miki_nis

Letovanje u Nesebaru

219 poruka u ovoj temi

margorns.

nemate razloga za brigu oko auta, bar ne vecu nego kod nas ili u Grckoj ili Crnoj Gori... ili bilo kojoj zemlji u okruzenju. Ta prica o nebezbednosti u Bugarskoj ima svoju istoriju dugu 30-40 godina i potpuno je neopravdana u danasnje vreme. Ne sporim da je nekada bilo tako i bilo nebezbedno, a Bugari mozda i ne toliko vesti domacini... Na zalost, veci deo nas ima tu predrasudu prema njima i bezbednosti u njihovoj drzavi, ali mi je drago da je moje iskustvo sa njima mene oslobodilo takvih stavova.

Mi smo letovali 2013. godine u Nesebaru i bili smesteni u (savrsenoj, cistoj i lepoj) vili koja je u blizini spruda koji spaja stari i novi deo grada i nismo u vili imali obezbedjen parking, vec smo auto parkirali na  parkingu u blizini, koji se nalazi iza onog hotela na samom spicu rta koji gleda na stari deo grada. Placali smo dnevnu kartu oko 8 leva, ako se dobro secam, sto je bilo oko 40 evra za deset dana. Auto nam je bio bezbedan, osvetljen i nadziran. Nismo auto koristili ni kada smo isli u Ravdu niti u Suncev breg, jer nam se autobuski prevoz ili prevoz vozicem vise dopao, a nismo morali da brinemo oko parkinga.

Ono sto bih vam savetovala jeste da obavezno parkirate samo na obelezenim mestima za to, jer su zaista revnosni i podizu automobile cim se nepropisno parkiraju...i svoje i strane. Sreca je sto je tada kazna bila oko 25e, pa nije strasno ni ako se desi ;) , mada je sada mozda i veca svota novca u pitanju...svakako 25e tamo nije malo novca i mozete ga pametnije potrositi :) . Meni se dopalo sto nema natrpanih automobila i sto non-stop prolazi pauk...za pesake je mnogo komfornije.

Ljubazni su Bugari, bar oni koji rade u turizmu..nikakvih problema nismo imali i lako smo se sporazumevali govoreci svako svojim jezikom :) tako da ni engleski nije neophodan. Plaze su im ciste i lepe, posebno Juzna plaza. More je nesto drugacije od onog na sta smo navikli, ali je daleko od bare, mocvare, jezera ili ne znam kojih sve poredjenja nije bilo. Stari grad je pravo bogatstvo i nece vam dosaditi ni svake veceri da ga obilazite..Hrana je ukusna, porcije velike, jeftina je...Sladoled na meru je fantastican i to obavezno probajte i peciva, pice, mlecne proizvode i jela ispod saca. Voce i povce su takodje veoma ukusni i imaju lepo vocno kiselo mleko i sladoled u zemljanim posudama koji je zapravo zaledjeno vocno kiselo mleko, gusti sok od jabuke i sargarepe u staklenim bocicama...Restorani su divno sredjeni i bilo koji da odaberete necete pogresiti...za rucak imate i onih restorana brzih ili kako vec da ih nazovem, gde imate veliki izbor kuvanih jela i salate i tu rucate za sitan novac kompletan kuvani, domaci obrok...toga ima po centru, pa necete promasiti, a ima i u okviru marketa, pa kako zelite. 

Mi smo i na Tasos isli preko Bugarske i u 2h nocu bili u centru Sofije pokusavajuci da zamenimo novac, pa nam se nista ruzno nije dogodilo, vec su nas ljubazno uputili gde, sta i kako. Eto, predlazem vam da na samom ulasku, nakon kupovine vinjete, sipate gorivo i razmenite novac, jer nama ni slucajno nisu hteli nigde da prime evre... jedva smo izmolili jednog decka koji prodaje rostilj da nam zameni bar 10e. Na nekim pumpama primaju evre, ali ne u metalu..doduse, to je iskustvo od prosle godine i puta u Tursku autobusom i neke pumpe na kojoj su pravili pauzu, ali na onima na kojima smo mi samostalno stajali isavsi autom, nigde nisu hteli evre da prime.

Izmenjeno (MakiMaka)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolji način da ne brinete previše za auto, bez obzira bili vi kod kuće ili bilo gde u inostranstvu, je da ga obezbedite fizički. Moj neki savet bi bio recimo izmeštanje OBD konektora i ugradnja Zeder brave. Ovo prvo spada u najjeftiniji vid elektro zaštite, a Zeder je odlična mehanička zaštita. Naravno 100% zaštita ne postoji ali će ovo svakom lopovu zadati dosta muke pre nego što vam ne daj bože otera auto. 

Izmenjeno (Ivanhoe)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

MakiMaka

hvala na detaljnom odgovoru! Dok sam birala destinaciju za leto 2019. god. iščitala sam skoro sve sa ovog foruma i stekla utisak baš kao što ste Vi opisali. Drago mi je što su  Vaši utisci pozitivni i nadam se da će i moji biti isti. More mi nije najbitnije, jer na plaži provedemo dnevno najviše 2-3 sata a ostalo vreme obilazimo okolinu... Sve info su dragocene a info za sladoled/ voćni jogurt posebno jer ih obožavam :D. Još "malo" pa će 25. jul.

Hvala i Ivanhoe za korisne info i mi smo razmišljali o tome. Mislim, krađa auta može da se desi bilo gde ali je u inostranstvu posebno komplikovano tako da trebalo bi preduzeti osnovne mere opreza. 

Usvakom slučaju još jednom PUNO hvala svima na savetima i korisnim informacijama. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Margorns....Nadam se da ces nas obavestiti po povratku...preneti utiske i sveze info))

Ja sam zaljubljena u Nesebar..i posle niza godina vracam mu se u avgustu...Ne mogu da iscekam..

