Alexia

Rekviziti za plazu za malo dete, mazanje kremom za suncanje itd.

149 poruka u ovoj temi

Да и ја кажем нешто на овој теми као искусна мајка троје деце. Цела ми ова прича изгледа мало чудно, па помислим да сам гајила крокодиле, а не децу, јер нисам имала никаквих ни проблема, ни дилема ове врсте. Путовали смо на море и аутом и возом, на различитим дечијим узрастима, носили од хране некад више, некад мање. Смештаји су били разни, од камп кућица, до апартмана. Деца су се купала гола док су то желела, кад су изразили жељу за купаћим, онда су га и носили. Ако се деси нешто "неочекивано" , мада веома ретко, ништа лакше није било него очистити - за ту сврху се има у резерви кеса. Први пут чујем да постоје пелене за воду и мислим да је то невиђена и непотребна глупост. Овде у ствари видим потрошачко друштво на делу. И да ли неко, уопште доји децу, или сви муте вештачка млека? Логично је понети доста хране ако се иде аутом, нарочито оно што деца радо једу. Мислим да је непотребно носити креветац, ником неће фалити ништа ако дете спава на кревету.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja moje dete dojim, ne jede formule, ali sad vec preko dana jako retko sisa jer jede kasice. Ponecu kasice za put i eventualno prvi dan da ne moram sa aviona da trcim u kupovinu. A ja ne mislim da su pelene za vodu glupost, meni je lakse da mu presvucem pelenu ako se ukaki u vodi, a ne da jurim to po vodi, a na plazi nosi normalnu pelenu jer on ima 7 meseci i uvek je na peskiru, pa ne bih volela da mi po njemu piski i kaki, posebno na moru gde nemam masinu za ves u smestaju. U ostalom ne moze dete pustiti da se kupa u bazenu ako nema pelenu. Kupaci nosi onaj iz jednog dela sa nogavicama i rukavima jer je jako beo i bojim se da ne izgori, na plazi mu obucem bodi ili majicu, a ono sto jeotkrivenu to mu namazem. Krevetac ne nosim jer ce mi ga obezbediti, ali da to nije bilo moguce nosila bih ga, jer dete trenutno ucim da spava u svom krevetu celu noc, a ne posle sisanja da ostaje kod mene, pa mislim da bi sav moj trud bio upropascen za tih deset dana.

A kolica ne idu nikako kroz pesak, jedino mozda ona na tri tocka sto imaju bas velike tockove. Ja sam planirala da ih nosim u ruci da bi mogao u njima da spava, jedino ako su neke nepristupacne plaze ne bi ih nosila pa bih ga smestila da spava na peskiru, ili kupim onaj mali kao satorcic za njega, a nosila bih ga u kenguru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mali trik za voznju kolica po pesku - kolica ne gurate, nego se okrenete i vucete ih za sobom. Tih nekoliko metara sam obicno nosila dete u narucju. Sad kad su veci najvaznije mi je da im obezbedim dovoljno hlada na plazi i da ne bih vukla suncobrane dam baksis koji bih i svakako dala osoblju koje posluzuje na plazi i zamolim za dodatni suncobran i uvek mi donesu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja svoje dete dojim jos uvek, sad ce 14 meseci, ali ona je velika i jede i drugu hranu, dojenje je vise sada "poslastica". Ako neko ne doji, njihova stvar, sigurno ima svoje razloge. Ovde se prica o letovanju sa decom razlicitih uzrasta i prosto razmenjujemo iskustva i razmisljanja na tu temu, sta je najprakticnije, najbolje i sl. Ako je neko vec prosao kroz to, a ima zelju da podeli sa drugima, to smatram vrlo dobrodoslim. Zato, sanja 71, uopste ne vidim nikakvu potrebu za takvim "osudjivackim" tonom. Ako neko misli da su mu pelene za vodu korisne, ok, meni bi bilo jako neprijatno i nezgodno da mi se dete ukaki tamo gde drugi plivaju.

Izmenjeno (Estella)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да и ја кажем нешто на овој теми као искусна мајка троје деце. Цела ми ова прича изгледа мало чудно, па помислим да сам гајила крокодиле, а не децу, јер нисам имала никаквих ни проблема, ни дилема ове врсте. Путовали смо на море и аутом и возом, на различитим дечијим узрастима, носили од хране некад више, некад мање. Смештаји су били разни, од камп кућица, до апартмана. Деца су се купала гола док су то желела, кад су изразили жељу за купаћим, онда су га и носили. Ако се деси нешто "неочекивано" , мада веома ретко, ништа лакше није било него очистити - за ту сврху се има у резерви кеса. Први пут чујем да постоје пелене за воду и мислим да је то невиђена и непотребна глупост. Овде у ствари видим потрошачко друштво на делу. И да ли неко, уопште доји децу, или сви муте вештачка млека? Логично је понети доста хране ако се иде аутом, нарочито оно што деца радо једу. Мислим да је непотребно носити креветац, ником неће фалити ништа ако дете спава на кревету.

prvo, možda vam nije palo na pamet da neko decu ne doji iz medicinskih razloga! drugo, beba od deset meseci koju jedva ogradica kreveca uspeva da zadrži teško da može da spava sama na krevetu, pritom ako imate dve takve bebe istog uzrasta složićete se da je krevetac neophodan i to onaj veliki. u hotelu u kom odsedamo nisu mogli da nam obezbede dva pa nosimo svoj, dupli. i isto tako u vreme kad sam ja bila mala išlo se fićom na more. jeste bilo idilično što ne znači da treba da ponavljamo obrazac ako postoje bolji uslovi trideset godina kasnije. možda se vama sve doima smešno, ali vaša su deca verovatno davno bila mala. mi smo roditelji prvi put, a za deset godina će nam se ovakve nedoumice činiti smešne, što ne znači da podrugljivim tonom treba da komentarišete naše dileme. u svakom slučaju, razmena mišljenja i iskustva s ljudima koji su slično prošli skoro od ogromnog je značaja i jedini razlog zašto smo na ovom forumu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mali trik za voznju kolica po pesku - kolica ne gurate, nego se okrenete i vucete ih za sobom. Tih nekoliko metara sam obicno nosila dete u narucju. Sad kad su veci najvaznije mi je da im obezbedim dovoljno hlada na plazi i da ne bih vukla suncobrane dam baksis koji bih i svakako dala osoblju koje posluzuje na plazi i zamolim za dodatni suncobran i uvek mi donesu.

koristan trik! isprobaćemo ga!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Цела ми ова прича изгледа мало чудно, па помислим да сам гајила крокодиле, а не децу, јер нисам имала никаквих ни проблема, ни дилема ове врсте.

И да ли неко, уопште доји децу, или сви муте вештачка млека?

***** Gospođo, ja se vama divim. A pošto već vidim da se služite računarom i internetom istražite malo dali postoje i medicinski razlozi zbog kojih neka majka ne može da doji svoje dete.

Izmenjeno (DraganV)
UVREDA CLANA
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koristan trik! isprobaćemo ga!

Ja sam vec isprobala, moze ali ako dete nije u kolicima i ako nije mnogo rastresit pesak. A zavisi i od kolica, sa onim velikim za male bebe nisam mogla nista, ova kisobran su dosta laksa pa ide malo bolje. Ali opet posto pretpostavljam da idete u paru, najlakse je da jedno nosi dete a drugo se muci sa kolicima, suncobranima... A opet zavisi i koliko treba da predjete po pesku, ako je par metara onda nije problem, ali ako je malo dalje...

Izmenjeno (citza)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Претпоставила сам да ће ме форумаши "разапети" због овога што сам написала, но стојим иза својих речи. Прво, моје најмлађе дете има 4 године, па није тако давно било беба. Не мислим ни да осуђујем оне који не доје децу, само је чешће у питању себичност неких мајки него медицински разлози (ово и није форум подршке дојењу, па нећу даље о томе). Моја деца здрава, права, срећно излетоваше и ми са њима, без пелена за воду, Hipp кашица (никад их нису ни пробали), кревеца и сличних дрангулија. Ако је било прилике ја сам им спремала храну, ако није понели смо јувитане, куповали фаширану воду у месту где смо и ту је крај приче. Поента: свако нека ради како мисли да је најбоље, али се може бити опуштенији. Додуше може бити да некима требају и специјални услови и то је у реду, само све може бити далеко једоставније.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Niko vas nije razapinjao, ali su svi odgovorili na vas post u kome ste osudili sve one koji koriste pelene za kupanje, formulu ili kupace kostime za decu, a i krevetac. Ako niste culi za pelene za kupanje kako mozete reci da je to glupost. Ovo svakako nije tema podrske dojenju, ali dojenje ste vi prvi pomenuli, i uostalom zasto vas brine ako su neke majke sebicne i zbog toga ne doje decu, svako ima pravo na svoj izbor. A na pamet mi ne pada da pravim detetu kasice na moru, naravno da cu mu kupovati, inace bih i blender trebala da nosim, a vi me mozete slobodno smatrati sebicnim potrosacem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ама, свако како воли! И капу с рукавима ако треба. Ово је био један мој осврт на потрошачко друштво, не осуђујем никог. Ако волите и имате шта да потрошите, зар ја коме браним? Ово постаје мало бесмислено.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam vec isprobala, moze ali ako dete nije u kolicima i ako nije mnogo rastresit pesak. A zavisi i od kolica, sa onim velikim za male bebe nisam mogla nista, ova kisobran su dosta laksa pa ide malo bolje. Ali opet posto pretpostavljam da idete u paru, najlakse je da jedno nosi dete a drugo se muci sa kolicima, suncobranima... A opet zavisi i koliko treba da predjete po pesku, ako je par metara onda nije problem, ali ako je malo dalje...

mi imamo dvoje, jesu kišobran ali blizanačka kolica, a to sve malo komplikuje. no videćemo:klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To sigurno jeste komplikovanije, ali snacicete se nekako, onda je mozda bolje da decu ipak ostavite u kolicima a kolica vucete nekako. Ili ce neko morati da se vraca po stvari, jer treba i sve poneti. Nego da li neko od vas zna koliko je dozvoljen prtljag za bebu na carterima do Grcke?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim da, ako placas kartu za bebu, onda isto kao za odrasle, a ako ne placas, onda nema ni dozvoljenog prtljaga. Mozda gresim?! Nego, "citza", nisi valjda meka srca bila, pa bebu nocu, posle podoja, kod sebe ostavljala? Sada ne odustaj od namere da se nauci na krevetac! On je vec veliki, 7 meseci, zna dete da mu je u krevetu kod mame i tate najlepse! Sigurno se puno buni i nece sam u krevetac. Ne odustaj! Ja moje, ni prvo, ni drugo, nisam mnogo fermala po tom pitanju. Muz me zove Hitler, ali deca spavaju po celu noc (12 sati...ili ti od 20h-08h)

...i da se ukljucim u raspravu...tacno je da smo postali potrosacko drustvo i da pre 20-30 god. niko nije ni razmisljao o pampersu, kasicama, vodi za pice...ali ja sam zivi primer da nam je pokretni krevetac spasio, pa ako ne zivot, onda barem godisnji odmor! Moje starije dete, sada vec petogodisnjak, kao osmomesecna beba, nas je bukvalno izbacio iz bracnog kreveta na odmoru u Pragu! Posle dve neprospavane noci, demonstrativno sam ustala iz kreveta i presla u dnevnu sobu, a posle 5min. dosao je i moj muz. Spavali smo 2 nedelje skupcani na garnituri za sedenje (ja na koznoj fotelji+taburet, a muz na dvosedu). Pogadjate sta smo prvo kupili kada smo se vratili...krevetac! Najbolja stvar ikada izmisljena! Bez njega nigde ne idemo!

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

*******! Gospođo, ja se vama divim. A pošto već vidim da se služite računarom i internetom istražite malo dali postoje i medicinski razlozi zbog kojih neka majka ne može da doji svoje dete.

Морам још и на ово да одговорим јер је директно увредљиво. Прво, није ми потребно да се образујем преко интернета јер имам академску диплому Београдског универзитета, а о медицинским разлозима (не)дојења сам научила пре 13 година када сам у изузетно тешким околностима сачувала млеко за своје прво дете. И преко главе ми је домаћих "Енглеза". Речца ли се пише одвојено, тако да је правилно написати "да ли".

Izmenjeno (DraganV)
IZMENA U CITATU ZBOG UVREDE
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka