (Piaggio Liberty od 50cc razbušen na 80cc) za 12e/dan. Sasvim je lepo nosio devojku i mene, ni jednom štucnuo nije. Kad kreneš da tražiš skuter, ne pričaj mnogo o dozvoli kad uzimaš ispod 125cc. Zeznuh se, hteo da ispadnem pošten pa rekao da imam B i PSP, jer se s tim kod nas može voziti, ali onda oni ti kažu da neće da ti daju ili ako ti daju, onda neće da ti daju full insurance. Sreća, pa sam došao kod jednog u Nidriju koji je bez problema sve prihvatio i sa početnih 14e dođosmo na 12e. U suštini, za motor ti možeš da daš tvoju ličnu kartu i da kažeš da je vozačka, jer ne znaju da čitaju na srpskom. To sam shvatio kad sam ušao kod toga kod koga sam iznajmio i nisam ni pričao o dozvoli (reko da blefiram, pa ako upali). Čovek kad je pisao onu listicu o rentiranju, tražio mi je dozvolu samo da upiše njen broj, a ostalo ni pogledao nije.

Da ne zaboravim bitnu stvar, nemojte da se zeznete kao ja (ali sam imao ludu sreću), pa da taj papir od rentiranja zagubite negde. Policija ako zaustavi, morate to prikazati. Za to sam saznao predzadnji dan, a do tad 2x prošao pored policije. :D Samo sam ih video kod ulaza u glavni grad, tamo kod Lidla. Kacige nosite, jer kad su zaustavljali motore, zaustavljali su ove bez kacige (2 devojke ispred mene).

Veoma dobra informacija, to je dobar skuter, dovoljan za 2 osobe, a cena od 12 EUR po danu nije strasna...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odmah da ti kažem foru vezanu za par deonica s tim motorom. Sasvim je dovoljan za dve osobe u 95% situacija. Onih 5% su ti 2 ogromne uzbrdice.

Jedna je kad ideš sa Porto Katsiki-a i Egremnija, pa dođeš u selo Atani. Kad dođeš na tu uzbrdicu, stani, drži kočnicu i gas do daske. To je jedini način da se popneš tu do vrha. Fora je da menjač vrati u prvu brzinu i dobro se zavrti.

Druga je kad ideš obilaznicom na iste plaže, u smeru od Vasilikija. Kad skreneš s puta, kreneš da se penješ i posle (ako se dobro sećam) druge ili treće serpentine, dolaziš na isto tako strmo penjanje i isti princip treba primeniti. Drugačije nećeš proći.

Izmenjeno (Kosovic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li neko od ljubitelja motora zna da li se negde na Lefkadi moze iznajmiti nesto vece, oko 600cc?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Motore, ako misliš na trkačke, nisam (bar ja) video. Skutere većih kubikaža možeš naći.

Neću ništa da ti sufliram, ali ti teško ćeš uspeti da "razvučeš" motor kroz Lefkadu. Skuter od 125cc ti je sasvim dovoljan da nemaš nikakvih trzavica bilo gde na Lefkadi. Nisam imao "A" kategoriju, pa nisam se ni trudio da uzimam od 125cc, a bili su 15e/dan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka