Alexia

Rekviziti za plazu za malo dete, mazanje kremom za suncanje itd.

147 poruka u ovoj temi

mislim da, ako placas kartu za bebu, onda isto kao za odrasle, a ako ne placas, onda nema ni dozvoljenog prtljaga. Mozda gresim?! Nego, "citza", nisi valjda meka srca bila, pa bebu nocu, posle podoja, kod sebe ostavljala? Sada ne odustaj od namere da se nauci na krevetac! On je vec veliki, 7 meseci, zna dete da mu je u krevetu kod mame i tate najlepse! Sigurno se puno buni i nece sam u krevetac. Ne odustaj! Ja moje, ni prvo, ni drugo, nisam mnogo fermala po tom pitanju. Muz me zove Hitler, ali deca spavaju po celu noc (12 sati...ili ti od 20h-08h)

...i da se ukljucim u raspravu...tacno je da smo postali potrosacko drustvo i da pre 20-30 god. niko nije ni razmisljao o pampersu, kasicama, vodi za pice...ali ja sam zivi primer da nam je pokretni krevetac spasio, pa ako ne zivot, onda barem godisnji odmor! Moje starije dete, sada vec petogodisnjak, kao osmomesecna beba, nas je bukvalno izbacio iz bracnog kreveta na odmoru u Pragu! Posle dve neprospavane noci, demonstrativno sam ustala iz kreveta i presla u dnevnu sobu, a posle 5min. dosao je i moj muz. Spavali smo 2 nedelje skupcani na garnituri za sedenje (ja na koznoj fotelji+taburet, a muz na dvosedu). Pogadjate sta smo prvo kupili kada smo se vratili...krevetac! Najbolja stvar ikada izmisljena! Bez njega nigde ne idemo!

Pa ne znam kako je za cartere, ali ja prvo dolazim za Srbiju, i isto ne placam kartu za bebu, ali imam dozvoljeno 10kg za njega. Ali to je redovan let, ne tako kratak, ali ovo ce de bude neki mali avion i ne znam da li dozvoljavaju nesto za bebu.

A za to spavanje, nisam ga ostavljala zbog mekog srca, nego i ja zaspim i on, i onda tako. Uvece ga stavim u njegov krevetac a posle nocnog dojenja ostane kod nas. I sad imam problem, kad je bio bas mali oko 1,5 meseci, on je spavao do 5-6h ujutru i tad je sisao, pa ostajao kod nas do nekih 8-9h. Sad poslednjih mesec dana, on se probudi u 2h, pa ga nekad izbacim a nekad i ja zaspim pa on, eto ga opet u 5-6h. Pre dve nedelje smo pokusavali da ga ucimo da sam zaspi, plakanjem, jer nismo mogli da ga spustimo u krevetac a da se ne probudi, a nacu nije prestajao da sisa, na svakih pola sata cini mi se. Pustli ga tri veceri i odustali, bilo nam ga zao. Sad zaspi dok ga ljuljamo opet, ali ne razbudi se kad ga spustimo, sad jurim opet neku drugu knjigu o spavanju bez plakanja. Otisla sam skroz u off, ali da se izjadam malo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Морам још и на ово да одговорим јер је директно увредљиво. Прво, није ми потребно да се образујем преко интернета јер имам академску диплому Београдског универзитета, а о медицинским разлозима (не)дојења сам научила пре 13 година када сам у изузетно тешким околностима сачувала млеко за своје прво дете. И преко главе ми је домаћих "Енглеза". Речца ли се пише одвојено, тако да је правилно написати "да ли".

Da, lepo ste to primetili da je uvredljivo, i trudio sam se da tako bude. Ako neko na vas krene đonom, red je da đon i dobije. A ako ste već akademski obrazovani, kako ranije rekoste, red bi bio da se u skladu sa tim i ponašate. Na ovom forumu ljudi iznose i razmenjuju svoja iskustva ali nikako ne naturaju drugome svoju volju, što ste vi veoma drsko i maliciozno pokušali da učinite.

Ovo je moja poslednja poruka upućena direktno vama i iskreno se nadam da ćete uvideti šta sam pokušao da vam kažem. Kao jedan od domaćih Engleza imam jednu poruku za vas, Have nice life i nemojte se toliko nervirati, nije zdravo.

P.S. Nadam se da sam ovaj put napravio onoliki broj pravopisnih grešaka koji vam neće baš toliko parati uši.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Морам још и на ово да одговорим јер је директно увредљиво. Прво, није ми потребно да се образујем преко интернета јер имам академску диплому Београдског универзитета, а о медицинским разлозима (не)дојења сам научила пре 13 година када сам у изузетно тешким околностима сачувала млеко за своје прво дете. И преко главе ми је домаћих "Енглеза". Речца ли се пише одвојено, тако да је правилно написати "да ли".

Bravo, Sanja!

Veliki pozdrav!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nego da li neko od vas zna koliko je dozvolrtljag za bebu na carterima do Grcke?

mislim da je 10 kg. Ipak proveri kod agencije kod koje si kupila kartu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam pitala u agenciji za carter let za Tursku (Atlas Jet avio kompanija, agencija 1A Travel) i rekli su mi da nemam tih 10 kg za bebu, samo 20 + 20 za nas dvoje :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam pitala u agenciji za carter let za Tursku (Atlas Jet avio kompanija, agencija 1A Travel) i rekli su mi da nemam tih 10 kg za bebu, samo 20 + 20 za nas dvoje :(

To je bas bezveze, naravno da moras da nosis stvari za bebu bez obzira na sediste. Bolje da su uracunali neku cenu i za bebu i da ti bar dozvole neki prtljag. Kako ova devojka sto ima bliznakinje, ona dok spakuje za njih stvari, za sebe i muza moze da ponese po dve majice i shorts. Mi sto idemo sa jednom bebom, kako tako cemo se spakovati, nas troje 40kg mocice nekako. Ovako ko zna koliko naplacuju prekoracenje kilaze. Moram da kazem drugarici da pozove agenciju kod koje nam je rezervisala da pita.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I meni je to bezveze, pa toliko stvari treba za bebu. Rekli su mi da ponesem malo veci rucni prtljag i da niko nece praviti problem oko toga, hm!?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To obavezno, onaj jedan kofercic za rucni, u njega dosta moze da stane. I jedna torba za bebu za pelene, hranu... za usput, one su obicno dosta velike pa i nju natrpas. Jednu torbu ti, jednu muz i to je dodatnih bar 10kg.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I meni je to bezveze, pa toliko stvari treba za bebu. Rekli su mi da ponesem malo veci rucni prtljag i da niko nece praviti problem oko toga, hm!?

Zaista neće, ako ne uspete da se spakujete u velike, slobodno ponesite mali kofer kao ručni prtljag.

Mi smo prošle godine putovali na Zakintos čarterom.

Zbirni prtljag (dva kofera) nam je bio nekoliko kilograma preko 40 i to se tolerisalo i u Beogradu i na Zakintosu, bez dodatne naplate.

Kao ručni prtljag smo nosili ranac i poveću ručnu torbu.

Kolica za bebu možeš da rolaš do ulaza u avion, gde ih preuzimaju stjuarti i unose u drugi deo aviona, a po sletanju ih rasklope i vrate vam ih nazad, odmah na izlazu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti cmoko za info!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Šta mislite, odnosno kakva su vam iskustva po pitanju ostajanja bebe u vodi? S obzirom da moraju biti u hladu, a tu i tamo piirne vetrić, nekako nisam sigurna koliko dugo da budu u bazenčiću. Probali smo u dvorištu i nekako nisam potpuno mirna posle 15tak minuta, naročito što mi je jedna beba stalno, ali stalno znojava po glavi i često joj je zbog toga pun nos.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja mislim da ako je napolju toplo mozes slobodno da ih kupas, posebno u bazenicu jer tu znas koja je temperatura vode. Ni njima ne treba da bude vrucina. Ako more nije mnogo hladno probaj da ih okupas u moru, verovatno ce im se dopasti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da, samo nikad ne znam oko te njihove termoregulacije, da li ih suviše utopljavam ili razgolićujem

Izmenjeno (bee)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svuda pise da treba decu da oblacis kao sebe, ako je tebi vrucina onda je i njima. Pa valjda isto vazi i za kupanje. Malo vetrica na vrucini im nece smetati, pre ce im prijati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da se nadovezem na pricu o bebama iz licnog iskustva. Molim vas pazite da voda slucajno ne udje u uho. Pogotovo na ostrvima gde duva vetar. Ovo najvise da paze oni koji lete avionom. Necete ni znati mozda da postoji blaga infekcija uha, a tamo pod pritiskom u avionu placu bebe, placem ja (imam isti problem) pa od svog bola, ne znam da li mi je zalije njih malih kojima je mnogo teze ili moje glave koja se raspada. :tuga:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25944
    Ukupno tema
    865497
    Ukupno poruka