ljuba80

Bratislava

158 poruka u ovoj temi

@Lunatic

Te aranzmane o kojima Aloja prica mozes uplatiti i ovde, preko sajta Putovanja.info

Evo su te ponude ovde na sajtu

Budimpesta - Bratislava - Bec

Prag

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lunatic, evo Mikap ti je dala link, imas i na ovom sajtu, to je to :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала свима на одговорима и линковима.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih ovo pre podelila u tri ture. Da biste doziveli sva tri grada na pravi nacin. I Bec i Prag i Budimpesta su mnogo lepi. U svakom od njih imate za videti na pretek. Bratislava je grad za zivljenje. Kao Ljubljana. Nema nesto znamenitosti. I u Pragu, i u Becu vam zastaje dah na svakom koraku. Ali je zato Bratislava najpovoljnija po pitanju smestaja. A Bratislava-Bec je 60km(dva najbliza glavna grada u Evropi).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram odlazak u martu u Senec.Posto idem sa ucenikom, moze li mi neko reci koja je agencija najpouzdanija za kombi prevoz do Bratislave i kako mogu stici od Bratislave do Seneca?

Hvala unapred:thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Senec se nalazi na 30-tak kilometara severno od Bratislave. Sa glavne železničke stanice u Bratislavi (Bratislava Hlavne nadraži) polaze ti vozovi na svakih pola sata- sat u pravcu Seneca. Put traje 29 minuta, i očekuj možda oko 2 evra za kartu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@marco polo

Hvala!

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto vidim da Bratislava nije medju popularnijim destinacijama,

evo da doprinesem njenoj interesantnosti - provela sam par nedelja tamo, i stvarno ima sta da se vidi.

Naravo, Bratislava je relativno mala, ima jednu palatu na vrhu brda, nekoliko crkvi i detalja u starom gradu, sinagogu, nekoliko velikih trznih centara, novi most sa restoranom visoko iznad, sa divnim pogledom, nekoliko muzeja...i to je otprilike to.

Medjutim, Bratislava je divna pocetna stanica za obilazenje nekih fantasticnih mesta....

1. Devin tvrdjava. Nalazi se na uscu Morave u Dunav, na tromedju Ceske, Austrije i Slovacke. Iz Bratislave se do tamo ide gradskim prevozom koji kosta 90centi (polasci ispod novog mosta, brojevi 28 i 29). Takodje, kod Devina je i usputna stanica CityBoata koji redovno saobraca Dunavom od Beca do Bratislave i nazad.

Devin Castle ima dugu istoriju, jos od 8. veka, iz vremena Moravskog carstva, i jedna je od najznacajnijih uporista prvih slovenskih naroda na ovim prostorima. Ocuvan je, i kada je potpuno otvoren moze se obici za nekoliko sati. Posto je gradjen na stenama, kao vecina tvrdjava u to vreme, ima neke fantasticne prostorije koje su napravljene u prirodnim pecinama, sa otvorima i pogledom prema Dunavu. U jednoj od prostorija zamka redovno se odrzavaju izlozbe, gde je ulaz besplatan sa kartom za tvrdjavu. Ulaz u Devin se placa 3 Eur, a za studente je 1.5 Eur.

2. Na udaljenosti od 5km od Devin tvrđave nalazi se mesto Sandberg. U pitanju je arheolosko nalaziste koje izgleda poput komadica pustinje medju zelenilom srednje Evrope. Pristup se ne naplacuje, mozete se prosetati bosi po pesku, popeti na osuncane pescane bregove, istraziti i potraziti sami fosile stalre do 16 miliona godina i poneti neki kuci za uspomenu (ima ih mnogo, zaista ih nije tesko naci).

2. Drugi zanimljiv izlet bi bio do beca CityBoatom koji ide svakih sat vremena od Bratislave do Beca i nazad. O Becu nema potrebe pricati....A voznja Dunavom ovim brzim brodicima je dozivljaj sam za sebe.

3. Treci, mnogima najinteresantniji izlet koji se lako moze organizovati u sopstevnom aranzmanu je do zamka Trencin. To je takodje zamak koji potice iz vremena Veliko Moravskog carstva, ali je vise puta rekonstruisan i danas je veoma ocuven. Tamo mozete prosetati kroz razlicite prostorije, videti stare zanate, slikati se sa sokolovima, obuci oklop ili probat nesto drugo od istorijske odece. Ulaz je, kao i u svim drugim slovackim zamkovima svega nekoliko evra.

4. Meni omiljen zamak je nesto dalje, potrebno je oko 3 sata doci do njega redovnim linijama, i bar jedno presedanje, ali vredi. To je cuveni zamak Bojnice, ciji izgled je toliko bajkovit, da pomislite da je Dizni u svojim crtacima kopirao njegove oblike. Nalazi se neposredno uz jedan od najvecih spa centara u Slovackoj, i ovaj obilazak mozete iskombinovati sa odsedajem u nekom od hotela u regiji, i zadrzati se tu par dana. U blizini je i zoloski vrt, i neki manji zamkovi, ima jako mnogo sadrzaja za decu, pa je ovo pored romanticne destinacije divno (i prilicno jeftino) mesto za porodicni odmor. Spa turizam, iako odlicno pripremljen i organizovan nije skup u Slovackoj, i mozete ga priustiti sebi obicno za po 50% nizim cenama nego u ostatku Evrope. Bojnice Zamak je ocuvan, njegova istorija pocinje negde u 12. veku, ali odrzavan je i poslednji put rekonstruisan pocetkom 20. veka.

Pored ovih ekskurzija, na koje se moze otici u sopstvenom aranzmanu, lokalne agencije organizuju jos neke ture poput degustacija vina, istorijske ture pod imenom "iza gvozdene zavese" i brojne druge kombinovane obilaske.

Sve u svemu, za mene je ovaj deo Slovacke, kada sam ga posetila prvi put bio prepun divnih i neocekivanih iznenadjenja. Nase agencije ne nude Slovacku kao destinaciju - a istina je da ona ima mnogo toga za ponuditi, po izuzetno povoljnim cenama (za mnoge stvari i 70% jeftinijim nego u ostatku Evrope). Ona nije idealno mesto za shopping, jer Poljska je blizu, i jeftinija je.

Zato, za istrazivanje - ona jeste idealna destinacija. Izuzetno povoljnih cena, bez masovnog turizma - gde god da odete mozete napraviti slike kakve zelite a da vam ne stoji gomila nepoznatih ljudi u kadru, sa neverovatno ocuvanim zamkovima iz perioda Veliko moravskog carstva i srednjeg veka, brojnim mogucnostima za setnje, tracking, biciklisticke i druge sportske ture, odlicnom hranom (koja u regiji oko Bratislave dosta nalikuje Ceskoj).

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Поздравим свима.

Ценим да је ово најбољи форум везан за путовања па се надам да ћу овде добити најкорисније информације. :))

Другари и ја (прва смо година факултета) планирамо за НГ у Братиславу (прошле године је била Будимпешта, а наредне Беч). Планирамо да останемо 2 ноћи. Сад ми треба ваша помоћ око неких ситница. За почетак би било добро да ми кажете неке повољне хостеле и да ли је добро да изаберемо пут преко Будимпеште возом па одатле Оранџ вејзом до Братиславе јер нисам сигуран да ли саобраћа.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

saobraca,samo je pitanje kakva je situacija za praznike,treba to proveriti na njihovom sajtu,mada saradjuju sa Fudeksom,pa moze i tamo,verovatno se mogu kupiti i karte,ali po mom iskustvu to je skuplja varijanta.Za Bec se moze kupiti u busu u Budimpesti i moze se placati evrima,provereno.Mozda nije losa varijanta vozom do Peste,pa da se kupi povratna odande za Bratislavu,to je mozda najpovoljnije,treba pogledati sajt mdjarske zeleznice,jer postoje i povoljnije ponude karata.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, odlučio sam da ove godine za Novu godinu idem u Bratislavu i Beč, sa 3 noćenja u Bratislavi. Pošto sam uplatio first minute, dobio sam dodatno noćenje gratis pa sam mislio da posetim Parndorf outlet koji se nalazi na pola puta između Bratislave i Beča. Da li neko ima informaciju da li postoji bilo koja vrsta prevoza na relaciji Bratislava - Parndorf, koja je cena i koliko često saobraća?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

За почетак би било добро да ми кажете неке повољне хостеле и да ли је добро да изаберемо пут преко Будимпеште возом па одатле Оранџ вејзом до Братиславе јер нисам сигуран да ли саобраћа.

 

Imaš hostel Blues u Bratislavi. Sve preporuke za ovaj hostel, mislim da je i najbolji u Bratislavi. Nalazi se blizu centra tako da ti je sve tu nadohvat ruke. Sto se tiče puta, naravno da se ide preko Budimpešte. Pošto mađarske i slovačke železnice imaju neki sporazum, vozna karta do Bratislave nije skupa. Trebalo bi da je povratna nekih 15-16 evra. Nema potrebe da se cimaš sa Orangwaysom i da se prebacuješ do autobuske stanice Nepliget. Voz iz Beograda ti dolazi na Keleti i od Keletija nastavljaš dalje vozom do Bratislave. Vozom za nešto manje od 3 sata stižeš u Bratislavu.

Izmenjeno (marco polo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako moze preporuka za neki pab u Bratislavi, za Novu godinu... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bratislava je fenomenalan mali grad, stvarno ga je šteta ne obići posebno ako se ide na neko prputovanje kolima ka Beču.

Evo i simpatičan hotel sa privatnim parkingom u kome sam prespavao

Hotel Esprit

http://www.booking.com/hotel/sk/esprit.en-us.html?aid=356980;label=gog235jc-index-en-XX-XX-unspec-rs-com;sid=4f62802b2bf20453fe4e8e3c867c2fff;dcid=2#hash-blockdisplay1

U neposrednoj blizini se i nalazi LPG pumpa sa najboljim cenam u Bratislavi

Izmenjeno (Kirdan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka