Alexia

Letovanje s bebom,malim detetom

99 poruka u ovoj temi

Prvi put ove godine planiramo u apartmanski smestaj sa malim detetom od godinu ipo.

Prosle godine u hotel, uzeli dvokrevetnu i oni nam dali prenosivi krevetac.

E, sad gledam ja apartmane po halkidikiju i dvokrevetni su sve studija a malo prostora za krevetac i retko ko ga nudi. A gde da ga spakujem, plus kolica?! Nemam karavan!

A da platimo treokrevetni, kao da spava u neoradjenom krevetu?

Kakva su vasa iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine sa bebom od 6 meseci bili u apartmanskom smestaju. Uzeli smo trokrevetni (treci krevet je u stvari bio otomancic u kuhinji-trpezariji) da bi imali dve odvojene prostorije, jer smo racunali da cemo biti dosta vremena unutra, pa da ne izludimo u studiju dva sa dva. Nosili smo prenosivi krevetac sto planiramo i ove godine, meni je to najbolja varijanta jer naravno ne moze spavati sam u krevetu, sa nama nije navikao da spava, a nekako mi, iskreno, bljak da spava u kreveticu u kome je spavalo ko zna koliko beba pre njega.

U svakom slucaju, mi planiramo i ove godine da uzmemo apartman (mislim da apartman po definiciji ima dve sobe, sem naravno kad nase agencije kategorizuju smestaj rolleyes.gif ) ili ako uzmemo studio da obavezno ima veliku terasu ili dvoriste ako je prizeman.

Inace, prenosni krevetac ti stvarno ne zauzima puno mesta, mozes ga cusnuti na pod ispod bebinog autosedista na primer. U svakom slucaju je koristan jer moze da posluzi i kao sigurno mesto za igranje bebe, mi smo ga, na primer , prosle godine iznosili i na terasu, pa se bebac tu igrao u hladovini, dok mi pijemo kafu i sl.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da, zaboravih reci, prenosni krevetac ne zauzima puno mesta, mozes ga lako smestiti u malom studiju. Mi smo ga uglavili na zimovanju u bas maloj dvokrevetnoj sobi.

Jesi si li odlucila gde idete? Sarti?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo uvek nosili svoje krevece i kolica. Posto smo nosili 2 kreveca nismo mogli da ih upakujemo u auto, ali su nam iz agencije uvek izlazili u susret, pa smo krevece i kolica slali po autobusu agencije, bez dodatnih troskova.

Ne zauzima prostor, pa i u najmanjem apartmanu u kom smo bili smo uspeli 2 da smestimo (jes da je bilo zguzvano) a ne jedan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine smo isli sa 16-mesecnom bebom i dali su nam krevetac a uzeli smo 2-krevetni studio.Mali nije hteo da spava u njihovom krevecu vec sa nama,hvala bogu bracni je bio komotan,pa smo vratili krevetac da ne zauzima prostor.Ove godine idemo u prosirenom sastavu,imamo prinovu i uzeli smo trokrevetni studio,beba ce sa nama a stariji u svoj krevet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam na odgovorima. Vidim da su iskustva razlicita. Ni nas bebac nije nikad spavao sa nama,pa ni na moru ne nameravamo to da dozvolimo. Ali, da ne zauzima mesta u sobi, pa i nije bas tako...Nama je u hotelu u dvokrevetnoj, bas bilo skuceno sa njim...A gde da spakujem kolica, preko kreveca ispod sedista?

Jel vam deca budu sve vreme u sedistu, spavaju, dok se vozite nocu?

Slike soba mogu da varaju, a ja sam svakako mislila da pitam vlasnike da li ima mesta, nego me brine da ce svi reci da ima, pa makar u hodnik da ga nabudzis.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam na odgovorima. Vidim da su iskustva razlicita. Ni nas bebac nije nikad spavao sa nama,pa ni na moru ne nameravamo to da dozvolimo. Ali, da ne zauzima mesta u sobi, pa i nije bas tako...Nama je u hotelu u dvokrevetnoj, bas bilo skuceno sa njim...A gde da spakujem kolica, preko kreveca ispod sedista?

Jel vam deca budu sve vreme u sedistu, spavaju, dok se vozite nocu?

Slike soba mogu da varaju, a ja sam svakako mislila da pitam vlasnike da li ima mesta, nego me brine da ce svi reci da ima, pa makar u hodnik da ga nabudzis.

Obavezno kontaktiraj vlasnika... i pomalo "sa visine" reci u cemu je problem.

Zna grk veoma dobro, da ces za koju godinu placati trokrevetni,pa cetvorokrevetni...Imaju oni vece i manje sobe...

Samo nagovesti...." ako nije komforno, mi bi smo trazili dalje....". Ima da dozida za Vaseg bebca.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar tip Mile:) Pozdrav od Angi (Kontiki, Panos):)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar tip Mile:) Pozdrav od Angi (Kontiki, Panos)smajl.jpg

Hvala Angi.... ali zaista je tako. Mada... ponekad,pomislim slusajuci neke grke=da ce poceti i trudnicama da naplacuju pomocni lezaj.

Srecom nemam tih problema,saradnici su mi extra! Ali zaista treba sa grcima "po grcki".....plezko.jpg . On trazi 10, ti mu ponudi 5.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najjednostavnije rešenje - uzmite studio 2+1...Prima max 3 osobe, plaćate dve pune cene...E sad, zarad Vašeg komotnijeg odmora u svakom slučaju najbolje bi bilo da imate apartman, sa odvojenom spavaćom sobom jer gotovo sam siguran da ni kod kuće ne spavate sa bebom u istoj sobi...Znači imate više varijanti, jedna može da bude nešto npr. ovako -

Pefkohori - vila Eleni Beach - app 1/2+2 - max br. osoba 2/4 - broj osoba koje plaćaju punu cenu 2...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili prosle godine u Neos Marmarasu u studiu 2+1, klincu od 2 godine poneli prenosivi krevetac, malo skučeno ali neces ceo dan biti u sobi, sve stalo u peugota 106

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao! Mi imamo bebicu koja ce krajem avgusta kada planiramo letovanje imati 5 meseci. Zanima me da li je to rano za bebu i da li je olimpic beach dobra destinacija? please help :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da nije rano mi idemo u junu sa bebom od 9 meseci i sa prvim detetom smo isli kad je imao 7 meseci.

U avgustu se pojavljuju meduze pa vam ne savetujem taj region ili u junu da idete mada vam je to rano za bebu.Da sam na vasem mestu birao bi neku drugu destinaciju u Grckoj

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao! Mi imamo bebicu koja ce krajem avgusta kada planiramo letovanje imati 5 meseci. Zanima me da li je to rano za bebu i da li je olimpic beach dobra destinacija? please help smajl.jpg

Mi smo isli u Leptokariju kraj avgusta- pocetak septembra kada je mali imao 7-8 meseci i bilo je super. Po meni sve regije koje su blizu, su ok zbog ne daj boze i da se dugo ne putuje zbog bebe.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako vidim, postaćemo rekorderi :D. Mi sredinom jula planiramo put za Grčku, a Tara 23. jula puni 4 meseca. Logika nam je da se i tamo rađaju i žive deca, a ako nešto bude, ne daj, Bože, naopako, uvek možemi i da se vratimo...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka