maja72

Banja Morahalom

375 poruka u ovoj temi

Dugo vremna nisam ovde napisao nishta, ali ovo moram, da se nebi josh neko osetio prevrenim! Zelim da "pohvalim" smeshtaj u Morahlomu i da vam prnesem shta smo doziveli poslednja chetri puta?!

Inache, po jednom mesechno u toku zime, obavezno skoknemo na vikend do Morahaloma. Tako smo radili pre korone, tako smo nastavili ove godine od februara....
.... samo ove godine nemamo srece sa smeshtajem u Morahalomu, pa prespavamo na Palicu.

I to nebi bio nikakav problem, da ne moramo da chekamo na granichnim prelazima svakoga dana, a chesto puta se desi da se cheka i po vishe sati (4:40 minuta februara na Bachkim Vinogradima, da udjemo u Madjarsku, a nije bilo 14-tog za praznik, vec vikend ranije).

Elem,

- Februara smo hteli da rezervishemo u vili "Kolibri", inache vlasnica je iz Debeljache (blizu Beograda).... danima nas je zavlachila.... te ima.... te nema ko da ochisti apartman.... pa videcemo sutra.... i tako do dan pred nash dolazak!

- Marta, ko-bajagi niko nema slobodno, a posle su nam rekli da im se ne isplati da ukljuchuju grejanje!

- Aprila, rezervishemo smeshtaj u "Barat" apartmanima. Sve se dogovorimo..... dodjemo neshto posle 14h..... nikoga nema.... vrtimo se oko apartmna sat vremena, nigde zive dushe.... zovemo telefonom, lik se ne javlja.... na kraju opet zovemo nashe na Palicu i bez problema rezervishemo..... vec se vratili na Palic, posle kupanja i "Barat" tek posle 22h shalje poruku: "shto me niste zvali"!

- Juche zovem "Homokati" apartmane (koji su inache vishe od kilometar udaljeni ulaza u banju, pa ih izbegavmo, jer moramo kolima do banje), sa namerom da rezervishem za maj mesec. Vidim da je na buking komu 36E, ali zovem direktno, zato shto smo jednom vec iznajmljivalji smeshtaj kod njih. Kontam bice jeftinije, nego preko buking koma.... kad gle chuda, lik mi ladno trazi 50E (i to bez vauchera za ulaz u banju)! Kad mu ja kazem da je preterao sa cenom, lik mi ladno kaze, ako ne trazimo rachun, dace nam za 45E..... BEZOBRAZLUK NEVIDJENI!

Tako da smo po 4-ti put rezervisali na Palicu. Gde smo inache prezadovolni smeshtajem, samo nam je muchno to svakodnevno prelazenje granice tamo-amo.... plus ako ostanemo duze, moramo na Kelebiju, jer Bachki Vinogradi rade do 19h. Chak i ako u 17h prekinemo kupanje, nije sigurno da cemo uspeti da udjemo u Srbiju do 19h. Nekoliko puta smo uzalud chekali, pa na kraju ipak morali da idemo okolo, preko Kelebije!

Horgosh ne pominjem iz prostog razloga jer nije blize preko njega, nego preko Kelebije. Posebno otkad je pushtena obilaznica, kojom je sada kraci put nego kroz Suboticu. Osim toga, tek na Horgoshu znaju da budu ogromne guzve.... plus mozete platiti kaznu, ako ne kupite vinjetu i ako vam treba nepun kilometar auto-putem do skretanja za Morahalom!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao,

U decembru bi smo po prvi put na jedan vikend do banje Morahalom, gledao sam privatne smeštaje, neki smeštaji daju i vaučere za ulazak u banju. O čemu se tu radi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Radi se o tome da su to sve mala mesta, pa su naravno i ljudi povezani, tj izdavaoci smestaja sa samom banjom, i to je ok.. skoro svi smestaji nude tu opciju sa vaucerom,  a vaucer podrazumeva 10% popusta na ulaznicu. 

Mada, ulaznica u madjarske banje i bez tih popusta  je znacajno jeftinija od ulaznica u ove nase banje. 

Ja bih mozda pre preporucila banju Mako,  ona je isto tu u blizini, a manja je guzva, sredjenije, nekako finije nego Moraholm. Verovatno zbog te manje guzve. Nadjite slike na netu, mnogo je lepa i sama gradjevina. Ima dosta smestaja, sve su to privatne kuce i svi nude te kartice sa popustom. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel ima neko neki kontakt za smeštaj u Morahalumu bez bookinga?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Backih Vinograda do Morahaloma jel trebaju neke putarinje,vinjete i sl.?

I jel taj prelaz radi do 18 ili 19 h?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne treba vinjeta, radi do 19h

Ako zaglavite duže, a ne bi da kupuješ vignjetu, idi na Kelebiju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako je bilo ranije, a od pre oko godinu dana je potrebna vinjeta za sve puteve čim se uđe u Mađarsku, išli na Đalu, Kelebiju ili gde god. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih da unosim pometnju ali mi smo bili u Segedinu za 1.maj i nismo plaćali vinjetu. Ušli smo preko prelaza  Kelebija/Tompa na put 53 a par km kasnije skrenuli desno na put 55, pored Morahaloma za Segedin.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja koliko znam vinjeta je za auto put sto znaci da preko Backih Vinograda do Morahaloma nije potrebna ali za svaki slucaj treba proveriti kod nadleznih organa valjda ima neki sajt.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na sajtu AMSS sve lepo pise i ima navedena adresa sajta madjarskog na na kojoj se vidi koji putevi podlezu vinjeti osim auto puta znaci da ipak treba  na nekim magistralnim putevima i obilaznicama oko gradova imati vinjetu i pozeljno je kupiti pre prelaska granice i dobro proveriti unete podatke jer u slucaju bilo koje pogresne stavke platicete kaznu koja stize postom na kucnu adresu. Pouzdano znam da su nemilosrdni u naplati i kazna od 50 eura u slucaju da je neplatite naraste do 400 a moze i vise angazovali su firmu iz Holandije.Tipa izvrsitelji pa placate i njihove troskove koji nisu naivni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pronašla sam ovo na nekom madjarskom sajtu. Svakako treba proveriti. 

Screenshot_20231029_150818.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja i dalje tvrdim da ne treba. Ako neko ima link da potvrdi da treba, molim da ga postavi!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa madjarskim sam posvadjana a prevodioca ne mogu da aktiviram...cekam odgovor od coveka koji cesto ide u banje pa javljam.

A mene licno interesuje put za Mako granicni prelaz Djala. Da budem iskrena da nisam procitala ovo pitanje krenuli bi bez vinjete ladno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima


Ne treba ni za Mako.

Ne razumem što širite priču? Ako imate link na kom piše da treba, molim vas da ga podelite, lako ćemo prevesti, a ja ću rado priznati da sam pogrešio.

@shania ?

Izmenjeno (donthinktwice)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi planiramo da provedemo deo prvomajskih praznika u Morahalumu, a drugi deo u Budimpešti.

Bukirali smo smeštaj preko Booking-a, kad sam pitao vlasnika oko karata i vaučera za ulaz, reče imate da kupite direktno na ulzu u kompleks.

Sad se kanim da kupim online i to je to.

Mada zna li iko išta o njigovim turističkim karticama, piše da je 50% popust za karte, 2200 HUF...

d3341dd539a4682e2231e64bf5b6e381.jpg

Izmenjeno (ptomic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka