ljuba80

Bratislava

150 poruka u ovoj temi

aha, zbunile me cene na pojedinim sajtovima, daju paralelno u Evrima i krunama, a još ima i kursa na netu 1 E = 24,3 SKK pa sam mislio da je kao u Češkoj gde sam bio, hvala :)

e super, nadam se da ima i točeno, a crno pivo me posebno zanima :D

još ako ima rebarca u ovom mestu, mmm :smorilo:

neka konkretna preporuka za klopu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako da nema točeno pivo u pivnici? :shok:

Sve ovo na slici su točilice. beer%20jumer.gif

Evo,možda se na ovoj slici bolje vidi,

IMG_1509.thumb.JPG.53382e6a4aeba91d66ef9

"Zlaty Bažant" ima i u "tamnoj" varijanti.

bez-nazvu.png

Slika je sa Interneta,ja ga nisam ni slikala,ni kupila.

Oko hrane neću biti od velike pomoći,jer je hrana za mene "nužno zlo". :)

Jela sam 2,3 puta u "Klubovni",ali ovako nešto,

IMG_1613.thumb.JPG.deb2f4779b35a687852f5

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super je tamo bio sam 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel isao ko skoro od Beca ka Bratislavi? Zanima me gde uzeti vinjetu na tom pravcu. Prosli put sam uzeo u HU jer sam planirao unapred. Sad nam iskrslo da idemo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako bude nekom trebala informacija, nije potrebna vinjeta za ulazak u Slovacku odnosno Bratislavu preko GP Jarovce (SK) - Kitsee (AT) . Vazi i za preko Wolfsthala, naravno oba iz pravca Beca. Takodje koriscenje autoputa u Bratislavi je besplatno.

Vazno, ako se vraca ka Srbiji autoputem preko Rajke (HU), vinjeta je potrebna od za deo puta od skretanja za Kitsee do granice. Moguce je ici do Rajke i putem preko mesta Rusovce.

Za vracanje ka RS putem preko Kitsee i Austrije, vinjeta nije potrebna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li neko savet kako od aerodrom do centra Bratislave

Hvala! 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel ima neko predlog gde moze da se  prenoci u Brtatislavi (neki normalan hotel sa normalnim cenama).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako volite reku,moj predlog bi bio botel (brod-hotel) "Gracia",na Dunavu.

Nalazi se u ulici Razusovo Nabrezie,na 100m od centra Starog grada(Stare Mesto) i Panske ulice.Noćenje sa doručkom za dve osobe sam platio 44 evra.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bratislava je jedan lep,simpatican grad u srednjoj Evropi.Posetio sam ga vise puta od 95-2016 i vremenom se mnogo izmenio.Nekada je bio lep gradic sa dobrim i zbunjenim ljudima,prilicno jeftin.Sada je isto lep sa dobrim ljudima ali vise nije jeftin uopste.Globalizacija i EU valjda.Sto se tice hotela najbolji ubedljivo je Kempinsky na Dunavu(mada su mu sad izgleda promenili ime), Grand Hotel River Park, a Luxury Collection novo je ime.Vozac vas vozi do i iz grada sa rolls royce phantom za dz.:neznam:Kada izadjete ispred narodnog pozorista uz sve otvaranje vrata i naklon svi gledaju u vas i prisecaju se koji ste glumci:D.Naravno da treba uhvatiti promocije i slicno.Mi smo imali srecu da je bilo nesto 2 za 3 dana.Slican jezik,dobri ljudi,sta ces vise?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Divni ljudi i vrlo lepe žene, najsličnije Srpkinjama. Pričate srpski i lakše se snađete nego na engleskom jer su svi previše fini i voljni da pomognu. Sve preporuke za grad. Ako imate kad posetite i Senjec, jezero, fini hoteli, omiljeno njihovo izletište, blizu je. Hoteli se kreću od vraški skupih do vrlo jeftinih. Ovaj moj (Senjec) je bio preskup za to što sam dobila (više od 100 e pun pansion), a čula sam da su i oni od 20 za prenoćište odlični.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li neko informacije kako stici od aerodroma do centra grada, ili jos bolje kod smestaja koji nude prevoz od/do aerodroma uz doplatu - koliko iznosi ta doplata?

Vidim da ce uskoro da krenu letovi sa Niskog aerodroma do Bratislave, povoljne karte, letovi petak-ponedeljak... pocinjem da planirm jedan vikend u ovom gradu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio sam dva puta u Bratislavi na po nekoliko sati,i ipak bih vam preporučio obližnji Beč ukoliko do sada niste bili,a ako želite isključivo u Bratislavu onda moja preporuka ne važi.Bratislava više nije jeftina kao u vreme SSSR-a,tada je vredelo ići tamo za male novce.Sada je sve skupo,nešto jeftinije nego u Beču ali skoro pa isto.Porastao im je životni standard,samim tim i cene.A sa Bečom se po ničemu ne mogu porediti,jedino je možda mirniji grad,ali i Beč ima svojih mirnih kutaka,dvorce,šume.Da ne pominjemo Habzburško nasleđe,muzeje,pa i veliki broj Balkanaca ako neko želi u naše lokale...Od aerodroma u Bratislavi se može stići do Beča za 7.5 € u jednom pravcu.Gledao sam cene smeštaja u Bratislavi,razmišljao slično kao i vi,i možda bih otišao da nije Beč u blizini.

Izmenjeno (Leicester)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na preporuci ali bila sam u Becu dva-tri puta, osim toga imam i stalno otvoren poziv od prijatelja da dodjem ponovo, ali sada planiram bas Bratislavu ili cak mozda neku Slovacku banju u blizini, do 50km od aerodroma, za neki vikend...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Saznao sam da je aerodrom u Bratislavi u sistemu gradskog prevoza,što je jako dobro.Smeštaj je najbolje po meni naći na booking ili airbnb,hoteli u centru su standardno skupi,ali možda se može platiti 2-3 noći a da vam budžet to podnese.Može to biti prijatan vikend,nije kao Beč,ali naravno lepo je i tamo.Nažalost nisam bio do onog dvorca iznad grada,imaćete vremena da ga obiđete.Brno je malo dalje,mislim da je nekih 130 km od Bratislave,možda se može i tamo na jedan dan.Prednost Bratislave u odnosu na Beč je što nemaju ogroman broj stranaca i migranata koji su sve agresivniji.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26042
    Ukupno tema
    869054
    Ukupno poruka