Alexia

Rekviziti za plazu za malo dete, mazanje kremom za suncanje itd.

149 poruka u ovoj temi

Mi ove godine prvi put idemo sa bebom koja ce tada imati 15 meseci. Sad sam otkrila temu i bas mi znace saveti i iskustva, samo pisite, puni smo dilema :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li je neko od vas koristio one pelene "swimmers" sto se navlace kao gacice i sto mogu i u vodu? Da li mislite da bi to bila korisna stvar i u cemu su vam deca bila na plazi, gola ili u kupacim gacicama?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bas htela da pitam da li tih pelena ima u Grckoj ako neko zna (Kefalonija), ili bar u Srbiji. Moj sin ih koristi i ja sam zadovoljna ne naduvaju se ni malo (samo nije se jos ni jedanput ukakio, ne znam kakve su u toj situaciji). Inace te pelene su samo za vodu, ne verujem da dobro upijaju. Posto mi je dete rodjeno pored mora, mi smo vrlo rano poceli sa kupanjem. Kad je imao oko 4 meseca vodili smo ga prvo na bazen, jer je more bilo jos hladno. Nasa zgrada ima bazen na kome nikad nema puno ljudi i cist je tako da se nisam razmisljala.Isli smo sa onom velikom gumom sa kao gacama dole, ali iz nje nije mogao da dohvati rukama vodu pa smo trazili nesto manje. Nasli smo ovo http://de.swimtraine...swimtrainer-red i on je odusevljen, mozda moze i tu da se poruci preko interneta. Moze da prska rukama i stvarno radi nogama kao zaba i pliva, pomera se u vodi. Za sunce koristimo kremu seba med po licu i sakicama, a obucen je u ono sa rukavima i nogavicama za plivanje jer je bas beo, i na glavi uvek ima sesiric ako je na suncu, ali koristimo suncobran. Na moru je u slucaju talasa, meni sigurnije da ga stavim u to veliko. A prvi put kad se kupao u moru mnogo je prskao, a voda je jako slana pa mu je sve ulazilo u oci, sav se zacrveneo i na kraju poceo da place, a voli da se kupa, pa sam mu stavila nekako moje naocare za plivanje, a posle smo mu kupili male. Ne zatezem mu uopste, samo da mu pokrije oci da mu ne ulazi voda. On oduvek voli da se kupa i nikad nisam nosila bazenic na plazu, a jos ne nosimo ni neke igracke jer ima 7 meseci, pa ne znam sa tim lopaticama da se igra, starijima je to veroatno zanimljivo. I ako neko zna da preporuci neku dobru kremu za bebe, koja nije puno gusta, da se lakse razmazuje, jer ovo je pravi izazov namazati mu.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Aksi u Beogradu sam ja videla te pelene za plivanje, imaju samo ove Huggies http://shop.aksa.rs/katalog/pelene-za-kupanje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E super, mi te i koristimo, samo manje, ni kod nas nema drugih. Hvala

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

te pelene za plivanje takođe ima u dm-u, nisam videla cenu, ali može biti da su jeftinije od huggies. ove su, čini mi se, 10 komada oko 700 dinara. nama treba sve puta dva, a razmišljam da je deset komada ništa za jednu bebu. koliko je to isplativo uopšte?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaju i u DM-u pelene za kupanje, prosle godine su bile dosta jeftinije od ovih u Aksi, a kvalitet im je ok.

Nas sin na moru bio sa 12 pa sa 14 meseci i u vodu je ulazio iskljucivo sa tim pelenama. Na plazi smo mu stavljali Pampers. Druga deca su bila gola ali meni je to ruzno, posebno kada se upiske ili ukake na pesku, a roditelji to ignorisu - uz tekst, PA MALI SU!!! :angry:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

posebno kada se upiske ili ukake na pesku, a roditelji to ignorisu - uz tekst, PA MALI SU!!!

Iju, ja to do sada nisam viđao, katastrofa!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

te pelene za plivanje takođe ima u dm-u, nisam videla cenu, ali može biti da su jeftinije od huggies. ove su, čini mi se, 10 komada oko 700 dinara. nama treba sve puta dva, a razmišljam da je deset komada ništa za jednu bebu. koliko je to isplativo uopšte?

Mi smo za deset dana potrosili nesto manje od tri paketa ovih iz DM-a, nisam sigurna koliko ima pelena u paketu!

Iju, ja to do sada nisam viđao, katastrofa!

A da tata odnese bebu da je opere posle "posla" u plicaku dok se ostala deca kupaju tu? lud.gif

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto je to "logičan" nastavak prve akcije, nisam ni tome prisustvovao. No comment.

Što se tiče Pampersa na plaži, to je meni logično pošto imam žensko dete i ne bih voleo da sedi gologuza u pesku u kojem ima svega i svačega. A za ulazak u vodu smo joj prošle godine stavljali te Huggies i neke druge, ne mogu da se setim kako se zovu, i odlične su.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Te pelene imaju da se kupe u DM-u i nikako ne upijaju. Mi smo malom stavili jednom, kao da iskoristimo, upiskio se i ostavio baricu za sobom u AS.

A sto se tice ove price, ja imam decaka pa iz te perspektive govorim. Moje dete je vec dve godine golisavo na plazi. Nekom to moze da se dopada ili ne dopada, ali mene iskreno boli uvo. Ma jedva cekam da odemo na plazu da ga pustim golisavog da uziva. I da, naravno, desilo se par puta da je piskio u plicaku, ali neka mi neko kaze da starija deca i odrasli to nikad ne rade <_<

I jednom se desilo da se ukakio na plazi, ziv blam nas je pojeo, ali smo naravno to pokupili i bacili u kantu, a njega dobro obrisali vlaznim maramicama.

Ove godine ce napuniti 3 i planiram da mu uzmem neki kupaci, onako vise dok stignemo do plaze, ali mi ne pada na pamet da se kupa u njemu, pa on sto puta ulazi u vodu, da mi posle sedi u mokrom kupacem, ne dolazi u obzir, a da uzimam 10 komada,pa da ga svaki cas presvlacim, ni to nema sanse.

A iskreno i nije mi jasna funkcija tih swimers pelena, sta kao, ako dete piski to nece da ode u vodu?Jedino ako kaki, ali to jos nisam cula a ni videla da neko radi u vodi. I sta ako dete udje 5 puta u toku prepodneva u vodu, da mu svaki put promenim pelenu, pa trebalo bi mi 100evra da mi samo pokrije te pelene na odmoru. Mislim da su te pelene vise za bazen, ali na plazi mi je to bezveze skroz

Sto se plaznog mobilijara tice, obavezno kantice i lopatice i sta vec dete hoce od onih gumenih gluposti - misici, guma za plivanje itd. Moje nije htelo nista od toga, nadam se da ce ovog leta prihvatiti misice. I prve godine nam je bazence pravilo posao, onako, nije lose zbog neke dinamike, malo more, malo bazen, stavis ga u hlad pa koliko se zanima, zanima se. I naravno, nismo ga svaki put naduvavali, samo jednom, a posle smo ga takvog drzali u gepeku. Nama zbog svega toga mnogo vise odgovara da na plaze idemo kolima, kad je imao godinu dana bili smo na Tasosu, a prosle godine u Pargi, sve plaze smo obisli. A ove sve gluposti zajedno sa suncobranom nismo ni vadili iz kola

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel neko koristio dm-ovu kremu za sunčanje 50 faktor za bebe? kontam da balea uopšte nije manje kvalitetna od ovih s nabudženim cenama

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam skroz u nedoumici i oko pelena i oko njihovog rasporeda, ono jelo spavanje i kako ćemo se prilagoditi morskom režimu. plus imam fobiju da se ne prehlade ili razbole. znam, da puno beba ide na more, ali kad idete prvi put sa sve logistikom ko da se selite, onda sam stvarno u znaku pitanja. :tuga::lud:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao bee, i ja razmisljam o potpuno istim stvarima. A za swimmers pelene, sad kad razmislim, stvarno mi se cini da se ne isplati. Jos mi idemo avionom, ne mogu da vucem tolike pelene sa sobom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Estella, da li imas devojcicu ili decaka?Da imam devojcicu verovatno bih joj na pescanoj plazi nesto navlacila, ali meni sama pomisao da mi dete sedi u onoj peleni, samo zamislim sebe kako nosim tako nesto, jos na plazi...Mi smo njemu povremeno oblacili pamucne gacice, uvek navijam za tu varijantu, a da mi se dete pati i upari zato sto je nekom "gadno" i bezveze da vidi golisavo dete od godinu, dve ili tri na plazi...Potpuno mi je sumanuto

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka