mary73

AERODROMSKE TAKSE, takse goriva i ostale

205 poruka u ovoj temi

Meni su rekli da ako sam platila sve (a jesam jos pre dva meseca) to povecanje se ne odnosi na nas.... To su mi danas rekli u Argusu

Svima pricaju razlicito, a sto je najgore ti ne mozes posel da dokazes da su ti oni rekli da neces doplacivati vise nista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nema nista crno na belo tako da je Timos u pravu (na zalost ali tako je) mada kod svih agencija pise da su takse podlozne promenama....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas sam zvala Aerodrom Beograd, kazu   nisu culi za  poskupljenje... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ne znaju oni to jos, javice im agencije na vreme..... :ljutko:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajd sto su takse otisle od 3-5 eura manje vise, nego sto je argus u ponedeljak ujutro imao jednu cenu aranzmana a isti taj ponedeljak popodne taj isti aranzman je kostao 50 eura vise po osobi. Na moje pitanje zbog cega to poskupljenje, devojka je samo rekla pa eto ...

Kao sto neko rece, treba sad da uplatim celu sumu i dan pred put da zovu i kazu treba jos 100 ili vise eura.

I ona jadna fora, obavezan baksis (od 5-10 eura predstavniku agencije tamo kad se dodje) za sta, zbog cega? , ko je to jos video, dokle vise ovakav odnos prema putnicima.

Na zalost ne mogu sam da organizujem letovanje u Egiptu i osudjen sam da idem preko neke agencije, ali Boze spasi me srpskih turistickih agencija i njihove poslovnosti.

Ne znam, vec mi se zgadio i odmor i sve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U wayoutu je kada smo uplaćivali rezervaciju taxa bila 35 eur, sada je za 20 eur više.:besan:. Za nas troje to je 60eur. I PITANJE JE: DA LI JE TO KRAJ ILI...:ljutko: . MISLIM DA ZA TAKSE NEMA OGRANIČENJA U POSKUPLJENJU.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Follow me agenciji su takse za sada 45e.

Pre 2 godine sam isto isla u Egipat.Kada sam uplacivala aranzman(pocetkom maja) takse su bile oko 40-50e, a pocetkom jula kada smo trebali da krenemo preko 80e. U avgustu su bile 100e.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto vidim da su skoro sve agencije podigle taxe na preko 45e, nema sumlje da ce Argus to da uradi ubrzo. Ko zna koja im je granica povecanja?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Follow me agenciji su takse za sada 45e.

Pre 2 godine sam isto isla u Egipat.Kada sam uplacivala aranzman(pocetkom maja) takse su bile oko 40-50e, a pocetkom jula kada smo trebali da krenemo preko 80e. U avgustu su bile 100e.

AUuu. :blink:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zato se treba organizovati ovde svi kolektivno pa da strajkujemo da se cuje sta rade !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U danasnjim Vecernjim Novostima na 6. strani ima clanak u vezi carter letova. Tamo generalni direktor aerodroma kaze da su sve kompanije prihvatile da im se putnici prijavljuju za letove na terminalu 1 gde se aerodromska taksa placa po jedinstvenoj ceni od 15,3 evra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo sam postovala i u temi Promene cena nakon rezervacije:

Na sajtu Follow me- a pise:

CENA PROGRAMA NE UKLJUČUJE:

- egipatsku vizu (plaća se na aerodromu u Hurgadi 15 usd/eur) - putnici sa

stranim pasošima obavezni su da sami obezbede vizu za ulazak u Egipat)

- aerodromske takse cca 34€ (Beograd 15.3€, Hurgada 18.7€), plaća se u

agenciji uz aranžman. YQ taksa je doplata za poskupljenje goriva i njena visina

će zavisiti od promene cene goriva i biće objavljivana 2 puta mesečno

- putno međunarodno zdravstveno osiguranje

Cena programa uključuje

Izmedju ostalog...

- obavezan bakšiš 5 EUR po osobi za ceo boravak

Dok je Tikki napisala za Spirit:

Cena aranžmana ne uključuje:

• Troškove aerodromskih taksi i doplatu za gorivo u iznosu od 36 € po osobi (iznos predstavlja cenu aerodromskih taksi na aerodromima Beograd 15,3 € i Hurgada 20,7 €). Aerodromske takse i doplata za gorivo su podložne promenama i plaćaju se po dolasku u Hurgadu, predstavniku ino-partnera. Doplata za gorivo zavisi od devijacije cene goriva i njeno eventualno uvođenje i visina iznosa ce biti objavljeno i dokumentovano od strane avio prevoznika dva puta mesečno.

Egipatsku vizu za putnike DRŽAVLJANE REPUBLIKE SRBIJE u iznosu od 13€, plaća se po dolasku u Hurgadu, predstavniku ino-partnera.

• Doplate iskazane u tablici.

• Obavezni „service charge“ (bakšiš) u iznosu od 14€ po osobi za sve vreme boravka, za lokalni personal pružaoca usluga na destinaciji i plaća se po dolasku u Hurgadu, predstavniku ino-partnera.

• Ostale individualne i nepomenute troškove.

A na sajtu Argusa:

ARANŽMAN NE OBUHVATA:

Sve aerodromske takse trenutno oko 37 € (15.3 € taksa aerodroma Nikola Teslai oko 21,70 € taksa aerodroma u Hurgadi)

Sve je jasno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto vidim da su skoro sve agencije podigle taxe na preko 45e, nema sumlje da ce Argus to da uradi ubrzo. Ko zna koja im je granica povecanja?

hmmm lepo je meni jutros rekla devojcica iz Argusa da 23.05 poskupljuju takse!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ej jel itko zna kako je u kontikiju? oni se uopšte ne spominju ni u jednoj raspravi o poskupljenju pa me zanima ima li neko informacije iz prve ruke da li će i kod njih doći do poskupljenja??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kon Tiki

U cenu putovanja nije uračunato: aerodromske takse u Beogradu (Eur 33 – plaća se uz aranžman), troškovi egipatske vize (USD15), fakultativni izleti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka