Alexia

Rekviziti za plazu za malo dete, mazanje kremom za suncanje itd.

149 poruka u ovoj temi

Ne znam zašto se jediš, to je prosto stvar izbora svakog roditelja. Meni naravno ne smetaju i nisu mi gadna tuđa deca na plaži, Bože sačuvaj, ali bi mi svakako smetalo da mi neko, pa makar to bilo i malo dete, vrši nuždu pored glave. Ako ništa drugo, sutra će neko drugo dete da se igra sa tim istim peskom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Devojcicu imam, na moru ce da napuni 15 meseci, idemo u Kemer, u Tursku. Uopste nemam nikakvog iskustva sa vodjenjem dece na more i sve mi deluje bas komplikovano, uh, ali valjda cemo se nekako snaci :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Deleko bilo da se jedim, nego mi je malo to neko silno zgrazavanje bilo :rolleyes: Ispade da samo deca od dve godine piske na plazi u plicaku. Do sada sam cesto bila na plazama koje nemaju toalet ili je on dosta udaljen, pa nesto bas nisam videla da se neko uzbudjuje niti je ranije napusta zato sto mu se piski :P Jedina razlika je u tome sto jako mala deca ne umeju da se isfoliraju :P

Naravno, podrazumeva se da se za svijim detetom ocisti, tu nema diskusije

Izmenjeno (maloprase)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Devojcicu imam, na moru ce da napuni 15 meseci, idemo u Kemer, u Tursku. Uopste nemam nikakvog iskustva sa vodjenjem dece na more i sve mi deluje bas komplikovano, uh, ali valjda cemo se nekako snaci :)

razumem te.....ja imam dve od deset meseci, ali valjda ćemo se snaći. za te pelene, ne znam, možda nije loše imati jedno pakovanje za svaki slučaj, ionako ćemo sve skontati na licu mesta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ode ova tema u off topic ali moram da napišem.

Naša devojčica je prošle godine imala deset meseci i super nam je bilo. Bili smo mesec dana na moru i, da kucnem u drvo, nikakvih zdravstvenih problema nije imala. Jedini problem, ako se to tako može nazvati, je bio sa hranom. Za ručak i voćne užine je jela samo Hipp-ove kašice a pila je adaptirano mleko Aptamil. Nije htela ni da zine na sveže voće ili nešto kuvano pa izpasirano. Od kuće smo poneli kašice za nekih desetak dana, računajući da ćemo tamo dokupiti ali... Na Kefaloniji i Zakintosu nigde nismo našli Hipp i belo su nas gledali gde god da smo tražili. Od kašica su bile samo Nestle da se kupe i to samo tri vrste. Adaptirano mleko nije Aptamil nego neko Milupino za njihovo tržište itd.

Ove godine nosimo dovoljno svega za celo letovanje a i princeza je postala mnogo manje izbirljiva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ode ova tema u off topic ali moram da napišem.

Naša devojčica je prošle godine imala deset meseci i super nam je bilo. Bili smo mesec dana na moru i, da kucnem u drvo, nikakvih zdravstvenih problema nije imala. Jedini problem, ako se to tako može nazvati, je bio sa hranom. Za ručak i voćne užine je jela samo Hipp-ove kašice a pila je adaptirano mleko Aptamil. Nije htela ni da zine na sveže voće ili nešto kuvano pa izpasirano. Od kuće smo poneli kašice za nekih desetak dana, računajući da ćemo tamo dokupiti ali... Na Kefaloniji i Zakintosu nigde nismo našli Hipp i belo su nas gledali gde god da smo tražili. Od kašica su bile samo Nestle da se kupe i to samo tri vrste. Adaptirano mleko nije Aptamil nego neko Milupino za njihovo tržište itd.

Ove godine nosimo dovoljno svega za celo letovanje a i princeza je postala mnogo manje izbirljiva.

e vidiš to se i ja pitam, i mi pijemo aptamil, milupine instant kašice, a mislila sam teglice da nosim, jer su pouzdane, ipak hotelska hrana i bebe.... još sam u nedoumici, ali sad ipak mislim da ponesemo zalihe za celo letovanje. elem, ako nas na granici ne kategorišu kao lažne azilante, nikog neće :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prošle godine izgledali kao putujući cirkus. Kada se samo setim čoveka koji radi u hotelu u jednom od smeštaja, koji nije mogao da veruje da sve to hoću da stavim u auto. Postojao je samo jedan način da se sve to spakuje a to je bilo nešto imeđu igranja sa Lego kockicama i testa inteligencije. A najgore od svega je to što nam pola stvari nije ni trebalo i nismo ih ni koristili, ali prvi put smo išli sa malim detetom na more pa da ne zafali. Ove godine nosimo samo neophodno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prošle godine izgledali kao putujući cirkus. Kada se samo setim čoveka koji radi u hotelu u jednom od smeštaja, koji nije mogao da veruje da sve to hoću da stavim u auto. Postojao je samo jedan način da se sve to spakuje a to je bilo nešto imeđu igranja sa Lego kockicama i testa inteligencije. A najgore od svega je to što nam pola stvari nije ni trebalo i nismo ih ni koristili, ali prvi put smo išli sa malim detetom na more pa da ne zafali. Ove godine nosimo samo neophodno.

razumem :lol: ali bez kolica i sklopivig kreveca ne možeš, a to je već puno. nego, kako ste se uštimali sa rasporedom jelo-spavanje , plaža i ostalo? mislim, one jedu i spavaju u baš određeno vreme, a kontam da trčanje u hotel da zamutim kašicu baš ne ide........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo to rešili tako što smo išli na plažu samo posle podne. Pre podne smo eventualno išli na bazen. Tada nam je još uvek spavala dva puta preko dana, od 10 do 11:30-12 i negde oko 5-5:30 nekih sat vremena. Prvo spavanje je bilo u smeštaju a drugo u kolima na povratku sa plaže, pošto smo išli na različite plaže širom ostrva. Lagana vožnja, udobno sedište pa polako, drugačije nebi moglo.

A kašice smo nosili na plažu. Ona to smaže za par minuta i gotovo.

Kada smo putovali u Grčku i nazad kući, nosili smo i termos sa toplom vodom za mleko i kašice za užinu. Kao što rekoh, CIRKUS! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo prve godine jedva spakovali sve stvari, znaci nas troje u skodi rumsteru, ogroman gepek, stvari ispod nogu, a komsija nas gleda i kaze kako su oni pre 30 godina sa dvoje dece u Rovinj isli ficom :P A mi teglili i [prenosivi krevetac, sa dusekom, pa kolica, pa tonu hrane, strasno

Sto se hrane tice ja vam takodje preporucujem da nosite ono sto vam je sigurica, znaci mleko koje dete voli, kasice itd.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi teško da ćemo se i u karavan popakovati!:zvizduk:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ode ova tema u off topic ali moram da napišem.

Naša devojčica je prošle godine imala deset meseci i super nam je bilo. Bili smo mesec dana na moru i, da kucnem u drvo, nikakvih zdravstvenih problema nije imala. Jedini problem, ako se to tako može nazvati, je bio sa hranom. Za ručak i voćne užine je jela samo Hipp-ove kašice a pila je adaptirano mleko Aptamil. Nije htela ni da zine na sveže voće ili nešto kuvano pa izpasirano. Od kuće smo poneli kašice za nekih desetak dana, računajući da ćemo tamo dokupiti ali... Na Kefaloniji i Zakintosu nigde nismo našli Hipp i belo su nas gledali gde god da smo tražili. Od kašica su bile samo Nestle da se kupe i to samo tri vrste. Adaptirano mleko nije Aptamil nego neko Milupino za njihovo tržište itd.

Ove godine nosimo dovoljno svega za celo letovanje a i princeza je postala mnogo manje izbirljiva.

Posto kazes da si bio na Kefaloniji reci mi, molim te, jel si te pelene tamo kupovao. Mi idemo avionom i ne bih da pakujem ako ne moram. A za te kasice ne znam, valjda ce mu se nesto svidjati. On ovde jede najcesce hipp ali uvek gledam da mu uzimam i druge, ali izbor je jako mali. Videla sam da u Srbiji ima svakakvih, pa jedva cekam da proba i te druge. To sigurno necu nositi, jer ne mogu, pola dozvoljenog prtljaga bi na to otislo. Krevetac ce mi obezbediti u smestaju, inace sam mislila da ga nosim, pa bih verovatno morala da platim prekoracenje dozvoljene kolicine prtljaga. Mi ovde odemo na plazu, svakog vikenda skoro, popodne na kratko, tamo ga presvucem u pelenu i kupaci, i kad izadjemo iz vode stavim mu normalnu pelenu i obucem mu bodi. A sad posto cemo duze ostajati na plazama, pretpostavljam, samo cu cesce morati da ga presvlacim, ali sta je tu je. Skoro smo bili na bazenu nekih 4-5h, ja sam mu ponela kasice, jeo je tamo, kad mu se prispavalo, ja sam ga uspavala i stavila u kolica, bila su u hladu i on je tu odremao. Kad se probudio ponovo sam mu obukla pelenu za kupanje i to je to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od kuće smo nosili pelene za kupanje, nisam gledao dali tamo imaju da se kupe.

Izmenjeno (Billy The Kid)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Devojcicu imam, na moru ce da napuni 15 meseci, idemo u Kemer, u Tursku. Uopste nemam nikakvog iskustva sa vodjenjem dece na more i sve mi deluje bas komplikovano, uh, ali valjda cemo se nekako snaci :)

Mi smo oboje dece vodili sa godinu dana na more. Sa prvim detetom smo isli u Kemer, a sa drugim detetom u Tunis. Iz licnog, a i iz iskustava drugih koje znam, nemate nikakvih razloga za brigu. Poneli smo lekove koji su mogli da nam zatrebaju (hvala Bogu nisu nam trebali) i nas pedijatar nam je bio na raspolaganju (telefonski), a tu je uvek i hotelski lekar. Sto se tice hrane, svaki malo bolji hotel ima baby Svedski sto, a i ako toga nema, uvek mozete probrati nesto sto mozete dati bebi. Moja deca su jos uvek sisala u to vreme, ali ce vam u restoranu uvek sipati mleka u flasicu za bebu.

U svakoj prodavnici mozete kupiti sokice, kasice i pelene, tako da i to nemate razloga da nosite za celo letovanje. Ako ste van grada, mozete otici do grada, gde su ove potrepstine jeftinije nego u okolini hotela, ali ih mozete kupiti i u najblizoj prodavnici-nece biti mnogo skuplje nego ovde.

Naravno, kapica i krema za suncanje su obavezni, a nebi bi bilo lose da imate i tanke benkice sa dugim rukavima, da biste svoju bebu vise zastitili od sunca. Pelene za kupanje su jako prakticne, narocito ako beba zna da se ukaki "bez najave". Uz omiljenu igracku i igracke za plazu, bice joj lepse i bice bolja nego kod kuce.

Bez brige, opusteno i uzivajte sa svojom bebom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogresno sam shvacena pa moram da odgovorim! Nisam rekla da se zgrazavam gole dece na plazi , ali mi je bezveze kada mi se sin nasih prijatelja upiski na peskir (godinu dana - naravno da nema kontrolu) samo zato sto moja prijateljica zeli da joj dete bude slobodno na plazi! Nisam pricala ni o ljudima koji ciste za svojom decom, ali oko nas vecinom nisu bili takvi! I jos jedna stvar, sto je mozda moj preterani strah, da li znate koliko pedofila ima oko nas? Sin ce do ovog mora nadam se prestati da koristi plene, zbog njega biramo plaze koje imaju tus, a u tom slucaju je tu i toalet... u vodu ce ici u kupacem a na plazi ili sorcic ili kupaci. I to je to

Sto se kasica tice, mi smo ih nosili prvi put kada smo isli, sledeci put je jeo sve sto i mi. U bilo kom kaficu smo trazili toplu vodu i grejali ih na plazi (slane kasice), a na plazu smo ih nosili u onim malim rashladnim torbama. Drugarica cija je beba jos pila adaptirano je nosila termos sa toplom vodom i takodje mleko pravila na plazi. Inace, na Sitoniji sam nalazila samo Nestle kasice, i to je bio bas los izbor. Pelena za kupanje nije bilo, a Pampers je bio dosta skuplji.

Za pokretni cirkus potpisujem, pored prenosivog krevetica, duseka, bazencica, kantica... ja sam nosila i dva paketa Rose i rucni frizider sa jogurtom!!! Za svaki slucaj :lud: Jedva smo se spakovali!

Izmenjeno (kikik)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka