drugarica

Svetionici

92 poruke u ovoj temi

Vetrenjače sa "pogledom", Zakintos

imag0482.jpg

I još jedna koja se može iznajmiti

imag0539.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...E pa dok ne pocne sa radom svetionik u Obrenovcu evo jednog iz okoline Beograda ili tacnije na uscu Tamisa u Dunav kod Panceva...

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQCB8uLrYNeojlp_RGF0Z-h96TnAUjPsIfJkeumDX4Qns7anHxG

P.S. Zahvaljujem se Teogoniji i LILI-P sto su svojim ucescem na ovom postu oziveli meni dragu temu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

San Sabastijan

dscf0383.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...A evo jos jednog iz okoline Beograda na Dunavu kod Slankamena...

img0043dr.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

img0503.jpg

Svetionik u Sideu, Turska

Izmenjeno (sashadpb)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa - svi vi koji volite svetionike - vise necete morati da putujete daleko da bi ste ih videli... Bice dovoljno da odete do Obrenovca(Zabrezje) - gde se upravo zavrsava jedan... Ko ne veruje - moze da proveri...

E pa Jeremy - taj svetionik na Zabrežju još nije završen a kako mi se čini i neće skoro. Osim toga nije ni lep kao pravi.

Za sada ovo ostaje jedini "svetionik" Obrenovca.

598350101513253435046281.jpg

Svetionik za Lila-P

Koliko je meni poznato ova fotografija ja nastala u okolini Obrenovca - tacnije u Zabrezju - a svi znamo sta se tamo nedavno dogodilo...

Takodje nasa clanica Lila-P - nije aktivna na ovom forumu od 15.05.2014 - a svi znamo sta se tada desilo bas na ovim mestima...

Mozda je Lili-P dosadio ovaj forum...,mozda je to lazni profil -ipak je ovo pre svega poslovni sajt...,mozda sam ja zabrinut bez ikakvog razloga - zaista bih voleo da je tako...,ali me stvarno zanima - da li je neko ko je napravio 13 foto-tura i poslao 158 poruka - a po svemu sudeci je iz Obrenovca ili okoline...,dobro ili nije...,da li je ziv i zdrav...

Nadam se da neko od clanova i moderatora ima neku informaciju i nadam se da je moja zabinutost bez razloga...

Hvala i izvinite na zloupotrebi foruma...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svetionik na severnom rtu ostrva Poros za Baron Jeremy 1.

Pokušala sam da ti pošaljem pp ali ne ide.

120.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedan mali na Pelionu u Agios Ioannisu u maloj luci za ribarske brodice. Nije bas zidani, al valjda se ubraja u svetionike

dsc04802.jpg

Izmenjeno (Teogonija)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Alanja

post-16999-0-70605500-1411475333_thumb.j

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kiz Kulesi ( Devojačka kula ),Turska

Ovaj predivan svetionik se nalazi na ostrvu u Bosforskom moreuzu. Izgrađen je u 12. veku, a od tada nekoliko puta obnavljan.Kula danas funkcioniše kao ne samo svetionik, već kao restoran i kafić.Postoje brojne legende o gradnji Devojačke kule i njenom položaju. Prema popularnoj turskoj legendi, sultan je imao cerku koju je mnogo voleo. Jednog dana, prorok je rekao da će ona umreti od zmijskog otrova na svoj 18. rođendan. Da bi to sprečio, sultan je kćerku smestio na malom ostrvu, gde nije mogla doći nijedna zmija. Princeza je živela u kuli, koju je sultan namenski izgradio za voljenu ćerku.Na njen 18. rođendan, sultan joj je poklonio korpicu voća kao rođendanski poklon, sretan što je uspeo sprečiti proročanstvo. Međutim, u korpici voća je bila sakrivena zmija koja je ugrizla princezu, te je ona ubrzo umrla tačno kako je navedeno u proročanstvu. Zbog toga se kula još naziva i Devičanska kula.

05.07.-Djevoja%C4%8Dka-kula-Istanbul-Tur

Ovo je profesionalna slika .

A ovo je amaterska slikica . NIKAD NE BI REKLI DA JE OVO ISTI OBJEKAT ZAR NE ?

85083205.jpg

Izmenjeno (liliputanac)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svetionik na ostrvu Serifos, Cyclades, Grcka

 

Serifos svetionik

35-svetionik.jpg

 

Serifos svetionik

36-svetionik.jpg

 

 

 

 

 

 

i svetionik na miijaturnom ostrvu Palagruza, u sred Jadranskog mora, moja zelja da odem tamo jednom. (slike preuzete sa interneta)

Inace vec nekoliko godina unazad, u Hrvatskoj, na Jadranskom moru je nekoliko udaljenih svetionika opremljeno za iznajmmljivanje za one koji hoce da iskuse ovakaj dozivljaj boravka, svetionici imaju po 2-4 apartmana za boravak, iznajmljuju se i smestaj na nekima i nije toliko bas skup, potrebno je poneti namirnice i sve potrebno za vreme koje cete boraviti tamo, ali je zato transfer gliserom do svetionika i nazad bas skup, pogotovo za ovaj na Palagruzi koja je najudaljenije ostrvo od kopna i nalazi se bukvalno na sred mora, a koji je isto u ponudi. Svetionik se nalazi na 90 metara visine na vrhu litice ostrva, dok samo ostrvce ima cak i dve lepe sljuncane plaze.

 

 

 

Palagruza svetionik

p01.jpg

 

Palagruza svetionik

p02.jpg

 

Palagruza svetionik

p03.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

np-3-920x310.jpg

Nije impozantan ali...svetionik je svetionik.

Nea Potidea.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kipar, Pafos, pored arheoloskog parka

DSC06712.JPG.2cffb2cada31ddbd236782672a4

 

DSC06714.JPG.a282fee160e38f4d7ae5f10551f

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kaskais, Portugal

DSC02222.thumb.JPG.b3a9155a3a9b1ad3a51ca

 

DSC02219.thumb.JPG.de75ddf3d462557597459

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 28.9.2014. at 21:47, nspace je rekao/la:

Svetionik na ostrvu Serifos, Cyclades, Grcka

 

Serifos svetionik

35-svetionik.jpg

 

Serifos svetionik

36-svetionik.jpg

 

 

 

 

 

 

i svetionik na miijaturnom ostrvu Palagruza, u sred Jadranskog mora, moja zelja da odem tamo jednom. (slike preuzete sa interneta)

Inace vec nekoliko godina unazad, u Hrvatskoj, na Jadranskom moru je nekoliko udaljenih svetionika opremljeno za iznajmmljivanje za one koji hoce da iskuse ovakaj dozivljaj boravka, svetionici imaju po 2-4 apartmana za boravak, iznajmljuju se i smestaj na nekima i nije toliko bas skup, potrebno je poneti namirnice i sve potrebno za vreme koje cete boraviti tamo, ali je zato transfer gliserom do svetionika i nazad bas skup, pogotovo za ovaj na Palagruzi koja je najudaljenije ostrvo od kopna i nalazi se bukvalno na sred mora, a koji je isto u ponudi. Svetionik se nalazi na 90 metara visine na vrhu litice ostrva, dok samo ostrvce ima cak i dve lepe sljuncane plaze.

 

 

 

Palagruza svetionik

p01.jpg

 

Palagruza svetionik

p02.jpg

 

Palagruza svetionik

p03.jpg

E ovo je za mene :-)!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka