leona

Ljubljana

96 poruka u ovoj temi

Moj vodič kroz Ljubljanu (II deo)

Ko je bio Valentin Vodnik, šta su Slovenačka, a šta Ljubljanska vrata, koja crkva je simbol grada Ljubljane, gde se nalazi TIC, koja je najlepša fontana u Ljubljani i šta ona simbolizuje, kome je pripadala Gruberova palata i još mnogo toga viđenog mojim okom i foto-aparatom:

ljubljanica_uvodna_slika_2_-_Copy.thumb.

Moj vodič kroz Ljubljanu (III deo)

Ko je bio Ivan Hribar, koje je Plečnikovo najvrednije ostvarenje, šta su to Križanke, a šta "zgrafito" ko je bio Simon Gregorčić, kako izgleda spomenik Napoleonu, kako izgleda crkva koja je najlepši primer baroka u Ljubljani, kakvi se sve detalji nalaze na ulazu u zgradu Parlamenta, gde se nalazi Srpska pravoslavna crkva Svetih Ćirila i Metodija i još mnogo toga viđenog mojim okom i foto-aparatom:

ljubljana_uvodna_za_treci_deo_-_Copy.thu

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tržni centar "BTC" Ljubljana (IV deo)

Kako funkcioniše prevoz u Ljubljani, kako da dođete do tržnog centra BTC, gde sve možete kupiti talon za prevoz i kako ga dopunjavate, gde vršite povraćaj novca za kupljeni talon, šta sve ima u TC "BTC" i još mnogo toga:

prevoz_ljubljana_zbirno_-_Copy.thumb.jpg

i ovo bi bio KRAJ mog vođenja kroz Ljubljanu.  :cvetak: :cvetak: :cvetak:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Biljana, gdje si bila smjestena? Nas 4 planiramo za vikend u Ljubljanu pa nam treba neki jeftin smjestaj da prenocimo, ako imate sta za preporuciti...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, trebam zbog sredjivanja nekih licnih papira ici do Ljubljane. Svakako planiram turisticki obici ako stignem i tu sam otprilike infromisan sta treba obici. Treba mi info oko nekog prenocista u Ljubljani. Ima li neko iskustva sa nocenjem na jedan dan? Trebao bih otici 2-3 puta u mesec dana na jedan dan sa jednim nocenjem.  Da li potraziti u toku dana po dolasku ili osigurati se unapred?

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 5 sati, zole189 je rekao/la:

Treba mi info oko nekog prenocista u Ljubljani. Ima li neko iskustva sa nocenjem na jedan dan? 

Probajte da kontaktirate:

https://www.visitljubljana.com/sr/smestaj/

ili pišite ovima i zamolite za pomoć oko povoljne cene,

Security Check Required

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru, kontaktiracu ih.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Otisli bi malo do Ljubljane,prosetali i kupovali pa me zanima da li poznati brendovi imaju radnje na setalistu u centru ili samo u trznom centru u poslovnoj zoni?

Zasto je ova tema ovako slabo posecena? Vredi li ici uopste u Ljubljanu ?:neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno da je vredi posetiti,ponavljam vec po ko zna koji put-Ljubljana je po meni najlepsi grad ex-Yu.;) Sto se samog sopinga tice,tu Vam ne mogu pomoci,jer bas i nisam obracao paznju na brendove,ali sam siguran da ih ima u centru grada. :happy:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 2 sata, teax je rekao/la:

Zasto je ova tema ovako slabo posecena? Vredi li ici uopste u Ljubljanu ?:neznam:

Ni ti tržni centri nisu daleko.Vredi je posetiti naravno-prelepa je.Tamo postoji i dobar akva park.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posle provedena tri dana u Ljubljani mogu samo reci da je grad prelep,da vredi svakako otici i da su Sloveni jako ljubazni.....

P1150400.jpg

P1150412.jpg

P1150408.jpg

P1150416.jpg

P1150437.jpg

P1150443.jpg

P1150482.jpg

P1150477.jpg

P1150494.jpg

P1150508.jpg

20161112_101232.jpg

image-0-02-05-fbd486a3d75882b73e743dd990105635f8adfb9671882b454c62740cec1e7784-V.jpg

P1150383.jpg

P1150385.jpg

P1150442.jpg

P1150466.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre 10 dana smo se vracali iz Austrije sa skijanja i u povratku pricamo sa decom kako je Slovenija lepa -i zakljucujemo zajedno da jeste. Dalje pricamo o Ljubljani, i ja konstatujem : Kako je cela Slovenija uredjenija i ocuvanija priroda nego u Srbiji, te tako stoje stvari sa Ljubljanom i Beogradom. I deca (17 i 23 god) insistiraju da svratimo-na putokazima na autoputu vec skretanje za Lj. Odlucimo da svratimo i vec smo na ulazu u grad i deca komentraisu...Predgradje kao nase Zemun Polje...neke kuce imaju fasade, neke nemaju, pored puta nema trotoara, pesaci se krecu ulicom. Ja insistiram da imaju strpljenje, bice drugacije kad udjemo dalje u grad-Vozimo se dalje Celovskom cestom i sa obe strane se redjanju zgrade kao nasi Paviljoni na N. Beogradu...fasade vec oronule, ves visi na terasama, trotoari bez ivicnjaka, na puno mesta vec asfalt toliko ostecen da ga i nema. 

Deca cute, ja razmisljam da nesto kazem u odbranu ali ne mogu da se setim sta bih rekao. Navigacija nas dovodi do "Delavske hranilnice" Valjda neka sindikalna zgrada iz 70-ih. i tu parkiramo. Prekoputa park-malo ima trave, a malo nema jer je ispresecan puteljcima koje prave pesaci koji koriste precice da stignu sa jedne strane parka na drugi-travom. Trotoar pun neravnina koje je nedavna kisa ispunila vodom pa preskacemo preko barica. Okolne fasade zgrada s pocetka XX veka su definitivno rekonstruisane, ali ne tako skoro...kisa se sliva niz njih i godinama je ocrtavala tamne tragove i fleke po njima

I ovo je Ljubljana, i nekako mi je bliskija nego sto sam ocekivao. Kao kod kuce sam.

Onda udjemo u stari grad, i okolinu spomenika Franca Preserna- E ja sam zamisljao da je Ljubljana cela takva. 

Kazu deca-Ako su im stvarno plate vece 3 x od nasih,  to se na ulici, po prosecnim automobilima ne vidi. Po infrastrukturi isto. Stambeni i drugi objekti su srednje ocuvani kao i u Novom Sadu. ..

Stvarno, na sta trose 3 x vece plate ili se ne exponiraju :-)

20170204_120356.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26366
    Ukupno tema
    880730
    Ukupno poruka