Pa se vec radujem i tvojim vestima ?? 

Izmenjeno (neki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam u Nesebaru bila od 2.7.2017 , bili smo u vili Hronos i koštalo nas je svega 120e sa prevozom 10 noćenja. Smeštaj nije bio ništa posebno ali plaže i more su me oduševili i naravno pesak i školjkice, svidelo mi se što je i uveče bilo malo hladnije pa smo šetali do kasno. Posle par dana smo provalili restoran na plaži koji se zove Srpska kuća tu smo ručali, mi čak nismo kuvali ni kafu uzimali smo sa aparata. Išli smo vozićem do Sunčevog brega tada smo skontali da smo mogli i pešice plažom :D. Ako se neko dvoumi između Crne Gore i Bugarske , bez razmišljanja Bugarska...(lepša i povoljnija)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako je ove godine? More, meduze, alge, plaze , boja vode, prozirnost i itd..Cene u restoranima, kaficima, akva parkovima, marketima, radnjama i sl...I nagradno pitanje je li neko plivao i ronio?Ili se samo brckao..pozz

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zvonko66,

mi smo u Nesebru prvi put, more je plavo i čisto (južna plaža) juče je bilo talasa ali je moglo da se kupa. Ja nisam videla ni jednu meduzu ali sin kaže da je video jednu veliku... Kurs je 1,90 leva za 1 euro. Mi smo pravili pauzu u Pirotu, 1 noćenje u apartmanu Danka je 25 e.U Pirotu za 1 eur dobijete 1,94 leva. Pica 2,5 leva, burgeri 4-4,5 ručak u restoranu Mistral za 3 osobe 45 leva, parking 2leva po satu jedino je u starom gradu na "desnom" parkingu 3 leva sat. U marketima je otprilike kao kod nas. U akvaparku nismo bili. U kafiću u Sozpolu - stari grad, kola, kafa sa mlekom, voda i frape 21 lev. Kafa na automatima 0,5-0,6 leva.   Noći su sveže lepo je za šetnju i spavanje. Toliko za sada, kada se vratim i saberem utiske napisaću detaljan izveštaj.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Južna plaža pre 2 sata: 

IMG_20190729_103831.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Letovanje se završilo, utisci su sabrani i sređeni tako da mogu da podelim svoje iskustvo i dam skroman doprinos ovom forumu koji mi je jedan od glavnih izvora informacija za putovanja. Ove godine smo prvi put išli u Bugarsku na letovanje. Nakon mnogo razmišljanja izbor je pao na Nesebar jer se nalazi na sredini primorja, srednje je veličine i zgodan je kao baza za obilazak. Smeštaj smo našli na bugarskom sajtu pocivka.bg koji je odličan, preporučujem ga kao bazu za odabir smeštaja ali ne na engleskom već na bugarskom jeziku jer je prikaz slika i svega ostalog sređeniji. Na početnoj strani imate spisak hotela po gradovima a u okviru  stranice sa hotelima određenog grada imate da birate apartmane, sobe...

Krenuli smo 24.07.2019. ujutro iz Novog Sada a u Pirot smo stigli oko 13:30. Plan je bio da spavamo u Pirotu kako bi smo put nastavili odmorni i po danu. Noćili smo u apartmanu „Danka“, u centru Pirota, a rezervaciju smo izvršili preko booking-a. Apartmanom smo bili zadovoljni i nakon šetnje po gradiću i noćenja nastavili smo put ka Bugarskoj. Na granicu smo stigli ujutro baš kada je bila smena carinika (bugarskih) tako da smo čekali oko 15-20 minuta iako nije bila gužva. Promenili smo nešto malo evra u Pirotu, da imamo za vinjetu i kafu, po kursu 1,94 leva za evro. Vinjetu smo kupili odmah posle  granice i nastvili put. Pošto smo se naslušali raznih priča o drumskim razbojnicima, nastavili smo put svako sa po 4 para očiju širom otvorenih.

Nastavljamo put, pazimo na odvajanje za obilaznicu oko Sofije, sve je onako kako je Alvirović naveo. Auto put je dobar sa prelepim krajolicima, brežuljci me pomalo podsećaju na Zlatiborski kraj samo što ima puno polja pod suncokretom pa izgleda vrlo dekorativno. Od drumskih razbojnika ni traga ni glasa. A u Grčkoj su nas pre 2-3 godine godine zaustavili posle Evzonija oko 11 sati ujutro, ali ništa strašno, rekli smo im hvala, ne hvala i nastavili put (iako nam nije bilo svejedno tada). Usput smo svratili na pumpu da sipamo gorivo i popijemo kafu, mali predah i nastavak ka odredištu. Put je lepo obeležen a u SAT patroli je lepo objašnjeno, dakle samo treba pratiti znake i uputstva i neće biti problema.

Oko 15 sati smo stigli u apartman „Good rest“ u naselju „Černo more 2“, gazdarica nas je dočekala i rekla da studio (za 4 a nas je 3) na prizemlju koji smo mi rezervisali je imao nekakvu havariju i smestila nas po istoj ceni (50 leva/noć) u 5-krevetni apartman. Iako smo hteli baš taj studio jer ispred ima malu bašticu zgodnu za sedenje a nije prolazna,  nismo se bunili i  ušli smo u odličan veliki apartman površine oko 60 m2. Mesta za parkiranje je bilo uvek slobodnog ispred kuće (što će se ispostaviti veoma važno). Sledi osveženje, odmor i večernja šetnja Nesebrom.

Nastaviće se...  

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877665
    Ukupno poruka