Amric

Letovi za Egipat i Tunis

153 poruke u ovoj temi

Idem 05.07. u Egipat charter letom???Molim iskusne koji su vec letjeli iz Beograda za Egipat da mi kazu nesto vise o avionu! Koliko je star,kako izgleda...nije me strah ali...nije mi ni svejedno :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

alo covece pa letis Jatovima avionom naravno da je star :D !!! Ali ne brini se sigurni su, bar su bili do sad. ja vec par godina unazad letim njihovim carterom na pomenutoj relaciji i sve je bilo OK. meni je nekako lakse kad letim nocu. Kad poletis onda je vec svejedno hoce li se nesto desiti ili ne...... ti tu ne mozes nista osim da panicis i vristis :wacko: , tako da opust si i uzivaj u letu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mene strah aviona koliko JAT-ovog aviona aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa......jel star preko 10-15 godina?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa sigurno jeste stariji od 10 godina!!!!! mozda i vise od 15godina !!! ali nasi piloti su medju najboljima u svetu. i verovao ili ne ali mislim da jat spada u jednu od najsigurnijih avio kompanija u svetu ( kad se gleda broj obavljenih letova i nesreca). ja koliko znama i novi avioni padaju!!! ajde bre opusti se ..... nije strasno leteti JATom. I na carteru su mali avioni sa po 3 sedista sa svake strane, nije udobno kao u prekookeanskim avionima ali je sasvim ok. I letis samo oko 3 do 3 1/2 sata. I znas kako se kaze ' ne dozivaj nesrecu'

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije bitno uopste koliko je avion star. Bitno je da kompanija postuje sve sigurnosne propise i propise za odrzavanje odredjenog tipa aviona a propisane su od ICAO, FAA i od strane proizvodjaca aviona. Avioni se remontuju posle odredjenog broja ciklusa (poletanja i sletanja) a svaka komponenta ima tacno propisan interval zamene. Isto je vozio se u novom ili starom avionu (koji realno nije star jer se kompletno remontuje, kao kad bi vam neko stari auto kompletno remontovao originalnim delovima). JAT postuje te standarde (inace ne bi smeo da leti nigde), prema tome, nema razloga za paniku. Jedino sto je enterijer malo losiji ili je avion prljav spolja pa vam izgleda kao da ste u nekom starom avionu, ali osim zbog komforai izgleda, to ne utice uopste na sam avion, u tehnickom smislu. Avion prolazi rigorozne tehnicke kontrole i ako se one postuju po propisu, nema stvarno razloga za bilo kakvu brigu.

Posade su obucene za sve situacije po svim medjunarodnim standardima, pa makar i bili neljubazni recimo, oni su profesionalci i znaju sta rade (mislim na osoblje aviona, stjuardese i domacina/domacicu aviona). Piloti naravno ne mogu da upravljaju avionom osim ukoliko, po svim medjunarodnim standardima, nisu certifikovani za taj tip letelice.

Uostalom, JAT je jedna od najbezbednijih kompanija sa najbolje obucenim letackim osobljem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Amric, možda je najbolje da te vezanih očiju sprovedu do aviona.

Pošto vidim da ti je materija bitna, a o tome zaista niko (sa očuvanim vidom i makar osrednjim poštenjem) - ne može nešto lepo da ti kaže. Isto važi i za unutrašnjost, videćeš da si se vozila u autobusima koji su udobniji i kepše izgledaju...

Što se personala tiče...Zabavni su. Na moje pitanje "Gde se trenutno nalazimo?", žena je slegnuvši ramenima rekla "Nemam pojma!", NAGLA se preko pomenuta 3 sedišta, pogledala kroz prozorčić u pomenutu mrklu čarter noć, i donela konačni zaključak: "Stvarno nemam pojma." ... Kada su moji roditelji pre mesec dana imali situaciju u avionu, stjuardesa je sela na slobodno mesto pored moga oca i prekrstila se. I stvarno se sve završilo kako treba. A po tatinim rečima, nisi mogao da vidiš razliku između boje njenog lica i bele košuljice koju je nosila. Ni ostali članovi posade nisu bili od pomoći pri umirivanju putnika-jedan stariji gospodin je seo, stavio glavu medju kolena i zagrlio se. Pretpostavljam da u knjizi piše da tako treba... Jednom prilikom sam krenuo do toaleta i sudario se sa dvoja kolica za posluženje, tako barikadno postavljenih ispred vrata, da sam pomislio da WC nije u funkciji. Na moje pitanje "Da li bih mogao u toalet?", žena je odlučila da bi najprimereniji odgovor u tom trenutku bio koketno "Pa... probajte... Sestra mog druga je sa troje dece (jedna beba) iz Australije promenila tri aviona. U prva dva (non-Jat) je malte ne imala stjuardersu koja je samo njoj bila na usluzi, odmah su joj napravili privatnost kada je dojola dete, i tako dalje... DA BI pri pralazu u JAT-ov avion prve reči i razmišljanje na srpskom koje je čula bilo: "GDE LI SI TI, ŽENO, POŠLA SA TOM DECOM?!.

I tako dalje, ad infinitum...

Tako da mi ne pominjite JAT i njihovu slavnu bezbednost u prevozu putnika. Idem sa njima što moram.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

joj,ima da se napijem ko majka od straha kad sednem..idite bre ljudi,ne plasite me!!!haha

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jako je bitno gde sedite.

Mene u malecnom Jatovom avionu ne napušta osećaj da ću da propadnem, sa sve sedištem. Ne da će avion da se sruši i slično, nego da ću prosto da propadnem, a on nastavi put dalje... :D

E, stvarno, fina su ona sedišta uz nazovi sigurnosni izlaz u slučaju opasnosti! E, tu je gustina pakovanja manja i ima više prostora za noge.

A ideja sa alkoholom uopšte nije loša... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kad sam bila 2005.u egiptu,2dana pred polazak kuci pade avion u kolumbiji,a poslednji dan onaj sto je sa kipra pa se srusio kod atine..ziva nisam bila..plasim se aviona ko zmije!!!ne smem ni da pomislim..i kos se drogiram sa air crash investigatons na national geographic,gledam svaku epixodu!!!pa stvarno nisam normalna!!..

kad smo se vracali,ono svi spavaju,jer poleteli u 1 izjutra,a ja ko ludaca zevam po avionu..uf,ova tema me bas plasi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko dugo se otprilike putuje od Beograda do Hurgade?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja mislim 2 ili 2 1/2 sata...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

JATovi avioni nisu mnogo stari-'64.-'65.godiste.Fino iskrpljeni... Ali sigurni i "jeftini". Pa kad si cula da se srusio neki nas skorije?Jedino ako si toliki maler...A stjuardese mlade....Nase pilote svi hvale, mislim na strane kompanije(sad sam ozbiljan :mellow: ).Ako ne bude neka budala od pilota, stizes za dva sata :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oooooo-oooo...izgleda da ja onda nigdje ne idem...valjda mi vrate sta od para u agenciji ^_^...ali opet kad ste svi prezivili,mozda i ja budem te srece!!!!A 05.07. je sve blize :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaki avion je star oko 20 godina i vise,ali su super odrzavani..Leti se uvece,tako da se uvek gubi jedan ceo dan u aranzmanima.Leti se sa 737 Boingom oko 3 sata.I opusti se.Mnogo je miran let,cak sta vise mnogo lepo izgleda nocu kada se prelece Atina..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci ako mi aranzman tece od 05.07. ja krecem navece...mozda zato i pise 12/11 dana??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka