maja72

Banja Morahalom

375 poruka u ovoj temi

>још да нека ради у Недељу, ....

требало би да недељом раде на оном бувљаку.Ваљда

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem sutra, sa Stalis tursom, i jedva cekam...javljam se kad se vratim sa utiscima!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, ovako...

Juce sam isao u banju Erzebet, u Morahalom.Isao sam preko Stalis tursa iz Novog Sada.Mini bus sa oko 20 putnika je iz Novog Sada krenuo u 6h ujutro, na Horgos smo stigli relativno brzo, ali smo se na granici zadrzali oko dva ipo sata, guzve su ogromne, ispred nas je bilo 8 velikih autobusa, eto otprilike koliko treba cekati kad je toliko autobusa ispred vas.Carinici sa obe strane udju u bus samo da pokupe pasose, nista nisu gledali sta nosimo.Posle toga, svratili smo u menjacnicu Zebra, nekadasnji veliki market, danas je to velika prazna hala, sa jednim salterom gde menjate eure u forinte.Jedan euro je tamo 263 forinte.Posle toga odlazimo u Morahalom, na nekij 12 km od granice.Vodja puta nam uzima grupne ulaznice, tako da ne cekamo nista na ulazu gde je inace velika guzva, ali svi disciplinovano i bez nerviranja cekaju u redu.Vodja puta nas zatim sprovodi kroz ceo kompleks da se upoznamo sa svim sadrzajima.E sad, na samom ulazu se nalazi pult gde mozete ostaviti vredne stvari, za sta placate 1000 ft koje vam na kraju kad izlazite vracaju, ali se dogodilo da vise nisu imali slobodnih sefova.Tako da smo mi sve nase stvari ostavili samo par metara dalje, gde takodje imate pult, u torbu ostavite sve i predate zenama na pultu, dobijete privezak sa brojem i kad vam nesto zatreba slobodno dodjete, uzmete i opet vratite.Mi smo tu ostavili i pasose i novac, vodja puta nam je rekla da slobodno tu mozemo da ostavimo sve bez ikakve bojazni da ce nam nesto zafaliti.I zaista je sve bilo ok, nekoliko puta smo dolazili po pare, aparat i sl.Zena je bila krajnje ljubazna.Ono sto mi se u pocetku nije svidelo jeste da nismo nasli slobodne lezaljke, ali nam na kraju to uopste nije predstavljalo problem jer smo na peskiru, koji smo ostavili kraj olimpijskog bazena proveli izuzetno malo vremena.Primetio sam da skoro svi nose papuce koje, kada ulaze u bazen, ostavljaju ispred samog bazena.Bazeni su odlicni, veliki olimpijski napolju, sa skakaonicama na oba kraja, nekoliko manjih, bazen sa talasima, bazeni sa lekovitom vodom.Unutra se nalai takodje jedan veliki bazen za koji vam je potrebna kapa, i to je jedini bazen u koji ne mozete uci ako nemate kapu.Takodje, unutra se nalazi nekoliko bazena sa lekovitom vodom, ima posebno za kozu, za vene i sl, u kojima je temperatura preko 35 stepeni, mada pokraj svakog bazena pise kolika je u njemu temperatura, koliko je preporuceno zadrzavanje i sl.Na svakih nekoliko minuta se ukljucuju razliciti masazeri, nesto kao djakuzi...izuzetno prijatno i lepo.Takodje, ima nekoliko sauna (finska, aroma...), tursko kupatilo...sve ukljuceno u cenu ulaznice.Postoji i teretana, razni velnes programi, usluge pedikira i manikira, ali to ne znam koliko kosta.Postoji cak na spratu i mesto za odmor gde mozete da malo odspavate kad vas sunce i voda totalno iscrpe, mada kada odete na jedan dan koliko god da se umorite nije vam dosta i hocete jos.Postoje i dva tobogana u koje se ulazi sa unutrasnje strane, i tu mi je bilo jako toplo, zaista kao u sauni, pa se vise nisam vracao na tobogane, jer se dosta ceka na red.Kada krecete, na toboganu se pali zeleno svetlo, i dok ne stignete na kraj sledeci ne moze da krene jer mu je crveno svetlo, tako da nema straha od neke povrede.Napolju postoji jedan manji, super tobogan, tu iako je red brzo stizete i vracate se ponovo.Takodje, ima deo i za decu, bazen sa talasima, bazen sa sankom.Pisalo se vec o svemu ovome, ali eto da i ja to sve ispisem, znam da ce nekome biti od pomoci, kao sto su i meni bila pomoc neki prethodni postovi.Ima i restoran, gril terasa, kafici, sladoledi, kukuruz...zaista sve.Probali smo, naravno langos, ogroman je bio red za isti, ali vredi sacekati, za 150 dinara dobijete veliku porciju koja je meni sasvim dovoljna, a mogu dosta da pojedem.Cene su pristupacne, dve nes kafe su izasle oko 140 dinara, dva tvister sladoleda (to mi se jako dopalo, sto imaju algida sladolede) su 130 dinara.Voda je ispravna na svim cesmama, higijena je na visokom nivou, toaleti cisti...mozete se presvuci u nekoliko garderoba zasebnih, a postoje i muske i zenske garderobe sa ormaricima i kupatilima gde se mozete i tusirati.Oko pola 6 smo napustili banju i otisli u Segedin, u Coru, na nekih sat vremena u soping, oko 19h krecemo za Ns, na Horgosu za autobuse nije bila guzva, dok su kolone automobila i dalje bile ogromne.U NS stizemo oko 21:30.

Ja sam prezadovoljan, definitivno cu se vracati u ovu banju, Stalis turs je ok...moja preporuka za njih, za male pare imate jedan super izlet...

Tu sam za sva pitanja, sutra postavljam foto turu.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, to je to, preko njih smo isli.Ubacili su u ponudu jos jednu banju u Madjarskoj, mislim da prva grupa ide u subotu.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

када сам већ свашта питао да и ја кажем након суботњег искуства.

Све је како миско каже стим што смо ми ишли колима.

Е, да неби чекали на граници, Хоргош 2,5 сати ,Келебија до 1 сат, ми ишли преко брелаза Бајмок .

Километража је за 25 км више него преко Келебије и скоро 50 више него преко прелаза Хоргош али смо били потпуно сами на прелазу без икаквог задржавања(све заједно 2 сата и 45 минута).

Треба само водити рачуна да прелаз је отворен од 08 до 18 часова и да је то прекогранични прелаз а не међународни односно само држављани Србије и мађарске могу прелазити преко њега.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Fruska na toj informaciji, nisam znao za taj prelaz.Bolje je i nekim daljim putem ici i ne zadrzavati se na granici, nego provesti 3 sata na suncu cekajuci na prelazak...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li u banjji postoji deo za pusace i nepusace . hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li u banjji postoji deo za pusace i nepusace . hvala

Нема подељеног простора, напољу свугде диме, а унутра нисам видео никога.

Што се тиче прелаза, прелаз као Бајмок је и Ђала изнад Новог Кнежевца што је интересантно за оне који долазе из Београда.

Ради од 8-18 часова, прелазак само за српске и мађарске држављане

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj prelaz je malogranicni, a to podrazumeva bilateralni sporazum dve susedne zemlje.Otvara se najcesce u zonama potrebe ljudi u tom pojasu. Radi samo po danu, nema protoka robe, samo putnika.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da mi objasni gde da nadjemo najblizu menjacnicu ako prelazimo preko kelebije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moji rodjaci su juce isli u banju, eure su menjali u samom Morahalomu u OTP banci, za 10 eura dobili su 2600 forinti.Banka se nalazi u neposrednoj blizini banje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

za vikend u banju.

jedva cekam

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili juce. Odusevili se. Preporucujem svima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da napravi papalelu izmedju akva parkova, u Moraholamu,Segedinu i Budimpesti ?? Prvenstveno mislim na tobogane i ostale zanimacije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka