kalina83

Dokumenta i novac na plazu?

55 poruka u ovoj temi

Treba brinuti bas ako je Grcka. Meni su na Skijatosu ukrali kameru. Naravno da sam je nasla, jer se sve desavalo na trajektu, a nekako sam obucena za ljudske lose navike.....

Ko bi to mogao nego nasi turisti. Tako da, dobro pazite gde ostavljate stvari. Nece mozda Grci, ali nasi hoce. I jos po neki.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nas je cistacica, malo po malo potkradala pre 3god u Pefkohoriju!!!! Zamerilaa sam joj se jer je smo kao budale 2h sata cekali da udjemo u app.,one su satro cistile, ustvari sedele i cavrljale.Mi slomljeni od vrucine i jos sa malim detetom, udjemo u app i destikulacijom rukama( nisu grkinje) pokazemo da pozure, sto ih je valjda iznerviralo. Tek pred sam kraj letovanja shvatimo da su nas oladili za 200e. Od tada ili sve sa sobom, pa na smenu kupanje ili sef

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tasos je po tom pitanju veoma opusten. Slobodno se moze ostaviti stvari na plazi, ne secam se daje ikada bilo neke kradje. Mi smo cesto uzimali i lezaljke na plazi (platis dva pica i dobijes iste besplatno na gradskoj plazi u Limenasu, bar je tako bilo ranije), ostavljali torbu sa stvarima pored i sve je uvek bilo u savrsenom redu, toliko smo se sigurno tamo osecali...

Zato i volim Grcku, mislim da je svuda tako...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Потписујем.

Дешавало се да оставимо торбу на плажи, пешкире, па одемо на ручак и када дођемо после пар сати, све је ту. Наравно, нисмо остављали новчанике и технику, али капирам да то нико није ни пипнуо, па би то и затекли. Мада, увек је било парица по џеповима торбе.

Што се соба тиче, потпуно сам уверен да нико не отвара фијоке када смо одсутни, тј. да чистачице или газде петљају нешто са тиме. Пошто не носимо све паре са собом када идемо од куће, а сефова нема по овим јефтинијим смештајима, јасно ти је да остају у соби. А где ће?

Поздрав!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas tako. Sada cu ja potpisati :).

Ja nikada ne nosim mnogo para sa sobom (navika iz Beograda, ne zbog sigurnosti, vec potrebe za trosenjem :)). Uvek je sve bilo na svom mestu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pridružujem se ostalim iz ove teme. Bio sam na tasosu pre 3 godine. Ostrvo je opuštencija. Kao da je vreme stalo što mi se jako dopada. Bar je to moj pojam za odmor. Ostavljali stvari na desetine plaža i nikad problema bilo nije. Naravno što kaže neko, tehnika i novac sa sobom i nema problema.

Tako bih išao i ove godine tamo... :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo jednom na plaži zaboravili kupaći kostim i masku za ronjenje.

Sutradan kad smo reda radi svratili na tu plažu bez puno nade da ćemo bilo šta pronaći, sve je bilo tu.

Masku i kostim je neko podigao na kameni zidić, kostim raširio da bi se osušio.

Neverovatno.

Još jedan razlog zašto volim Tasos i ljude koji žive na njemu, ali i ljude koji tamo dolaze na letovanje.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proslog leta sam ostavljao i novcanik i kameru na lezaljkama i bezbrizno se kupao i nikada nisam imao niti jedan problem i kao sto rece Blaza zato i volim Tasos i evo vracam mu se po treci put :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba brinuti bas ako je Grcka. Meni su na Skijatosu ukrali kameru. Naravno da sam je nasla, jer se sve desavalo na trajektu, a nekako sam obucena za ljudske lose navike.....

Ko bi to mogao nego nasi turisti. Tako da, dobro pazite gde ostavljate stvari. Nece mozda Grci, ali nasi hoce. I jos po neki.

Ja sam na Skijatosu svoj fotoaparat, ostavila negde na brodicu i otisla u wc, mi smo prvi stigli na brodic. Kad sam videla da ga nema prepala sam se, jer sam prethodne godine jedan izgubila na Krfu, zaboravila na nekom stepenistu gde smo sedeli (cekali smo drugare da krenemo, a imali neke kese, ja ponela djubre, moj muz masline i neke glupost sto smo kupili, a fotoaparat ostao, dok sam se vratila nije ga bilo). Uglavnom, kad smo videli da ga nema pitali kapetana i on nam dao, nasli neki Brianski turisti. A sto se tice novca, uvek ga drzimo u apartmanu, moj muz negde sakrije, a kod nas samo nesto sto nam treba za taj dan i kartice naravno, tj kod njega jer ja bas ne vodim racuna, kao sto se moze primetiti. Ne strazari niko pored peskira dok smo u vodi i nije nam jos nikad nista nestalo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se vratio sa Tasosa,pre par dana.

Nije bilo nesto mnogo turista.

Ali sto se tice kradja,odusevilo me.

Ne da nije bilo kradja,nego da covek ne poveruje.

Kada sam rentirao auto,iz agencije,rekli su mi da odem tamo i tamo po auto,parking,

a kluc ce biti u njemu...

Nigde nismo culi da je nekom nesto falilo ili ukradeno.

Tamo policija, umire od dosade...

Ne znam kako je u sred sezone,kada je krcato turistima iz raznih krajeva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Исто. :cool:

Приметио си тамо одсуство одређене психофизичке структуре људи која свуда иначе гледа да здипи шта год му падне шака... од бакарних цеви за кисеоник до бакарних водова за телефон.

Поздрав!

Izmenjeno (Ton_majstor)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš ste sve lepo napisali, ne znam šta bih dodala :pardon: osim da mi je drago kada pročitam ovakve komentare o posetiocima Tasosa.

Pravac ostrvo! :kapetan:

Izmenjeno (cmoka80)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve bolje od boljeg klap.gif

Zavolela sam ovo ostrvo a da ga jos nisam ni posetila srce.jpg

Sta ce tek biti kad se vratim sa letovanja osmeh1.gif

Izmenjeno (urbans)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaista ne znam gde da smestim ovo pitanje, ali tice se (ne)nosenja dokumenata i novca na plazu. Malo iznad sam napisala da smo mi uvek do sada nosili i ostavljali ranac bez cuvara i bez bojazni na plazi. Sada me ipak zanima da proverim koliko prosecno naplacuju koriscenje sobnog sefa u Grckoj? To je onaj digitalni gde pri svakom zatvaranju ukucas sifru. Nisam nasla podatak ni na sajtu hotela ni u katalozima agencije... Nas doduse malo brine da ne iznesu ceo sef napolje :lol: ali ne bi trebalo da je to bas tako lako, ipak viri iz zida :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svuda gde smo letovali, u Grckoj, ostavljali smo fotoaparat, muzevljev telefon i malo novca na plazi, takodje, odemo u restoran i ostavimo svu opremu, ponesemo samao aparat i novac, ostavljali smo i lezaljke i ranceve na brodovima i nista se nije desilo...U pitanju su Tasos, Parga, Krf, Lefkada, Kefalonija, Paralija, Olimpik b., Pefkohori, Sarti, Skopelos.

U Kusadasiju smo isto sve ostavljali na plazai, a dokumenta su uvek u sobi, kao i u Sarm el Seiku.

Jedini slucaj za koji znam je kradja pozajmljenog fotaparata u Nidriju i mobilnog tel. na Mikonisu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka