makii

London

185 poruka u ovoj temi

KensingtonGardens iPalace, Holland Park (zatvara se uvece), Knightsbridge i Sloan Square, Notting Hill...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim dobre poznavaoce Londona da mi daju preporuku šta obići za jedno veče u Kensingtonu ili bližim kvartovima ( u Kensingtonu je hotel, a imam par slobodnih sati koje bih htela da iskoristim za obilazak). Hvala.

zavisi kad uvece stizes i sta te zanima, muzeji, restorani, shopping, pubovi, zgrade i ulice. Blizu je V&A ( moj omiljeni muzej) ako si tamo u radno vreme, kao i Kensington Palace samo sto se u njoj placa ulaz.Nije daleko ni parlament i Big Ben. Za shopping Kings Road, Knighstbridge, Kensington High Street, za setnju Kensingon Palace Gardens, Portobello, Cadogan Square, Chelsea Embankment i Albert Bridge, ulice oko Campden Hill Rd itd. Kensington and Chelsea je po meni najlepsi deo grada, tako da je samo setnja i razlgedanje po meni dosta zanimljivo ... a ako te zanimaju i pubovi i restorani reci malo blize gde je hotel pa da nesto preporucim u blizini Izmenjeno (djnzloop)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li bi neko mogao da mi napise koliko okvirno bi dvoje trebalo da ponesu za prevoz po Londonu, hranu i dzeparac za obilazak nekih od znamenitosti? 5 dana je u pitanju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Londonu sa suprugom, pre nekoliko godina, u sećanju mi je ostala njihova veličanstvena arhitektura, mahom niskih zgrada u centru, iz Viktorijanskog perioda. Visoke zgrade u centru su pažljivo ukomponovane , da se ne bi narušila koncepcija niskih zgrada,(među njima katedrale ST. Paula) iz raznih istorijskih perioda. Samo nekoliko ih je ostalo posle velikog požara iz 1666. Današnji London je metropola koja pleni ,kao što sam pomenula, najviše arhitekturom, muzeje treba obići, s obzirom da je sve daleko, bar one koji su u centralnom delu, gde većina odseda. Natonal Gallery, British museum, obavezno.Besplatni su. Obavezno posetiti Tate Modern, kod mosta Milenium Bridge, po mogućstvu popiti kapućino (cene su dranje -dva kapućina 15 funti, ali hajde...). LondonTower je dvorac nihovih kraljeva (iz doba Tjudora), takođe u blizini Tower Bridge mosta, tu se ulaz plaća, kao i u Westminster Abey (Vestminsterskla opatija)... Ulaz nije skoro nigde gde se plaća ispod 13 funti, sećam se da je najskupli Madam Tiso-19 funti, po meni nesto sto bas nije obavezno videti. Tu je onda Trafalgar square, Nelson monument (na tom trgu, na kome je i National Gallery )... Za šoping, Oxford street i Covent Garden, vrsta tržnog centra, važi za znamenitost, gde sam videla fenomenalnu garderobu, po cenama sličnim našim...

Koliko god dana ostanete, uvek ostane još nešto što ste hteli videti. S obzirom na veličinu grada- nemoguće. Ipak, sve ono što se uspe videti-ostaje u sećanju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se latice, ni mene ne interesuje Madam Tiso. Bila sam u Londonu, mislim, nekoliko desetina purta, ali nisam imala ni zelju da udjem. Dok su svi besplatni muzeji fantasiticni! Osim onih koje si navela, i Tejt galerija, galerijaportreta, Muzej nauke i tehnologije, Muzej prirodnih nauka, Viktorija i Albert...ima ih za ceo zivot. Ono sto vredi platiti su Tauer (zbog nakita i kruna), Hempton Kort (fantastican dvorac pored Temze (dvorac Henrika VIII) i jos nekoliko stvari (al' ne mogu da se setim u ovom trenutku)..da, botanicka basta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, ima toliko stvari koje je divno videti, sećam se da mi je na ulici, dok smo setali stigla SMS poruka da British museum obeležava jubilej i da poziva sve da ga posete...Dani bi mogli da se provedu u tom muzeju.

Zanimljivost vezana za njihov centar grada - ljudi kod kojih smo odseli hteli su da na kredit otkupe garsonjeru u kojoj godinama plaćaju zakup. Uspeli su da dobiju kredit (garsonjera je kod Hyde parka, u prvoj zoni valjda zona ima 7), ali posle dvadesetogodišnje otplate kredita, mogu samo da imaju doživotno korišćenje stana. Posle se vraća u vlasništvo grada, grad je trajni vlasnik svih stanova u 1. zoni. Moguće je trajno kupiti u udaljenoj zoni stan, u centru samo iznajmiti, u suštini. Makar i na duže vreme. Imaju verovatno svoje dobre razloge za to. Inače, kvadrat stana je bio deset hiljada funti-za stare zgrade. Novogradnja je skuplja. Bar je tako bilo pre krize...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, nesto slicno, mada ne potpuno tako. Sve nekretnine se prodaju po sistemu "lease", periodi su razliciti - nisam nikda videla manje od 99 godina, ali to ne znaci da se posle tog perioda vraca gradu ili nekom drugom, nego se, najcesce, "obnovi" ugovor na jos jedan takav period, i tako unedogled. Inace ne bi niko kupovao nekretnine, a u tim zonama kvadratni metar kosta i 20.000 funti. Stanovi se kupuju, nasledjuju, prodaju, jedino sto oni, kao i u mnogim drugim stvarima, vole da budu "drugaciji".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jest, zove se Time sharing. Jedva sam ga prodao, nije mi odgovarao zato što je trebalo da samo platim kartu za dvoje cc 2000$., Super je kada dobiješ ponudu nešto bliže, ali to je za ljude sa parama a ne za nas slepce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, nesto slicno, mada ne potpuno tako. Sve nekretnine se prodaju po sistemu "lease", periodi su razliciti - nisam nikda videla manje od 99 godina, ali to ne znaci da se posle tog perioda vraca gradu ili nekom drugom, nego se, najcesce, "obnovi" ugovor na jos jedan takav period, i tako unedogled. Inace ne bi niko kupovao nekretnine, a u tim zonama kvadratni metar kosta i 20.000 funti. Stanovi se kupuju, nasledjuju, prodaju, jedino sto oni, kao i u mnogim drugim stvarima, vole da budu "drugaciji".

Tako mi je rekla osoba koja sada otplaćuje kredit. Dolazio je službenik iz banke kod koje je zatražila kredit, procenio vrednost stana i dozvolljen je kredit, s tim što sada rate plaća prethodnom "vlasniku". Koji je na isti način zakupio stan. U suštini, ugovor može da se "obnovi", ukoliko naslednik ima mogućnosti, opet opcija korišćenja, ali trajnog otkupa posle isplaćivanja te sume -nema. Ne u toj zoni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jest, zove se Time sharing. Jedva sam ga prodao, nije mi odgovarao zato što je trebalo da samo platim kartu za dvoje cc 2000$., Super je kada dobiješ ponudu nešto bliže, ali to je za ljude sa parama a ne za nas slepce.

Nije, to je drugo, znam, i ja sam jednom gledala tako nesto, kupis npr. 2 nedelje, pa mozes da koristis ili iznajmljujes ili razmenjujes..ovo je pravo vlasnistvo, koje se samo drugacije zove. Kad se kredit isplati, ne placa se vise nikakav najam, verujte mi, ljudi. Tj. kratki lease ti je oko 80 godina, ali posle dve godine mozes da trazis obnovu od vlasnika (vlasnika terena na kome je gradjevina), cene se krecu od 50 - 100 funti godisnje. Znaci, ako obnovis lease na 100 godina tamo gde je najskuplje, to kosta oko 10.000 funti (za stan koji vredi, npr. 500.000 funti).

Izmenjeno (jelenait)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da, verujem, u suštini kada se kredit otplati, banka vise nema nikakva potrazivanja. Potpisnik ugovora je korisnik prava stanovanja do kraja zivota (ili 99 godina) :rolleyes: . Naslednik moze koristiti stan do kraja roka naznačenog u ugovoru, po (finansijskoj) mogućnosti ponovo početi sa iisplatom, po obnovi ugovora, ali trajno vlasništvo -rečeno mi je da je nemoguće. Ako su lagali mene, i ja lažem vas. :neznam: Ali i nije bez logike. U protivnom, sve one dvorce od kojih se prva zona i sastoji, pokupovali bi im ljudi koje oni bas i ne obozavaju previse.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ali, Latice, "ti ljudi" i jesu vlasnici najskupljih stanova u Knightsbridgu, Kensingtonu itd (Rusi, Arapi, prvenstveno)... To nije trajno vlasnistvo u nasem smislu, ali je "obnavljanje" vlasnistva na svakih 125 godina (kazu da je sada to prosecno trajanje leasa) po ceni od 10.000 funti, sto nije nista, recimo, dodje mu kao neka taksa. Naslednik ne pocinje da otpalacuje iz pocetka stan. Vlasnik zemljista ne moze da odbije da ti produzi lease, a ti mozes da prodas taj stan kao i kod nas. A lease placaju svi, i Englezi isto kao i stranci. Zar bi neko kupio stan ili kucu od 2 ili 5 miliona funti, koji bi, posle 100 godina, bili izgubljeni?

Izmenjeno (jelenait)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, ti nasi poznanici su mislili na vlasnistvo u nasem smislu. A taj deo sa niskom cenom mogućnosti ponovnog potpisivanja ugovora o zakupu je veoma čudan, nisam znala za to. Onda su sami Englezi otvorili mogućnost kupovine najskupljih nekretnina, sto mi je jako neobično, s obzirom da ne kriju netrpeljivost prema strancima, prikriveno, pod maskom ljubaznosti, ali ipak...Onda je sve logično. Svakom nepokretnošću se može kao i kod nas (ne bas isto) raspolagati i u toku otplate kredita (sto je u slučaju nasih poznanika verovatno slučaj). Pa se sve moze posmatrati i kao vrsta stednje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu da budu potpuno mirni tvoji poznanici..to ti je, recimo, kao da kupis jahtu i uz nju dobijes vez na 99 godina. Posle 99 godina (ili 125) moras da odvezes jahtu na drugo mesto, ili da ponovo platis vez za naredni period. Posto stan ne mozes (ili kucu, ili dvorac) da prenes, plati se novi period zakupa zemljista (po ceni koja je gotovo simbolicna, u odnosu na vrednost nekretnine)i tako sve dok neko ne odluci da proda stan. Naravno, nevezano da li si kupio za gotovinu ili na kredit. Poslednje 2-3 godine bogati Italijanii Grci masovno kupuju u Londonu. Ne verujem da igde drugde u Evropi postoji taj sistem, ali oni su u mnogo cemu drugaciji.

Sto se tice netrpeljivosti, ja nisam stekla taj utisak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka