Sagittarius

Znamenitosti na Halkidikiju

30 poruka u ovoj temi

Da li moze neko da mi kaze nesto o Waterlendu koliko je ulaznica,kakvih sprava ima itd. :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, rezervisao sam karte preko njihovog sajta ali mislim da su to cene samo ako se preko interneta rezervise :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidi, sad da me ubiješ, ne mogu da se setim koliko smo plaćali karte, ali mislim da je bilo kao na sajtu.

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine su mi usled nekih obaveza u Solunu izbor Solunska regija ili Halkidiki. Medjutim gledajuci destinacije Agija Trijada mi nije skrenula paznju, iako je bliza Solunu. Najverovatnije cu odabrati neko mesto na Halkidikiju koje nije daleko od Soluna. Arheoloski lokaliteti, znamenitosti, atrakcije, zabava i dr. sve sto moze biti interesantno za izbor (a vezano je za ovu temu). Oni koji dobro poznaju ovu regiju mogu dati neku preporuku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Predlog za lep celodnevni izlet po unutrasnosti Atosa.Od Jerisosa se prati put za Solun.Na 8,9 kilometru od Jerisosa se prolazi pored metoha Hilandara Kakovo.Dalje se prate putokazi za Solun,Arneu i Stratoni kako bi se doslo do Aristotelovog Muzeja.Kad se doce do mesta Stratoni prate se putokazi za Solun , Arneu ,Stagiru i dolazi se do Aristotelovog Muzeja posle pola sata voznje. Muzej se nalazi na kraju sela Stagira.Kao sto je vec receno ulaz je 1 e,radno vreme od 10 do 19 casova. Muzej je na otvorenom . Sadrzaji su : Suncani sat , klatna ,opticke iluzije , Aristotelov kip, prelep vidikovac sa pristojnim restoranom.Deca do 6 godina imaju besplatan ulaz.Put mozete dalje nastaviti do gradica Arnea ciji je jedan deo ocuvan i restauriran sa prelepim kucama iz 18 i 19 veka.Imacete osecaj tok setate tim ulicicama da je vreme stalo.Gradic se nalazi na oko 65 km od Jerisosa.Put je krivudav ali je priroda divna jer se vecim delom vozite kroz sumu.U koliko zelite i da se malo okupate imate od Arneje na 15 km u pravcu Stavrosa prelepu plazu Olimpijada.Ovo moze biti predlog kako lepo provesti jedan dan .

Pozdrav svim ljubiteljima aktivnog omora

  • :vestica:

Svaka cast Ivana, ovo sam malo vise pogledao po netu, posto je jedan od najvecih mislioca starog veka Aristotel rodjen na Halkidikiju.

Ovde se moze videti Aristotelov park (sa mapom i koordinatama):

http://www.feelgreece.com/en/aristotle-park

Takodje postoje i ostaci rodnog mesta Aristotela, anticke Stagire, koja je locirana pored mora, nekoliko kilometara od Aristotelovog parka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aristotelov park je lepo obici i videti ali gradicem Arnejom sam odusevljna.Ima dva muzeja Jedan je bio zatvoren tako da neznam kakav je ,a drugi je bio vezan za staru tekstilnu industriju.Tamo smo videli prelepe nosnje iz 19 veka.Postoje i dve gracke crkve .Jedna ima lep ikonostas iz 19 veka.Samo gracko jezgro ima deo sa kucama iz 18 i 19 veka koje su karakteristicne za tursku gradnju.I za sladokusce imformacija: u centru grada sam u restoranu kod Janisa jela jagnjetinu spremanu u mleku.Nesto najlepse sto sam jela u zivotu.I naravno metoh Kakovo gde se mi zene mozemo pribliziti najvise duhu Hilandara i porazgovarati sa duhovnicima iz tog svetog mesta.

Izmenjeno (ivana76)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Arnaia (Arnea) na slikama deluje kao lepo mestasce, i izgleda da je locirano u prijatnom prirodnom ambijentu. U svakom slucaju plus za preporuku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Predlozio bih i muzej ribolova u Nea Mudanji. Vredi videti jer je jedinstven u celoj Grckoj.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ag. Nikolaos, Kassandra

Screenshot_2014-08-30-01-56-43_zpsemlzri

IMG_20140825_132112_zpsupe75lii.jpg

IMG_20140825_132336_zpskymgeftu.jpg

IMG_20140825_132448_zpsdqrzjyhl.jpg

IMG_20140825_132509_zpsd4nmylqk.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
448IMG_20140825_143721_zps9af05a47.jpg
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Izmenjeno (WOB)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo da osvezim temu.

Posao danas da obidjem pecinu Petralona, nekih 20-30 km od mog smestaja u Flogiti, proverio na google, kaze otvoreno, medjutim ne radi. Na kapiji pise da je zatvoreno zbog renoviranja, ne pise do kad.

Mozda je neko hteo da obidje, pa da ne ide bezveze.

Jos jedna informacija koja ce mozda nekom koristiti:

Manastir u Ormiliji je sada otvoren za posetioce od 11.00-15.00 h utorkom, cetvrtkom i subotom (mozda i nedeljom, nisam siguran). Liturgija 21.07. povodom slave manastira nece biti otvorena za posetioce, pitao sam u manastiru.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka