kalina83

Dokumenta i novac na plazu?

55 poruka u ovoj temi

Nama je u Paraliji ispao deciji sesir, posle 5 min se vratili nije ga bilo. Isti smo gubili 5 puta u Srbiji i uvek nalazili i posle pola sata - cisto da se zna da nasi ljudi nisu losi (posto neki nasi misle suprotno, smatrajuci sebe naravno za izuzetak).

Prijatelj je isto u Paraliji izgubio torbicu sa dokumentima i parama, nije nasao cak ni dokumenta. Eto

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

gde su SFRJ turisti, tu je i kađa. nama za 10 dana niko nije pipnuo ništa od stvari u Paraliji (torbica sa ipadom, telefonima, novčanikom stajala okačena ispod suncobrana - visila sa žice, ipad, telefone i novčanik smo svi vadili i vraćali, ima kad je ostajala sama i po desetak minuta).

preporuka, uvek stupiti u kontakt sa nekim pored vas na plaži, tako da se uzajamno pomognete ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ni u Turskoj ni u Grčkoj ni u Italiji ni u Hrvatskoj nismo imali iskustva s krađama.Videćemo kako će biti ove godine u Bugarskoj...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obicno deo novca nosim a deo ponesem na plazu, ili sav novac nosim sa sobom. Dokumenta isto nekad ostavim u sobi. Mislim da je bezbedno ostavljati u apartmanu ali sam vise navikla da nosim dokumenta i novac ali mislim da je bolje ostaviti pola u apartmanu, pola poneti sa sobom.

Izmenjeno (Srecnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da to je dobra ideja?

A kada ste na plaži i u kojim ste apartmanima?:hahaha::hahaha:

Pitam onako, informativno, možda nekog interesuje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam nekoliko puta sakrio novac i kasnije nisam znao gdje sam ga ostavio ili sam skroz zaboravio na njega, pa ga nađem tek kad se vratim kući. :lud:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za ovih 10-tak godina koliko letujemo u Grčkoj nikad, ama baš nikad nismo nosili dokumenta na plažu. Čak i kad smo išli na izlete nije nam padalo na pamet da nosimo pasoše. Od tog pravila jedino odustajemo poslednjeg dana letovanja, kada koristimo pre podne da se poslednji put okupamo pred odlazak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo razmišljali da parkiramo kola ispred app, a da keš šteknemo negde u kolima (tajni štek). Do sada smo uvek sve držali u app i nikad nije bilo problema, ali smo čuli za slučajeve krađa. Razmišljam: dok obiju auto (sa alarmom), dok nađu štek... uvek neko prolazi, mi smo tu noću, čujemo alarm... ne znam.

Šta mislite?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U principu novac,dokumenta i slicno ostavim u sobi...novac najcesce negde na "tajnom"  mestu,dok bi dokumenta trebalo nositi sa sobom,mada ja to ne radim  :neznam:... Nikad nisam imala problema sa kradjom ,ali su moje drugarice u Bugarskoj ostale bez svih dokumenata i novca,kada su im lopovi usli u apartman kroz prozor, tako da se nikad ne zna....

:zaljubiska:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aj za novac razumen, al šta će im naši pasoši.

Madaja  uvek imam fotokopiju ili sliku u telefonu.:D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 16.2.2016. at 22:51, Bokinjo je rekao/la:

Madaja  uvek imam fotokopiju ili sliku u telefonu.:D

Nije loše imati fotokopiju pasoša na papiru i skeniranu stranu pasoša u telefonu ili mail~u.

Pare sam držao u plastičnoj kutiji na navoj,to imam još kao dete,dobio baš za tu namenu i eto odlično je poslužilo stavim novac u to pa u džep i nema razmišljanja kupao sam se s tim i nije prodrla voda.probao sam stavio novac u plastičnu bočicu od šumećih tableta,stavio u kriglu nalio vodu,pokrio tanjirem i novac ostao suv.

Najviše volim kad je novac kod mene u džepu bez bojazni ulazim u vodu i ne razmišljam dal će me iko pokrasti.ako neko još ima ideja neka predlozi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne nosim dokumenta na plazu, novac nsoimo samo toliko koliko nam treba za taj perid( ceo dan ili pola dana) Nekad ne nosim ni telefon. Veca briga mi je fotoaparat jer je skup.

Kada se setamo plazom, odmah posle plivanja, nosim aparat za sobom i nosim ga u beach bar.

Hvala vam na ideji o fotokopiji ;-)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 28 minuta, Tirkizna je rekao/la:

Ne nosim dokumenta na plazu, novac nsoimo samo toliko koliko nam treba za taj perid( ceo dan ili pola dana) Nekad ne nosim ni telefon. 

a ostatak novca gde čuvate?

ja nekako volim da je novac uz mene, znam da je kod mene i ne razmišljam dal će mi neko obiti auto ili neko upasti u sobu i popajati...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam mega neodgovorna za te stvari , sto bi rekli - Sta nosite sa sobom kad idete na plazu, e pa...mozak redovno zaboravim.
Racunam na ono da bog cuva budale.

Dokumente ne nosim. Novca koliko mi treba.
Imali smo srece do sada i nikad nas nisu opljackali.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Novac u sefu. Mi smo nekad isli i daleko od lezaljki i nista nije ukradeno, mada i nije bilo sta da se ukrade jer smo to bitno nosili sa sobom. Karticu sakrivamo :-)

Mojoj drugarici su ukrali fotoaparat i novac na Lefkadi. A aparat je bio pozajmljen! To je za drugu temu :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka