Amric

Letovi za Egipat i Tunis

153 poruke u ovoj temi

Ne razumem ljudi sto se plasite i nepotrebno dizete paniku. Najstariji avion u floti je Boeing 737-300 iz 1984. godine. Ostali su 1988. i ATR-ovi tu negde i s pocetka devedesetih. Oko 20 godina su stari avioni u proseku, a to je nista za B737. Americka kompanija Northwest (jedna od vecih i poznatijih u USA) i dalje koristi DC9 stare preko 30 godina a recimo JAT ih je izbacio iz upotrebe.

Boeing 737 je odlican avion, solidnog komfora, relativno tih unutra i voznja je glatka. JAT-ov enterijer nije neki, mozda imaju i starije osobolje ali vrlo profesionalno.

@Nikola S

To sto si napisao je apsolutno netacno i izmisljeno. Osoblje tacno zna kako da se ponasa u svim situacijama u toku leta a NE POSTOJI ni jedna kompanija gde maltene svako ima svoju stjuardesu u Y klasi (economy). Pa cak ni u prvoj klasi.

Pri tom, stjuardese nikako ne mogu da znaju gde se avion tacno nalazi niti primaju taj info od pilota. Njima su bitni rezimi leta - push back, start, taxi, takeoff, cruise, descent, landing, taxi, parking, cut-off. I na osnovu toga imaju svoje plan sta i kako i rade ono za sta su obucene. Takodje, nisam NIKAD ali NIKAD video (a leteo sam mnoooogo i letim i dalje) da je neko iz JAT-ovog osoblja davao tupave komentare zenama sa decom ili bilo sta slicno, uvek su bili max. ljubazni.

I jos nesto: CARTER let NIJE REDOVNI LET. NEMA posluzenja osim sokova i kafe, NITI je posada duzna da bilo koga opsluzuje osim ako se za to ne ukaze potreba (da nekom pomogne i slicno). Zato su carter letovi jeftiniji i nemaju veze sa redovnim letenjem.

Posada je tu da se brine o bezbednosti putnika i aviona, posluzenje je na zadnjem mestu (pa cak i na redovnom letu). I budite uvereni, NE DAJ BOZE, da ce vam ta stjuardesa spasiti glavu ako dodje do neke nezgode.

I zato postujte letacko osoblje i slusajte ih pazljivo UVEK dok ste u avionu.

P.S. Recimo da sam profesionalno vezan za avijaciju ali ne u JAT-u.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e u toku leta dobices neke sendvice i kafu i sokove i vodu i mozes da kupis alkohol u avionu i da se opustis!!! i za info ostalima carter je jeftiniji zato sto je min. ispunjenost 80%, sto nije slucaj na redovnim letovima. po ugovoru po kojem agencija zakupljuje carter let obavezuje se na min. 80% prodatih karata u suprotnom se let i aranzman otkazuju ( ovo se dogadje poprilicno cesto u predsezoni). kao da je bitno kakve su stjuardese pa necete ih voditi kuci!!! one samo rade svoj posao najbolje sto mogu!!! I one su sa vama samo tri sata a i ako se desi nesto avionu niko ti ne moze pomoci pa ni licna stjuardesa. molim vas pravite razliku izmedju cartera i prekookeanskih letova ( australia).

I nasi carter letovi su medju najskupljim!!! I bez obzira na sve: izgled, straost, uslugu , Jat je jedino sto imamo i nije lose, zaista.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Amric, pretpostavljam da ti pise 11/12 sto znaci: 11 noci/12 dana.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da,da...11 noci...nadam se da se to odnosi na 11 nocenja!!!Posto mi tek sada nije jasno bas sve oko toga koliko se tacno boravi u hotelima,jer neke istjeraju rano ujutro a let im bude kasno na vece!!!Sve u svemu malo me je COSMO ohrabrio,valjda cu da prezivim taj avion,inace leta se ne bojim!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Nikola S

To sto si napisao je apsolutno netacno i izmisljeno.

@Kozmo

Pažljivo sa olako iznesenim konstatacijama da je neko lažov.

Deo onoga što sam napisao o ličnom iskustvu je apsolutno tačno i neizmišljeno.

Deo koji se odnosi na iskustva drugih ljudi (roditelji i pomenuta sestra druga) takodje nema razloga da bude izmišljen, sa njihove strane. Niti je neko od tih ljudi na platnom spisku konkurentskih kompanija, niti su lažovi iz dosade ili potrtebe.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svako ima svoja iskustva,naravno nije uvijek sve savrseno, kao ni u zivotu...meni je bitno samo da ja uzletim i sletim i jos jednom tako isto na povratku...

I jos jedno glupo pitanje...samo mi se nemojte smijati...ima li u avionu padobran?

Izmenjeno (Amric)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Amric, reći ću samo ovo: voelo bih da putujemo zajedno.

Dosadan let bi mi baš brzo prošao.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To radi mojih glupih pitanja o padobranu hahahaaa...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A ko zna kakvu ćeš tek inspiraciju da imaš tamo, u avionu, na licu mesta!?!

Pozz!!! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I sta bi sa padobranima,ne zezam se...ima ili nema?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A kaži ti prvo meni: misliš da bi prosečnom putniku nešto značio padobran? Sve i da ima tehničkih mogućnosti da ga upotrebi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma nemam pojma,meni je najveca briga avion,ostalo me ne zanima ni 1%,ni hotel,ni plaza...dosadila sam i sama sebi vise sa avionom,ali sta cu...samo o tome razmisljam...najbolje bus-om,pa makar i kada sam se 2 dana klackala do Spanije...aaaaaaa...poluditi cu!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slušaj, ozbiljno sad... Odaj ti sebi priznanje što nisi dozvolila sebi da te strah parališe. Znam ljude koji nikad u životu nisu seli u avion, niti će, i time ograničili sebe u životu po mnogim pitanjima.

Ja ne volim mnogo statistiku, ali ona ovde lepo kaže da je veća šansa da do nezgode dođe u drumskom saobraćaju (a kad sletiš tamo pa proradi frka od ajkula, da znaš da je veća šansa da te udari grom nego da te ona napadne, pre neki dan video članak...)

Tako da... Opusti se sama, spontano ili uz pomoć hemije, i biće sve ok.

Možda po sletanju budeš tražila još jedan krug.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma neeee...najgore je to sto se ja bojim tog JAT-ovog aviona,a ne aviona generalno...naprotiv volim i rolercoster-e i takve gluposti sto podizu adrenalin...nije to klasicni strah od letenja,nego nisam sigurna u te "novije 80-godiste" avione!...Kad prezivim,javim vam se :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Po koliko putnika obicno ide kada se putuje carter letovima?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25996
    Ukupno tema
    867342
    Ukupno poruka