samco

Una jedna jedina

82 poruke u ovoj temi

Rekao sam vizuelni,,,,, sport-smiley-009.gif,,i nije tako strasno sport-smiley-021.gif kao sto izgleda,,,ovaj vodopad nije u etapi regate

Izmenjeno (DraganV)
poredili nebesko plavetnilo Une sa Dunavom
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako stici do tamo?

Molim za uputstva. Plamiram da kolima odem do Martin Broda, pa do Štrbačkog buka, pa

do Plitvičkih jezera.

Kako doći kolima od Martin Broda do Štrbačkog buka? Može li se kolika blizu Štrbačkog buka?

Jeli on negde pored puta? Mora li se više puta prelaziti granica između HR i BiH?

Gde je Štrbački buk tačno, u HR ili u BiH?

Kako ja kapiram, između Martin Broda i Kulen Vakufa, nema asflatnog puta,

pa bih morao iz Martin Broda da se vraćam u Drvar, pa u Bihać, pa iz Bihaća da uđem u HR,

u Nebljusi do Štrbačkog buka. Onda opet nazad u BiH, pa u HR u Pltivice.

Da li sam u pravu?

Unapred hvala.

Branko putnik

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Branko putnice,,,,,,iako ne znam dosta detalja oko tvog dolaska i plana obilaska,pokusat cu da ti dam uputstva,,,

Uzet cu pretpostavku da si vec u Bihacu.Iz Bihaca vozis putem za Sarajevo.Na nekih 20-tak km skreces desno za K.Vakuf.Ukoliko zelis za M.brod vozis samo pravo bez ikakvog skretanja.Od K.vakufa imas nekih 15-tak km.

Na povratku iz M.broda naravno istim putem u mjestu Orasac skeces lijevo za Strbacki buk.(ima putokaz) koji je daleko cirka 10-tak km.Znaci nema nikakvog Drvara,,nikakvih desetaka prelazaka granica....Kad se nauzivas u ljepotama S.Buka,,vracas se istim putem za Bihac iz kojeg ides naravno prema Hrvatskoj na Pl.jezera.Mozda sam prejednostavno ovo objasnio ali ako imas dodatnih pitanja,,bilo kakvog tipa ,,tu sam...Pozzzz

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Samco za savete. Pominjem Drvar, jer bih prethodno išao u Šipovo na Janjske otoke.

kako sam razuemo, put između Kulen Vakufa i Martin Broda je asfaltiran?

Dokle se može kolima prići Štrbačkom buku?

Pozdrav i još jendom havala!

Branko putnik

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1)Mislis li na Janjske otoke i Sipovo kod Jajca ili???Ono opet nema veze sa Drvarom...iz Jajca ides putem AVNOJA za Bihac i to je jos bolja varijanta,,ne trebas dolaziti u Bihac...Kad krenes iz Bos.Petrovca na oko 30-tak km ti je skretanje lijevo za K.Vakuf

2)Put od K.Vakufa nije sav asfaltiran,,,naime ima oko 8 km makadama(put solidan)...

3) Iskreno ne znam..provjerit cu i javim ti

4) Ne trebas potpisivati postove,,

Pozzz

P.S Od Bihaca do P.Jezera imas oko 33 km,a do K.Vakufa 37(+15-tak do M.broda)

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, Janjske otoke kod Jajca. Planiram da (dolazim iz Beograda), da prvi dan

vidim jajce i Otoke, pa onda vodoapade kod Martin Broda, pa Štrbački buk,

pa na kraju Plitvička jezera. Na karti mi je izgledalo logično da idem ovim redom,

pa mi je nekako bilo logičnije da skrenem u Dravar pa Martin Brod, a ne da idem

do Bihaća, pa da se veraćam do Kulen Vakufa i MB, pa posle opet do Bihaća.

Ali, ako ti kažeš... zato i pitam pametnije i iskusnije.

Pozdrav

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

....Kad se nauzivas u ljepotama S.Buka,,vracas se istim putem za Bihac iz kojeg ides naravno prema Hrvatskoj na Pl.jezera.

samco, imas li nekih fotografija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,,Ljerka,,,evo link na kojem inas malo slikica

http://www.pbase.com...gi/strbacki_buk

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav

Odmah sam ti rekao da mi treba vise "sitnica" oko tvog dolaska i mjesta koje ces obilaziti.

Ja bih koristio sljedecu relaciju da sam na tvom mjestu,,

Iz Bg bih krenuo put B.Luke(autoput preko HR 3,5 sata cirka 330 km,opet ne znam kakav si sa vremenom)

Ukoliko ne zurite svakako idite preko Kuzmina na GP Raca,i svratite u etno selo Stanisici kod Bijeljine,(120-130km)

Iz Bijeljine produzite za B.luku (preko Tuzle ili Brckog).Naravno ova varijanta kroz BiH je rizicnija sto se tice brzine voznje i placanja kazni)

Iz BL za Jajce kanjonom Vrbasa,,mozete se zaustavljati nekoliko puta jer ima materijala za fotografisanje.

Zatim bi "odradio" Jajce i J.otoke,,pa bih krenuo put Bihaca.

U M.Gradu bi uzeo kafe pauzu na jezeru Balkana(nemoj propustiti).Iz Mrkonjic grada ides prema Kljucu i B.Petrovcu.

20-tak km prije Bihaca skreni prema K.Vakufu i obidji S.Buk i M.Brod onako kako sam ti vec napisao.

Kad zavrsis to ostaje ti put za Bihac i P.jezera.Povratak u BG koristi drugu relaciju i to Bihac-B.krupa-B.Novi(Novi grad)-Prijedor-B.luka-Beograd(kud zelis)

Ovom relacijom cess vidjeti ljepote Une na putu Bihac B.Krupa zatim mozes na putu Prijedor-B.Luka,svratiti na Mrakovicu........

Nadam se da sam pomogao i ukoliko imas jos pitanja tu sam..Sretan put i ugodan odmor..pozzzz

Izmenjeno (samco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala. Tako sam otprilike ik m silsio, s tim štom bih do BL išao autoputem kroz HR, pa bioh taj dan obišao

Krupu na Vrbasu, Jajce i janjske otoke. Spavao bih u Jajcu ili Šipovu, pa bih produžio da obilazim unske vodopade

i bukove i uveče stigao u Pltivice. Sutradan celodnevni obilazak Plitvica i sledeći dan nazad u BG, opet kroz Bosnu.

Možda ovom tvojom varijantom. Ako imaš slučajno nekih preporuka oko samog boravka i obilaska u Pltivicama,

u redu, ako ništa i ovo si mi mnogo pomogao.

Pozdrav

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

samco, imas li nekih fotografija?

Obecavam ti ja puno fotografija uskoro.

 Spavao bih u Jajcu ili Šipovu, pa bih produžio da obilazim unske vodopade

i bukove i uveče stigao u Pltivice. 

Reka Janj je predivna. Koliko se ja secam, i tamo mozes da spavas, osim ako nemas smestaj negde kod prijatelja. To je najbolja varijanta. Mozes da spavas na Balkani ili  Sipovu i posle u Bihacu. Da bi izbegao ogromne cene na Plitvicama. plitvice ostavis kao izlet od jednog dana.

Mada, i u Jajcu spavanje nije lose, zbog obilaska vodopada reke Plive,

IMG_6731.jpg

a u samom potezu od Sipova prema Jajcu imas prelepu prirodu kod samog Plivskog jezera.

n658684242_626886_4718.jpg

n658684242_626887_5051.jpg

.

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uveče stigao u Pltivice. Sutradan celodnevni obilazak Plitvica i sledeći dan nazad u BG, opet kroz Bosnu.

Možda ovom tvojom varijantom. Ako imaš slučajno nekih preporuka oko samog boravka i obilaska u Pltivicama,

u redu, ako ništa i ovo si mi mnogo pomogao.

Pozdrav

Oprosti,,ovo je forum za pomoc clanovima,,kako proci sto bolje naravno sa ekonomske strane,,pa cu ti reci da je bolja varijanta(financijska) da prespavate drugo vece u Bihacu nego na P.Jezerima(valjda se ne ljutite na savjet).

Imate cijene hotela i smjestaja na Plitvicama i kako se meni cini da su UHHHHH.

Udaljenost Bihaca je zanemarivih 30-tak km i necete izgubiti nista vremena za obilazak Plitvica,,a novac koji ce vam ostati od smjestaja iskoristite za kraljevski rucak:D.

Varijantu obilaska Plitvica izaberite sami,,u cijenu ulaza ulaze sve postojece atrakcije naravno izuzev rucka :-P

Izmenjeno (samco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdarvo Samco,

oprosti, samo još jedno pitanje, kakav je deo tog makadmaskog puta između Kulen Vakufa

i Martin Broda? Da li je snošljiv za prosečan putnički automobil? Nadam se da nema nekog

rizika od oštećenja i sl i d aje put za preporuku?

Pozdrav!

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Branko,,,put je vise nego solidan,,naime M.brod je vrlo posjeceno mjesto i ima prilicno stanovnika tako da se put relativno dobro odzava.

Apsolutno nema nikakvog rizika za tvoj automobil,,ne brini se,,

Sretan put i ugodan odmor,,javi se kad zavrsis da cujemo utiske i vidimo fotografije

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Samco,

dosta si mi pomogao. Ako te ne mrzi, m ožeš da mi preporučić gde bih

mogao otići na taj "kraljevski ručak" (Plitvice, klroz Bosnu, bilo gde budem prolazio).

Znam da su u tim krajevima specijaliteti jagnjetina sa ražnja, teletina i jagnjetina ispod

peke i naravno pastrmke i lipljan iz tih divnih vodotoka. Znači može sve odo ovoga! Ha, ha, ha!

P.S. vredi li svratiti ne vrelo Ribnika, video sam ima neki lep fly fiscing centar?

Ako srigneš odgovori, ako ne, nema veze.

Pozdrav

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka