leona

Ljubljana

103 poruke u ovoj temi

Vredi li otici u Ljubljanu u onaj veliki tržni centar, posle Nove godine, 6.01., ima li popusta tada? Planiramo na vikend u Terme Čatež, pa smo mislili da odemo malo i do Ljubljane, pa da skoknemo i tamo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tada su sigurno snizenja. A kod njih je odlično sto su svi tržni centri na jednom mestu. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaćete mogućnost da kupite svašta nešto ali pun pogodak bi bio ako možete da ostanete još 1 dan i skočite do Italije.

Šestog januara ne vredi da idete jer je sve zatvoreno (praznik 2 kralja, isto je i u Austriji) ali od narednog dana, 07.01 su ona prava sniženja.

Radost za novčanik i melem za dušu je kupovati u tim danima. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzim odgovorima. Na žalost, ograničeni smo datumima, tako da ništa od Italije, ali dobro da se zna za sledeću godinu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel M. Sve preporuke. 10/10. Doručak odličan. Sobe bez jedne zamerke...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskoristili smo prvomajske praznike da obiđemo Ljubljanu.

Bili smo smešteni u B&B Hotel Ljubljana Park i imamo samo reči hvale za ovaj hotel. Ljubazno osoblje, sve je novo i čisto, lokacija odlična (oko 400 metara od Zmajevog mosta).

Ljubljana definitivno nema previše atrakcija koje može da ponudi kao neki drugi evropski gradovi i zbog toga nismo imali prevelika očekivanja, ali na kraju smo bili baš prijatno iznenađeni samim gradom. Grad je veoma čist, svuda je drveće i sve vreme smo imali osećaj kao da smo u nekom velikom uređenom parku ili banji. Sve znamenitosti se nadovezuju jedna na drugu i vrlo lako se sve može obići laganom šetnjom. Pešaka smo išli se do Ljubljanskog grada, uspon je kratak ali strm, potrebno je 15-ak minuta laganog hoda Blaži je uspon i lakše je popeti se od starog trga.

Preporuka je posetiti Klobasarnu i probati kranjsku kobasicu.

 

Evo i nekoliko slika :)1651823006761.jpg.048406d69e98db0a8b96f11651823006884.jpg.34b58f2beb277e865c82cd1651823006839.jpg.8120cb488d96398b9ca9951651823006860.jpg.2a3a6ba12e63f5eb79b7ef1651823006791.jpg.28af191c6c2fc7d50abbd0

 

1651823006871.jpg

1651823006816.jpg

1651823006831.jpg

 

Izmenjeno (aleksandar_93)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljubljanu sam turistički posetila u aprilu ove godine u okviru jednodnevnog izleta koji organizuje Lavli travel. Inače u taj izlet je uključen i odlazak u tržni centar nakon obilaska Ljubljane, koga to zanima. Kreće se uveče autobusom, a stiže rano ujutru. Iako je bio april, tada je bilo neko zahlađenje, tako da je popodne počeo da pada i sneg. Grad mi se dopao, verujem da je još lepši preko leta, kad ima više zelenila i cveća. Autobus nas je ostavio kod Zmajevog mosta, koji kad pređete, sa desne strane ulazite u ulicu gde se nalazi centralni trg i tržnica sa puno lokala u kojima možete probati razne slovenačke specijalitete. Mi smo pili kafu, jeli neku čorbu/gulaš, i dezertirali sa prekmurskom gibanicom. Preko puta tržnice, možete se peške ili uspinjačom popeti na brdo, što svakako preporučujem, jer se gore nalazi lep kompleks koji možete obići, a imate i pogled na ceo grad. Sa obe strane reke Ljubljanice postoje staze za šetnju, a može se poprečnim ulicama zaći i malo dublje u grad. Ono što je pohvalno su besplatni javni toaleti koji postoje ispod svakog mosta i koji se redovno održavaju. Grad je generalno čist i ljudi su pristojni. Što se cena tiče, mi nismo ništa šopingovali sem suvenira, ono što smo probali u restoranima na tržnici je bilo sasvim pristupačno. Inače, tržnica radi do popodne subotom, kada se sve zatvara i grad postane nekako pust. Od vodiča smo slušali da kod Slovenaca ne postoji posećivanje po kućama, već se ljudi uglavnom sreću napolju, najčešće na tržnici (pijaci) i tu druže, kafenišu i ručaju zajedno. Sve u svemu, jedno lepo iskustvo. Pored jednodnevnog izleta, koji je sasvim dovoljan za Ljubljanu, lepo je otići i na višednevno putovanje (imate takve ponude po agencijama) koje uključuju posetu Bledu, Bohinju, Portorožu i drugim slovenskim atrakcijama. To, u mom slučaju, svakako ostaje za neko sledeće putovanje u Sloveniju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram u maju da odem na par dana do Ljubljane ali idem autobusom. Da li neko moze da mi da savet kako da sama organizujem izlet do Bleda, Bohinja i Portoroza, pošto ovo sta sam nasla na netu jao day tours kosta oko 100e za izlet ? ili ja ne mogu da nadjem neku povoljniju varijantu. Takodje zanima me ima li smisla ici busom do Trsta pa se vratiti uvece ili da ne gubim vreme na to? Hvala ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Npr. Do Portoroža

Screenshot_20230228_184904_Rome2rio.thum

Mislim da ne može jeftinije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaš bus za Bohinj, prolazi kroz Bled.

 

Može se i vozom za Bohinj (presedanje Jesenice, a bio je subotom ujutro direkt na liniji LJ- Nova Gorica).

Moraš od stanice lokalnim busom do jezera.

 

Pa nazad busom Bled i posle LJ.

 

Za Portorož je napisao Srđan. Ako bi htela za Trst, verovatno najpovoljnije da se noči jednom na slo obali,

Od tamo idu lokalni busevi za Trst. U top sezoni i neka brodice, a nisam 100%.

Izmenjeno (tine)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima preporuku za smestaj u Ljubljani?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka