makii

London

185 poruka u ovoj temi

Kada ste u Londonu, u svakom metrou mozete naci "informator" 2FOR1 sa kuponima... potrebno je ici vozom (ne metroom) sacuvati 2 karte, popuniti kupon i na zeljenoj destinaciji kazete da hocete 2FOR1 (neki traze karte kao dokaz, neki ne traze) i za cenu 1 dobijete 2 karte... veoma korisno...

primera radi ako je metro karta 2,5 funti onda je voz 3 funte...

evo i linka da vidite sta sve mozete obici upola cene...

http://www.daysoutguide.co.uk/2for1london

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje je dakle u vezi putavanja do Londona.. Buduci da nikad ranije nisam putovao avionom, hteo bih da pitam zasto se cene razlikuju na dva razlicita sajta za rezervaciju karata, iako je isti prevoznik, npr Lufthansa, sa jednim medjusletanjem. Da budem precizniji, na jednom sajtu se karte mogu naci za 150, dok su na drugom 190 eur?

period je jul 2012...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne znam da li ti je potrebno to medjusletanje ali imas wizzair karte za mart npr po 5500 + prtljag 30e ispadne jeftinije i bez medjusletanja je. ne znam za jul posto jos ne prodaju karte za jul verovatno... ne znam da ti odgovorim sto su cene razlicite... verovatno jedni hoce da zarade vise mada ti kupi po toj jeftinijioj ceni i bole te uvo

pozz

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Wiz er kad se sve sabere ispada ko jat. Plus sto mora da se doda za put is lutona sto mu dodje dodatnih 30 eur. Jel zna neko kad ce wiz er poceti da prodaje karte za leto? sad ima samo do marta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Karta preko Wizz-a je obicno 25-50% jeftinija od JAT-ove, inace se niko ne bi akao da slece na Luton i koristi njihove letove. Druga je stvar koliko to nekome odgovara zbog lokacije u odnosu na London. U Julu kada sam ja poslednji put putovao, iako je karata za JAT vise nije ni bilo, Wizz je bio tacno duplo jeftiniji sa svim mogucim taksama i doplatama. Sa Lutona inace voze redovne linije buseva do centralnog Londona za nekih 18e + -

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako mislis isto...

npr. hoces da ides od 11-27januara JAT-23.742din Wizz 9660+3000 prtljag + nek bude i 4000 prevoz to je 16 660din.

to je 7 000 razlike

pa nije to lose...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da duze nije bilo postova na ovoj temi, ali ako neko ima malo vremena i bio je u Londonu.... IDem u London poslovno na 6 dana. Radicu svaki dan do 18h, tako da mi je za obilazak grada ostalo samo vece. Da li bi neko mogao da mi kaze sta da posetim, jer kaos to sam navela vreme mi je ograniceno? Do koliko sati rade radnje u Londonu? Do kada su otvoreni muzeji?

Hvala!

p.s. putujem sada u nedelju tako da se nadam da ce neko ugledati moj komentar sto pre :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Muzeji su uglavnom besplatni, i rade do 17-17 i 30h, kako koji. Ako si ljubitelj muzeja nemoj zaobici British Museum koji petkom radi do 20,30h, i mozda muzej Madam Tiso, ako volis figure poznatih licnosti...

Radnje- pravac Oxford street, tu ces naci sve sto to treba wink.gif cetvrtkom rade duze. Mozda i kraljevsku robnu kucu Harrods, cisto da "naparis " oci i mislim da oni rade duze do 20h.

http://www.streetsensation.co.uk/oxford/os_intro.htm

Obidji Pikadili i Trafalgar skver, Parlament sa Big Ben-om, lepi most Tower bridge, Bakingemsku palatu, ogromnu katerdralu Sv Pola, London Eye.... Ako nemas vremena, mozda je najbolje da uplatis turisticki bus hop- on hop off.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljerka, hvala ti najlepse :-) Evo iz Londona ti pisem trenutno i zaista nemam reci za grad, arhitekturu.....Prelepo. Problem je sto ja radim do 18h svaki dan, pa imam jako malo vremena za obilazak :-( Poslusacu tvoj savet i bacicu se na obilazak gore navedenog!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, malo ti zavidim,ali naravno ne na poslu osmeh1.gif!

Davno sam bila u Londonu, ali pratim sta se dogadja, buduci da zaista nemas puno vremena, u subotu ako se vec ne vracas iz Londona, uplati bar sightseeing by bus hop on -hop off, da vidis bar nesto na brzinu.

I naravno svez izvestaj kada se vratis, uz neku fotku wink.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.. Za smestaj predlazem oblast Kensington...

Ti mora da si se zaljubila u nekog lorda, kad za smestaj preporucujes Kensigton. To je najskuplji deo Londona i ne vidim nikakav razlog zasto bi nesko, a pogotovo neko iz Srbije, odsedao u Kensingtonu. Oko svih londonskih zeleznickih stanica (mozda najbolje Viktorija ili Pedington) imao bezbroj hotelcica sa 2 ili 3 zvezdice po podnosljivim cenama, a da ne govorim o b&b. Takodje, London nije nebezbedan grad; ne znam o kojim getima govoris, idem vise puta godisnje u London i nikada nigde nisam imala neprijatnosti, a boravim uvek u istocnom Londonu.

Izmenjeno (DraganV)
Skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Spremam se za put u London i treba mi pomoc. Imam informaciju da se uticnice u Britaniji razlikuju od nasih i da mi je potreban adapter. Molio bih one koji znaju da mi objasne kakvi su to adapteri i gde kod nas mogu da se kupe. ( Znam da ih tamo mogu kupiti na aerodromu ili u prodavnicama, ali su verovatno ovde jeftiniji, a trebace nam vise komada posto nas je cetvoro i bice za punjenje isto toliko mobilnih, fotoaparata i kamera ). Unapred hvala na odgovoru !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas sve vrste adaptera u http://www.kelco.rs/

A mozes da kupis jedan adapter i da poneses nas produzni kabl, da njega nakacis na adapter, a da se vi kacite na produzni... :)

Izmenjeno (MMarijaMM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna koliko je novca potrebno potrositi po racunu za povracaj poreza (na netu se negde pominje iznos od 30 funti, a negde 75 funti)?

Kakva je situacija na Lutonu, da li se radi overa racuna (nasao sam podatak da se samo ubaci dokumentacija u neke kutije)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na zvanicnom sajtu za taxfree pise 30 funti. Ali pise da se pita i u radnji u kojoj kupujes koliki je minimum.

Sto se tice overe MORA da se overi na aerodromu,ali ne racun nego formular koji trazis da ti daju i popune u radnji u kojoj kupujes.

www.taxfreeworldwide.com/uk

Izmenjeno (puma87)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka