ljuba80

Bratislava

150 poruka u ovoj temi

Slika koju si okačio je primer za 2 osobe u jednom pravcu (15e). Pošto si štiklirao "povratno putovanje", spusti klizać, koji je pri samom rubu desne ivice ekrana, negde na pola, pa će ti se pojaviti ponude za povrat. Zbir ove dve izabrane stavke, daje krajnju cenu za dve povratne karte.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puno hvala @koldar - malo je daleko na stranici a ja sam brzo odustao !

poz

PS

Jel' ima neki sličan sajt za vozove?

Izmenjeno (crnirg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Puno hvala @koldar

poz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bratislava je simpatičan grad, ima od svega po malo i može se lepo organizovati par dana u njoj. Mnogi je ne bi ni posetili da u blizini nije Beč, a to joj je i mana jer ko god je u tamo (računajući i mene) će tek površno upoznati Bratislavu i više vremena izdvojiti za Beč (koji je metropola i ima mnogo više da ponudi turistima).

Koristio sam jeftine letove iz Niša za Bratislavu, pre svega da bih posetio Beč, proveo jednu noć u Bratislavi i tada posetio njihov (pokazalo se, odličan) "Salon Piva", a nekih dešavanja ima stalno (i dosta su jeftinija od onih u Beču) npr. 20. maja je bio koncert Depeche Mode. Centar (starog dela) grada je lep, tvrđava i zamak su vredni obilaska, a i novi deo pored Dunava sa tržnim centrima je zanimljiv.

Ukoliko dobro poznajete Beč, a uz jeftine letove iz Niša, lepo je posetiti (samo) Bratislavu na jedan vikend. Ja još uvek ne poznajem dobro Beč :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bratislava

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iz Beca sam vozom stigla u Bratislavu. Povratna karta oko 15 evra, u njoj uracunat i prevoz po Bratislavi.

Grad je simpatican, narocito staro jezgro i dvorac na brdu, koji je jako lepo sredjen , ulickan kao i okolina...

Dovoljan je jedan dan za obilazak centra. Atmosfera vesela, bile su neke mazoretkinje i pleh muzika...

Cene su zapadnoevropske. Hrana i kafa, kolaci nista posebno. Vece ocekivanje sam imala od cuvenih Presburskih kiflica.

IMG_20170625_152937.jpg

IMG_20170625_135958.jpg

IMG_20170625_152548.jpg

IMG_20170625_135416.jpg

IMG_20170625_152058.jpg

Izmenjeno (Hladovina)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni se svidja grad i bas sam se prijatno osecala u njemu, svidja mi se sto nema uzurbanosti, ni previse turista.

Bili smo 3 puta, dva puta pre dolaska u Prag sa agencijom, samo na prepodne i jednom bez agencije, na dva dana, isto pre Praga. Ljudi su fini, kulturni, grad ima sve sto mi je najbitnije, reku i tvrdjavu (Devinsku) :). Bili smo i u restoranu na NLO mostu, odličan pogled i užitak!

Sledeci put planiram da je posetim brodom koji dolazi iz Beča :).Ide pet puta dnevno, vožnja traje 75 minuta.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bratislava, grad koji po meni nema možda toliko razvijenu arhitekturu kao Prag, ali svakako ima mnogo manje turista sa kojim se sudaraš, čepaš i čekaš da u restoranu se oslobodi neko mesto. 

Mi smo bili za Novu Godinu pre odlaska u Prag i nakon tog putovanja sam shvatio da u Bratislavu treba da odem bez odlaska dalje. Grad miran, ima šta da se vidi, ljudi ljubazni i spremni da pomognu (u Pragu ni policija nije baš rada da pomogne kad treba da objasni gde je koja ulica) i što je najbolje od svega arhitektura maltene pa ista !

Da ne bih puno dužio evo par sličica...

IMG_20180102_094216~2.jpg

IMG_20180102_102616.jpg

IMG_20180102_100950~2.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idem na dva dana u Bratislavu. Ostao bih i treći ako bih isao do Beca. Tamo sam vec bio. Ali posto je tako blizu mislio sam da odem malo poslednjeg dana pa da se vratim iz Beca. Da li je bolje ici vozom ili busom. Ja sam ranije isao avionom pa ne znam gde su zeleznic.i autobuska stanica u Becu. Daleko od centra? Koliko se putuje sa oba? Sta je najbitnije videti u Bratislavi za preporuku?I da li u Becu rade prodavnice u centru sa suvenirima i mocart kuglama nedeljom?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za putovanje od i do Beča ne znam, ali Bratislava nije veliki grad. Ta dva dana koja spominješ su dovoljna (mada ja uvek biram što više dana ako mogu), jer sam centar grada ćeš preći za par sati i ostaje ti dvorac na brdu, koji možeš ali i ne moraš da vidiš. Nažalost naše agencije prave aranžmane takve da ni sam ne možeš da uđeš u "suštinu" grada, osetiš njegov duh i malo se stopiš sa masom. 

Svakako velika preporuka za ovaj grad !

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idem na dva dana u Bratislavu. Ostao bih i treći ako bih isao do Beca. Tamo sam vec bio. Ali posto je tako blizu mislio sam da odem malo poslednjeg dana pa da se vratim iz Beca. Da li je bolje ici vozom ili busom. Ja sam ranije isao avionom pa ne znam gde su zeleznic.i autobuska stanica u Becu. Daleko od centra? Koliko se putuje sa oba? Sta je najbitnije videti u Bratislavi za preporuku?I da li u Becu rade prodavnice u centru sa suvenirima i mocart kuglama nedeljom?

imas Flix  bus i Slovak bus,idu do Erdberg stanice u Becu,cena moze da bude manja ako kupis kartu ranije on line.Sa Erdberga imas polaske za Srbiju,proveri vreme polaska,jer se nedeljom razlikuje,a nedeljom rade (samo) radnje sa suvenirima i mocart kuglama,ali u centru.Od Erdberga imas u bahn do centra,a njime se i vracas.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima na savetima. Bratislava je lep manji grad i za dva dana sam uspeo da obidjem najbitnije. Svakako za preporuku. Isao sam turistickim malim vozicem po gradu i do dvorca. Stari deo centra je bas lep.Vidi se novo ulaganje u grad, puno se gradi, ali se oseca neki cudan spoj istoka i novog udara zapada. Ne znam koliko su se snasli, ali su imali srece.

WP_20190927_10_21_08_Pro.jpg

WP_20190927_10_27_13_Pro.jpg

WP_20190927_10_40_29_Pro.jpg

WP_20190927_10_40_35_Pro.jpg

WP_20190927_10_58_03_Pro.jpg

WP_20190927_10_59_22_Pro.jpg

WP_20190927_11_03_21_Pro.jpg

WP_20190927_11_10_46_Pro.jpg

WP_20190927_11_42_47_Pro.jpg

WP_20190927_12_01_09_Pro.jpg

WP_20190927_12_02_10_Pro.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26044
    Ukupno tema
    869078
    Ukupno poruka