ljuba80

Bratislava

150 poruka u ovoj temi

Bio sam svuda u Bratislavi,pricam Slovacki jezik/Jazyk ali tacno je sto kaze kolegaPuno se promenilo sve je skupo,mislim nije vise Normalna cena za uslugu.Ako Sa Mas ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko skoro isao avionom Bratislava-Beč?Kako funkcionose prevoz do Beča'?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tvoje pitanje je nejasno postavljeno. Odakle avionom , i gde u Bratislavu ili u Bec ? Ova dva grada su nekih 50 km udaljena, a postoje bas sve vrste prevoza, ali ne verujem avion :D. Brodom 9 evra , autobus 7,5, voz do 12.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U pravu si , nisam lepo postavila pitanje.:sorry: Isla bih avionom  Nis-Bratislava.Posle autobusom do Beča. To me interesuje , da li je neko koristio bus? Koliko su zadrzavanja na granici ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Između Beča i Bratislave nema nikakve granice. Ima oko 90km fine voznje, pri cemu mogu da te uhvate gradske guzve u Becu (sto bi se desilo i da sleces na aerodrom u Becu). Ima više autobusa koji saobraćaju, cene su oko 7-10 Eur, na akcijama i niže, potrebno je oko 1.5-2 sata, zavisno i od toga koliko stanica usput prave. 

Imas i opciju taxija, koji je oko 80 eur, pa ako vas ide cetvoro, mozda bude prihvatljivo. 

Ako planiras da prodjes i Bratislavu usput, od centra grada mozes do Beca da ides bilo autobusom, bilo vozom, bilo brodom. 

Sve u svemu odlicno je povezano, ali ako sleces nocu bolje pogledaj malo redove voznji unapred i isplaniraj tacno kako ces, i kupi karte online ako mozes.

Izmenjeno (Hermesa)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bratislava je mali sladak grad sa prelepim zamkom.

Interesantan je UFO most sa restoranom na vrhu.

Lepa hrana i pivo,preporuka za Slovak pub

Vredno posete na par dana narociro sad kad ima let iz Nisa

Inace grad ima prilicno veliku pesacku zonu i lepo je bio okicen jos od 10 .11

A da parking je preskup u centu,oprez

Izmenjeno (smotanko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Братислава је леп град нема спора, али што се мене тиче 2 дана је доста. Тврђава има прелеп поглед, бунар и старе темеље. УФО је леп, статуе по шетачкој зони су лепе и занимљиве.

Упоређујући је са Петроварадинском тврђавом (коју сваке године уништава Егзит) и Калемегданом, Рамском тврђавом код Великог градишта и свега осталог код нас што не ценимо, је слабија.

Паркинг има између шеталишне зоне и тврђаве, цена је око 3 е сат све зависи од дела дана и да ли је викенд.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 9/10/2016 at 12:35, Leicester je rekao/la:

Bratislava više nije jeftina kao u vreme SSSR-a

Verovatno si mislio ČSSR.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da ne bude zabune kada sam napisala na par dana mislila sam ba 2-3 jer za to vreme moze sve da se obidje

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko može preporučiti najbolju opciju za jedan dan Bratislava-Beč što se tiče samog prevoza Br-Be i nazad kao i da li je 24-sata kartica najbolja za centar grad recimo i do Prater-a ?

Idem 13.2-15.2 pa ako može pomoć bilo bi super !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Flixbus je dobar izbor,ima više polazaka tokom dana i iz Bratislave polazi sa aerodroma i staje kod Novog mosta,dok u Beču staje kod aerodroma Švehat i stiže na Erdberg.U povratku je sve obrnuto,polazi sa Erdberga ali ne sa perona već iza ugla kod nadvožnjaka,odmah pored metro stanice Erdberg.U samom Beču je odličan gradski prevoz i ima raznih vrsta tiketa,najbolja je dnevna ako planirate veći broj vožnji.Metro je izuzetno praktičan i ide često,jedan od najboljih je u Evropi ako ne i najbolji.

Flixbus karte možete platiti online i pokazati QR kod na telefonu vozaču,a u Beču kupujete karte na automatima ili u poslovnicama na većim metro stanicama,nema svuda tih poslovnica.Ima karata i u onim Tabak kioscima.

Izmenjeno (Leicester)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru @Leicester

Ja koristim Nis-Bratislava avio i pon i uto sam u Bratislavi (gledam hokej) a srijeda eventalno i četvrtak bih skoknuo do Beča.Od Glavne stanice ili Petržalke u Bratislavi do Glavne u Beču (računam da je Gl st i Karlplatz dobre tačke za ceo Beč).

Zbunjuju me termini jer recimo "Return Journey" bi za mene bilo "Povratna karta" ali na online planeru mi daje samo u jednom smeru podatke tako da ne znam na sta se odnosi cijena.

Računam da je ona karta 24-časa najbolja (7.60 €).

Valjda sam malo bolje objasnio šta me zanima :).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Recimo šta je 15€

Clipboard01.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trebalo bi da je 7.50 € karta za jednu osobu u jednom pravcu,a 15 € je cena za dve osobe,logično,jer vidim da u ovoj pretrazi stoji 2 Adults što znači dve odrasle osobe.Postoje i neki termini gde je karta u jednom pravcu i malo skuplja,nešto preko 9 € bude.Video sam na Schwedenplatz-u da postoji i brod ka Bratislavi,može biti zanimljiva i ta varijanta,doduše ne znam odakle kreće brod iz Bratislave.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Brod ne radi zimi (nisam siguran 100%).

Kod Booking-a iz pitanja problem je u onome što je čekirana opcija RETURN. Zašto je čekirana ako je u pitanju jedan smjer za dve osobe ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26024
    Ukupno tema
    868391
    Ukupno poruka