mary73

AERODROMSKE TAKSE, takse goriva i ostale

205 poruka u ovoj temi

ja putujem 28. juna. nadam se da takse neće otići na gore do tada...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja putujem 28. juna. nadam se da takse neće otići na gore do tada...

Gde putujes, tj u koji Hotel

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sea Gull

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2.1 Cena iz Ugovora je odredjena izmedu ostalog i na bazi tekucih ulaznih troškova koji

direktno uticu na cenu leta. Faktori koji direktno uticu na cenu leta i podlozni su cestim

promenama su: medjusobni odnos USD i EUR, cena preletanja, cena sletanja i opsluge putnika i

vazduhoplova na platformi kao i cena goriva. Cena u ugovorima za Ad’Hock letove bice

zasnovana na trenutnim cenama. Cena u ugovoru za serije letova u sezoni 2010, bice zasnovana

na srednjoj vrednosti goriva + standardno odstupanje u sezoni 2009 na aerodromu polaska i

aerodromu destinacije kao i ostalim tekucim troskovima. Cene koje ce na osnovu ovakvih

ugovora figurisati u fakturama, odrazavace trenutne cene goriva, i razlikovace se od cene iz

ugovora, za velicinu promene cena goriva.

2.2 Cena u ugovoru se izrazava u Eurima, a placa u Dinarima po prodajnom kursu

Narodne banke Srbije na dan fakturisanja. U skladu sa ovim, bilo kakva obeštecenja od strane

JAT-a prema Zakupcu, ce biti izvršeno u dinarima i isplaceno kroz kredit notu koj a se moze

iskoristiti u buducim placanjima Zakupca prema JAT-u.

Ovo piše na jat-ovom sajtu, vezano za čarter letove. A wayout ima jat čartere.

Izmenjeno (mary73)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2.1 Cena iz Ugovora je odredjena izmedu ostalog i na bazi tekucih ulaznih troškova koji

direktno uticu na cenu leta. Faktori koji direktno uticu na cenu leta i podlozni su cestim

promenama su: medjusobni odnos USD i EUR, cena preletanja, cena sletanja i opsluge putnika i

vazduhoplova na platformi kao i cena goriva. Cena u ugovorima za Ad’Hock letove bice

zasnovana na trenutnim cenama. Cena u ugovoru za serije letova u sezoni 2010, bice zasnovana

na srednjoj vrednosti goriva + standardno odstupanje u sezoni 2009 na aerodromu polaska i

aerodromu destinacije kao i ostalim tekucim troskovima. Cene koje ce na osnovu ovakvih

ugovora figurisati u fakturama, odrazavace trenutne cene goriva, i razlikovace se od cene iz

ugovora, za velicinu promene cena goriva.

2.2 Cena u ugovoru se izrazava u Eurima, a placa u Dinarima po prodajnom kursu

Narodne banke Srbije na dan fakturisanja. U skladu sa ovim, bilo kakva obeštecenja od strane

JAT-a prema Zakupcu, ce biti izvršeno u dinarima i isplaceno kroz kredit notu koj a se moze

iskoristiti u buducim placanjima Zakupca prema JAT-u.

Ovo piše na jat-ovom sajtu, vezano za čarter letove. A wayout ima jat čartere.

O čemu ti pričaš?! Kavke bre promene cena, kakav sneg u maju?! Ovde nije poenta promena cena prevoza, nego to što to agencija predstavlja kao promenu aerodromskih taksi. Ajde molim te reci još da ne radiš za Wayout, pa ti možda i poverujem. Nije ovaj narod glup, ZNAČI BUDITE PROFESIONALNI I RECITE PROMENJENA JE CENA PREVOZA, a ne da kradete na sitno. Pa niko nije kriv agenciji šti je uzela avion od 144 mesta, pa je sada u dubiozi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2.1 Cena iz Ugovora je odredjena izmedu ostalog i na bazi tekucih ulaznih troškova koji

direktno uticu na cenu leta. Faktori koji direktno uticu na cenu leta i podlozni su cestim

promenama su: medjusobni odnos USD i EUR, cena preletanja, cena sletanja i opsluge putnika i

vazduhoplova na platformi kao i cena goriva. Cena u ugovorima za Ad’Hock letove bice

zasnovana na trenutnim cenama. Cena u ugovoru za serije letova u sezoni 2010, bice zasnovana

na srednjoj vrednosti goriva + standardno odstupanje u sezoni 2009 na aerodromu polaska i

aerodromu destinacije kao i ostalim tekucim troskovima. Cene koje ce na osnovu ovakvih

ugovora figurisati u fakturama, odrazavace trenutne cene goriva, i razlikovace se od cene iz

ugovora, za velicinu promene cena goriva.

2.2 Cena u ugovoru se izrazava u Eurima, a placa u Dinarima po prodajnom kursu

Narodne banke Srbije na dan fakturisanja. U skladu sa ovim, bilo kakva obeštecenja od strane

JAT-a prema Zakupcu, ce biti izvršeno u dinarima i isplaceno kroz kredit notu koj a se moze

iskoristiti u buducim placanjima Zakupca prema JAT-u.

Ovo piše na jat-ovom sajtu, vezano za čarter letove. A wayout ima jat čartere.

A kako ste tek sada sebi skočili u stomak kada ste naveli citiram:"Cena u ugovoru se izrazava u Eurima, a plaća u Dinarima po prodajnom kursu Narodne banke Srbije na dan fakturisanja", pa se može utvrditi da agencija naplaćuje po kursu Banke Intese a plaća po kursu Narodne banke Srbije. Dakle plaća se po kursu koji je manji za 2 dinara u proseku pa puta cena prevoza pa pomnoženo sa brojem putnika, sve u svemu dobra lova na kursnoj razlici. KAKO DOBAR NAČIN DA SE JOŠ MALO ZARADI-UKRADE OD NAPAĆENOG NARODA . LEPO STE TO SMISLILI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KADA STE TAKO POŠTENI ZAŠTO CENU PREVOZA NE NAPLAĆUJETE PO KURSU NARODNE BANKE SRBIJE? SRAMOTA

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, nemojte se nervirati.. Pokusavam da ovo citam i ostanem smirena...ali tesko! Jajare!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O čemu ti pričaš?! Kavke bre promene cena, kakav sneg u maju?! Ovde nije poenta promena cena prevoza, nego to što to agencija predstavlja kao promenu aerodromskih taksi. Ajde molim te reci još da ne radiš za Wayout, pa ti možda i poverujem. Nije ovaj narod glup, ZNAČI BUDITE PROFESIONALNI I RECITE PROMENJENA JE CENA PREVOZA, a ne da kradete na sitno. Pa niko nije kriv agenciji šti je uzela avion od 144 mesta, pa je sada u dubiozi.

Ovu temu sam otvorila jer sam i sama pogođena povećanjem cena. Pokušavam samo da saznam šta je uzrok poskupljenja i da li će ih biti još. I mene naravno NERVIRAJU ove naše pilićarske agencije koje ne mogu ni priču da isaglase, ali sam isto tako svesna i onoga što sam potpisala u ugovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad sam bila u agencija, aerodromske takse su trenutno 54e, ocukuju se jos 2 poskupljenja za mesec dana uzaaaaasssssssssss

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Follow me agenciji su takse za sada 45e.

Pre 2 godine sam isto isla u Egipat.Kada sam uplacivala aranzman(pocetkom maja) takse su bile oko 40-50e, a pocetkom jula kada smo trebali da krenemo preko 80e. U avgustu su bile 100e.

Znači, vračamo se na ovu priču? Jel moguće?

Sad sam malo bolje pogledala vaučer i uslove putovanja koje smo dobili kad smo uplaćivali 17.04.. Možemo da im pljunemo pod prozor ili se žalimo upravi vodovoda i kanalizacije!!!:ljutko:

Čak je kod nas na vaučeru napisano: takse su podložne promenama!!(sa dva znaka uzvika):stidljivko:

Izmenjeno (mary73)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moguce je! Pre 2 nedelje kada sam uplatila aranzman takse su bile 35e, prosle nedelje 45e, a danas 54e. A najgore od svega je sto ce dva puta mesecno da poskupljuju. Sva sreca pa idem 22 juna, verujem da ce u avgustu takse dogurati do 90-100e kao sto je bilo pre 2 godine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moguce je! Pre 2 nedelje kada sam uplatila aranzman takse su bile 35e, prosle nedelje 45e, a danas 54e. A najgore od svega je sto ce dva puta mesecno da poskupljuju. Sva sreca pa idem 22 juna, verujem da ce u avgustu takse dogurati do 90-100e kao sto je bilo pre 2 godine.

Mi putujemo 30.06. Ako dva puta taxe porastu po 20eur, to je 95eur. Neće valjda?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čitam vaše komentare i ne mogu da verujem. Ili vi ljudi ne želite da vidite istinu ili se pravite ludi.

JOŠ JEDNOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TAKSE NISU PROMENJENE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PROMENJENA JE CENA PREVOZA, KOJA ULAZI U ARAŽMAN, A ISTI SE MOŽE MENJATI SAMO DO 10% MAX. NAIME TO PIŠE U USLOVIMA PUTOVANJA.

DAKLE AKO DOZVOLITE DA VAS VOZAJU I OVO PREDSTAVE KAO PROMENU TAKSI, SAMI STE KRIVI I ZASLUŽUJETE TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DA SAM NA NJIHOVOM MESTU TAKVIM LAKOVERNIM LJUDIMA REKAO BIH DA JE TAKSA 200 EUR.

Izmenjeno (adv)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tkođe vam mogu reći da se gorko kajem što nisam uplatio preko Argusa,

jer su ljudi najpoštenije rekli promenjena je cena aržmana i gotovo, pa nema više promena.

A ne ovako, mogu da promenu cene aražmana predstavljaju kao promenu taksi i iste

povećaju i za 20-30%, i nikom ništa. Ali hvala bogu postoji YUTA i sud pa ćemo videti

koje veća budala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takse preko Argusa za Tunis trenutno iznose 82,5e, sad sam videla na sajtu:ljutko:.

Sto se Tunisa tice tamo taksu od 82,5 eura cine  (16.5€-putnički servis aerodroma Nikola Tesla, 3.30€-sigurnosna taksa, 10.60€-taksa aerodroma Monastir, 52€-YQ taksa) (ova YQ taksa, ma sta to bilo, najveci deo cene uzima)

Dok je za Egipat kod taksi ima samo (15.3 € taksa aerodroma Nikola Teslai oko 21,70 € taksa aerodroma u Hurgadi) po njima jed izgleda Hurghada podigla cenu sto naravno cisto sumnjam. 

ADV je u pravu, takse sumnjam da mogu da odu toliko gore da budu 100 eura cak i da gorivo poskupi jer aerodromske takse nemaju nikakve veze sa cenom prevoza, a cena prevoza je sastavni deo cene aranzmana i moze da se menja samo 10%, druga je stvar sto ima puno ovaca a dok je ovaca bice i shishanja.

... Sad gledam cenovnik Wayouta, oni su se lepo ogradili, tamo pise da su takse 35 EUR-a + taksa za poskupljenje goriva YQ 20 EUR-a, ali kod Argusa to ne pise. Sad je samo pitanje koliko puta ce Wayout i ostali da podizu YQ taksu... ipak ce to biti mozda i 100 EUR do pocetka sezone. :( sve to smrdi na davno skovani plan...

Mislim da ce se ovo desavavati sve dok im zakon to dozvoljava, a mi cemo patiti sve dok strane turisticke agencije ne dodju ovde i naprave pravu konkurenciju.

... moram da dodam da sam se bas lepo nasmejao kad sam otisao na sajt Wayouta i glavna reklama na pocetnoj stranici je Ultra first minute, CELO LETO ISTE CENE... sve me to podseca na cuvene reklame o svemocnim sredstvima za ciscenje tvrdokornih mrlja, ali kao sto rekoh dok zakon dozvoljava...

Izmenjeno (Simo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka