suki

TASNE ZA MORE

89 poruka u ovoj temi

Deluje mozda glupo, ali ja uvek imam problem za koju tasnu da se odlucim kad treba da idem na more. I uvek mi se cini da nisam ponela pravu!Dilema je da li poneti neku elegantniju ili neku sportsku. Neku platnenu, pletenu, letnji fazon ili ipak, neku proverenu koznu... Nekad mi se cini da mi je dovoljna i samo mala torbica, ona sto se prebaci, a nekad se kajem sto nisam ponela jos neku tasnu. Bas me zanima kakav je vas izbor?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Glupo? Nikako! I ja takodje patim od neodlucenosti po tom pitanju. Na kraju sam dosla do zakljucka da uvek treba da ponesem 2 tasne - jednu, kao sto kazes, proverenu (ako je pri tom kozna, malo manja i malo 'elegantnija', t.j. ide uz sve, to je super), i jednu za apa-drapa po plazi. Ne bih se opredelila za pletenu ili od nekog 'laganog' platna u letnjem fazonu za nosenje na plazu ... takve tasne, cini mi se, em brzo propadaju, em se uvek nekako 'iskese' i deformisu, a pletene mi se obavezno 'kace' za odecu ... nego od nekog 'najlona', ili kako god se vec zove taj izdrzljiv materijal, a deluje kao da je platneno ...

Pre dve godine sam kupila ovu Lacoste tasnu lacoste_bag-150x150.jpg (samo u zeleno/drap/braon kombinaciji sa sitnim, sitnim kvadraticima) i uopste ne mogu da se odvojim od nje! Ide uz sve osim crnog (a to i ovako ne nosim, osim ako u pitanju nije kupaci kostim), mogu da je perem, nosim je na posao, na plazu skoro svaki dan, za izlazak uvece, u nju mi stane aparat, novcanik, pasosi, cigarete (i moje i dragog), mobilni, sminka i ogledalce, kljucevi, aspirin, hanzaplast, nekoliko upaljaca, ... cak, ako se vesto namesti (hehehe) u nju stane i jedan manji stalak/tronozac za aparat! A tasna i dalje istog oblika (doduse, malo je teza!). Nosila sam je i sa patikama i sa stiklama, sa pantalonama i suknjama, itd. Nije bila jeftina (oko 4000din) ali se svaki dinar po deset puta isplatio!

Trazim uvek neku tasnu koja nije ogromna - smuci mi se zivot kada moram da 'kopam' po tasni kad god hocu nesto iz nje da izvadim! - a da pri tom u nju moze da stane sve ono sto smatram da je 'potrebno'. Da moze da traje, da mogu uz vise kombinacija da je nosim - mrzi me da menjam tasne kao odecu i cipele! Pa svaki put kada nesto obucem da moram da vadim stvari i prebacujem u drugu tasnu ... nemam zivaca za to! Po meni, Lacoste ima super selekciju tasni dobrog kvaliteta (ne samo u ovom stilu), tako da svako moze da nadje tacno ono sto mu/joj odgovara i da posle duuuugo o tasnama/torbama uopste ne razmislja! Jeste skuplje, ali definitivno za njihove linije vazi ono pravilo - platis jednom, i vise o tome ne razmisljas!

Kao nesto slicno ... ne mogu da nadjem sliku bas moje torbe!

20100129181935.jpg

Izmenjeno (hmmm)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bas shvatila da li tasnu za plazu ili  za ostale potrebePonder.gif....u svakom slucajumalu stavis u vecu pa koja ti zatreba. Iz iskustva govorim da i najjaci rancevi i torbe za plazu (moje su izmedju bas sportskog i fensi) izblede na suncu, onda dzaba bacenog novca. Pun mi je orman raznih takvihdance2.gif ..sada sam se opredelila za ovaj,i sluzi mi u sve svrhe nosenja, kretanja, bacanja i ne brinem da li je na suncu, peskudance3.gifi sta mu se desavabell.gif

Ranac%201%20E-bike%201200din.JPG

A torba...ovu obozavam za sve situacije...bis.gif

51NwF%2BwBbSL._SS500_.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mrzi me da menjam tasne kao odecu i cipele! Pa svaki put kada nesto obucem da moram da vadim stvari i prebacujem u drugu tasnu ... nemam zivaca za to!

Jedan mali savet.Sve potrebne stvari drzi u vecem platnenom neseseru.Kad menjas tasnu,samo izvuces neseser i ubacis ga u drugu torbu...ovako nije tesko menjati torbe :) .Nema proveravanja da li je sve tu,bucanja,kopanja...ovako ja resavam problem :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ibi, a koliki je taj neseser?!widesmile2.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ibi, a koliki je taj neseser?!widesmile2.gif

I ti mozes da stanes :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hehe...onda je pozamasnawow.gif a i mogu uvek s tobomelmo.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja takodje patim od neodlucenosti po tom pitanju.

Dobro je, jos neko, uvek sam se pitala jel to jedino meni problem :) Ali, ti si bar svoj resila!

Nisam bas shvatila da li tasnu za plazu ili za ostale potrebe.

Za ostale potrebe, Info! Za plazu je lako, pogledati Nikolin savet.

Najbitnije je POVESTI pravu OSOBU koja će PONETI pravu torbu na plažu....

:D

To sam obezbedila, nego ovo drugo :ljutko:

Vidim, vi imate svoje favorite, izgleda da su moje tasne suvise konkretne ili elegantne ili sportske, pa mi onda ne ide ako sam sportski obucena, neka elegantna uz to itd. I meni je padalo na pamet da kupim neku izmedju, nego nisam nasla bas neku sto mi se dopada jos(tu sam bas teska :-P) A jednom sam ponela 2 tasne i naravno, po mom muzu, to je zauzelo vecinu prtljaga :bez-zuba:(mada jeste zauzelo dosta)tako da bih bas volela neku univerzalnu.

Kada smo bili na Krfu npr. u tom mestascu svi su bili nonsalantno obuceni i neka elegantna odeca i tasna bila je bas upadljiva, a kada smo isli do grada Krfa, tamo su svi bili sredjeni i to se bas uklapalo. A nesto mi se i ne nose 2 tasne, jer uvek nosim i malu torbicu, onu cetvrtastu, za preko dana do prodavnice i sl. pa torbu za plazu, pa muz ranac, stvarno se nakupi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbitnije je POVESTI pravu OSOBU koja će PONETI pravu torbu na plažu....

:D

Ovo je od najveceg znacaja u pravu si. Poslednji put kad sam kupovala torbu za plazu kupila sam ranac, i to ne neki sa cveticima nego vrlo unisex. Mom muzu se njegov u medjuvremenu raspao, ali sta ce mu drugi kad ima moj. I ja doprinosim, nosim torbu za fotoaparat, nije ni ona laka, a nekad cak i kesu iz radnje sa vodom u grickalicama.

A inace uvek ponesem bar dve tasne na odmor, ne zauzimaju puno mesta, a i onako jednu nosim kao rucni prtljag.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedan mali savet.Sve potrebne stvari drzi u vecem platnenom neseseru.Kad menjas tasnu,samo izvuces neseser i ubacis ga u drugu torbu...ovako nije tesko menjati torbe :) .Nema proveravanja da li je sve tu,bucanja,kopanja...ovako ja resavam problem :D

HVALA :bez-zuba: Ovaj savet mi se veoma dopada!!! A nikada mi ne bi palo na pamet ... 'torbica' (t.j. neseser) u torbi!

Najbitnije je POVESTI pravu OSOBU koja će PONETI pravu torbu na plažu....

:D

Opet - dobar savet! :-P Jedino ne pomaze mnogo 'pravoj osobi' koja treba da ponese tu 'pravu torbu'! :bez-zuba: hehehe ...

@ Suki - pa i jesam i nisam resila pitanje! Obozavam pomenutu tasnu, ali sam u poslednje vreme kupovala garderobu koja bas nikako nece ici uz nju! Sta poneti na plazu - ranac, kesu, itd. - nije tesko ... ali sta poneti za sve prilike osim plaze ... hmmm ... to vec nije tako lako.

Mislim da je prosto nemoguce (bar meni) da ponesem samo jednu tasnu ... sto se pakovanja tice, da ne bi zauzimale tasne puno mesta, vidi da poneses dve (ili vise) razlicitih velicina, tako da mozes da ih spakujes jednu u drugu (nesto poput gore spomenutog nesesera!) ... onda mozes da poneses nekoliko, a da ti suprug to ni ne primeti! :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za ostale potrebe, Info! Za plazu je lako, pogledati Nikolin savet.

E onda je resenje ovo drugo, mislim moja druga tasna okacena. Nju obozavam i posto sam u tom opustenom fazonu i sa garderobom, uklapa mi se u sve varijante,  ima pregrada unutra mnogo (dzepica), cak moze i Ibina varijanta da stane, taj neseser i to cu uraditi (hvala Ibi na prakticnosti). Resenje sam nasla, cak sam dobila za rodj. ove dve iste, sada mi ostaje.. dal da zamenim ovu drugu... Poslednjih 7-8 g najbolje su mi te esprit, nesto su izmedju.. a meke i dugo ih nosim.schmunzeln.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mene prosto sramota da kazem ali ja ovde nemam nikakvu dilemu, ponesem sve torbe sto imam smilie_girl_057.gifsto se tice pakovanja k'o da sam sestra Sport Bilija i niko ne veruje koja kolicina stvari moze da stane u moj kofer, sve vakumirano, manje u vece, svaki milimetar popunjen smilie_girl_086.gif za plazu imam jednu roze belu kombinaciju i drugu plavu i kako sad moze roze bela torba uz sve plavo - nikako, ali praktikujem one dzak ranceve koji se smotaju na jako malo pa resen problem jedino sto mi trebaju kondicione pripreme za tegljenje ovako krcatog kofera smilie_girl_134.gifsmilie_girl_135.gif

od torbica za "izlazak" obavezno nosim crnu veeeeeliku i belu nesto manju, pa obavezno jednu opustencija varijanta, tkanu od konopca koja mi pokrije bez i braon odevne kombinacije a za pasos, novcanik i ostale te bitne sitnice nosim ovu me%20to%20you%20bears%20shoulder%20bag.j mada realno ne odgovara mojim godinama ali sta cu kad volim ovog "me to you" medu :blush:

i eto tako, svesna sam da realno preteram po neki put ali manji mi je problem poneti sve nego odluciti se sta ostaviti kod kuce pa mi mozda zatreba bas to sto nisam ponela :D

u normalnom zivotu inace nisam ovakva nego puuuuuuno opustenija ali kad treba ici na more kao da me neko u struju ukljuci :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugarice, svaka cast! :)

Ono sto moram da primetim da ste sve vrlo veste sa ubacivanjem manjih u vece tasne i sl. Sad, da li su moje tasne nezgodnih oblika ili slicnih velicina, ali ja retko koju mogu tako da spakujem. Moracu da obratim na to paznju pri sledecoj kupovini :D I izgleda da je ipak, skoro nemoguca misija, poneti 1 tasnu za sve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bolje da se nisam ni javljala! :):D

Moje resenje je isto kao Drugaricino! Samo meni ih ne nosi PRAVA OSOBA, vec, ili vuce auto ili tegljim sama....i navikla sam tako....vise mi nije tesko....jedan dan za oporavak i to je to! :-P

Crna, bela i drap varijanta se podrazumevaju, a "vesele" kombinacije dodju kao dodatak...plazne torbe u par boja, a ne mrzi me da prebacujem stvari iz jedne u drugu...shvatate da to sve NE STAJE ni u POZAMASAN kofer, vec u vise njih, i jos se "razbaca" po kolima kojekude....:bez-zuba:....muz je navikao, a ja se vise ni ne trudim da nesto "sakrijem" (ko ce i sakriti toliku kolicinu kojecega!)

Nego, na more nikada ne nosim elegantne i kvalitetne tasne, vec prakticne sportsko-elegantne od industrijske koze- izdrzljive su, ne gule se (lako), a nasla sam jednu prodavnicu koja prodaje modele koji bas meni odgovaraju, a ove "bele" varijante imaju jos jednu prednost- ma koliko da greje sunce kroz staklo, ma koliko sati mi stajala u krilu na suncu, ostaje potpuno hladna, sto mi je bitno zbog sminke, lekova, telefona, aparata...

Ibi, ideja sa neseserom je super, hvala, potrudicu se da je primenim! :D :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka