miki_nis

Letovanje u Nesebaru

219 poruka u ovoj temi

Bilo je besplatno za decu do 90cm. Za decu do 130cm se placa pola karte.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko letovao u Nesebaru ovog leta?Znate li kakve su cene pića i hrane u Nesebaru (marketi, kafići, plaža), da li su iste kao i prošlog leta ili je nešto skuplje? Ja idem na more u Nesebar od 02.08.2016 godine.

 

Hvala unapred:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanimaju cene tih famoznih ležaljki i suncobrana.Jesu li i dalje skupe ili su spustili cene?Sve ostalo je OK koliko sam čuo jedimo me nerviraju te plažne stvari.Malo mi je teško da teglim sve to za dvoje dece i ženu i mene pa nam je to lakša opcija ali ako moram da dam još 150 evra za te stvari onda je to stvarno mnogo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre par dana je bila SAT patrola do Nesebara i Suncevog brega. 2 lezaljke i suncobran 15e dnevno.

 

Znate li kakve su cene pića i hrane u Nesebaru (marketi, kafići, plaža),

Isto kao u prethodnom postu, oslanjam se na SAT-ovu patrolu koja je bila pre nekoliko dana, 2 lezaljke i suncobran 15e, sendvic 2-5 leva, pica parce 2-3 leva, hamburger 3-8 leva, sladoled kugla 1,7 leva, 1e=1,95 leva pa pretvorite sami. Videcu da nadjem emisiju na yt pa da postavim link.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaš link na temi Kolima kroz Bugarsku i na temi Satova patrola do Bugarske.

Izmenjeno (Troskot)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 4 sata, DrDent je rekao/la:

Pre par dana je bila SAT patrola do Nesebara i Suncevog brega. 2 lezaljke i suncobran 15e dnevno.

Isto kao u prethodnom postu, oslanjam se na SAT-ovu patrolu koja je bila pre nekoliko dana, 2 lezaljke i suncobran 15e, sendvic 2-5 leva, pica parce 2-3 leva, hamburger 3-8 leva, sladoled kugla 1,7 leva, 1e=1,95 leva pa pretvorite sami. Videcu da nadjem emisiju na yt pa da postavim link.

Gledao sam Satovu patrolu do Nesebara pre neki dan i sve sam to čuo ali se nadam da nije baš na svim plažama toliko.Opet se nadam i da gosti hotela imaju i neki popust za plaže koje su ispred njega i na hotelski parking jer moraćete priznati da su te dve stavke ,ako se obe "konzumiraju", malo veći trošak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uglavnom niko ni ne bude na tim lezaljkama, a ima puno mesta van njih.

Preporucila bih juznu plazu, ako zelite da se kupate u cistom moru. Na severnoj su predobri kafici i dosta mladih, medjutim voda je katastrofa. Mi smo otisli prvog dana na severnu plazu i ja kada sam videla onu vodu, pocela sam da placem, kada smo dosli u apartman dosla sam na ovaj sajt i videla da postoji jos jedna plaza. Mi smo bili kod poste i svakog dana smo isli 15 minuta do juzne plaze. Voda je skroz cista, nije mnogo slana, plaza je duga, meni dosta :-)

Najvise mi se svidelo sto mozete sesti u restoran bilo gde, bez bojazni da ce vam neko odrati kozu sa ledja. Po dva pica i vecera za 2 osobe je 12€ u restoranu, u starom gradu. Mada postoje i ekspres restorani, koji izgledaju kao menze, tu je jos jeftinije.

PS: Srebro je ekstra povoljno. Ja sam kupila prsten koji kod nas kosta 3.000, tamo za 6€. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pakovanje je počelo.Polazak u sredu za Dimitrovgrad,odmor u našoj kući tamo pa u petak ujutru oko 5 sati pravac granica i Nesebar.Nadam se lepom vremenu i mirnom moru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zelim vam lep provod i odmor.

Preporucujem da posetite obavezno Eko bar u starom gradu. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam nekada davno u Nesebaru videla dva ekspres restorana. Jedan je recimo bio kod poste i samo sam u tom bila. Koliko ima danas uopste restorana tog tipa, jedan, dva ili vise?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima ih dosta. Taj kod pošte je i dalje najbolji i najposećeniji. U ulici Otac Pasiji ih ima još tri,jedan sa nacionalnom kuhinjom,kineski i riblji. Oni dele prostor za sedenje, a hrana je solidna (za kineski ne znam,nisam probala). Takođe u ulici Ivan Vazov,preko puta Bulevar kafea ima još jedan jako dobar,sa nacionalnom kuhinjom. Restoran Bela ruža je veoma hvaljen na forumu,ali to je klasičan restoran. U marketima Mladost i Žanet, takođe ima gotove hrane, pa i to može da posluži kao izbor.

 Ja lično veoma volim bugarsku kuhinju,a obožavam šarenu so, tako da je meni  jedini problem da se odlučim šta bih jela, a izbora ima i previše.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo posle malo dužeg odsustvovanja i mene ponovo.Za podsećanje ,u Nesebar smo krenuli 08.07 i bili smo na granici sa bugarskom nešto pre šest ujutru i prošli smo obe kontrole za nekih pola sata.U oba pravca (izlaz-ulaz) u tom periodu nije bilo gužvi.Na Gaspromovoj pumpi (možda profrsionalna privrženost toj kompaniji hahahah) posle carine smo kupili vinjetu i sipali gorivo (benzin BMB 95 je 2,02 leva).Put do Sofije solidan sa neizbežnom radarskom kontrolom kod Slivnice.Novi prilaz Sofiji i kružni tok je odlično urađen i bez ikakvih problema se uključujemo na pravac severne obilaznice.E tu je bilo jedno usko grlo (pošto još uvek ima nekih radova na toj deonici puta) pa smo jedno pola sata išli polako u koloni vozila.Posle toga kada je sve krenulo kako treba ,idealan auto put sve do samog Burgasa.Put možda jeste pomalo monoton kako bi rekao Alvirko ali je veoma dobar i pregledan osim one deonice od tridesetak km onog bučnog asvalta.Ima gde da se stane pored puta jer je već dosta izgrađenih odmarališta i pumpi a veliki broj istih će se tek pojaviti.Toliko o putu jer stvarno nema potrebe nešto specijalno komentarisati o novom auto-putu.Kod Burgasa je sve lepo obeleženo gde se za šta skreće i veoma lako se dolazi do Nesebara.Ispred hotela Vigo smo bili negde oko 13 časova po bugarskom vremenu (znači da smo od granice do hotela stigli za nekih šest i po sati sa jednom pauzom).
E sada nastaju male dramatične scene koje u svakom slučaju ne mogu da pokvare opšti utisak ali umeju da iznerviraju.Pošto smo se na recepciji hotela prijavili oko 13:15 dobili smo odgovor da ne možemo u sobe pre 14 časova.OK to smo i prihvatili jer je tako i rečeno da se u sobe ulazi posle 14:00.Međutim kada smo konačno dobili sobe ,prvo smo dobili jednu dvokrevetnu u samom hotelu a drugu smo morali još da čekamo jer nije spremna.Oko pola tri kada je i druga bila spremna ŠOK jer je ona u sasvim suprotnom krilu i to ne hotela Vigo već apartman koji je hotel zakupio od susednog Panorama bič hotela.Na našu opasku da smo još u martu prilikom rezervacije naglasili da smo imali samo jedan zahtev da sobe budu jedna do druge ili bar jedna preko puta druge ,dobili smo odgovor tipa "PA GUŽVA JE".Uz par grubljih reči i kontaktiranje predstavnika agencije (koji nas uzgred ni jednom nije obišao ni posetio),dobili smo obećanje da će nam i drugu sobu dati u hotelu najkasnije za dva dana.Složili smo se i nadali se da će tako i biti.Hotel jeste dobar i stvarno je prilikom otvaranja zaslužio četiri zvezdice ali sada bi mu trebalo par sitnih prepravki da bi te zvezdice i zadržao.Ali hotel je stvarno na idealnom mestu,čistačice su ekstra korektne i jedine rade svoj posao kako treba.Prvo što mi je zasmetalo u samom hotelu je neljubaznost menadžerke koja uzgred nema više od 25 godina a ponaša se kao da joj je ovo 67 hotel u kojem radi i to sve iz kategorije Hilton.Sa gostima ne želi da razgovara nego naređuje radnicima na recepciji, koji su opet u 80 posto slučajeva deca od 20-25 godina (izuzev dve tri starije recepcionarke koje su jedine i bile ljubazne za tim pultom) da otkače goste i njihove primedbe jer nju to ne zanima.Mnogo ljudi raznih nacionalnosti sam sretao za recepcijom kako imaju primedbe i kako se prepiru sa osobljem.Inače osoblje hotela ste mogli da prepoznate jedino ako ste nekoga zapazili više puta jer niko nije uniformisan (izuzev te dve tri starije radnice i čistačica) pa i ne znate u početku kome možete da se obratite.Po mom nekom iskustvu,hoteli a naročito ovi sa 4 zvezdice imaju uniformisano osoblje što ovde nije slučaj.Ali OK i to smo zanemarili i najzad se smestismo u tu jednu sobu na četvrtom spratu svo petoro.Klinci su već bili malo nervozni a i nestrpljivi da vide bazene i plažu pa požurismo bar u tu jednu sobu.Za razliku od osećanja na recepciji,u sobi smo bili prijatno iznenađeni uređenjem i čistoćom.Soba sa pogledom na hotelske bazene i bočnim pogledom na ulicu ulivala je optimizam.Išao sam posle da pogledam i taj apartman što nam dodeliše u Panorami i mogu reći da ni on nije bio loš (veliki frižider,šporet sa ravnom pločom,veš mašina,posuđe ,escajg...) i terasa sa pogledom na ulicu Ivan Vazov ali daleko bre od prve sobe i ne želim da razdvajam decu.Tu sam samo ja spavao prve dve noći i stvarno posle drugog dana dadoše nam još jednu dvokrevetnu sobu u hotelu ,istina na petom spratu ali i to je mnogo bolje nego prva varijanta.Soba sa inzvarednim pogledom na more ,stari Nesebar i desno na novi nesebar i uređene plaže koje se stvarno naplaćuju 8 leva po elementu.Sve u svemu Hotel zaslužuje pažnju ali osoblje hotela ne.Mnogi su ovde pričali o hrani u hotelu i slažem se da je jednolična (mi smo imali samo doručak i o njemu i govorim)Svaki dan je bilo na meniju kifle slatke,kačkavalj,običan sir,kobasice ili viršle,razne salame,kajgana,musli i još neke vrste tog tipa hrane u koju se baš ne razumem,maslac,med,džem,mleko,kiselo mleko,barena jaja,imate toster pa zagorite hleb ako hoćete...i možda sam nešto zaboravio.ednolično ali raznovrsno pa ste mogli sami da kombinujete kad i šta ćete jesti.To nije moja zamerka ali jeste opet na osoblje koje me podseća na dečicu od 18-25 godina koja rade preko studentske zadruge i otaljavaju posao a ne kao osoblje hotela sa 4 zvezdice.Čak šta više ženski deo tog osoblja je znao da čak bude i neukusno obučen za posao u restoranu tog tipa.Nisam staromodan i daleko od toga da ne volim da vidim zgodnu devojku ali mislim da je neukusno raditi u hotelu tog tipa u vrućim šorcevima i neadekvatnim majcama.Ne kažem da mi je to smetalo ali pričam o renomeu hotela.Nadam se da razumete.Tako da rezimiram hotel Vigo sa 4 zvezice u jednoj rečenici.Zgrada kao zdanje,bazeni,okoliš,ambijent,sobe,čistoća,pa i hrana kao i čistačice zaslužuju ocenu 4 svakako ali ostalo osoblje mora da poradi na svom ponašanju i izgledu.

Da ne bih bio predugačak podelio sam na teme ovo svoje izlaganje pa sam sa hotelom završio osim ako neko ima još neko pitanje o istom.
Sada malo o plažama koje iskreno i nismo posećivali u velikom broju jer smo se ispod samog Viga lepo osećali na maloj peščanoj plaži koja je slobodna zona i nema ležaljki nego nosite svoje asure pešlire suncobrane i tako to.Plaža je mala peščana i pretežno je posećuju bake sa unucima,porodice sa sitnom decom i po neki omladinci i omladinke.Nama je to odgovaralo i zbog blizine hotela i zbog društva za naše klince.Voda odnosno more uz nezaobilazne talase svakoga dana ,veoma čisto i toplo svih 10 dana našeg boravka.Samo jednog dana je more nanelo morsku travu ujutru ali je već istog dana odnelo na dr5ugu stranu.Smatram da se morska trava,plodovi mora ne mogu nazvati prljavštinom i zato i kažem da je tu na tom mestu more bilo toplo,čisto,sa dovoljnim plićakom za klince i umerenim talasima koji su svima pričinjavali zabavu.Nisam nailazio u moru na opuške cigareta,kese,grane,trsku,raznoraznu ambalažu od koje čega i zato kažem da je more čisto.Da ni meduza nije bilo osim jedne malo veće neke bele koju je more nanelo ali su je neki momci uzeli i odneli u dubinu i pustili je.Inače klinci nam nisu izlazili iz vode,i nisu ni oni niti neko od nas starijih dobili neki osip ili slično kao što su neki forumaši imali iskustva.
Šetajući prema hotelskim kompleksima novog Nesebara (tamo gde je Alvirko snimao ležaljke) vidi se da je plaža uređenija ,da se redovno čisti i da je prepuna ležaljki i suncobrana koji su da ponovim po 8 leva po elementu tako da se nismo tu ni zadržavali osim u večernjim šetnjama.Slobodna zona je tu na početku kod Kapetana Džeka i na kraju Nesebara ali nama takvo putešestvije sa malom decom nije bilo potrebno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sada malo o samom gradu i utiscima koje nosimo.Stari Nesebar je već dovoljno opisan kao nešto nezaboravno tako da ne bih trošio reči ponovo ga opisujuću u superlativima.Imate šta poželite i nije skupo da to sebi ne bi i priuštili.Prodavnica,restorana,picerija,kioska sa brzom hranom,kafića.....ma šta hoćete.Kineza nema niti njihovih radnji.Parče pice u proseku 2,5 leva ,nešto kao giros od 4 do 6 leva,pečeno pile u tortilji sa pomfritom i sosom 9 leva,razna piva od 2 do 3,5 leva....pričam o stvarima koje interesuju običnog čoveka a ako neko hoće da se keri i da pije pića od po nekoliko desetina evra ili skupa piva ima i takvih restorana naročito u Sunčevom bregu ali ja u takve objekte stvarno nisam zalazio.Klopa po restoranima varira zavisno od lokacije ali evo recimo večerali smo u restoranu uz plažu mislim da se zove KOD ĐANIJA ili ČARLIJA tako nešto,nisam baš neki koji pamti takve stvari,ali pljeskavica od 350 gr sa pomfritom 6,99 leva,pastrmka od 350 gr sa prilogom 12,99 leva,točeni staropramen 0,5 2,2 leva,šopska salata (bogami bilo je skoro kilogram salate za razliku od naših malih činija) 6 leva....Sve u svemu cene su pristojne i pristupačne.Naravno imate i one restorane sa gotovim jelima gde sam video da su cene takođe pristojne i da ljudi posećuju takva mesta a možete i tražiti da vam spakuju i da ponesete hranu.Gotova kuvana jela i roštilj možete kupiti i u supermarketima MLADOST takođe po pristupačnim cenama.Pivo u prodavnicama u limenkama od 1 do 2,3 leva ,baunti čokoladica je isto kao i kod nas 50 dinara,kroasani za klince oni upakovani oko 0,6 leva....ma sve isto kao i u Pančevu.Naravno morate probati njihove banice,tutmanike,bureke...i sva ostala peciva iz domaće radinosti.U suštini Nesebar je grad za pamćenje i vredi svaki momenat proveden u njemu.Meni se prvi put desilo da mi se sa odmora ne vraća kući.
Toliko za sada a ako nekoga još nešto interesuje ,ako se sećam rado ću odgovoriti.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ljudi ako moze pomoc ja bi voleo bugarsku ovo leto e sada me zanima posto je SB preskup jer su samo hoteli a idem sam..kakva je situacija sto se tice nesebara jer moze da se nadje obicna soba da se prespava na licu mesta ili preko nekog buking sajta...zanima me jos da li neko ima iskustvo putovanja u bugarsku vozom da li zna kakve su cene i da li se isplati jer je bus 65eur

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka