maja72

Banja Morahalom

375 poruka u ovoj temi

Dragi forumasi,

Imam dva pitanja. Nismo do sada bili u banji, citala sam nesto na forumu, ali hajde da vidimo sveze informacije. Kakva su vam iskustva sa guzvama u Morahalomu tokom sretenjskih praznika? I ima li zanimljivih sadržaja (bazena i igralista) za dete od dve godine?

Hvala unapred.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isto i mene zanima, planiram u subotu 16.feb da idem, po prvi put. Idem sa većom decom, izbegla bih petak, računam da svi koji nrgde putuju će krenuti četvrtak uveče ilo petak ujutro, pa ćemo mi u subotu. Planiram na Bačke Vinograde, a nadam se da neće biti pregužva. Kako drugima, tako i nama :)! 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vikendom jeste guzva, ali nije toliko strasno, banja je velika, sadrzaja ima dovoljno, pa cete u svakom trenutku imati mesta u bilo kojem bazenu.

Naravno, ovo je sve relativno, nisam nikada bio za sretenjske praznike, mozda tada vise nasih ode... 

A za gp razmislite jos i o Kelebiji ili o prelazu Horgos 2. Sa potonjim imam najvise iskustva, nikad nije neka velika guzva, svega par automobila, a pozitivno je to sto su obe carine, dakle i nasa i madjarska jedno pored druge, fakticki kao jedan prelaz. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volim leto, jeste li bili, kakvi su utisci? 

Mi smo bili. Krenuli smo iz Novog Sada oko 6.30h, išli smo na Bačke Vinograde, put je obeležen tako da nema problema da se snađe neko ko ide prvi put, kućice su jedna pored druge, šzo je super, olakšava prelaz granice. Na granici nije bila gužva, par vozila, ali Mađari ne bi bili Mađari da malo ne opstruiraju rad, namerno su sppri, ali dobro, navikli smo već. Lako smo se snašli i dalje, sve je proteklo ok. Banja je super organizovana, prvi put sam išla u spoljašnje bazene, iskustvo je odlično, a klinci su bili oduševljeni toboganima. Nije skupo, mi smo porciju pomfrita, dve palačinke, dve kafe platili 5e.

 

Planirali smo malo i do Segedina, ali smo imali peh sa autom, pa ostavljamo to za drugi put. 

Gužva je bila ogromna, kad smo odlahili ljufi su navirali, ne znam da li je tako uvek subotom, ali to je jedino što mi se nije dopalo. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li nekih svežijih utisaka?

Prekosutra planiram sa porodicom prvi put do banje.

Da li su sada preko leta,velike gužve u banji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@pankoz, mi smo do sada uvek isli radnim danima, i bude podnosljivo, nije strasno. Evo, u utorak se ponovo spremamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u samom objektu primaju evre ili moramo negde u samom gradu da razmenimo u forinte?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da za ulaznice uzimaju i evre, i po prodavnicama, recimo ako uzimate kupaci, ili tako to. Za hranu i pice ne znam, uvek smo koristili forinte, jer nam vrate kusur u forintama

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo u nedelju u Morahalom banji i svima bih je preporučila. Mi smo spavali u Subotici i oko pola sata se putuje do banje - ako "ne padne sistem" na madjarskoj strani prelaza B.Vinogradi.  U banji je super. Lepi i čisti bazeni i saune, ima dosta lokala sa brzom hranom i pristupacnim cenama (langoš 1e, giros pita 3e, sokovi 1,5e). Na dva unutrašnja tobogana je gužva i dugo se čeka red, spoljni porodični tobogan ide brže. U banjski kompleks se može uneti sve (svoja hrana, suncobran, šator....) niko ne pregleda, ali nema potrebe jer ima puno ležaljki, stolova, stolica, po sistemu ko prvi zauzme. Meni se najviše dopao bazen sa braon vodom i "reka u krugu", deci naravno tobogani.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da mi uporedi Segedin i Morahalom? Na prvu loptu mi se cini da je Segedin bolja varijanta za decu, ali jedno ima 4g pa vidim da dosta atrakcija i nije za taj uzrast... Gde su manje guzve vikendom? Sta jos treba da znam pa da odlucim? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Morahalomu ćete jeftinije naći smeštaj, jeftinija je ulaznica u akvapark i hrana (čuveni langoš ili kompletan ručak u restoranu u sklopu akvaparka) je ukusna, porcije obimne i po pristupačnim cenama.

U Segedinu svaka navedena stavka je skuplja.

U Morahalomu je zatvoreni deo dosta manji, dok je u Segedinu duplo- ako ne troduplo veći.

U Morahalomu je otvoreni deo izuzetno velik, sa puno sadržaja, za letnji period apsolutno dajem prednost Morahalomu u odnosu na Segedin.

Morahalom je malo slatko ušuškano mesto,većernja šetnjica se obavi za desetak minuta.

U Segedinu ima šta da se pogleda, sadržaja ima puno, šetnja bude pravo uživanje, ne može da bude dosadno.

Vidim na drugoj temi da ste gledali na sajtu informacije, ta redovna održavanja se ne planiraju za period kada su praznici u Srbiji, Rumuniji ili Mađarskoj, znaju oni dobro da je tad velika navala.

Ako idete, kao što pišete, za novembarske praznike, preporuka za Segedin, a Morahalom ostavite za letnji period.( kad je lepo vreme,  spoljašnji deo bude otvoren več za prvi maj.)

Bilo koju banju od ove dve da odaberete, budite spremni da će biti gužva u tom terminu.

 

Izmenjeno (enmale)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Препоручујем Relax Apartmanház Mórahalom. . Газдарица прича течно српски, платте јој капару пост-нетом. Смештај одличан, велики паркинг за 5 возила.

Налази се 400м од Бање Морахалом.

Само једна ствар нас изнервирала, чекање на Хоргошу 2 ипо сата.

Обавезно ићи на прелаз Бачки Виногради, (2-3 возила највише).

Базена има у бањи 17 комада, али нису сви велики. Има и за децу (дубина 10цм) има и два велика тобогана. Препоручујем Ресторан Varga Csárda

јер су јефтини (имате за 3-4 евра да једете) и обавезно пробати Гулаш. Ништа лепше нисам јео.

 


 

20191109_083859.jpg

20191109_083911.jpg

20191109_105907.jpg

20191111_132515.jpg

20191111_133506.jpg

20191111_135848.jpg

EFFECTS(2).jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zna li neko kako doci do moraholom banje iz bg...da li ima neka direktna autobuska linija

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema, ali nađoh na netu kombi prevoz (guglajte). Nisam koristila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

zna li neko kako doci do moraholom banje iz bg...da li ima neka direktna autobuska linija

Samo cepash autoputem, banja ti na 10 minuta od Horgosha. U 06.00.h krenesh, stizes na otvaranje i do uvece, puna kapa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka