mary73

AERODROMSKE TAKSE, takse goriva i ostale

205 poruka u ovoj temi

Kod SAB-a odnosno Wayouta to je onaj deo od 20EUR (Aerodromska taksa 35EUR + 20EUR YQ taksa za poskupljenje goriva). A bakshish, recimo kod SAB-a, uopshte ne postoji. Ljudi mi se nachudili kad sam ih pitala za to..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja jutros pisala YUTI.. pa cu da vidim shta kazhu.. uplatila ceo iznos, ukljuchujuci i tu 'nepostojecju' YQ taksu.

Na koju adresu si im pisala? Mislim da je dobro da im svi p0išemo sa istim problemom?

I zna li neko zašto se aerodromske taxe računaju u cenu aranžmana kada to u pravilniku yute tako ne stoji?

I mogu li dodati tu YQ taxu naknadno jer u mojim papirima je nema? Mi smo samo potpisali neku račun-prijavu za putovanje, a uslove putovanja smo dobili samo kao odštampani materijal sa web-a.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam pisala YUTI (ako to neko čita) i uplatila ostatak, ali bez onih 20eur povećanja.

To ću uplatiti pred put.:besan:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.. ovo je stvarno za neverovati!

I mi smo uplatili sve, uključujući i takse još pri rezervaciji, baš da ne bi bilo neprijatnih iznenađenja, ali ako su agencije rešile da ti otmu pare očigledno će naći način. Makar to bilo i uz pomoć takse koje su ukinute!besan.jpg

Ja sam juče zvala Wayout. Na pitanje da li se te takse odnose i na nas koji smo sve uplatili radnica je ljubaznim glasom odgovorila: "Na žalost, da." Ali kad sam je pitala koji deo Opštih uslova putovanja ili konkretnog programa putovanja im ostavlja mogućnost da naknadno uvedu nove takse koje nigde nisu pomenute potpuno je promenila boju glasa i krenula da vergla kako tamo jasno piše (?!) da oni imaju pravo korekcije cena čaki 5 dana pred put. Na moje insistiranje da oni ne smeju da povećavaju cenu aranžmana me je prekinula da to nije povećavanje cena već druga taksa koju smeju dodati (?!). Kad sam ponovila da mi nađe konkretno rečenicu koja im dozvoljava da nam tako dodaju ili izmisle nove takse preneraženo je ponovila: "Izmislimo? Sačekajte malo..." i prebacila vezu na čekanje, ali se, pogađate, niko nije javio...

Malo mi se cela priča gadi. Nije mi stalo za 20 evra, na sve pare koje ću stući na letovanju to je zanemarljiva svota, ali jako, jako, jako mrzim da mi neko potcenjuje inteligenciju servirajući mi priče za malu decu i očekivajući da ću nasesti!

Izmenjeno (ljerka)
psovka, zabranjena pravil foruma
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.... ovo je stvarno za neverovati!

I mi smo uplatili sve, uključujući i takse još pri rezervaciji, baš da ne bi bilo neprijatnih iznenađenja, ali ako su agencije rešile da ti otmu pare očigledno će naći način. Makar to bilo i uz pomoć takse koje su ukinute!besan.jpg

Ja sam juče zvala Wayout. Na pitanje da li se te takse odnose i na nas koji smo sve uplatili radnica je ljubaznim glasom odgovorila: "Na žalost, da." Ali kad sam je pitala koji deo Opštih uslova putovanja ili konkretnog programa putovanja im ostavlja mogućnost da naknadno uvedu nove takse koje nigde nisu pomenute potpuno je promenila boju glasa i krenula da vergla kako tamo jasno piše (?!) da oni imaju pravo korekcije cena čaki 5 dana pred put. Na moje insistiranje da oni ne smeju da povećavaju cenu aranžmana me je prekinula da to nije povećavanje cena već druga taksa koju smeju dodati (?!). Kad sam ponovila da mi nađe konkretno rečenicu koja im dozvoljava da nam tako dodaju ili izmisle nove takse preneraženo je ponovila: "Izmislimo? Sačekajte malo..." i prebacila vezu na čekanje, ali se, pogađate, niko nije javio...

Malo mi se cela priča gadi. Nije mi stalo za 20 evra, na sve pare koje ću stući na letovanju to je zanemarljiva svota, ali jako, jako, jako mrzim da mi neko potcenjuje inteligenciju servirajući mi priče za malu decu i očekivajući da ću nasesti!

besan.jpg:besan:besan.jpg

Izmenjeno (ljerka)
psovka u citatu, zabr. pravilnik
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam uplatila ceo iznos, i ono poskupljenje zbog pada eura, navodno, i ostale su mi takse samo.

4 puta sam joj ponovila pitanje...jel smo sad obezbedjenji od dlajih poskupljenja, izuzev aero takse...on aje rekla da!

bude li mi trazila jos nesto, vezacu se lancima za argus igladovacu dok Brankica Stankovic ne pristane da oplete pricu i o ovim lopovima :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam uplatila ceo iznos, i ono poskupljenje zbog pada eura, navodno, i ostale su mi takse samo.

4 puta sam joj ponovila pitanje...jel smo sad obezbedjenji od dlajih poskupljenja, izuzev aero takse...on aje rekla da!

bude li mi trazila jos nesto, vezacu se lancima za argus igladovacu dok Brankica Stankovic ne pristane da oplete pricu i o ovim lopovima :D

Još bar 20eur po osobi za takse i to je to;). Il još gori scenario - može argus i da otkaže aranžmane ( kao za SHarm):bez-zuba:

Šala mala, neće valjda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na koju adresu si im pisala? Mislim da je dobro da im svi p0išemo sa istim problemom?

I zna li neko zašto se aerodromske taxe računaju u cenu aranžmana kada to u pravilniku yute tako ne stoji?

I mogu li dodati tu YQ taxu naknadno jer u mojim papirima je nema? Mi smo samo potpisali neku račun-prijavu za putovanje, a uslove putovanja smo dobili samo kao odštampani materijal sa web-a.

Pisala sam na yuta@yuta.rs i bogami cu sutra i da zovem ako mi ne budu odgovorili u toku radnog vremena.. :besan:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pisala sam na yuta@yuta.rs i bogami cu sutra i da zovem ako mi ne budu odgovorili u toku radnog vremena.. besan.jpg

Evo predloga:

Zapretiti im turističkom inspekcijom, ako se i dalje budu pravili ludi prijaviti agenciju turističkoj inspekciji, pa da ih onda vidimo. Ako ih prijavite i kad inspekcija utvrdi nepravilnosti ne samo da neće naplaćivati izmišljene takse, nego će biti lepo kažnjeni jedno 2-3 miliona, pa da vidimo onda kada će im ponovo pasti na pamet da se igraju našim novcem, ali pogotovo živcima i mozgom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Wayout je sa ovim taxama podigao cenu cak i onima koji su kompletno uplatili arr, iz cega zakljucujem da je ovo mnogo kvarnije nego kod Argusa- bar su neki izbegli poskupljenje. Nego da li ima nekog ovde od ostecenih iz BG da ih prijavi turistickoj inspekciji da vidim sta ce oni da kazu na ovo???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Wayout je sa ovim taxama podigao cenu cak i onima koji su kompletno uplatili arr, iz cega zakljucujem da je ovo mnogo kvarnije nego kod Argusa- bar su neki izbegli poskupljenje. Nego da li ima nekog ovde od ostecenih iz BG da ih prijavi turistickoj inspekciji da vidim sta ce oni da kazu na ovo???

Ne moraš da budeš iz beograda da bi ih prijavila inspekciji.:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ljudi moji nek ih vec jednom neko prijavi. Svi cekate da neko drugi prvi nesto uradi. Jednostavno svi koji smatrate da treba da ih prijavite uradite to. Preduzmite nesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Turistička inspekcija

Omladinskih brigada 1, tel. 3139-676

Odeljenje Beograd, tel. 3139-687

Odseci za kontrolu kategorisanih i nekategorisanih ugostiteljskih objekata i turističkih agencija, tel. 3139-686 (08.30–16.30)

Republička turistička inspekcija nadležna je za:

- Nadzor ugostiteljske delatnosti

- Kontrolu i kategorizaciju ugostiteljskih objekata

- Nadzor turističkih agencija

- Nadzor pružanja usluga u turizmu

PROPISI:

Zakon o turizmu („Sl. glasnik Republike Srbije“ br. 35/94 i 48/99)

Ja sam slala juče mail Yuti, niko naravno nije odgovorio.Okretaću i ove brojeve, a mogli bi ste i vi ostali ako mislite da imate razlog za to.

Izmenjeno (mary73)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zvala sam i inspekciju. lepo se ispričala sa gosšpodinom dežurnim inspektorom koji me je posavetovao da tražim pismeni dokaz o povećanju avio taksi????

Kaže da možemo poslati poštom kopiju svih naših papira sa uplatom, ostaviti kontakt telefon i oni će izaći na uviđaj!

Inače kaže da sam danas već deseta koja zove.Imaju mogućnost da podignu taxe ako za to postoji razlog??? Kaže da nas ne zanima ta YQ taksa(što nisam najbolje razumela) i da je najverovatnije zaista povečana cena prevoza. Pa što mi onda ne dignu cenu aranžmana nego dižu taxe??

Gde da nađem dokaz da aerodrom nije podigao cene taksi???:srce:

Izmenjeno (mary73)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Društvo, najnovije vesti su da smo bili u agenciji, pokazali im sve pismene dokaze i da su tada počeli da nas vređaju, kao "Vidim da uživate u ovome" , "Šta je, hoćete da se svadjate, e pa nismo mi u tom fazonu!", "Šta mislite, da ste pametniji od nas? itd. Kada sam ih pitao šta ćemo sada da radimo obzirom da posedujem pismene dokaze da je Jat ukinuo YQ taksu, da nisu promenjene cene aerodromskih taksi, kao i da je promenjena cena zakupa aviona što ulazi u cenu prevoza, ostali su bez teksta i pitali me samo šta ja imam od svega toga, kao i da neznaju šta želim da postignem i da će mi se javiti.

E PA GOSPODO DRAGA, ŽELIM DA VAS NAPRAVIM GLUPACIMA I LAŽOVIMA, KAO ŠTO STE VI POKUŠALI DA URADITE TO SA NAMA!!!

I NEDAM VAM MOJE PAREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!

Izmenjeno (adv)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka