mary73

AERODROMSKE TAKSE, takse goriva i ostale

205 poruka u ovoj temi

Na srecu idem za 20 dana, kako je krenulo u avgustu ce ceo aranzman biti skuplji za 50%.

a mi idemo krajem septembra... ako ovako nastave, Egipat ce nas kostati kao da idemo na Kubu ili u Dominikanu. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko ja shvatam, u cenu aranžmana ulaze cena smeštaja i prevoza. Tako da ako ste u celosti isplatili aranžman povećanje Vas ne kači.

Cena aerodromskih taksi nema veze sa cenom prevoza.

Ne znam da li u nekoj normalnoj državi agencija može da dodaje neke nove taxe po svom nahođenju, a u prvobitnim uslovima putovanja ih nema. Po toj logici može neko i da vam dopiše doplatu takse za toplu vodu!!!!!!:besan:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nismo jos plataili sve, niti mi pada nepamet da placam 5 meseci pre puta. (iz straha)

videcu 45 dana ranije hocu li da povucem pare, u suprotnom im placam ostatak 15 dana pred put.

a ako imaju imalo dostojanstva nece vise povecavati cene, a i ako povecaju mislim da im ne ide u korist.

posebno ne za naredne godine, los glas se daleko cuje, a ja cu se licno potruditi da ovam a i ona druga tema ne padnu na dno prve strane u sledecoj sezoni.

mogu oni sami da isplate tih 17e po putniku od marze koju nam uzimaju, a koja sigurno nije mala.

:hehe:

Izmenjeno (srcetova_srcetina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cak i da je tako, Argus nema sanse da poskupi, kao sto je vec receno, jedino aerodromske takse ne ulaze u cenu aranzmana, ostatak su digli za 10% i vise ne verujem da ce smeti zbog straha od masovnog otkazivanja, egipat se uplacuje u svim terminima, ko ce im popuniti blize termine.

Inace samo za nas koji smo pre uplatili je 10% na ostatak, cene aranzmana su skocile i po 15-20% za nove uplate, pa nama nisu digli vise od 10 jer nisu smeli.

Ne bojim se ja za njih, naci ce oni nacina da dodatno zarade (izleti i sl...), dici ce za nove vise, ali jos dizanja cena nema sanse da bude. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li se to poskupljenje odnosi, znaci, samo na JAT?

mi ne idemo JAT-om.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi idemo Jat-om......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li se to poskupljenje odnosi, znaci, samo na JAT?

mi ne idemo JAT-om.

jel ti ides preko argusa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel ti ides preko argusa

da...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U agenciji ne znaju nista o pevacanju, iako se to sinoc na tv-u pricalo....Za sada cena ostaje ista, s tim sto se takse menjaju....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U agenciji ne znaju nista o pevacanju, iako se to sinoc na tv-u pricalo....Za sada cena ostaje ista, s tim sto se takse menjaju....

Ljudi, bez namere da nekog vređamo, ili se vi pravite ludi ili sa vama stvarno nešto nije u redu. To što se agencije prave lude i kažu da neznaju ništa o promeni cene čartera i jeste poenta cele priče!!!!

NAIME AKO TO POVEĆANJE CENE ČARTERA PROGURAJU KAO PROMENU TAKSI OSTAVLJA IM MOGUĆNOST DA PODIŽU CENE JOŠ VIŠE-BEZ LIMITA I DA U JEDNOM TRENUTKU DOPLATITE I PO 30% CENE ARAŽMANA.

LJUDI SHVATITE, PREVOZ-ČARTER LET ULAZI U ARAŽMAN, I TU CENU MOGU DA MENJAJU DO 10% NA NEUPLAĆENI DEO!!!!!!!!

AERODROMSKE TAKSE NE ULAZE U ARAŽMAN I NJIH MOGU DA MENJAJU NEOGRANIČENO!!!!!!!!

ZNAČI NEDOZVOLITE IM DA MANIPULIŠU I TAKO VAM POVEĆAJU CENE I ZA 30-40%.

Izmenjeno (adv)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malopre sam zvao Wayout agenciju.

Rekli su mi da se takse odnose na sve pa i na nas koji smo uplatili iznos u celosti tokom first minute ponude.

Na pitanje otkud sad to, receno mi je da u opstim uslovima lepo pise da su takse podlozne promeni, na cega sam konstantovao da se ta taksa za poskupljenje goriva nigde ne navodi u opstim uslovima, a gospodjica mi je na to odgovorila da su to takse na koje oni nemaju uticaja vec JAT. Rekao sam da sam proverio u JAT-u i da sam dobio odgovor da je taksa za poskupljenje goriva YQ ukinuta, na cega mi je ona rekla da mi je svejedno da li platio tu taksu ili 10% poskupljenje aranzmana. Kada sam rekao da cena aranzmana ne moze da se menja, ona je rekla da u programu lepo pise da je cena aranzmana podlozna promeni u skladu sa promenama na monetarnom trzistu, promeni u ceni prevoza... a na moju konstantaciju da u istom tom programu malo iznad pise da je cena aranzmana garantovana ukoliko se uplati iznos u celosti, gospodjica mi je rekla da sada ima guzvu i da nazovem malo kasnije ili da posaljem mail pa ce mi odgovoriti. Kada sam rekao da sam poslao vec 2 maila, rekla mi je da jos uvek nije stigla da procita mailove.

Sta dalje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam platio aranzman u eurojetu, naravno prevoz i smestaj i to ne mogu da menjaju jer sam im uplatio celokupan aranzman, ali oni imaju taksu za poskupljenje goriva, tako da ce to sigurno povecati....bila je 12 eura....a koliko ce biti 22 jula kad ja putujem....bog te pita...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aerodromske takse za Aerodrom Nikola Tesla su 16,5E

http://www.beg.aero/upload/documents/cenovnici/Cenovnik%20posebnih%20usluga%20putnicima%20Putnicki%20servis%20srp%207580%2008072009.pdf

Aerodromske takse u Egiptu su 15$ +50 LE, to je 19,5E

http://www.cairo-airport.com/general_aviation_aeronautical_fee.asp

Znaci sve taxe zajedno su 36E, sve preko toga je kradja!

http://www.cairo-airport.com/home.asp

http://hurghada-airport.co.uk/

http://sharm-el-sheikh.airport-authority.com/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Spirit

• Troškove aerodromskih taksi i doplatu za gorivo u iznosu od 36 € po osobi (iznos predstavlja cenu aerodromskih taksi na aerodromima Beograd 15,3 € i Hurgada 20,7 €). Aerodromske takse i doplata za gorivo su podložne promenama i plaćaju se po dolasku u Hurgadu, predstavniku ino-partnera. Doplata za gorivo zavisi od devijacije cene goriva i njeno eventualno uvođenje i visina iznosa ce biti objavljeno i dokumentovano od strane avio prevoznika dva puta mesečno.

Wayout

1. Vizu na aerodromu u Egiptu 15$;

2. Aerodromsku takse 35€ + 20€ taksa za poskupljenje goriva YQ po osobi za odrasle i

decu od 2 do 12 godine (plaća se u agenciji)

3. Taksu za decu do 2 godine 25€ (plaća se u agenciji);

Jolly travel

Aerodromske takse 33 eur (plaćaju se u agenciji Jolly Travel, u dinarima po

prodajnom kursu Banca Intesa)

Eurojet - 47,3e

* aerodromske takse za adl i chd (2 - 12 god.): aerodrom Beograd: 15,3 eur, aerodrom Hurgada: 20 eur,- podložna promenama / plaćanje u agenciji,

* sigurnosnu taksu za inf (0 - 2 god.) 25 eur - plaćanje u agenciji,

* taksa za poskupljenje goriva YQ 12 eur po osobi i ADL i CHD (2-12) ,placa se u agenciji (postoji mogucnost promene),

Kon Tiki

aerodromske takse (Eur 34 – plaća se u dinarima uz aranžman)

Argus - ovo sam izvukla kod "Specijalne ponude za Egipat" jer kod "normalne" nije stajao program putovanja.

Sve aerodromske takse trenutno oko 37 € (15.3 € taksa aerodroma Nikola Teslai oko 21,70 € taksa aerodroma u Hurgadi) - kojeseplaćaju u agenciji uz aranžman, najkasnije 10 dana pred put (plaćaju se u dinarskoj protivvrednosti - taxe su podložne promenama i ne mogu se platiti u ratama

Izmenjeno (Tikki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu ste, YQ taksa je ukinuta. Vas agencija pod tom taksom podrazumeva Fuel Surcharge taksu koja je namenjena pariranju cene goriva obzirom da cena zakupa aviona u mnogome zavisi od cene goriva. Agencija u ovom trenutku placa let na relaciji BEG-HRG-BEG 2,500.00 EUR vise nego sto je ugovoreno. Ocigledno je da ovo mora da pokrije kroz uvodjenje takse za gorivo. Dakle u pitanju je taksa za gorivo a ne YQ taksa koja je odavno ukinuta. Ujedno ovim putem molim i agenciju da upotrebljava pravilan izraz za ovu taksu, kako putnike ne bi dovodila u nedvoumicu.

JAT-ov odgovor. Poskupeo je prevoz, znači mogu da dignu cenu aranžmana.

MOŽE LI AGENCIJA PO ZAKONU UVODITI NOVE TAKSE???

Posle poslednjih korekcija, iznos aerodromske takse Aerodroma “Nikola Tesla” Beograd za putnike koji se na let registruju u Terminalu 1 iznosi 15,3 evra (naknada za putnički servis u iznosu od 12 evra i naknada za bezbednost u iznosu od 3,3 evra), dok je za putnike koji se na let registruju u Terminalu 2 - 19,8 evra (naknada za putnički servis u iznosu od 16,5 evra i naknada za bezbednost u iznosu od 3,3 evra). Navedeni iznosi jedini su koje JP Aerodrom “Nikola Tesla” Beograd tarifira posredno, kroz kupovinu avionske karte u avio-kompaniji, a naplatu vrši po ostvarenom letu od avio-kompanije.

Prema trenutno raspoloživim informacijama, sve avio-kompanije koje će u toku letnje sezone u 2010. godini obavljati čarter saobraćaj prihvatile su da putnici budu prihvatani u Terminalu 1, tako da će cena aerodromske takse za sve putnike iz Beograda u čarter avio-saobraćaju iznositi 15,3 evra u dinarskoj protivvrednosti.

Molimo Vas da sve ostale neophodne informacije u vezi sa iznosima naknada i taksi u vezi sa Vašim putovanjem potražite u izabranoj turističkoj agenciji.

Odgovor sa aerodroma. Vidi se i šta ulazi u cenu taksi.

Izmenjeno (mary73)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka