Alexia

Rekviziti za plazu za malo dete, mazanje kremom za suncanje itd.

149 poruka u ovoj temi

Ko o cemu - ja o pelenama za vodu :) Nego, nisam najbolje razumela, da li beba i na plazi moze da bude u toj peleni, ili su one samo dok je beba u vodi? Neko je napisao da propustaju? I kako ste ispirali bebu posle kupanja u moru. Tuseva uglavnom ima, ali je voda hladna. Ja sam nesto mislila da sipam vodu u flasu, malo je zagrejem na suncu i isperem je, a da je samo uvece kompletno kupam u sobi. Kako ste vi to resavali?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja svom sinu skidam tu pelenu kad izadje iz vode, jer bude mokra, a ne upija dobro, obucem mu obicnu. A ne ispiram ga dok ne dodjemo kuci, mada mi sad ne odlazimo na plazu ceo dan. To sa flasom ti je dobra ideja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... ja sam nosila i dva paketa Rose i rucni frizider sa jogurtom!!! Za svaki slucaj lud.gif Jedva smo se spakovali!

e vidiš to za rosu baš htedoh da pitam. i moje piju rosu, a dvoumila sam se da li da im nosim ili da kupujemo tamo, ipak ne znam kakvog su sastava njihove flaširane vode.

p.s

što se tiče pedofila, mislim, to je užasno i da ti je na rubu uma, ali nažalost istinito je. iskreno, posle filmova i tv reportaža, koliko god to fobično bilo, ne mogu da se oslobodim misli da takvih manijaka svuda ima. lud.gif

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko o cemu - ja o pelenama za vodu osmeh1.gif

ja kontam flašu obavezno, posebno što trpaju ruke u usta, a pesak na sve strane...........

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za pokretni cirkus potpisujem, pored prenosivog krevetica, duseka, bazencica, kantica... !

Za Sitoniju ne znam, ja sam mislila na Tursku. A i u svakom hotelu ce vas, ako najavite u agenciji da vodite bebu, cekati krevetac, tako da ni to nemorate da nosite.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e vidiš to za rosu baš htedoh da pitam. i moje piju rosu, a dvoumila sam se da li da im nosim ili da kupujemo tamo, ipak ne znam kakvog su sastava njihove flaširane vode.

U Turskoj mozete kupiti vodu koju puni Koka Kola, kao sto puni Rosu kod nas, ako mislite da je to garancija kvaliteta.

Nisam sigurna kako se zove: Turknesto, ali u svakom slucaju na svakoj boci, na deklaraciji stoji da puni Koka Kola

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja mislim da je to nosenje vode stvarno preterivanje, pa kako deca u toj drugoj zemlji rastu bez Rose. Moje dete je naviklo na jednu lokalnu vodu ovde, pijemo je mi, pa je pije i on. Sad treba da idemo za Srbiju, pa malo u Grcku i to je ukupno mesec i po dana. Ja ne mogu autom da dodjem, jer je daleko, a sve i da mogu trebao bi mi kamion kad bih tako krenula, voda, kasice, pelene..... Razumem za decu koja piju formulu i navikla su na jednu da im se to ponese, ali voda je previse. I te kasice, moje dete ima par nekih ukusa koje ne voli, ali sargarepu i bundevu ce da pojede ne vezano za brend. Cak i da je mali izbor za tih deset-petnaest dana koliko je na moru nece mu nista faliti. To je bar moje razmisljanje, naravno svako se organizuje kako misli da je najbolje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja slicno mislim kao citza. Posebno sto idemo avionom i imamo ogranicenu tezinu prtljaga. Flasirana voda je flasirana voda, cak i ako je drugacijeg sastava i ima drugaciji odnos minerala, za 12 dana joj nista nece faliti. Mi cemo pokusati da se hranimo u hotelu jer smo uzeli all-inclusive, pa se nadam da cemo uvek imati nesto da izaberemo za nju, dobar je hotel. A ako bas ne bude nista htela, kupicu joj teglice koje budu tamo imale da se kupe, brend nebitan.

Sto se tice kreveca, najavili smo i imacemo ga u sobi. Nosimo samo nasa kolica, ali mislim da ona mogu u avion kad se sklope, vidjala sam da ljudi tako nose - direkt u avion, stjuardese ih uzmu na ulazu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opet ja da nešto dodam i kažem na "ženskoj temi". crven-od-stida.jpg

Naravno da je glupo nositi neke stvari koje znate da vam nisu neophodne kada putujete na letovanje avionom, ali ako putujete kolima uvek se tu nađe malo mesta. Po meni, ne treba nositi vodu i slično, ali kao što sam ranije rekao žalim što prošle godine nismo poneli više hrane za bebe. Naravno da proizvođač hrane ne mora da bude striktno ovaj ili onaj, ali ako vam je dete alergično na gluten i spanać, kao što je naše tada bilo, uhvati vas panika kada vam u svim radnjama po ostrvu nude samo tri vrste kašica od kojih je jedna sa glutenom. Jedna od opcija je bila da sednem u kola, pa na trajekt, pa na kopnu u većim gradovima da tražim!

Što se tiče švedskih stolova za decu, to je super kada su deca malo veća. Odmah da vam kažem da na tu opciju, bez obzira na kategorizaciju hotela, u Grčkoj zaboravite. U Turskoj, Egiptu, Tunisu je to u hotelima sa 4-5 zvezdica normalno ali ne i u Grčkoj.

...ali ce vam u restoranu uvek sipati mleka u flasicu za bebu.

Sipaće vam kravlje mleko, a mi našem detetu kravlje mleko još uvek ne dajemo, ali je to neka druga priča.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

iscitala sam predhodne postove, pa da se ubacim u pricu...

Stariji klinac ove godine napunio 5 god. Prvi put je bio na moru sa 8 meseci u CG, sledece sa 18 meseci u Egiptu, pa sledece u Tunisu, pa Zakintos, pa Skijatos...kupao se i suncao golisav...tek je poslednji dan na Skijatosu trazio da obuce kupaci kao tata (znaci sa 4 i po god.)

Nije kakio i piskio po plazi, ali i da jeste, u lopaticu, u kesicu, pa u kantu!Kako ljudi, tamo negde u civilizovanom svetu, ciste za svojim kucnim ljubimcima, a ovde ispade problem ocistiti za svojim detetom?!

Bolestan do sada nije bio, mada nosim sve lekove za svaki slucaj (izbegavam bazen, ali se u Tunisu kupao...neki klinci su dobili upalu uva, pa su primali inekcije...to moze da bude od vode iz bazena, kao i konjuktivitis).

Od stvari smo nosili i nosimo sve i svasta...krevetac, stolica za hranjenje, bazen, camac, suncobran... Tri puta smo menjali auto...ali ove godine ce nam i karavan biti mali, jer idemo sa jos jednim detetom, tj. bebom od 8 meseci (devojcica).

Nosicu joj kasice iz BG. Dorucak i vecera u apartmanu, lako napraviti, samo razmutiti neku od mlecnih kasica, a na plazu nosim kasice iz teglice.

Idemo na Tasos, obilazicemo plaze, necemo se vracati u apartman na spavanje. Sa prvim detetom imam pozitivna iskustva, on je spavao na plazi, nije pravio nikakve probleme, tako da cemo i sa devojcicom isto.

Nijednom nije izgoreo, iako uvek idemo sredinom jula. Prva dva letovanja sam koristila Chicco 40+...sledeca dva letovanja Chicco 30+...ove godine Seba med 30+ i Eucerin 25+(dva deteta, dve kreme, nek' se nadje).

Malo ste me bacili u dilemu sa ovim pelenama. Sad se razmisljam da li da ih uzimam za bebu...ili da bude golisava u kombinaciji sa pampersom(?!)

I sto se tice vode za pice, vidim da dosta ljudi koristi Rosu... Bez obzira na reklamu i doktore, moj suprug nije hteo da deci daje Rosu (bavi se hidrogeologijom i Rosa je zabranjena kod nas u kuci)

Estella samo opusteno, bice vam super! Idete u Tursku, hotel vam je blizu, tako da mozete da funkcionisete hotel-plaza bez problema. Beba 15 meseci, moj klinac je imao 18 meseci tada u Egiptu.Nosila sam mu kasice iz BG ali smo tamo dokupili jos (Nestle cini mi se, drugih nije bilo, ali jeo ih je, narocito vocne). Mozes slobodno kolicima u avion, mi smo isli. U pravu si, nema potrebe da vuces flasiranu vodu od kuce. Ideja sa flasom vode i tusiranjem bebe na plazi je odlicna!Samo oprez, voda moze da se toliko ugreje na suncu da bude vrela!!!

Ja sam malo opustena ove godine, jer imam visegodisnje iskustvo, ali razumem sve vas, kako vam je i u kojoj ste frci!

Izmenjeno (profesorka)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za vodu za ispiranje: prosle godine smo korisili flase sa ugrejanom vodom za ispiranje, jednu ponesemo iz hotela sa vec toplom vodom za posle prvog kupanja, a za sledece se, so neko rece, i pregreje voda sa tusa u njima.

Za kasice, ako se putuje kolima, sam i dalje za nosenje, posebno u Grcku! A ja i sama kazem da sam :lud: sto sam vodu nosila!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovde imate neke smernice sta vam sve treba za put za dete

http://www.bebac.com/index.php?show=category&int_catID=352

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imam pitanje koje se može učiniti kao bizarno, ali kako ste funkcionisali s kolicima na plaži? mislim, kako prolaze kroz pesak, da li se jako zagade, pa posle s njima u sobu? mi imamo dvorište i prilično teško upravljam njima i po travi, pa sam skontala da je pesak nezgodna teritorija?:lud:

Izmenjeno (bee)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj hotel u koji mi idemo ima drvene stazice kroz celu plazu. Bas mi je jedna forumasica pricala da nije bilo problema kretati se na toj plazi kolicima. A da nema toga, verovatno ne bih ni nosila tj. vozila kolica na plazu. Medjutim kad su deca bas mala - onda ne znam kako...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo kolica nosili, ja ponesem bebu i nesto stvari, ostatak mm prenese. U kolicima nam je spavao, u hladovini, kada treba da ga uspavamo iznesemo kolica do neke stazice, jedno ga seta dok ne zaspi, drugo uziva, pa zajedno vratimo kolica do peskira! Zvuci komplikovanije nego sto je bilo! Prijatelji cija se deca sama uspavljuju su koristili one male satore za spavanje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka