mickey

MORAITIKA

199 poruka u ovoj temi

Decaci su 10 i 7 godina, prvi put idemo na Krf. Nemamo bas veliki budzet za potrosnju. Molim za pomoc od iskusnih!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moraitika je simpaticno mestasce. Ostatak pitanja bas i ne razumem, budi malo konkretniji, da li mislis da li deca imaju gde da se zabave, ili nesto drugo? I sta konkretno u vezi budzeta te zanima, za decu ili za druge stvari?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me kakva je zabava za decu. Budzet je mali uopste, a ja bih zelela i da malo obidjemo ostrvo, pa me interesuje sta je ono sto nikako ne bi trebalo da propustimo . Da li je moguce da npr. jedan dan uzmemo rent a car , a gde mozemo da odemo i busom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, sad oko te zabave ti ne mogu mnogo pomoci, ali, s obzirom da oni nisu previse mali, ima nekih zezalica, onih aparata, cini mi se mali karting i sl. To sam samo onako u prolazu videla, mozda ima i drugih strvari. Naravno da je moguce uzeti rent a car na 1 dan, a bus koji prolazi kroz Moraitiku vozi tom stranom ostrva do grada Krfa. Karta nije previse, ali s obzirom da vas je vise, preracunajte se, mozda vam stvarno bude povoljnije da iznajmite nesto. U kom periodu idete? Kola su najskuplja u avgustu. Pretrazi malo temu Krf, ima tamo raznih podataka i o busevima i izletima, pa mozda nadjes ono sto te zanima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Suki, idemo u avgustu, sta da radim kada volim da sam tada na moru. Jos jedno pitanje - jel tesko snaci se u gradu Krfu, kako da nadjemo srpsku kucu npr. ? I jos ovo , kakva je plaza u Moraitici i koje je boje more?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suki a jel mogu neke korisne informacije i saveti?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, ako mislis saveti i informacije u vezi Krfa, mozes da procitas moj putopis u potpisu, a i temu o Krfu, gde mislim da ces naci sve sto je potrebno. A ako mislis na jos neke informacije u vezi Moraitike, tamo sam bila samo u prolazu, pa ono sto sam znala, napisala sam. A ako imas jos neko konkretno pitanje, ako znam, odgovoricu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ima bus koji vozi od Moraitike do Agios Ionnisa, tu je valjda aqua park i koliko kosta? A do grada Krfa? Iznajmicemo auto ali bi malo i busom da se vozimo:bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao

i mene isto zanima kako je na Moraitiki? da li ima gde da se izadje uvece i kako moze da se dodje do Krfa? cene prevoza i otprilike koliko je vremenski potrebno do tamo? volela bih da se konsultujem sa nekim ko je vec bio tu, zato sto se dvoumima oko toga ili Tasosa, a idem krajem avgusta...bilo bi pozeljno da dobijem sto pre odgovor jer moram rezervisati smestaj. hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratila sam se pre par dana iz Moraitike. Sto se izlazaka tice nije nista posebno, ali ima da se nadje par mesta,mesta za izlaske je bolje pronaci negde drugde . Autobus do grada Krfa ide cesto i raspored polaska je istaknut na svakoj stanici, s tim da u samom gradu mozete dobiti raspored za sve destinacije. Cena karte je 2 eura u jednom smeru, za decu i za odrasle.Potrebno je oko 30 min. u zavisnosti od guzve. Bila sam i na Tasosu i razlika je u tome sto Je Krf znatno veci i nemoze se obici sve za nekoliko dana , ima mnoge znamenitosti i nekako je velicanstven. Tasos ima lepse plaze i lepsu boju mora . Mislim da je boji provod na Krfu jer postoji veci izbor, iako mene licno to nije interesovalo.

Od Bgd do Krfa se stize autobusom za odprilike 20 sati , u povratku je to 18 h.

Plaza u Moraitici je solidna, ali sve je to moj utisak , a ljudi se razlikuju.

Ako vas jos nesto zanima slobodno pitajte.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!:)Procitali smo dosta korisnih informacija ovde,medjutim nismo videli da li iz Moraitike polazi brodic za obilaske ostrva?I na kojim mestima staje...?Koje bi smo plaze u blizini Moraitike trebali da posetimo i ima li nekih znimljivijih mesta za izlaske,nista preterano cisto za opustanje:)i najvaznije...Da li neko zna kakva je voda od nekog 09.juna pa nadalje..?Unapred hvala:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moraitika je malo mesto. Koliko mi je poznato nema brodića za obilazak ostrva. To morate uraditi u sopstvenoj režiji

( kolima ili lokalnim busom, renta karom ili skuterom ). Plaža nije neka, služi svrsi, da bi se došlo do neke dubine

ima da se ide dosta od obale što je super za klince, a samim tim i voda je ekstra topla. Obavezno posetiti: Srpsku kuću, ostrvo Vido, tvrđave u gradu Krfu, dvorac Ahilion, muzej školjki, Paleokastricu i sva ostala mesta do kojih možete stići. Čuo sam da je plaža Glifada super ali tamo nisam stigao da odem.

Sama Moraitika ima samo par nekih kafića i restorana ništa bitno tako da u provod morate otići u grad Krf. Pritom budite jako strpljivi kada je parking u pitanju, jer naći mesto je prava lutrija bar u sezoni.

Lep provod!

P.S.

Koristiti trajekt do Lefkimija jer je bliže, brže i jeftinije nego do grada Krfa.Akva park nije neki i skup je, otići i na vidikovac iznad Paleokastrice.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kakva je plaza,sljunak ili pesak??? Ima li jezeva,meduza,komaraca??? I da li znas mozda slucajno koliko kosta iznajmljivanje skutera? Koliko sam razumela,moze se ici i trajektom do drugih plaza i Krfa....? Hvala na odgovoru :)))

Izmenjeno (JacaGoran)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko se ja secam, a bila sam samo u prolazu, i u Moraitici, kao u svakom mestu ima izletnickih brodica, ako ste na to mislili, Paxos i sl. A za obilazak grada Krfa i tih nekih drugih znamenitosti, mozete ili preko agencije sa kojom idete (jer sigurno imaju u ponudi) a mozete i njihovim lokalnim busom do grada.

Komaraca zna da bude, meduza nisam cula, a skuter je obicno bio oko 10E dnevno (nisam koristila, samo cula). A ne razumem bas na sta mislite to trajektom da se obilazi?! Trajekt vas samo prevozi sa kopna na ostrvo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kakva je plaza,sljunak ili pesak??? Ima li jezeva,meduza,komaraca??? I da li znas mozda slucajno koliko kosta iznajmljivanje skutera? Koliko sam razumela,moze se ici i trajektom do drugih plaza i Krfa....? Hvala na odgovoru :)))

Plaža je nešto između, ni pesak ni šljunak,veći deo je zauzet ležaljkama i suncobranima koji se iznajmljuju. Ježeva i meduza nema, komarci nisu neki problem ( nisam ih ni primetio , u vodi je pesak. Brodovima se ide na izlete do drugih ostrva u blizini Krfa.Do drugih plaža i ostalog na Krfu samo bus, auto ili skuter kojih ima koliko hoćeš.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka