Alexia

Letovanje s bebom,malim detetom

97 poruka u ovoj temi

Mi smo krajem maja 2014 bili u Sartiju sa cerkicom od 8 meseci i lepo smo se proveli. Put kao put, pravis pauze kad je vreme da dete klopa ili kad vise ne moze da izdrzi pa tad obavis i sve svoje potrebe. Sa nepunih godinu dana tj. u septembru iste godine smo otisli i na  kampovanje ali nam je lose vreme skratilo boravak.

Poneli smo nesto Juvitana, supruga joj je pomalo kuvala, a nalazili smo i hranu za bebe u vecim marketima sto nam je dobro doslo jer smo dosta lutali.

Sto se tice vode, nesto Rose i Aqua Vivse smo poneli, a ostalo kupovali tamo. Secam se da sam poneo etiketu Rose da uporedim sastav vode i kupio neku slicnu (koliko je to moguce).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja po drugi put idem sa bebom na more. Imace 7-8 meseci kada budemo bili tamo, isto kao i prva cerkica. Sa prvom nije bio problem, nosili smo rosa vodu, i brdo hipovih kasica. E sad, ipak je dvoje dece, jos vodimo i moju kevu da nam pomogne, a auto je iste velicine... znaci problem je oko pakovanja. Kasice cemo nositi, tesko mi je da spremam tamo, imamo onaj aventov aparat ali ko i to da nosi. Ali sta raditi za vodu, ja sam nekada davno negde procitao da je rosi najslicnija drosia voda. Po sastavu. A sada bas da vucem vodu iz Srbije tesko da cu moci. I ima li pampers pelena u lidlu, i maramica. Ja sam onda kupio neko pakovanje u lokalnoj apoteci u nei poriju, bilo je 2x skuplje nego u Srbiji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naš klinac je išao sa 4 meseca, ćerkica sa 6. Mi smo uvek nosili pampers odavde i rosa vodu za bebu. Kada nam je nestalo koristili smo avru, i uvek možete da prokuvate tu vodu ako se plašite grčeva. Nosili smo i Hipp kašice, ali smo koristili i njihove Nestle i nije bilo problema. Za bebu će biti dovoljno i paket rose verovatno. Zavisi gde idete, pampers možete naći po ceni sličnoj kao i ovde.

Izmenjeno (ackol)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@sil222ver

Ako u blizini ima neki veci market tipa Masutis, Carefour, Lidl ne bi trebalo da imate problema. U nekoj temi sam okacio i spisak gde ima da se kupe Hipp-ove kasice. Poskusacu da ga nadjem pa cu ga i ovde okaciti.

Evo linka do tog posta.

konkretno za Halkidiki

N. CHALKIDIKIS

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav ljudi,

Jel moze neko da nam predlozi neku lokaciju u Grckoj koja bi bila pogodna za letovanje u sepembru (najverovatnije posle 10 sept),  sa jednim detetom od godinu dana, koje jos nije prohodalo (plus supruga i ja).

Nesto sam prelistavao forum, i za oko su nam zapala 2 hotel na Sitoniji za sada:

Sonia Village Hotel u Gerakiniju
https://www.tripadvisor.rs/Hotel_Review-g651973-d653479-Reviews-Sonia_Village_Hotel-Gerakini_Halkidiki_Region_Central_Macedonia.html

i Lagomandra Hotel & Spa blizu Neos Marmarasa
https://www.tripadvisor.rs/Hotel_Review-g663149-d653580-Reviews-Lagomandra_Hotel_Spa-Neos_Marmaras_Sithonia_Halkidiki_Region_Central_Macedonia.html

Jel neko mozda bio u nekom od ova 2 hotela? Ono sto me dalje zanima jeste vreme u septembru u ovoj regiji, kao i temperatura vode. Ne bih da bude hladnjikavo vreme pa da se smorimo....

Naravno, i hlad je pozeljan, zbog malog deteta :)

Zanima me ako neko mozda ima neke dodatne predloge za hotel, mozda na nekom drugom mestu? Glavna stvar je dete od godinu dana.

U slucaju da je u septembru hladnije vreme, u obzir dolazi  i da idemo avionom negde juznije, tipa Krit, ali o tome ne znam nista, tj jel Krit dobar za malu decu? i koja mesta....

Zahvalan :)

Izmenjeno (Zoki82)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vreme niko ne moze da predvidi. Najvece sanse da bude lepo i toplo su na Rodosu. I tu ima nekoliko odlicnih hotela sa hladovinom na plazi. Grad Rodos je fantastican i sigurno vam nece biti dosadno ako nije za kupanje. Od tih hotela je udaljen 5-15km. Ono sto je problem, pa i na Sitoniji, je vetar. Jer ako nije dovoljno toplo necete se osecati prijatno. A duva pa skoro svuda u Grckoj, nekad vise, nekad manje.

Sto se Sitonije tice bolji izbor je Lagomandra. Ali u slucaju loseg vremena malo stvari vam preostaje za zabavu, jer osim plaze i hotela nema nekih drugih sadrzaja. Neos je blizu ali on ce verovatno biti polu prazan i polu zatvoren, a Solun je udaljen nekih 80km

I da i na Kritu duva, mozda i jace nego na Sitoniji i Rodosu.

Ako ste u mogucnosti birajte neki od spa hotela sa zatvorenim bazenom a u blizini nekog veceg grada npr. Rodos,  Retimno, Hanja pa cak i Soluna

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Zoki82, da li si definitivno odlucio da to bude Grcka?

Ja bih ti predlozila Kipar. I to oktobar. Ja sam malo dete vodila tamo. Avion BG-Larnaka, oko 2 sata, malo pesme, malo crtaci, malo igracke, avion zanimljiv i brzo prodje vreme. Tamo taxi recimo do Protarasa, a tamo pesak sitan i plaze, i temp vazduha oko 27-28, a mora 25-26! Bez bojazni da ce izgoreti i sa jako malo UV zraka..veliki plicak, bez guzvi, ima plaza sa prirodnim hladom....

Ixvinjavam se ako promasih temu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Igor Lukač: mi smo bili 2011 na Rodosu, mada tad nismo imali dete, i odusevili smo se Rodosom. Inace bili smo bas u gradu Rodosu, hotel Mediteranean, odlican skroz.... E sad mi ne bi smo isli na Rodos, iz jednostavnog razloga sto bi smo hteli nesto drugo da posetimo.

Odlican predlog ovo za unutrasnji bazen! i mislim da cu tako nesto i traziti... Inace da li mozda imas neke predloge za ovakve hotele koji imaju unutrasnji bazen? Posto ima hiljade hotela, reko mozda neko vec zna nesto. Dakle mogao bi Krit za ovo, tamo nismo bili.

@mananna: ne, nismo definitivno odlucili za Grcku, i takodje odlican predlog za Kipar. Meni je zena zapravo i spominjala Kipar, kako bi smo mogli tamo da idemo, ali nisam nesto dublje gledao... Sad vidim da bi smo i tamo mogli otici.

Da li mozda mozes da mi kazes ime hotela gde si ti tacno bila? 

Nama je glavna frka kako ce mali podneti prevoz avionom, jer do sad nije leteo... MIslim imamo mi iPad i sve ostalo, ali ipak :)  Mada kontam 2 sata brzo prodje!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znam neke hotele na Halkidikiju i oko Soluna. Sad sam na odmoru pa nemam racunar pri ruci. Ovako iz glave mislim da Anthemus sea na Sitoniji ima zatvoren bazen, onda kompleks Porto Karras (mada mnogi kazu da je dosta propao kompleks), nisam siguran za Athena palace. Svi su oko Nikitija i Neos Marmarasa. Ima ih i na Kasandri (kompleks Sani, Oceania i jos nekoliko ali ne mogu da se setim naziva) i oko aerodroma u Solunu. Probaj da ih nadjes na sajtu Mouzenidis-a. Imaju pretragu hotela pa mozes obeleziti samo one sa zatvorenim bazenom.

Sto se puta tice mislim da je lakse putovati avionom 1-2 sata nego kolima 10 i vise sati. Ja imam cerkicu koja ima 17 meseci i tu nikakva zabava ne pomaze. Hoce da iskoci iz sedista. Jedva dodjemo i od Bg do Loznice (2 sata voznje) i to tempiramo put kad je njoj vreme za spavanje. Ako se opredelis za put kolima, najbolje je da putujete nocu dok dete spava. Zato mislim da je avion bolji izbor jer je dete ili u kolicima (aerodrom) ili kod vas u narucju (u avionu). I njemu ce svakako biti lepse tih 2 sata kod mame u krilu nego 10 sati u sedistu u autu.

Nisam bio ali i ja mislim da je Kipar dobra destinacija a ni Majorka nije losa

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bebac nema svoje sediste jer je infant, tako da je kod mame u krilu. Prilikom poletanja i sletanja bice mu nesto malo cudno i pribice se uz mamu...razgledace putnike, a mozete ga i nositi izmedju sedista, kada ne postoji obaveza vezivanja, novo mu je i zanimljivo...takav je moj bio, i on je sa nepunom godinom prvi put putovao avionom...i da, gledao je kroz prozor, bio je jako miran, a inace je jako nemiran:D, plus njegov prvi let bio je za Brisel, malo duze putovanje.., cak je i pelenu napunio pa smo menjali u wc-u aviona, ima podloga za presvlacenje....U povratku je zaspao...

Njemu mozete poneti vodu, sokic, kolica do ulaska u avion, oni ih spakuju i kada izadjete rasklopljena vas cekaju...

Mi smo bili u Ayia napi jednom i u Protarasu drugi put. Protaras je bolji za decu, Ayia napa je vise za provode i skuplja je.

Protaras sam opisala i iskustvo je na strani Kipar. Hotel u kom sam bila je Vangelis, oko 200m od plaze, a plaza je ogromna, pesak sitan, plicak ogroman.. hotel je u centru tog mesta.

Pogledah cene letova, wizz je spustio dobro cene letova, bebac jos ne placa, mozete lepo pronaci koliko vidim i septembar i oktobar, ja bih vam peporucila oktobar jer onda dete mozete bukvalno ceo dan pustiti na plazi da se igra bez suncobrana, nema UV zraka, voda topla, vazduh ne pretopao...cak nema ni talasa, jer ima neko ostrvce blizu...

Ima ovo mesto par luna parkova, akvarijum, gusarske brodove, brodove sa providnim dnom, toliko sadrzaja za dete, restorani su odlicni, nije skupo...jos je to kraj sezone, zaista jako pristupacno.....imaju LIdl pa mozete i friz napuniti, bebi uvek treba hrane to znam.

Rano pada mrak tada, vec oko 5-6 sati....

Kada vidite gde je ovaj hotel videcete da ga maltene okruzuju dve ulice, to su dve glavne koje obrazuju centar grada i tacno preko puta je ta velika plaza,pa tu oko blize moru trazite hotele, jer iznad gornje je uzbrdica...

A mozete i u Italiju sa nama:rolleyes:, mi cemo krajem septembra u Apuliju, extra jeftine karte iz Temisvara..

Pitajte sta sam preskocila......a ako sam masila temu, neka nas admin stavi negde vec, sorry

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Igor Lukac koji hoteli na Rodosu imaju prirodnu hladovinu na plazi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekoliko hotela u Falirakiju imaju vrtove sa dosta drveca i bazenima u zaledju plaze. Plaza je dosta dugacka i siroka pa mozda hlad ne dobacuji i do samog peska na plazi ali je svakako tu 10-20m od plaze sto je za decu u kolicima, po meni, sasvim ok. Tacne nazive ne znam, (nemam racunar pa da ne lupam) svi ti hoteli su sa 4 i 5* i nalaze se kod akva parka u Falirakiju. Njihove vrtove cete najbolje videti na sajtu tripinview.com

Neki od njih su Louis Colossos, Pegasos itd

Moguce je da i u Kalithei ima neki slican hotel mada su oni novijeg datuma pa drvece nije dovoljno poraslo da bi pravilo neku znacajniju hladovinu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

OK ljudi, najverovatnije cemo na Kipar. Ali izgleda da nema nista slobodno u Septembru nigde.... Vec smo dobili ponudu za 2. oktobar, hotel u Larnaki All inclusive.

Mislim to je upravo ono sto je @mananna pricala (Kipar u oktobru), ali mi nekako bezveze da cekam jos mesec dana da idem na more :)

Ovo sve sto pricam jeste sto smo gledali u agencijama, a sad cu pogledati malo sta se moze uraditi u sopstvenoj reziji... Jer nama bi bilo idealno da idemo tipa od 24. septembra pa na dalje, tako neki period....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O Kipru imate više informacija na podforumu Kipar

Možda tamo ima neko predlog da vam da ili vas posavetuje u vezi Kipra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, znam za deo foruma o Kipru..... Ali to ne znaci da moram sad tamo da otvaram temu o putovanju sa malim detetom na Kipar....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26484
    Ukupno tema
    887021
    Ukupno poruka