Alexia

Rekviziti za plazu za malo dete, mazanje kremom za suncanje itd.

149 poruka u ovoj temi

Moje iskustvo sa prtljagom, carter letom i bebom:

Dete je imalo 15 meseci, nosili smo kisobran kolica i putni krevetac, koje nam nisu uracunali u prtljag. Iskreno, ne znam dal je to politika avio-kompanije ili smo samo imali srece, tek, 1 veliki porodicni kofer i jedna nevelika torba koja nam je bila kao rucni prtljag su nam zavrsili posao :)

Doduse, nismo nosili ni kasice ni pelene, osim za "prvu pomoc". Sve smo kupovali tamo.

I jos jedan savet koji sam cula vezno za bebe/malu decu i let avionom (izvinjavam se ako je vec bilo, nisam celu temu procitala): dok avion slece i uzlece, dajte ima nesto da zvacu ili da piju iz flasice, gutanje smanjuje taj pritisak u usima :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti cmoko za info!

Nema na čemu :don-t_mention:

Šta mislite, odnosno kakva su vam iskustva po pitanju ostajanja bebe u vodi? S obzirom da moraju biti u hladu, a tu i tamo piirne vetrić, nekako nisam sigurna koliko dugo da budu u bazenčiću. Probali smo u dvorištu i nekako nisam potpuno mirna posle 15tak minuta, naročito što mi je jedna beba stalno, ali stalno znojava po glavi i često joj je zbog toga pun nos.

Potpuno te razumem. I neću da te lažem. Prve godine kada smo sa Mališom putovali na Sitoniju, imao je 8 meseci. Nosili smo bazenčić na plažu i tamo punili vodom i ostavljali da se zagreje na suncu, a do tada bili ili u hladu ili pod suncobranom. U bazenu stvarno ne više od 15ak minuta i napolje. Ne toliko zbog vetra i hladnoće, već zato što se dete zasiti. Mali je bio, čak i kada smo ga stavljali u more, u šlauf sa prorezanim mestom za nogice, došlo mu je kao brčkanje u kadi, ništa posebno.

Ali, radilo se o kraju juna, još nije bilo toliko toplo more.

Moje iskustvo sa prtljagom, carter letom i bebom:

..

Doduse, nismo nosili ni kasice ni pelene, osim za "prvu pomoc". Sve smo kupovali tamo.

I jos jedan savet koji sam cula vezno za bebe/malu decu i let avionom (izvinjavam se ako je vec bilo, nisam celu temu procitala): dok avion slece i uzlece, dajte ima nesto da zvacu ili da piju iz flasice, gutanje smanjuje taj pritisak u usima :)

A da! Podsetila si me da smo mi na račun hrane (nešto mesa, sira, čokolino, palenta, šerpica za kuvanje i slično..) odustali od nošenja pelena. Kupovali smo ih na Zakintosu po duplo većoj ceni.

I lepo si primetila ovo za piće, gutanje, promenu pritiska u ušima-tako sam i ja radila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proverila sam i ja nema dozvoljenog prtljaga za bebu. Ja nisam planirala da nosim ni hranu ni pelene, samo te za plivanje jer se bojim da tamo necu naci. Rapsakovacu ih pa cu da poguram gde vidim da ima prostora, samo ih stavim u kesice po par komada. Ali opet nisam sigurna kako cu se spakovati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koja količina kreme za sunčanje vam je bila dovoljna za jedno dete za deset dana?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni jedna krema traje dve godine (od 250 ml), znaci 2x10 dana

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja samo da vam kazem jos nesto o pelenama. Juce sam nasla i kupila mu kao obicne kupace gacice koje se koriste umesto pelene. Imaju dva sloja materijala i onaj unutrasnji je gust nekako, trebalo bi da zadrzi nezeljeni sadrzaj unutra. Bas sam se obradovala jer ce to da mi zauzme mnogo manje mesta u prtljagu, ponecu svakako i jedno-dva pakovanja pelena za svaki slucaj, ako gacice isprlja dok smo na plazi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas sam htela da te pitam gde si nasla te gacice, a onda sam pogledala lokaciju :zvizduk: Mi odvikavamo sina od pelena, pa nisam sigurna kako ce to izgledati na plazi :blush:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam takve kupace gace videla na sajtu mothercare, ali ovde ih u radnji nisam nasla, pogledaj mozda u Beogradu ima, videla sam ranije na njihovom sajtu da imaju radnju u delta centru, a neko mi je rekao da ima i u Uscu. Ja sam ovde to uzela u radnji just kidding, ali ne znam da li tu ima ta radnja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala! Mothercare ima u Delti, potrazicu tamo, radnji just kidding nema u Beogradu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni jedna krema traje dve godine (od 250 ml), znaci 2x10 dana

Meni i duže, tj. dva leta, jer ne mažem klinca samo kada sam na letovanju!

Bas sam htela da te pitam gde si nasla te gacice, a onda sam pogledala lokaciju :zvizduk: Mi odvikavamo sina od pelena, pa nisam sigurna kako ce to izgledati na plazi :blush:

Samo opušteno! Piškenje nikom ne smeta, a ako se desi da se ukaki na plaži, samo kesu na ruku, skupi i baci u kantu. Najprirodnije moguće. Deca su deca, kod njih je sve slatko :don-t_mention:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

juce sam kupila te pelene za vodu u dm-u, 365 din pakovanje od 11 komada i iznenadila sam se kako su tanke, kao gacice sa ojacanim slojem u sredini. mislim da nece zauzimati puno mesta u prtljagu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam takve kupace gace videla na sajtu mothercare, ali ovde ih u radnji nisam nasla, pogledaj mozda u Beogradu ima, videla sam ranije na njihovom sajtu da imaju radnju u delta centru, a neko mi je rekao da ima i u Uscu. Ja sam ovde to uzela u radnji just kidding, ali ne znam da li tu ima ta radnja.

Mothercare u Delti ima ove gacice, cena im je nesto preko 1400din! Hvala puno za informaciju!

Sto se trajanja kreme tice, prosle godine smo jednu potrosili na moru a drugu do pola u Beogradu, ono sto je ostalo potrosili smo na zimovanju! Obratite paznju da svaka krema ima rok trajanja maximum 12 meseci od otvaranja!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu, drago mi je da si nasla, cini mi se da je i cena ok, jer i na sajtu su oko 10 funti, mada ima razlicitih modela. Ja sam mu kupila ovde u mothercare kao grejac za plivanje, bojim se da ne bude hladno more u Grckoj, od onog materijala kao za ranilacka odela, izgleda slicno kao kupaci iz jednog dela, a lepi se na cicak trake. Inace mu bas dosta kupujm u mothercare, jer su im cene ok, a kvalitet je super i imaju uvek puno stvari koje mi se svidjaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako izgledaju te gacice, je li to ovo http://www.mothercare.com/Mothercare-Pink-Splash-About-Nappy/dp/B004GUNA1Q?ie=UTF8&ref=sr_1_60&sr=1-60&qid=1308582471

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ili ovo http://www.mothercare.com/Mothercare-Strawberry-Swim-Nappy/dp/B004GUV3YM?ie=UTF8&ref=sr_1_88&nodeId=71404031&sr=1-88&qid=1308582606?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka