enyans

Kenija-vase misljenje

57 poruka u ovoj temi

da li je neko letovao u Keniji i sta mislite oi ovoj destinaciji za odmor?

dugo nisam bila na odmoru i stvarno bih htela nesto super i novo

i da li je neko isao preko last minut ponuda za 700 evra....

hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:P ovdje terba dodati vizu, pa odprilike 500 USD za obavezan safari (Tsavo) i to je to; pošto sam nisam neki obožavatelj "package varianti"700 EUR nije skupo- ali pazi na sakrite troškove...14 dana obavezno!

uživaj (i ako te zanima nešto-pitaj- Mama Africa je zakon!)

pozdrav H B)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

caos:),koliko dana traje taj safari,ako mozes reci nesto o njemu i zanima me kakav je Indijski okean?

sve me o Keniji zanima:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ej kako najeftinije stichi tamo. Ne zelim da idemo preko agencija , zanima nas samo kako shto jeftinije stichi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve o Africi mozete da vidite na sajtu nashih ljudi koji zive i rade u Africi.

www.sirmium.net kliknite na forum

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... Indijski okean u Keniji nije nešto naročito (i - ako mene pitate - nije baš neka "majka" za ronioce - osim arhipelaga oko Lamua (sjeverni dio Kenijske obale) odnosno otoka Kiwayu (tamo borave i neki od poznatih svjetskih glumaca - sve do prošle godine - dok nije bilo p... sa Somalijom...) - tamo zaista raj na zemlji (od juna do novembra);

A za safarije ovako: samo transport do Tsava (E ili W) traje po putu (putu?) oko 8 sati i kad stignete u N.P. još nekoliko (i ako imate sreče - vidječete nekog slona ili žirafu...potom - potrebno je uzeti safari sa trajanjem min. tri dana (2nočenja) - po mom mišljenju T-Istok(T-East) - nočenje, obilazak Mzima-Springs in dva nočenja u "brdima" Zapadnog Tsava (Tsavo - W.) - i to u "camping varianti" - budžet opciji, sa osobnom kuvarom, vani, bez stražara, luxuza (public-camps) uz trumu slonova, koji vama noču prolaze kroz kamp...real Mama Afrika - ako razumijete/za ostale može lođi, hoteli, bush-campi sa kupatilom i to...-ali-ovo nije Afrika, zaboga!/ - polazak iz Mombase- svorite rezervaciju prije (NETO-m) !

I - još jednom, zaboga - nemojte odmarati samo za visokim zidovima okruženi sa oružanim stražarima- ili?

pozdrav H. :huh:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li je neko letovao u Keniji i sta mislite oi ovoj destinaciji za odmor?

dugo nisam bila na odmoru i stvarno bih htela nesto super i novo

i da li je neko isao preko last minut ponuda za 700 evra....

hvala :)

Da li je moguce da preko last minut postoji ovako jeftina ponuda? Da li je neko isao i koliko ga je koštalo? Imam želju da do kraja ove godine odem negdje malo dalje, a Kenija bi mi bila BUM.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"I had a farm in Africa."

Klik.

Nisam bio, a baš bih voleo.

Da sam ja kalif umesto kalifa na ambasadorskom mestu, tamo (relativno) blizu, pa da skoknem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"I had a farm in Africa."

Klik.

Nisam bio, a baš bih voleo.

Da sam ja kalif umesto kalifa na ambasadorskom mestu, tamo (relativno) blizu, pa da skoknem...

.......... ^_^

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja isto ovo planiram,makar napisite koje nashe agencije imaju u ponudi keniju...

ja sam nashao preko www.welthaus-reisen.de kenija 19dana 999e ili 29dana 1.225e..hotel sa 4*all inclusive....

ljude ako imate ponude drugih agencija pleaseeeee javite?

pozdrav svim forumashima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja isto ovo planiram,makar napisite koje nashe agencije imaju u ponudi keniju...

ja sam nashao preko www.welthaus-reisen.de kenija 19dana 999e ili 29dana 1.225e..hotel sa 4*all inclusive....

ljude ako imate ponude drugih agencija pleaseeeee javite?

pozdrav svim forumashima

To je vise nego povoljna cena,safari je nesto najbolje sto nudi turizam,nerazmisljajte puno vec samo napred.Obavezna je vakcina protiv zute groznice koja vazi 10 g i tablete protiv malarije,bez toga ostajte kuci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko putovao u Keniju, preko koje agencije, koliko novca, bilo koja informacija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sorry , što ranije nisam primetila vaša pitanja . Uglavnom kad otvorim Afriku na ovom forumu izađu u prvi plan Egipat i Tunis , i nisam primetila odn. nisam proveravala da ima i nešto niže.

Ja sam u decembru 2006 godine bila tri nedelje u Keniji preko Last minute centar u , koji je nekada postojao u Beogradu. Dobila sam aranžman od 21 dana za tadašnju cenu od 980€ i to je bila regularna cena za 14 dana.Samo sam morala da doplatim još 150€ ( 50€ za svaku nedelju boravka) zato što ću biti sama u sobi . U agnciji sam odmah uplatila i dva safarija , jer se u tom slučaju dobijao popust od 20€. Uplatila sam trodnevni safari Kilimandžaro Kimana i Red elefant safari što je drugo ime za Tsavo E. Htela sam i Masai Mara ali je u ponudi bio jako skup pa sam odustala , ali to nije bila baš parava informacija , pa bi kasnije detaljnije o svakom safariju i o cenama.Letelo se za Mombasu iz Beča , tako da sam samostalno trebala da dođem do Beča . Ja sam izabrala da do Beča dođem aviomom ( možete svojim kolima , vozom ili basom) . Bio mi je potreban šengen . Tako da su mi u agenciji uredili da letim za Mombasu iz Frankfurta ( jer je bila i ta opcija) a njima je bilo lakše a i meni da tražim Nemački šengen nego Austrijski . Iz Beča se letelo čarter letom , koji je polazio između 21 i 22h. A u Keniju smo stigli u samu zoru , tako da sam iz aviona mogla da vidim i snimim vrh Kilimandžara i da prilikom sletanja na aerodrom u Mombasi vidim , karakteristično crvenu zenlju istočne Kenije .

U svakom slučaju stigli smo rano u Mombasu i iz aviona je izašlo preko 300 putnika i napravilo dugačke redove na oko 10 šaltera za dobijanje kenijeske vize . Čim sam zakoračila iz aviona osetila sam veliku vlažnost vazduha i bluza na meni se zalepila , zato se treba slojevito obući i pripremiti za svlačenje kad se stigne na aerodrom. U sali za šaltere je takođe bilo zagušljivo zbog velike količine ljudi na jednom mestu . Radnici aerodroma su nam podelili " one papiriće" koji se uvek popunjavaju prilikom ulaska u zemlju. Putnicu su se gurali , svi su hteli što pre da dobiju vizu i da prvi završe. Viza je koštala 40€. Međutim , sa druge strane aerodromske zgrade i nakon prolaska kroz terminal za vizu , su nas čekali predstavnici hotela koje smo izabrali. Držali su na parče kartona na kojem je bilo ispisano ime hotela. Znači javiš se njemu , pokažeš mu svoj vaučer i on nađe tvoje ime na spisku , kaže pomoćnom momku da ti uzme prtljag ili slediš momka i on te odvede do kamiona za prtlag , koji stiže u hotel oko sat vremena nakon mog ulaska u sobu. A ja sam upućena na parking sa ostalim putnicima za moj hotel , gde je parkiran jedan autobus tipa " firma Krstić" sa čije prednje strane ,takođe , na kartonu piše ime hotela . Pa treba naći svoj bus. I kad svi dobiju vize i izađu iz zgrade aerodroma i čekiraju se na spisku, bus kreće. Zato nevredi se gurati i već u tom momentu počne da se primenjuje reč koja se često izgovara u Keniji - pole pole i znači polako polako . Osmeh na licu i gest rukom prati izgovaranje smirujućih reči pole pole.

Nastavak sledi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno! Jedva cekam nastavak

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hoteli koji se mogu dobiti preko Last minuta se nalaze severno od Mombase i nalaze se u okrugu Njala ( bliže Mombasi) i Šanzu( u produžetku Njale) . Zato se i palže tako zovu . Ja sam bila na plaži Šanzu u hotelu Coral Beach , koji je jedan od tri hotela koji čine jednu celinu ( Palm Beach i Shanzu) . Plaže Njala i Shanzu su zapravo produžetak čuvene Dijana plaže koja se prostre u dužili od 10km južno od Mombase i koja je sa druge strane zaliva odn. luke Mombasa. Obe plaže su lepe sa belim koralnim peskom. Cela obala Kenije je zaštićena koralnim grbenom , tako da talasi nisu jaki i može se savim lepo plivati . Da bi plivali u Indijskom okeanu morate pratiti izveštaje o plimi. Izrazita plima i oseka znači da vode na plaži neće biti u svako doba kad se nama prohte da se kupamo , već plima ima svoje cikluse u toku dana . Tako da može da se desi da po podne nema vode za plivanje , već samo za šetanje po plićacima i baricama , štoje isto zanimljivo. A kasnije po popodne plima nadolazi i prekriva pesak i barice , koje su se ceo dan zagrevale na suncu i onda će voda u delu za kupanje biti toliko topla kao supa . Ujutru voda je najsvežija.

Hotel Coral Beach , Palm Beach , Shanzu , Serena Beach i Flamingo na Shanzu plaži su urađeni u Afrikan stajlu. To znači da je krov urađen od trske , recepcija je otvorenog tipa kao i ostale prostorije uklučujući i trpezariju, zbog cirkulacije vazduha. Prva tri hotela predstavljaju celinu i imaju zajednički račun , što znači da možemo ići i doručkovati , ručati i večerati u bilo kom od njih . Isto vazi i za bilo koji vid kupovine , potpisati račun sa brojem sobe i imenom hotela i cena će biti zadužena na vešem računu vašeg hotela . Znači pare se ne nose sa sobom sve se plaća preko računa . Kada nam se račun napuni do iznosa od 200€ ispostaviće vam račun u sobu , samo da vam skrenu pažnju o vašoj obavezi . To je uvedeno zato što neki turisti nisu vodili računa o svojem trošenju i pravili kasnije probleme , pa je uprava hotela odlučila da na svakih potrošenih 200€ vam skrene pažnju koliko ste do sada potrošili. Očekivala sam da će cene u mom hotelu biti veće nego izvan hotela ali nisu , čak mi se činilo da su suveniri i afričke- masai rukotvorine bile jeftinije nego u Masai selu. Koliko se sećam sokovi poput koka kole , sprajta , svepsa su koštali 0,80c , pivo 2€ , sladoled 1,5€ , sunđer za ležaljku 0,80c , kokteli do 5€. Pivo na plaži ispred Serena hotela je bilo 1€. Inače hotel Serena , koji se meni jako dopao uglavnom koriste dobro stojeći Kenijci a hotel Flamingo Britanci . U Coralu i Palm Beachu i Shanzuu odsedaju uglavnom Nemci , Mađari , Poljaci , Česi i Slovaci , Slovenci , Srbi i Hrvati koji dolaze preko Last minuta. Svi hoteli imaju po nekoliko bazena sa ekstra tplom vodom i nigde se neće naći onako hladna voda da vam treba neko vreme za ulazak. Pored bazena su barovi koji rade sve do kasno uveče i pušta se ona vesela Afrička muzika . Prilično je mirno , naročito u periodu kad sam ja bila od 8.12-29.12.2006 god. Nekoliko dana pred katolički Božić je hotel vidno postao puniji sa porodicama sa decom koja su bila bučna . Coral Beach i Palm Beach se nalazi na granici između Shanzu i Njala plaže i nalazi se na nekoj uzvišici , pa se može lepo videti i leva i desna strana plaže . Lepim stepenicama se silazi do plaže , na kojoj u pesku žive krabe i ima puno većih i manjih rupa iz kojih oni vire ili pretrčavaju.Bezopasne su , ako se neko brine zbog toga. Čim siđemo na plažu pojave se Kenijci koji nam nude sve vidove zabave . Snorking , pravo ronjenje , jedrenje , safari , male izlete u lokalna obližnja sela . Sasvim je bezbedno prihvatiti bilo koju ponudu neće vas prevariti . Dva sata vožnje na snorking na improvizovanom katamaranu ( koji izgleda da će se svakog trena raspasti ida je sklepan od naplavljenog drveta) košta uz cenkanje 10€ po osobi . I ispoštovaće tačno vreme . Oko 25€ je snorking u zaštićenom delu nacionalnog parka , ali mora se najaviti dan ranije da bi oni obezbedili dozvolu , ne može istog dana .U hotelima se nalaze turistički pultovi u tu se može pronaći za svakog po nešto . Uglavnom se ponude za sledeći dan ili nekoliko dana unapred postavljaju na oglasnu tablu . Zato treba redovno proveravati šta ima na tabli . A možete im reći šta vas interesuje i oni će vam ukoliko je to u njihovoj moći obezvediti ili kad bi to moglo biti na programu . Pošto sam ja imala već dva safarija ranije uplaćena , kada sam došla u hotel odmah su me obavestil kada ću ići , ali ako vam tada ne odgovara možete ga zameniti za neku drugi termin . Uvidela sam da isti safariji nekada imaju različite nazive. Tako da je moj safari Kilimandžaro Kimana koji je trajao dva noćenja i tri dana imao i drugi naziv Masai safari . Tako se zvao ukoliko je trajao jednu noć i jedan dan . Tsavo east se još zove i Red elefante safari . A ukoliko traje duže od jednog noćenja i jednog dana zvao se Zebra safari.

Hrana u hotelima je uglavnom dobra i ima za svakog po nešto . Voća ima u izobilju i uglavnom su to male zelene banane ( vrlo ukusne), jako lep ananas , pasion frut , zelene narandže i grejp , kokos. Poslastice su uglavnom od tog voća , sosovi , flambirano voće , babane u kokos sosu( prvo nisam htela zato što je toplo a posle...) , kompoti , žele ( od pasion fruta je najbolji) . Kolači su lenje pite sa jako tankim slojem džema ili neke proste torte sa puno šlaga ( nije loše kad nema šta drugo). Doručak je jednostavan sa puterom , kroasanama , uštipcima i raznim salatama . Ima i Engleskog doručka od pasulja krompir i kupus( nikako za doručak). Bila sam razočarana kad sam za doručak uzela dva jaja na oko i kad mi je bio ispostavljen račun za to . Toliko sam bila iznenađena i besna da više iz principa nisam jela jaja . Na safarijima u lodževima to nije bio slučaj. Riba nije bila često na meniju , jednom su nam služili neku veliku ribu sa zubima i svako ko je prišao momak iz kuhinje muje odlomio jedno parče i stavio na tanjir. Bez ikakavih preliva za morsku ribu na koje smo mi navikli , riba je bila prilično ne ukusna . Jednom smo imali "jagnjetinu" , odmah sam provalila da to sa jagnjetinom nema nikakve veze i da je to bila najverovatnije ovčetina . Delovala mi je prilično suvu , tako da nisam htela da uzimam i pomislila da bi oni trebalida dođu kod nas pa da im spremimo jagnjetinu na naš način , čisto da nauče. Pire od kasaba korena je jako ukusan i ne može se provaliti da pire nije od običnog krompira. Međutim , hrana u lokalnim restoranima ( na plažama ili u Mombasi ) su mnogo bolja i ukusnija , ali o restoranima ču malo kasnije. U hotelu ima puno cveća i raznog bila i drveća i životinja. U hotelu i oko hotela žive ptice tkalci koje prave svoja viseća gnezda po rastinju hotela , u bazenima plivanju zlatni šarani , rano ujutru i uveće se pojavljuju čopori majmuna i ima jako puno mačaka. Majmuni se slobodno kreću po hotelu , restoranu , baru , oko bazena , skaču po stolicama , ulaze u sobe i kradu šta stignu . Zato je moj savet sve držati u fiokama , inače su bezopasni i stalno se igraju . Ženke nose mlade oko stomaka a onda neko priđe i traži da ga i on malo nosi . Nijedna životinja koja e nalazi u hotelu se ne sme hraniti , ukoliko vas uhvate da ih hranite odmah će se vaš hotelski račun uvećati za novih 50€. U drugim hotelima sam videla magarce , guske , u lodžu u Masai Mara imali su zebru koja je živela u lođu i gurala se među turistima , grckala ih . Pa su je zvali Mili Bandito - Zebra Bandit. Oko hotela se nalazi širok zeleni pojas koji je jako lepo uređen sa mostićima prirodnim bazenima , i oni su zaptavo mali nacionalni parkovi i u njima u toku dana se vrzmaju majmuni . Može im se prići jako blizu , ukoliko nepravite buku i samo ih posmatrate.

U hotelu su se jednom nedeljno ili češće organizovale žurke. Dolazili su zabavljači , puštala se muzika i uvlačili su turiste u razne igre . Ja nisam pristalica takvih animacija ali ovo treba videti . Hotel je pun svakakvih ljudi i bilo je jako zanimljivo i smešno do suza posmatrati te zabave. Ukolko se jedne večeri ne organizuje zabava u našem hotelu može se otićiu neki drugi. Zato što ne postoji nikakava prepreka između hotela , čak ima i osvetljenih stazica. Može se i tamo naručiti piće preko računa ili se platiti kešom , sad sam zaboravila kako funkcioniše taj detalj ali pitati , u svakom slučaju nema problema da se gosti hotela mešaju. Prijatelj Rumun koga sam tamo upoznala , je jedne večeri bio gost nekog tipa iz drugog hotela koga je upoznao na plaži i on ga je pozvao na večeru u njegov hotel i nije bilo problema , samo je rekao da mu je on gost iz drugog hotela.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka