Alexia

Letovanje s bebom,malim detetom

99 poruka u ovoj temi

Malo sam se zeznuo juce, da ne bude zabune: u Larnaki nismo mogli da nadjemo kashice za bebe (a ne mlecnu formulu). 

OK hvala za info, pogledacu. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

neko je pitao za Pampers premium, mislim @Igor Lukač U Masoutisu u Jerisosu pakovanje od 44 kom velicina 5 kosta 17.5 eur. Mislim da je to najveca velicina koju sam videla. Ne znam jakva je situacija u drugim mestima, ali ovaj lanac ih ocigledno ima. Ovo za slucaj da gospođica nije skinula pelene ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@123 Hvala na informaciji. Pampers je drasticno srozao kvalitet Premium pelena ove godine, pa smo presli na Maxi Care pelene. Mozda su u Grckoj kvalitetnije nego ove kod nas.

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam siguran da li u Grčkoj ima DM drogerija, njihove baby love pelene su cenovno ispod mnogih a kvalitet iznad proseka, proizvode se u Nemačkoj.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@123 Hvala na informaciji. Pampers je drasticno srozao kvalitet Premium pelena ove godine, pa smo presli na Maxi Care pelene. Mozda su u Grckoj kvalitetnije nego ove kod nas.

Koje su te Maxi Care? 

Ove bele su stvarno lošije, redovno mi u ruci ostane deo sa čičkom ili onaj drugi kraj, a i dosta su tanje i manje upijaju. 

Mi ih još uvek kupujemo jer nisu plastične kao one zelene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To su pelene Maxi robne marke Care, Delhaize brend.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas tako, ovako izgleda junior paket

 

7229478.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prolazila sam pored njih pa sam se setila da je neko pitao ? . Mi kotistimo Pampers pants jer gospođica nece druge, a za kvalitet premium pelena stvarno ne znam. U svakom slucaju, to je ta cena ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni su klinci nosili DM-ove pelene. Pomenuo ih je legija gore. Baby love. Jako kvalitetne pelene. To mi je rekao neki čovek u DM-u, koji ih je kupovao za svoje bliznakinje, a navodno je imao neke veze sa ustanovom za kontrolu kvaliteta. Napljuvao je tada Pampers koji kod nas dolazi iz Rumunije ili sličnih zemalja, dok se ove prave u Nemačkoj ili Poljskoj.

Mi ih tada kupili, bili zadovoljni, prešli na njih, a kasnije je drugo dete nosilo samo te.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi forumasi molim vas za vasa iskustva idemo na prvo letovanje sa bebom u avgustu ove godine Air Serbia carter let Bg-Atina pa transfer busom do mesta Lutraki-Peloponez. Ne znamo kako cemo stati na avion, ona verovatno nema prava na svoj kofer kako su nam rekli u agenciji......mogu li onda pampers pakovanje i peskiri za plazu u rucni kofercic/torbu u avion. Kako se vi pakujete sa bebom? Daju li bebi kasice, vodu u termosu i ad mleko uz nas? Ima li u mestu Lutraki hipp kasica i Pampersa ako znate?? Izvinite na duzem postu i hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U obliznjem Korintu ima AB marketa a u njemu Pampers pelena.

Spisak prodavnica/apoteka u tom kraju koje prodaju HIPP proizvode

KIATO Pratsika Zacharidou Maria & SIA OE ETHN.ANTISTASEOS 43 2742022744
KIATO Tomaras Kon / NOS & Co. KLEISTHENOUS 55 2742026309
CORINTH MAMALOUKAS GEORGE & Co. S.PYLARINOU 72 2741022067
LOUTRAKI Kaltsa Eleni PLAT.25IS MARCH 2744022334
LOUTRAKI In Stellatou. ELENI EL.VENIZELOU & SALMON 2

2744021231

http://www.hippgreece.gr/where.php

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Lutrakiju ima na 3 mesta supermarket Galaxias

https://www.5ae.gr/

Loutraki EL.VENIZELOU 59 27440 23393
Loutraki Athens Avenue - OT 263 27440 67335
Loutraki Chr. Christos & Ag. Ioannou 19 27440 21816

galaxias lutraki.jpeg

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

U obliznjem Korintu ima AB marketa a u njemu Pampers pelena.

Spisak prodavnica/apoteka u tom kraju koje prodaju HIPP proizvode

KIATO Pratsika Zacharidou Maria & SIA OE ETHN.ANTISTASEOS 43 2742022744
KIATO Tomaras Kon / NOS & Co. KLEISTHENOUS 55 2742026309
CORINTH MAMALOUKAS GEORGE & Co. S.PYLARINOU 72 2741022067
LOUTRAKI Kaltsa Eleni PLAT.25IS MARCH 2744022334
LOUTRAKI In Stellatou. ELENI EL.VENIZELOU & SALMON 2

2744021231

http://www.hippgreece.gr/where.php

Hvala Igore mnogo nam znace te infomacije. A za let avionom carter bg-atina kakvi su po pitanju rucnog prtljaga, kako uspete da upakujete sve bebine stvari ako bebe do 2 godine nemaju pravo na prtljag? Da li peskire za plazu i krupne stvari, pelene i ad mleko stavljate u rucni kofer , a kasice i garderobu u veliki kofer roditelja koji se predaje? Bas smo potpuno neiskusni prvi put sa bebom na avion......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih znao, nisam nikad putovao avionom sa bebom, samo kolima.. i, iako u gepek staju 3 velika kofera, uvek je sve puno...tako da nemam pojma....nek vam je srecno pakovanje.

Koliko znam za rucni prtljag vaze posebna pravila, a za deciju hranu ima izuzetak, ali to je mala kolicina....

https://www.airserbia.com/sr-RS/zabranjeni-predmeti-u-prtljagu

Najverovatnije cete morati tamo da kupujete hranu, pelene i ostale potrebstine za bebu. Kolica cete predati osoblju na ulazu u avion.

Mozda je moguce platiti za jos jedan dodatni kofer...raspitajte se u Air Serbia-i

https://www.airserbia.com/sr-RS/naplate-za-visak-predatog-prtljaga

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se naputovali s malom decom avionom. Doduše za Tursku, ali to nije bitno.

Imaš pravo da nosiš prtljag za dete. Ono se takođe čekira sa kartom (piše infant) ali nema svoje sedište već sedi s roditeljem. Dobićeš dodatni pojas koji se vezuje za tvoj i s njim vezuješ dete. Imaš pravo do 25kg tereta po osobi, ali ako se pakuješ u veliki kofer, ne sme da pređe, valjda 32kg. Mi smo uvek nosili dva kofera, normalna, do 20kg i jednu torbu sa pelenama, kupaćim kostimima...

Peškire za nas nismo nosili jer smo ih dobijali u hotelu. Za decu smo nosili i one pončo peškire za plažu i za sobu, za tuširanje, njihove dečije. (dok su bili mali, kasnije ni to, koristili smo hotelske).

Niko nije pravio problem za dečije flašice, termos, kašicu... Ne znam kakva je zvanična regultiva, ali ako je restriktivna, u praksi se zaobilazi.

Nekako smo naučili da nosimo stvari koliko nam treba i da ne preterujemo. U hotelima ima perionica i baš ako je problem može da se opere neki veš. Mi nikad to nismo koristili. Dešavalo se da supruga neke stvarčice za plažu istrlja šamponom, da ih osušimo i ponovo iskoristimo, ali retko.

Dopunu pelena smo nalazili i u najmanjim mestima, tako da nemojte da se opterećujete. Idete na odmor, opustite se, problemi sigurno nisu toliko veliki kao što se čine.

Da li ima Hippo kašica ili baš određene formule mleka i nije toliko bitno. Jeli su klinci i turske kašice bez problema. Naći ćete u nekom marketu, apoteci... I njihova deca se hrane nečim. Ako baš i nema određene marke, ništa detetu neće biti par dana koliko zafali.

Meni je klinac jedne godine od svg izbora raznih jela, 10 dana jeo pomfrit, meso ako mu se svidi ili bolonjeze. Ludeli smo ali nije vredelo. Vratio se kući i nastavio da jede normalno, šta mu se skuva...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka