Alexia

Letovanje s bebom,malim detetom

99 poruka u ovoj temi

Nije uvek bas tako jednostavno, ako su deca sklona alergijama. Recimo moje klinke nisu mogle da jedu neke druge kasice jer bi dobile alergijsku reakciju. Isto je bilo i sa adaptiranim mlekom i sa pelenama. Zato i nismo isli na more dok su bile bebe jer bi odlazak u Grcku bio jako komplikovan. 

Kome deca nemaju tih problema, verujem da je sve mnogo jednostavnje.

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, svakako. Ako postoje medicinski razlozi, onda mora da se ponese  sve što je potrebno. Moji nisu bili skloni alergijama. Manji osip po grudima od sunca, koji se rešavao Aeriusom, se javio jedne godine i na svu sreću nikakvi drugi problemi.

Naravno, uz dogovor sa pedijatrom (privatnim) ponesemo mini apoteku (koja i nije baš bila mini). Nerazmućeni antibiotici, Aerius, probiotici, rehodranti, kreme za ujede i opekotine, Enterofuril, Oktenisept....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste na apoteku sam skroz zabiravio. To kad se pakuje kao pola apoteke da nosimo:D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto prvi put idemo sa bebcem 6.5 m na odomor,zanima me  vaše iskustvvo sa bebi-pelenema za kupanje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine sin nam je imao 11 meseci kada smo bili na letovanju. Koristili smo babylove (DM) pelene za kupanje i pokazale su se odlično. Navlače se kao gaćice, skidanje tako sto se pokidaju bočno sa obe strane. Nisu propuštale, provereno u bazenčiću.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko kupovao u Nikitiju te pelene za kupanje? Ko ih proizvodi? Koja im je cena? Ne bih bas da vucem i to odavde. Meni trebaju one junior, za 2+ godina

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Generalno su pelene u Grčkoj skuplje, tako da preporučujem da ipak poneseš. A i ne sećam se da sam ih video ni u Lidlu ni u Masutisu u Nea Moudani, u manjim marketima teško da ih ima. Ne znam za Nikiti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poneo bih ja, ali treba sve to da stane u auto....nazalost gepek iako velik ima ogranicen kapacitet...trebao bi mi kombi da ponesem sve za dvoje dece...i to onaj veci:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krovni kofer ili kači prikolicu. Evo ja ću da ti pozajmim krovni kofer, mene je spasio.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo ljudi.

Da li je neko od vas skoro putovao autobusom na Eviju sa malim detetom? Moj sin ima 5godina... Bili smo na Sitoniji 2016te godine i put je super prosao, dobro je podneo...tada...9 sati voznje Argus tursom...

Do Evije ima 15sati... Jel neko skoro putovao ili zna koliko i kako Argusovci prave pauze kad idu na Eviju? Pitah u agenciji, a oni kao i uvek, ne znaju...da pitam vozača?!!!:lud:

Ako neko od vas zna nešto o ovome neka piše :yesss:

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Cituckam nedeljama unazad forum i sve sam zbunjenija. Sto bi rekla deca, sve mi se pomesalo.. :D

Znaci, muz, beba koja ce tada imati 15 meseci i ja bismo negde u Grcku na kasno letovanje, tipa oni aranzmani od 28. Avgusta do nekog Septembra..

Meni je najlepsi Sarti, ali mnogo duva, nije mi za njega..
Ja bih da to bude apartman sa cajnom kuhinjom na lepoj, ne bas maloj pescanoj plazi sa prirodnim hladom, cisto more bez meduza, da nije velika guzva, ali da uvece imam gde da prosetam, da nije skroz mrtvo...i DOBAR PEDIJATAR kao najvaznija stavka, jer je beba sklona alergijama..
U prevodu..mnogo trazim, zato i ne uspevam sama da sklopim pricu iz postova, ali ako neko ima ideju.. :)

Najbitnija stavka je mozda to sto uopste ne planiram da budem u "bazi" pa da svrljam, nisam to radila ni kao devojka...znaci neko mesto da ne mora da se svrlja okolo, osim mozda neki izlet..

Znaci sve je dobrodoslo...i preporuka za apartmane, sve, sve..

Hvala..:cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikiti...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Zuco, imas li mozda i preporuku za apartman?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima! Cituckam nedeljama unazad forum i sve sam zbunjenija. Sto bi rekla deca, sve mi se pomesalo.. :D

Znaci, muz, beba koja ce tada imati 15 meseci i ja bismo negde u Grcku na kasno letovanje, tipa oni aranzmani od 28. Avgusta do nekog Septembra..

Meni je najlepsi Sarti, ali mnogo duva, nije mi za njega..
Ja bih da to bude apartman sa cajnom kuhinjom na lepoj, ne bas maloj pescanoj plazi sa prirodnim hladom, cisto more bez meduza, da nije velika guzva, ali da uvece imam gde da prosetam, da nije skroz mrtvo...i DOBAR PEDIJATAR kao najvaznija stavka, jer je beba sklona alergijama..
U prevodu..mnogo trazim, zato i ne uspevam sama da sklopim pricu iz postova, ali ako neko ima ideju.. :)

Najbitnija stavka je mozda to sto uopste ne planiram da budem u "bazi" pa da svrljam, nisam to radila ni kao devojka...znaci neko mesto da ne mora da se svrlja okolo, osim mozda neki izlet..

Znaci sve je dobrodoslo...i preporuka za apartmane, sve, sve..

Hvala..:cvetic:

Nikiti, eventualno Metamorfozis (samo nije neka plaza, kao u okolini Nikitija, mada ni u Nikitiju nije kao okolne i tako se vrtimo u krug, ali opet je bolja nego u Metamorfozisu)

U Nikitiju ima pedijatar, tacnije doktorka koja govori srpski

opet Nikiti je veliki pa se uglavnom mora kolima u nabavku i sl, sem na plazu ako je smestaj u blizini

Metamorfozis je mali i sve se moze peske

kako god okrenes voznju kolima tesko da mozes da izbegnes

Izmenjeno (drug.lukic)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima! Cituckam nedeljama unazad forum i sve sam zbunjenija. Sto bi rekla deca, sve mi se pomesalo.. :D

Znaci, muz, beba koja ce tada imati 15 meseci i ja bismo negde u Grcku na kasno letovanje, tipa oni aranzmani od 28. Avgusta do nekog Septembra..

Meni je najlepsi Sarti, ali mnogo duva, nije mi za njega..
Ja bih da to bude apartman sa cajnom kuhinjom na lepoj, ne bas maloj pescanoj plazi sa prirodnim hladom, cisto more bez meduza, da nije velika guzva, ali da uvece imam gde da prosetam, da nije skroz mrtvo...i DOBAR PEDIJATAR kao najvaznija stavka, jer je beba sklona alergijama..
U prevodu..mnogo trazim, zato i ne uspevam sama da sklopim pricu iz postova, ali ako neko ima ideju.. :)

Najbitnija stavka je mozda to sto uopste ne planiram da budem u "bazi" pa da svrljam, nisam to radila ni kao devojka...znaci neko mesto da ne mora da se svrlja okolo, osim mozda neki izlet..

Znaci sve je dobrodoslo...i preporuka za apartmane, sve, sve..

Hvala..:cvetic:

Kazu Toroni ,nisam bila, ali iz druge ruke od najrodjenijih :) 

A sto se tice alergija,ponesite Presin ili Erijus za prvu pomoc i sve ce da bude super!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka