leona

Ljubljana

103 poruke u ovoj temi

Ok hvala, znaci nema Mercatora u blizini centra da moze da se parkira?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima Mercator u centru,ali nisam siguran da li imaju veliki parking.Ako nista drugo,mozete se parkirati kod BTC-a ,pa otici gradskim prevozom do centra.Imate informacije o prevozu do centra i nazad na sajtu BTC-a. ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lep provod vam zelim,siguran sam da ce vam se Ljubljana svideti. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sta vas konkretno interesuje ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

posto je sad letnja sezona radi vam turisticki vozic koji vozi kroz ljubljanu sa vodicem (nekad ga ima nekad ne) i on objasnjava uglavnom sve ... vozic je besplatan (bio prosle godine) i ima ih vse ...

pored vozica imate i pirate obilaske brodicem koji su extra i vidite ljubljanu iz sasvim drugog ugla ...

zatim tu je opera koa spaja staro i novo, jako zanimljivo zdanje ...

u vozicu ce te dobiti jos flajera i mape gde vam je sve i svasta ucrtano i objasnjeno tako da bi to bilo i previse za 2 dana (ako sam dobro shvatio da toliko ostajete) ...

ako jos nesto mogu da pomognem tu sam :D ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljubljana je kompaktna, tj. centar je mali i vrlo jednostavan za pesacki obilazak. Nema gde da se zaluta. Brodic Ljubljanicom bi i ja svakako preporucila, voznja traje oko jedan sat. Lepo je popeti se i gore na tvrdjavu, postoji uspinjaca, moze i peske, pa je dobro iskombinovati jedno i drugo. Pored Ljubljanice ima jako mnogo lepih kafea sa bastama, tradicionalna hrana je dobra u restoranu Sokol u blizini Robove fontane, kod Gradske kuce, ima basta napolju na ulici, zanimljiva je i unutrasnjost u podrumu pod lucnim svodovima. Srecan put i lepo vreme

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporucujem da se na zamak (kako Slovenci kazu, grad) ipak ode pesice, lep je put kroz sumicu a ima i lep pogled :)

Preporuca bih pored Sokola i restoran Julija, koji se nalazi odmah preko puta kafane Hamlet, u toj isto ulici gde je Sokol, samo kad se krene na drugu stranu. Jako lepo izgleda, atmosfera je bas nekako tanana a i hrana je odlicna. Imali su dnevne menije po dobrim cenama kada sam bila zimus.

Ako bi zelela da se upoznas sa slovenackim slikarstvom, preporuca bih njihov muzej (Narodna galerija) koji se inace nalazi preko puta pravoslavnr crkve, nije veliki - taman da se za sat, sat i po vide najznacanijija dela, ima nekoliko pravih bisera. Ulaznica kosta 5evra.

Da ne pisem sa telefona poslala bih ti link..lako se nadje na netu.

Izmenjeno (andrassyut)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporucio bih vam i setnju Tivoli parkom,ukoliko imate vremena.Blizu je centra,i brzo se stize do njega,a u blizini parka je i Pravoslavna crkva. I da,voznja Ljubljanicom se podrazumeva. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

voznja je 8e bez vodica i 10e sa vodicem po osobi i traje malo vise od sat vremena ...

evo vam sajta gde mozete da vidite dosta stvari u ljubljani ...

http://www.visitljubljana.com/sr/

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo isli ovim brodicem koji ima kafe, ali ne znam cenu jer su nas rodjaci vodili ...

ljubljana.jpg

ovo je taj vozic ...

ljubljana2.jpg

a ovo je opera ...

ljubljana3.jpg

Izmenjeno (ZekaZmaj)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zeko,

Hvala puno - a kada ste to bili tamo ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

slike su od prosle godine za 1. maj ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ja se vratih iz Ljubljane i želela bih svima da se zahvalim na smernicama. :thankyou::cmok::thankyou:

Bilo mi je prelepo. Već bih ponovo išla tamo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HITNOOOOOO!!!!!! :)

Ljudii moji treba mi pomoccccc :)

Treba mi smestaj u Ljubljani za dvoje, na 3 noci, ne mora da je neki centar grada, moze i periferija, naravno, da nije nesto jako skupo. Ne znam da li tamo postoje onako privatni smestaji, jer na netu ne mogu nikako da dodjem do toga. Ako neko nesto zna, bila bih vam izuzetno zahvalna da to podelite sa mnom i ucestvujete u mom produzenom vikendu na ovaj nacin :)))))))

Hvalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka