enyans

Kenija-vase misljenje

57 poruka u ovoj temi

Ljudi ovde se gadjate sa strasnim ciframa... Afrika ne moze da bude jeftina za konformiste i one koji ocekuju da im bude sve na tacni ali ko zeli da dozivi safari, malo protutnji kroz savanu, zaviri u Masai kulturu i sl... uz izvesnu fleksibilnost sve ovo moze da se organizuje za daleko manje novce nego sto se ovde pominje... Ja sam u nekim svojim postoima vec pominjao cifre pa se ne bih sad ponavljao ali je poenta da nije nemoguce i nedostizno i da vam ne trebaju hiljade dolara :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sirkepa, potpuno si u pravu. Za male pare moze da se ide na safari i jos da se odmara posle. Mislim da nije tako dobra varijanta da se ide u Mombasu na more pa onda na safari jer ti sto organizuju izlete deru.

Bolje nadjite aranzman koji ima u sebi ukljucen safari pa cete tako jeftinije proci nego da idete tamo na more pa doplacujete razne izlete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sad kad smo se vratili čini mi se da i nije baš strašno otići u Afriku u solo aranžmanu, no moram priznati da mi je ipak bilo drago što smo imali vodiča koji se brinuo o smještaju, kartama, transferima i sl...

najskuplje od cijelog puta u Keniju su avio karte, jedna od jeftinijih opcija je Air arabia let Istanbul - Sharjah - Nairobi, pa pogledajte. Tu se već može naći povratnih karata za manje od 400 eura.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam informaciju da jedna beogradska turistička agencija pravi aranžman za Keniju , poput onog iz Last minuta. I trebalo bi da bude na plažama i hotelima koje sam opisala u mojim prethodnim izveštajima. Sve je u pripremi , kad me budu obavestili da su sve organizovali obavestiću i ja vas.

Bio sam u istom periodu u Keniji, takodje u hotelu Coral Palm. Cudno da se nismo tamo upoznali. Jedno od najlepsih putovanja, sjajni safari, prelepe plaze Mombase, krstarenje Indijskim okeanomu drustvu delfina, druzenje sa Masai narodom, majmuni svako jutro na terasi od sobe.. Sjajno! Ja sam leteo iz Beca, direktan let za Mombasu, traje oko 9 sati. Isao sam preko African Safari Club-a, fenomenalno je sve bilo, vraticu se sigurno! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni je sve to veoma primamljivo... ali...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam jedno pitanje za ljude koji su bili u Keniji.Period putovanja bi trebao da bude od 1-15 Avgusta,koliko sam razumeo tad je solidno vreme.Preko koje agencije ste organizovali safari?Nismo zahtgevni tako da ne treba da bude nikakav luksuz samo da je pristojno!

Pozdrav.

Srecna Nova godina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Мир Божији Христос се роди! Ја сам прошле године баш у том периоду био у Кенији. На обали је топло, море топло, али зна да у току дана у том периоду опали добра пљушчина. Дводневни сафари у Масаи Мари смо сами пронашли и организовали и тако много повољније прошли. Могу да ти дам контакт, ако желиш. Масаи маром смо били презадовољни. Агенције деру за сафари. Поздрав.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vaistinu se rodi! Hvala puno za ove informacije,ali smo iz odustali od ove prelepe zemlje mozda neki drugi put.Za svakog ko je zainteresovan prporucio bih jeftine letove iz budimpeste kao sto su na primer:

1-16 Maja(Koji god period dda izaberete u Maju cena ce biti takva) - 429 Eur preko Klm

U Junu -429 EUR isto preko KLM

U Julu - 518 EUR preko Emirates-a

U Avgustu - 591 Eur preko Turkish-a(bila je promotivna za 510 EUR ali danas se sve raspordalo)

Tako da koga interesuje ova zemlja trenutno ima puno mogucnosti.Ja se nadam da sam bar malo pomogao.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U oktobru sam bio 3 dana u Nairobi.Grad ogroman, pun haoticnog saobracaja. Za belce ili zovu nas "muzungu" nije preporucljivo da se krecu u sve delove grada,posebno ne u slamove (favele) Tu smo placali vodice po 5$ po osobi na nas 12 osobe dva vodica da nas prosetaju i omoguce nam zastitu. Zemlja je siromasna i kako sam cuo i citao po forumima oni ne biraju nacin kako da dodju do nesto sto bi vam uzeli/ukrali. Mi kao belci strcimo u njihovom crnackom okruzenju i smatraju nas kao laka lovina :)

U Nairobiju nema sta da se posecuje, centar,velike zgrade, neki park sa isusenom vegetacijom,ljudi/beskucnici spavaju po parkovima,ima ih svuda koji prose i traze vam po neki $$ Iz Nairobija smo bili u poseti Masai Sela gde treba da platite 10$ po osobi kao neka vrsta pomoci za njihovu zajednicu,ali to je vec komercijalizovano i svaki Masai pripadnik vas gleda kao potencijalni dolar i zeli da odete u njegovu kucicu da vam pokaze kako izgleda unutra ali pre svega da vam nesto proda,po neki suvenir.Ukoliko ponesete neki stari telefon ili digitalni aparat moze da se menjate. Moj prijatelj je dobio koplje i macetu za jedan stariji model digitalca 

Safari tura kosta oko 240$ po osobi za 1 nocenje u satorima sa tri obroka sasvim prevozima iz Nairobija i nazad.Mi smo posetili Masai Mara nacionalni rezervat. To vam dodje kao jedna ogromna zajednica raznih zivotinja kojih ih ima nakon nekoliko kilometara od ulaska svuda i u izobilju. Navikli su na svakodnevne posete desetina safari kombija tako da ne obracaju puno paznje na posetioce. Licno zadovoljan sam safarijem i bilo je prijatno iskustvo.

U programu smo imali i posetu grada Nakuru na 6 sati voznje od Masai Mara, gde je bio dodatni fakultativni safari obilazak jezera i parka. Ja nisam otisao na taj safari posto sam citao da to ne vredi za 130$. Drustvo sa kojim sam bio su otisli i bili su razocarani posto nisu videli bas nesto puno zivotinjskog sveta,tako da to ostavljam na vas "potencijalnih putnika u buducnosti" dali bi imali srece pa videli bi nesto plus.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kako moze koplje ili maceta da se unese u avion? ne razumem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bez ikakvog problema u prtljagu koji ide u trup aviona. Više puta sam neke noževe tako nosio sa sobom. Jedini mali problem sam imao u istanbulu na Sabihi Gokče, pošto tamo stvari pregledaju na ulazu u aerodrom.. Tada sam iz Nepala nosio ogromni kukri (Gurka nož). Rešeno je i to tako što su na torbi zalepili nalepnicu ,,security cheking,, i sve ostalo je išlo uobičajenim tokom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Jack Sparrow je rekao/la:

kako moze koplje ili maceta da se unese u avion? ne razumem...

Presekli su nam drveni deo na pola, i sve to upakovano stavili u donji bagaz. Kasnije se to lako zalepi i sad krasi zid u kancelariji mog prijatelja :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka