suki

TASNE ZA MORE

89 poruka u ovoj temi

E Suki, vecita zenska dilema ...

Ja po Beogradu nosim "fine" tasne koje mi okilave rame, narocito po autobusima, kad nosim jos neke stvari u rukama, stalno natezem tasnu na rame i krivim kicmu ...

Zato ja odmor shvatam bas tako ... odmor od svega, od posla, od briga, od obaveza ... pa i od toga sta da obucem, kako cu izgledati, da li mi dobro stoji, sta ce drugi reci ...

Zato ne patim od elegantnih kombinacija na moru, nikakve kozne tasne, cipele na stiklu i slicno ... Iskljucivo laka i leprsava letnja garderoba, udobne japanke, papuce, sve ono sto ne mogu svakodnevno da nosim po Beogradu i na posao.

U tom smislu imam jednu jedinu tasnicu za putovanja. Mala je, nosim je kao postar pa su mi ruke slobodne za snimanje i fotografisanje, ima 20 dzepova gde stavim sve neophodne sitnice, pocev od lekova za "ne daj Boze" ... ima mesta za kameru, fotoaparat... kao sport Bili, sve mi staje u nju ... i ide mi uz sve ...

Izgleda nesto slicno kao prva torba levo na ovoj slici, bas je u toj neutralnoj boji ...

http://www.njuskalo.hr/image-w450/sportske-torbe/potpuno-sportske-torbice-slika-2259733.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zene, vi stvarno uspevate da se odlucite i ponesete jednu-dve torbe na more??? Bravo za vas.

Za mene je to nemoguca misija :stidljivko:

Nosim par za plazu, obicno 3-4, plus jednu manju sa kojom putujem i u nju staju dokumenta, pare, labelo, sjaj, rolon, tablete neke neophodne, zvake, maramice, aparat...a da, nosim i za uvece par komada i obicno kupim torbu i tamo gde odem, prosle godine sa Lefkade donela dve i volim ih najvise na svetu, jer niko nema takvu u Beogradu :D . Inace sto se materijala tice ne volim kozne za leto, vecinom su prave letnje, od nekih cudnih materijala ili od platna. A nosenje hiljadu torbi na put ima i jednu pozitivnu stranu, jos uvek mi nijedna torba nije izbledela na suncu :D .

Najbitnije je POVESTI pravu OSOBU koja će PONETI pravu torbu na plažu....

:D

Potpisujem :D .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hm..

Dok sam putovala sama sa mužem (tada dečkom) nosila sam mnogo raznih tašnica da mi se slažu uz sve odevne kombinacije..

Od kada je došao bebac, praktičnost je isplivala na površinu.

Dakle, crna platnena torba, gotovo četvrtasta, zgodna za avion, za presvlacenje deteta i uzinu, za rame ili u rukama, sa dovoljno džepova za mobilini, ključeve i dokumenta, ogledalcetom i držačem za flašicu. Šminka i kreme ne idu u tu varijantu.

Druga je bež, platnena, vrećastog oblika, ali ne velika i sa nekim sjajnim detaljem, pa može poslužiti i za večernju šetnju. Nju koristim da stavim svoje stvari, šminku, blokčić, olovku, fotoaparat..

Treća, velika platenena za plažu. Tu pakujemo svi sve kada krenemo na plažu, od preobuke i peškira, preko krema, naočara, pa do užine i vode.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ispascu izrod al ja na more nosim 1 tasnu i 1 tasnu za plazu.A mnogo volim tasne,majke mi :D .Tasna koju koristim kad nisam na plazi je u stvari sportsko elegantna platnena konbinacija(obavezno ima malo šljoka :D ) kojoj se drske skidaju i preko dana je onaj moj cuveni neseser :D i nalazi se u velikoj torbi za plazu.Uvece postaje tasna za bilo koju odevnu konbinaciju.Jedino ne ide uz tesku eleganciju ali ja to ne nosim pogotovo ne na odmor.Sto se boje nesesera-tasne tice ,najbolje je da bude neutralne boje ali ja volim da to bude nenormalna boja,malo sasava, koja ne ide ama bas ni uz sta :D ...i uglavnom je to crvena koja odlicno ide uz sve...ove godine je tirkizna :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bolje da se nisam ni javljala! :):D

:srce:

joj, bas sam mislila sta ces ti nabrojati i zamislila celu kolekciju...i sada shvatam sto PRAVI COVEK nikako nije raspolozen za  u ovom slucaju pravu"vucu"labor.gif qqnew_Llol.gif

Ispascu izrod al ja na more nosim 1 tasnu i 1 tasnu za plazu.

lol2.gifnisi.. isto i ja, samo da uvedem sad taj neseser

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ispascu izrod al ja na more nosim 1 tasnu i 1 tasnu za plazu.

...najbolje je da bude neutralne boje ali ja volim da to bude nenormalna boja,malo sasava, koja ne ide ama bas ni uz sta :D ...i uglavnom je to crvena koja odlicno ide uz sve...ove godine je tirkizna :D

evo i ja da se upisem u ove izrode...

jedan ranac za plazu, jedan rancic za sve ostalo... :bez-zuba:

sminku, parfeme i nakit ne nosim, samo par pamucnih udobnih krpica i sportsku obucu

jaooo jedva cekam :D

ibi umrecu od smeha, imam poznanicu koja je kupila "neutralne crvene" sandale...ha ha ha...cuj neutralne!!! a tek posle uvidim koliko one ide bas uz svaku kombinaciju!

a da znas da imam tirkizne baletanke i tasnu i da volim da ih setam! :D

Izmenjeno (mungosava)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ibi, draga, isti izum koristimo ... ja sam do skoro koristila dva manja nesesera (jedan za sminku a jedan za ostalo) a sada je taj sa sminkom upao u veliki sa ostalim sitnicama ... prebacivanje iz torbe u torbu vrsi se jednim potezom :D

sto se torbi tice, na more nosim dve male crne

6219-849946-d.jpgpost-1409-1275073425,55_thumb.jpg

i jednu malu braon i torbu za plazu... ponela bih ja sve sto imam ali :tuzni:

Izmenjeno (Nina!)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ibi, draga, isti izum koristimo ... ja sam do skoro koristila dva manja nesesera (jedan za sminku a jedan za ostalo) a sada je taj sa sminkom upao u veliki sa ostalim sitnicama ... prebacivanje iz torbe u torbu vrsi se jednim potezom :D

sto se torbi tice, na more nosim dve male crne

6219-849946-d.jpgpost-1409-1275073425,55_thumb.jpg

i jednu malu braon i torbu za plazu... ponela bih ja sve sto imam ali :tuzni:

Evo i ja da se priključim ovoj temi! Vaš izum sa neseserom je genijalan, mada mislim da meni treba jedno četiri komada jer su tašne koje ja nosim svakodnevno grandomanske, svega ima u njima.

E a na moru želim da se odmorim i od njih. Za plažu doduše nosim veliku platnenu torbu sa puno džepova (moja boja je pink), a za uzveče samo jednu malu pismo tašnicu za najneophodnije stvari. Moram reći da je to prilično olakšanje u odnosu na mojs vakodnevni život sa ogromnim tašnama.

Da li znate za istraživanje koje je pokazalo da prosečna žena utroši oko godinu dana života tražeći nešto po tašni? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zene, ja probala svoje tasne da ubudzim jednu u drugu, ali mi ne ide. Izgleda da je vecina slicnih dimenzija, pa ne moze, samo 2 sam mogla da ubacim, ali te mi se nesto ne svidjaju za more. Da idem kolima, kao Pef, lako bi ja sve potrpala, ali o ovim tasnama sam pocela da razmisljam bas zbog trajekta za Skiatos, sto moraju koferi da se vade iz busa, pa na trajekt, pa opet u bus, pa je vec neko vreme tenzija sto manje stvari poneti(!). Inace, posto dosta vas spominje te postarske tasne (ja imam samo nesto sto bih vise podvela pod torbicu, nego tasnu), prolazila sam juce pored Carpise i onako, svratim. I vidim jednu, sto bi Ibi rekla, sportsko elegantnu kombinaciju, samo bez sljoka :D koja uopste nije izgledala lose. Od vestacke koze, znaci ne mora mnogo da se pazi, moze i za preko dana i za uvece, ma, bas je ok, nego je u neutralnoj svetlo lila boji :bez-zuba: Kaze mi prodavacica da su imali jos neke boje, kao mozda ce dobiti. Mislim, svetlo lila!? Jeste da sad tasne ne moraju da se kombinuju, ali bas mi nesto ova boja ... Ne znam ni sama... I povrh svega, par radnji dalje, vidim preslatke, kozne svetlo lila japanke, onako moze i za uvece, idu savrseno uz ovu tasnu, da sam ih trazila, ne bih bolje nasla. Nego, nesto mi ne ideeee previse uz ostatak stvari... Uf!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nego je u neutralnoj svetlo lila boji :bez-zuba: ... Nego, nesto mi ne ideeee previse uz ostatak stvari... Uf!

Koliko god zvucalo suludo, svetlo LILA boja zaista jeste neutralna!!!! Navodno spada u one bez, drap, itd. varijante neutralnih boja - i trenutno je 'tres chic'!

Nisam ni ja verovala - sve dok nisam kupila svetlo lila ram za naocare! Da znas koliko sam se dvoumila oko boje rama! Ali na kraju je lepota rama i kako mi je stajao prevagnula - i ja kupila. Posle sam tek uvidela da su i prodavacica i jedna moja prijateljica bile u pravu kada su rekle da je NEUTRALNA!!! Ide ama bas uz sve boje i sve nijanse tih mogucih boja - sivo, crno, zuto, zeleno, plavo, braon, drap, (i crveno!), belo, na cvetice/sarice/itd. - cak im i 'doda' neki suptilan i interesantan smek.

Da sam na tvom mestu - dopada ti se tasna, cipelice - ne bih se vise dvoumila, vec 'zagrizla' dok neko drugi ne kupi!!!

p.s. posto se dvoumis - obuci nesto sto planiras da poneses na put, a mislis da nece ici sa tasnom, kada budes ponovo isla u radnju - kao mali 'test'.

Izmenjeno (hmmm)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je jace od mene.

Moram da se prikljucim diskusiji oko zenske tasne jer smatram da moja zena ima mozda najbolje resenje.

Ona ponese samo jednu za izlazak u nju stavi jednu "pismo" i jednu sportsku i kaze da je to dovoljno a onda na licu mesta me ubedi da joj je potrebna jos neka a bas je takvu videla u prodavnici pored koje smo prosli. biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

a onda na licu mesta me ubedi da joj je potrebna jos neka a bas je takvu videla u prodavnici pored koje smo prosli

pametna zena, a ima i ko da joj nosi tasne!!! :D

Izmenjeno (mungosava)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam više od pola života verovao da je lila isto što i ljubičasto.

I znao sam da pravim razliku, tada kad su mi objasnili...ali sad opet ne znam...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam više od pola života verovao da je lila isto što i ljubičasto.

Sta? Zar nije?

Ma veruj mi u mraku je isto. bez-zuba.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste :)

Nema svetla - nema boja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887847
    Ukupno poruka