borivoje

Moldavija

31 poruka u ovoj temi

zanima me da le se uopste isplati ici u mioldaviju. ima li tamo sta da se vidi. kako otici a da ne kosta mnogo i sta tamo pogledati? kako se ponasati, jer ja imam predubedjenje da je to jako siromasna zemlja, znajuci da mnogo moldavki radi i pos rbiji i drugde ssve i svasta. :rolleyes: :o B) :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moldaviju se svakako isplati videti... Posebno zanimljiva su njihova mala šarena sela, pa manastir Orchei Vechiul, a Kišinjov je sasvim normalan europski veliki grad. Cene (hrana, smeštaj) su niske. Ja sam bio samo 3 dana (tranzitna viza, iz Ukrajine sam išao u Rumunjsku) ali to je sasvim dovoljno...

Još moje fotografije Moldavije: Moldavija

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kako iz beograda otici , dali treba v iza, koliko ona kosta i kako doci do nje. koliko kosta prenociste, ishrana, dali postoje organizovni obilasci unutar same moldavije. :lol: :lol: :lol: :D:D :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Beograda neznam (ja sam iz Slovenije), valjda vozom ili autobusom do Bukurešta... tamo na moldavskoj ambasadi kupiš vizu koja ti sigurno treba (tranzitna je prošle godine stajala 30 $).

Ručak stoji negde 3,4 eura, prenočište 10-15 eura.

Organizovani obilasci... možda postoji neka turistička agencija za tako nešto u Kišinjovu, ali to je u večini slučajeva skupo.

Ja sam putovao u sopstvenoj režiji, autom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam student i preko neke organizacije sam dobila put u Moldaviju. Zanima me da li je neko bio, kakva su mu iskustva i sto je meni najbitnije kako se dobija viza?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veoma je komplikovana procedura za dobijanje moldavske vize,a trebala bi je izvaditi u Bukurestu.Obavezno ti je njihovo pozivno pismo,cena vize je 45 $(ako se nije menjala od proslog leta),a isti dan mozes da je dobijes.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sta mi jos treba od dokumenata sem pozivnog pisma? I kako si dobio tranzitnu vizu Rumunije ako nisi imao vizu trece zemlje koju posecujes, tj Moldavije? I da li je izvodljivo otici i zvaditi vizu i odmah produziti za Modaviju, da se ne vracam u Srbuju?

HVALA PUNO!

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama su trazili potvrdu iz supa da nismo kaznjavanji uz prevod na engleski jezik(na kraju nismo ni podneli zahtev),UZ OBAVEZNO OVERENO POZIVNO PISMO OD STRANE NJIHOVOG MINISTARSTVA,pasos ,slika ,i nisam siguran dal je 45 $ ILI 45 e.Inace dobija se za 1 dan,moras doci u jutarnjim casovima.Nema potrebe za vracanjem u Srbiju,vec pravac zeleznicka ili buska stanica za Kisinjev :D .Tranzitnu rumunsku vizu ces opusteno dobiti na osnovu ukrajinskog vaucera koji mozes dobiti u Moma toursu za 1000 d,uz osiguranje na 5 dana.Uz vaucer ti je potrebna rezervacija vozne karte na relaciji Beograd-Bukurest,(ne znam kako se to zove tacno,al uzmes na zeleznickoj po ceni od 200-300d),i moras sad zakazati razgovor u ambasadi.Potrebno vreme za izdavanje rumunske tranzitne vize je 7 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cejlon hvala ti puno!

O Moldaviji i o njihovim vizama skoro da nikakvih informacija nema! Dobicu pozivno overeno pismo ovih dana i onda pravac Rumunska ambasada! koliko sam razumela za Moldavsku ambasadu se nista ne zakazuje, samo dodjem, a za Rumuniju zakazem? I ja sam pozurila, idem tek pocetkom avgusta, ali kako je kod nas sve to sporo, bolje da pozurim!

Hvala jos jednom!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bolje na vreme,nego posle trcanje.Da,rumunska ambasada od 1 aprila je uvela zakazivanje razgovora.Bilo bi lepo kada bi nam javila kako si prosla u vezi dobijanja moldavke vize,svaka sveza informacija je zlata vredna :D .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neravno, odmah pisem svoja iskustva! smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@CEJLON

Jel mozes da mi kazes koliko je autobuska karta od Bukuresta do Kisinjeva, kao i je li komplikovano da se nadje moldavska ambasada u Bukurestu? Ipak druga drzava, jezik totalno sjeban... Koliko je karta za voz od Beograda do Bukursta? Kao i jos neke pojedinosti koje mislis da su bitne. Planiram put u Moldaviju Marta najverovatnije, pa bih ti bio zahvalan ako bi pomog'o...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nevena, tragajuci na netu u pokusaju da dodjem do informacija i iskustava drugih ljudi koji su bili u Moldaviji, nasao sam na ovom forumu i tvoje pitanje i temu. Ja bih trebalo da odem na seminar tokom jula u Moldaviju ali sam vide da za Moldavijom nemamo diplomatsko-konzularne odnose, pa me interesuje kako si dobila vizu koja je procedura itd...... Hvala, Ivan :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto su ukinute vize za Moldaviju...ima li nekog ko je skorije isao da podeli iskustva, savete, utiske?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kolko sam pratio mislim da bezvizni režim između nas i Moldavije još nije stupio na snagu. Dobro je što su oba parlamenta sve što treba izglasali i valjda već teče tih 30 dana od izglasavanja. Tako da trebalo bi uskoro. :yesss:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka