maja72

Banja Morahalom

375 poruka u ovoj temi

24km ima od Subotice do Morahaloma, pozovi taxi sluzbu i pitaj.

Imali smo na poslu situacije sa hitnim putovanjima radnika u okolne zemlje, odmah ti kazu okvirnu cenu bude +/- 2-3evra u odnosu na tu cenu

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je potrebna vinjeta od Morahaloma do Segedina?

Po ovoj mapi ovde, od novembra prosle godine vinjeta je potrebna i za regionalne puteve:

UD_szakaszok20150630_A3_mod151101_ENG.jp

Da li neko ima informaciju iz prve ruke?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako pređeš na Bačkim Vinogradima i ideš od banje do Segedina putem 55 ne treba provereno (pre mesec dana poslednji put).Dalje nismo išli pa se nisam ni udubljivala u vinjete

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzom odgovoru.

Na ovoj novoj mapi se baš taj put 55 plaća (obeležen je kao regionalni put gde je potrebna vinjeta). Ili vas nisu kontrolisali, pa ste imali sreće ili mapa nije dobra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sitna je mapa,ništa se ne vidi.

Mislim da nije do sreće i ne sećam se da je neko na temi spominjao da je vinjeta potrebna tih 19 km (naravno ako uđeš u zemlju preko Bačkih vinograda).

Možda se javi neko drugi sa novim informacijama na temi a možeš da pitaš i na temi o Segedinu (nama na žalost nije baš toliko blizu da možemo da skoknemo).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pre mesec dana smo bili usli u Madjarsku  na Horgos 2, izasli preko Backih Vinograda, nismo izlazili na auto put, niko nam nije trazio vinjetu, cak su nas zaustavili da provere da li su deca vezna pozadi, i dokumenta, niko nije pomenuo vinjetu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Bokkie je rekao/la:

Mapa koju si postavio važi za teretna vozila, na putnička se odnosi ova

 http://toll-charge.hu/files/img/articles/75/HD_szakaszok_20160101_A3_ENG.jpg

na ovoj stranici 

http://toll-charge.hu/articles/article/road-network

Dakle, slobodno vozi putem br. 55

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

put 55 se ne placa!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ja da potrvdim. Juce smo se vratili iz Morahlom banje, isli smo i do Segedina a posle na Kelebiju. Ja sam shvatio da je put 55 free za vozila a naplacuje se za kamione tj teretni saobracaj tezi od 3.5t. Usput moja preporuka nemojte skracivati put preko Kelebije posto je put uzasan i u jako losem stanju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odgovorima, znaci definitivno se ne placa put 55

@Verbal Kint: Hvala puno na mapi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se neko nezbuni sa nasom Kelebijom. Mislim na mesto Kelebia u Madjarskoj.

Put 55 je free neki delovi su novi i moze se ici 90km/h a ima dosta mesta gde je ogranicenje na  70km/h i malo dzombast put. Prekporuka svratite u ona dva marketa na samoj granici oni rade do 21h.

Izmenjeno (tripko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je l moze neko ko je u skorije vreme bio u Morahalomu preko agencije da mi kaze gde je najpametnije kupiti forinte? Koliko se secam, pre par godina su nudili samo opciju na granici, a alternativa je pretpostavljam da se kupe u Beogradu. Zna li neko sta je isplativije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam u Morahalomu za vikend pa da podelim iskustva...

Ovo nam je drugi put da idemo, tako da smo znali sta da ocekujemo i kakve su cene, o banji je manje vise sve vec apsolvirano, tako da ne bih trosio reci o samom kompleksu. Meni kao roditelju 5-o godisnjeg deteta u banji sve sasvim odgovara. Ne smeta mi sto tamo ima pa oko 50%starijih ljudi, sto nije fensi, bitno da je cisto i uredno, da je voda lepa i topla, nama je to dovoljno. O cenama sve ispricano, nekome ovako, nekome onako, stvar platezne moci, ne bih ulazio u to.

Ako nekoga interesuje mogu po zelji navesti sta koliko kosta, naravno od stvari koje smo mi kupovali - da me ne pita neko detaljan cenovnik svih usluga i proizvoda

E sad hteo bi da podelim negativno iskustvo po pitanju smestaja. Prosli put smo odseli u Borostyan apartmanima i bili vise nego zadovoljni, ovaj put nisu imali mesta pa smo preko Booking-a rezervisali Jasmin Vendeghaz.

Prvi nesporazum i problem je nastao jer sam na Booking aplikaciji uneo datume i 2 odraslih, 1 dete. Sistem odmah postavi pitanje koliko dete ima godina i ja ukucam 5.

Tako uvek radim kada rezervisem smestaj preko Booking-a i to sam radio nekoliko puta u vise razlicitih zemalja.

Onda sistem izbaci ponudu i vi jelte birate. Rezervisem apartman (3 bed studio) za jednu cenu na jednu noc...kada mi je stigla potvrda kaze za 2 osobe...krenem u prepisku i da sad ne duzim, epilog nakon nekoliko razmenjenih mailova je da moram da doplatim jos 7€ za dete ako ce u trokrevetnom studiju da koristi treci krevet.

Nema povrata novca ukoliko se otkaze rezervacija, i ja kazem ok doplaticu, na kraju su me zvali iz Bookinga posto sam i njima trazio objasnjenje, uglavnom epilog je...to su Madjari, oni su takvi, i to je to....

Nema veze, nemam zivaca, dolazimo tamo...pao mi mrak na oci.

A da vazna napomena na recenzijama na Booking-u sam video da je lokacija dobra ali se nekoliko ljudi zalilo na higijenu, ali odgovori vlasnika su bili da su promenili spremacicu.

Trokrevetni studio je neka mala kucica koja je podeljena na dva dela (dva studija) niskih plafona, visina mozda 2m (ja sam 1,85) gde ulazite u kuhinjicu iz koje idete u kupatilo i jednu sobu.

Manje vise moze da prodje, nisam ja odrastao u de lux apartmanima.

Medjutim Higijena, blagi uzas, slike u prilogu pa vidite sami...sudopera, paukovi, paucina od 20-ak cm, tus kabina, spolja i iznutra, slavina u samoj tus kabini....vrata bez kvake i rucke izmedju kuhinje i kupatila....zlo, naravno spremacica nista ne zna, sve joj je ok, gazda nije tu, pojeo vuk magarca, po njihovoj politici moras da das 50%avansa a ako ne dodjes Booking ti skida ostatak novca....da mi ne presedne ostavimo stvari, odemo u banju gde se na kraju i istusirasmo oko 19 kad zatvaraju nedeljom, dodjemo prespavamo i ujutro izadjemo, spremacica nam kad smo dosli rece da kad budemo izlazili ostavimo kljuc u ormaru za struju....odosmo u banju i uvece kuci.

Definitivno u banju u skladu sa mogucnostima zbog guzve, treba ici radnim danom, vikendom je bas guzva

Ne dozvolih da mi propadne mini odmor, ali barem da neko jos ne napravi gresku, a sad idem da ga ocrnim na Booking-u pa cak i njima direktno da pisem i posaljem slike ne znam koji im je sistem poslovanja i kako se ulazi na njihov sajt, ali predpostavljam da barem higijenski minimumi moraju biti ispunjeni

A ja cu Morahalom opet za mesec-dva ali ne kod njih.

IMG_0679.JPG

IMG_0680.JPG

IMG_0681.JPG

IMG_0682.JPG

IMG_0683.JPG

IMG_0684.JPG

IMG_0685.JPG

IMG_0686.JPG

IMG_0687.JPG

U tus kabinu nismo ni usli, apsolutno posudje nismo koristili kao ni aparat za kafu, apsolutno nista nismo pipnuli, samo prespavali, oprali zube i otisli

IMG_0699.JPG

IMG_0700.JPG

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razumem tvoju potrebu da im se revansiras.. :-)

Sigurna sam da inace nisi tako sitnicav, ali verujmi previse si to licno shvatio. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka