maja72

Banja Morahalom

375 poruka u ovoj temi

Da li je neko bio u ovoj banji u blizini srpsko-mađarske granice? Izgleda kao interesantno mesto za kraći odmor:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam nasla ponudu Follow me agencije za jednodnevni izlet, ali nigde nema ponuda za vikend. :( Da li je mozda neko bio u privatnoj reziji par dana?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stalis turs iz Novog Sada organizuje povoljno jednodnevne i vikend izlete u Morahalom i kažu ljudi koji su bili da je banja super.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlazim par godina unazad u pomenutu banju...Ove godine poceli su prosirenje iste..novi sadrzaji kao i novi hoteli u okviru iste..slobodno otidite u banju bez agencije..u okolini banje nalazi se brdo smestaja...ove i sajta banje sa cenovnikom..http://www.erzsebetfurdo.morahalom.hu/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da budem od pomoci,

banja u morahalomu je odlican izbor za porodicni odmor.

Vikendom je guzva, ima bas puno ljudi, ali nekako nismo osecaj da sedimo na glavama jedni drugima,

ako stignete ranije uhvatite hlad(ima velikog drveca) i lezaljke, ako ne onda iznajmite lezaljku za 2 evra, kapara 4 evra.

Ceo kompleks je cist, stalno neko prolazi i skuplja pikavce, limenke, ostalo.

Bazeni fenomenalni cisti, razni po dubini, temperaturama, oblicima, prosek 31 stepen.

A ono sto mi se posebno svidelo, sve moze- da ponesete hranu i sokove, da ih tamo kupite, da uzmete lezaljku, da budete na peskiru, niko vas ne gleda po tipu paradajz turizam, sirotinja. Nekako je kao ono ranije, da spremite kiflice i ponesete deci...

Ulaz 6 evra za odrasle, 3 za decu.

To je to malo nabacano, ali sve je unutra.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li na tim bazenima ima tobogana i nekih drugih zanimacija za decu od 10-15 godina?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo smo se vratili iz banje. Podsecam da je zimski period.

Pod zatvorenim prostorom ima dosta bazena razlicite namene i temperature. Najveci i najlepsi je upravo deo koji je namenjen najmladjima. Dva velika tobogana, jakuzi, razne varijacije s vodenim topovima. Za male imaju igraonicu i male bazene s igrackama. Poseduju saune, parno kupatilo, bazene na otvorenom s termalnom toplom vodom ( to je poseban dozivljaj zimi). Cisto je i toplo. Imate u okviru kompleksa kafic, brzu hranu, restoran. Nije skupo, a mozete poneti i svoju hranu. Njihovu vodu iz cesme mozete slobodno piti. Ukoliko zelite da plivate u bazenu koji je samo za to namenjen morate poneti kapu za kupanje ili za tusiranje. Ne morate nositi svoj fen, imaju ih na svakom koraku.

Moja preporuka je da idete radnim danima jer nije tako velika guzva. Lako se nalazi i nepunih 15km je od granice. Nije nam trebala vinjeta.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na korisnim informacijama!

Može li još dve info:

- kolike su cene ulaznica (odrasli/deca)?

- koje je radno vreme bazena?

Ideja je da odemo tamo ujutru i vratimo se uveče:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutne cene:

Punoletni: 1500 ft

Đaci i penzioneri: 1100 ft

Deca od 1-5god.: 600 ft

Deca do 1god.: bezplatno

Izlaznica: 150 ft

Radno vreme:

Pon. - sred. i ned.: 8 - 19h

četv. - sub.: 8 - 22h

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super je, mada bolje ici radnim danima, jer nije guzva. Skroz je opusteno, cena je oko 600 din za odrasle, a mislim da se ormaric plaća jos oko 100 din (ukoliko zelite ormaric). Ima raznih bazena, sa različitim sastavom vode i razlicite temperature. Ima vise vrsta sauna, i besplatne su, znaci mozete ici u saunu koliko god hocete :)

P.S.Ne treba vinjeta jer se odmah silazi sa autoputa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Evo ti sajt za neki apartman u Morahalomu

 

http://www.baratapartman.hu/szerb/index.html

 

Naćićeš sigurno i jeftinije, kada budeš otišao tamo, na licu mesta. Ovo je samo neki orjentir. Nevažno da li je Segedin ili Morahalom. U okolini svih banja ili kupališta uvek ima i smeštaja. samo opuštenica, i putuj bez brige, a tamo ćeš se već snaći.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pređete granicu na Horgošu, posle 2 km desno se isključuje za Morahalom, vozite nekoliko km i sa desne strane se nalazi tabla Morahalom. Obratiti pažnju jer trenutno nema oznaka za skretanje, postoji samo tabla mesta Morahalom. Nije klasična banja u koju dolaze ljudi zbog zdravstvenih razloga. Za decu je super, u tim bazenima smo proveli ceo dan. Skroz je opušteno, možete poneti hranu, piće... Na raspolaganju su desetine ležaljki, stolica... Postoji prostorija u kojoj možete pripremiti hranu za bebe, nešto kao kuhija u sklopu igraonice. Možete pojesti hamburger, hot dog, pomfrit ili sesti i jesti kašikom. Što se tiče smeštaja, nisam ga koristio, ali u samoj banji postoje da desetine oglasa za prenoćište. Dozvoljena je upotreba gumenih rekvizita, lopti, šlaufa, mišića ... Ako ne želite stvari držati kod sebe možete iznajmiti ormarić, ostavite depozit od 1000 ft i kada vratite ključ, vrate vam novac. Ne znam šta još reći, sve je veoma jednostavno i baš baš ok. E da ne primaju evre, nešto je slabiji kurs kada menjate novac kod njih, na 50 eur gubite nekih 3 eur. Znači ako možete izdvojiti nekih 20-ak eur ponesite samo peškir, papuče i šlafrok, ako ne, onda i iće i piće i uživajte.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko cene smestaja u Morahalom-u ? Neki koristan link ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

^^

ajd' da sam sebi odgovorim...

8-)

cene su od 3000-4000 Ft po osobi, mi smo stigli na nevidjeno u subotu prepodne i oni pansioni (korektni) za 3000 su bili izdati. Nasli smo apartman za 3500 Ft po osobi za nas dvoje, a slucajno je bio 6-krevetni apartman sa ful opremom i 2 sobe sa franc. lezajem (fen, mikrotalasna, sporet, toster, kuvalo, TV, mini linija...) cca 60 kvm. parking je u dvoristu, kapija se zakljucava itd. Stvarno ekstra smestaj.

Sa prozora smo gledali na banju i tobogane, na zalost nismo isli na kupanje jer nam je glavna destinacija bio Segedin.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili u petak na kupanju. I dalje isti problem. Hronični nedostatak ležaljki. Skoro da ih i nema. Naravno, ovo se odnosi na ležaljke na travnjacima. Ima ih unutra, ali ne i napolju. Da ih 20x više, ne bi bilo dovoljno. Mogu misliti kako je vikendom. Ne ide mi u glavu kako sebi mogu dopustiti da nemaju nešto što je osnovno na kupalištima. A toliko mnogo para je uloženo, a "pali" su na običnim ležaljkama. Zapravo, ovo je problem od prve godine rada, pa sve do danas. Đžaba im sve, i dalje se sedi (ili leži) na zemlji. Sve to me podsetilo na doba soc-komunizma. Peškirić na zemlju, pa teraj. Inače ulaznicu platili amerikan blu karticom, mada na blagajni nema nikakvog obeležja da primaju ovu karticu. Ima samo oznaka za masterkard i maestro. Za dve ulaznice, karticu zadužili za 12,95e. Ormarić za garderobu na zaključavanje je 1000 ft., koju vam vrate kad razdužite ključ. Mislim da se ovo ne može platiti karticom nego samo kešom. Imaju i nešto sefova za dragocenosti, ili sam zaboravio šta je cena za rentiranje.

P.S.

Nema ni suncobrana, pa se svi guraju u onu šumicu, pa ko prije devojci.......

Ispada da treba nositi kompletnu kampersku opremu.

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka