ljuba80

Bratislava

158 poruka u ovoj temi

Interesuje me da li je neko bio u Bratislavi. Utisci, viza, cene....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao!

Imala sam prilike vise puta poslovno da budem u Bratislavi tako da cu ti preneti neke svoje utiske.

To je sladak gradic koji ima svoju dusu. Ima sta da se vidi, pun je stranaca uglavnom Beclija (70 km do Beca) koji tu dolaze zbog jeftine klope.

Klopa im je super ako mozes obavezno idi u restoran Tri musketara (malo jace cene nego u durgim restoranima ali opet jeftinije od Bg-a) i probaj corbu od pecuraka. Mada u bilo koji restoran u koji udjes neces pogresiti.

Vina su im strava sto crna sto bela. Ima dosta dobrih barova u centru (Havana club).

Ok je 4-5 dana provesti u Bratislavi.

Smestaj - e tu ne mogu nista da ti kazem jer sam isla poslovno preko firme. Ali predlazem da preko neta rezervises hotel onda dobijas znacajan popust. Mislim da ima redovna linija Beograd-Bratislava busom preko Laste a trebala je centavia da pusti low-cost letove bas za Bratislavu ali jos nista.

Vize - e i tu ne mogu nista da ti kazem-posao. Ali viza je besplatna i treba ti pozivno pismo. Ako izvadis slovacku vizu ne treba ti madjarska tranzitna to ti je novo od 01.09. i da ceka se 3 dana na vizu.

Slovaci su strasno miran i pitom narod i dosta je tiho tamo i nemoj da se zacudis ako uvece oko 10 vec nema nikoga na ulici (klubovi su puni :) )

Nadam se da sam pomogla....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u Bratislavi pre jedno 6 meseci.

Grad je prilično mali, centar je recimo manji od centra Beograda. Tvrdjava je takodje znatno manja od Kališa, i prilično jednostavna. Na Dunavu nema splavova i pogledi su prazni.

Sve ovo samo poredjenja radi.

Inače je sve slatko, lepo je prošetati se uličicama, ima finih kafića i restorančića, cene su ok, ljudi su ljubazni.

Predpostavaljam da ako ideš u većem društvu možeš super da se provedeš, kao i u većini gradova.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram krajem aprila da odem do Bratislave na dan ili dva i par dana do Beča.Klasična tura obilazak grada + šoping u usputnim outletima. Ovde sam nasao vrlo malo informacija o Bratislavi, a mislim da je i Beč sada baš aktuelan pa ako može nekih informacija šta treba obići u navedenim gradovima ili usput pošto bi išao autom, gde su jeftiniji HOTELI....

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U 18.2.2010. at 9:18, andrej26 je rekao/la:

Planiram krajem aprila da odem do Bratislave na dan ili dva i par dana do Beča.Klasična tura obilazak grada + šoping u usputnim outletima. Ovde sam nasao vrlo malo informacija o Bratislavi, a mislim da je i Beč sada baš aktuelan pa ako može nekih informacija šta treba obići u navedenim gradovima ili usput pošto bi išao autom, gde su jeftiniji HOTELI....

Pozdrav

 

 

 

Obisli smo Bratislavu kad smo isli u Prag i mogu ti reci da ne moras da trosis noci tamo i novac na prenociste jer stvarno ti je dovoljno svega 2 sata da je obidjes , i iskreno nema mnogo toga da se vidi...Bratislava je kao manji Novi Sad.A za Bec ti ne mogu pomoci jer i ja planiram po prvi put tamo da idem pocetkom aprila ili maja pa sam isto dosla ovde na konsultaciju u vezi njega:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Serbida

 

Mislili smo da stignemo uvece u Bratislavu, prespavamo i sutra obilazimo grad do nekih 14-15h, a onda da obidjemo Avion soping centar (kazu da je garderoba jeftina) i opet uvece u hotel na spavanje.Sutra ujutru pravac Bec, sto je nekih 60km i onda po Becu koliko treba 2-3 dana i u povratku Parndorf.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislili smo da stignemo uvece u Bratislavu, prespavamo i sutra obilazimo grad do nekih 14-15h, a onda da obidjemo Avion soping centar (kazu da je garderoba jeftina) i opet uvece u hotel na spavanje.Sutra ujutru pravac Bec, sto je nekih 60km i onda po Becu koliko treba 2-3 dana i u povratku Parndorf.....

Andrej, moj predlog bi takodje bio kao sto je neko vec pomenuo da ne trosite novac na prenociste u Bratislavi. Grad je simpatican, zanimljiv, ali sve ono sto je znacajno mozete obici za nekoliko sati. Moj Vam je predlog da novac koji bi ste dali na hotel u Bratislavi, sacuvate za Prag ili Bec u kojima svakako imate mnogo vise toga da vidite! smajl.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na savetu, nego ja krecem ujutru i planiram dolazak u Bratislavu u toku dana i obilazak grada popodne i onda spavanje jer cu verovatno vec biti umoran.Ujutru rano odlazak do Beca (60 km), vec sam pitao hotel jel ok da ostavim auto ujutru na parkingu, a da se prijavim u sobu uvece na sta su mi rekli da je to ok i taj dan obilazim Bec pa .......

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se vratio pa ako nekom trebaju cene goriva u Madjarskoj 1.30eur, Slovacka 1.25eur i Austrija 1.17-1.25eur.

 

Isli smo turu Bgd (posli u 6 ujutru) - Bratislava ( stigli oko 12h).U Bratislavi smo bili u hotelu Color sa 3* i preko bookinga me izasao 44eur nocenje sa doruckom za dvoje + free internet i parking. Hotel je skoro nov kao i sobe u njemu, sve je cisto , a dorucak posebna prica prebogat. Obisli smo Bratislavu popodne i uvece, pa u hotel na spavanje.Ujutru smo isli u Bec

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isli smo turu Bgd (posli u 6 ujutru) - Bratislava ( stigli oko 12h).U Bratislavi smo bili u hotelu Color sa 3* i preko bookinga me izasao 44eur nocenje sa doruckom za dvoje + free internet i parking.

Zdravo,super ti je ovaj izvestaj pogotovo sto idem istu turu:).Spavacemo u Bratislavi u istom hotelu pa me zanima kad ste se cekirali u hotel i da li ste do centra isli kolima ili prevozom...toliko,hvala

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam u hotelu Color, u Bratislavi 2008. godine i bio sam zadovoljan. Parking je besplatan. Sobe su kulturne, sa solidnim nameštajem, čiste i prostrane, imaju garnituru za sedenje koja se sastoji od jedne fotelje i klub stola. Kupatilo čisto, prostrano, sa tuš kabinom. Doručak o.k. Možeš se lepo "nabacati". U sobi imaš besplatan pristup internetu, ali ne preko wi-fi-ja, nego preko mrežne kartice. Na recepciji sam dobio besplatno mrežni kabel za povezivanje. Jedan kraj gurneš u konektor koji je namenjen za mrežnu i koji se nalazi na zidu, negde naspram pisaćeg dela pulta. U sobi je i tv, ali frižidera nije bilo (barem tada). Da li je bio fem u kupatilu, to se ne mogu setiti. Samo još jedna napomena prilikom povezivanja računara sa tim konektorom na zidu: obavezno na mrežnoj kartici IP stavite na automatik, jer jedino će tada raditi. U hotel smo stigli negde oko 12-13 h i bez problema odmah dobili sobu. Hotel se inače nalazi na periferiji Bratislave, u nekoj industrijskoj zoni, blizu auto puta E75. U blizini hotela je bio neki hipermarket. Ako se dobro sećam Tesco. Odmah preko puta hotela je benzinska pumpa. Cena benzina je bila otprilike kao i u Mađarskoj. Nekih 100-nak metara od hotela, ali u pravcu prema gradu, je tramvajska stanica. Mislim da sam koristio tramvaj br.4 za odlazak do centra grada, ali nisam baš siguran za ovaj broj. Sve u svemu, imaš liniju koja te vodi do centra, stvarno nije potrebno koristiti kola i petljati se sa parkinzima. Ako idete kolima u Bratislavu, vredi otići do Devinske tvrđave. Ona se nalazi nekih 7-8 km od Bratislave, tačnije na ušću reke Morave (i oni imaju Moravu) u Dunav. Vredi otići i do zamka Crveni kamen, koji je nekih 30-40km od Bratislave. Ako koristiš GPS sve je ovo lako naći:hotel, trđavu, zamak.... Kada sam u GPS (i-go) uneo adresu hotela, izbacio mi je rutu do hotela, ali sa trasom preko celog grada, a ne obilaznicom auto puta E75, tako da sam ovu rutu korigovao ručno i sve je bilo u redu.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo,super ti je ovaj izvestaj pogotovo sto idem istu turu:).Spavacemo u Bratislavi u istom hotelu pa me zanima kad ste se cekirali u hotel i da li ste do centra isli kolima ili prevozom...toliko,hvala

Evo i video zapisa koji sam napravio prilikom boravka u hotelu Color, ali nažalost samo hotelske sobe.

http://www.youtube.com/watch?v=pFklcJx-Do0

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo,super ti je ovaj izvestaj pogotovo sto idem istu turu:).Spavacemo u Bratislavi u istom hotelu pa me zanima kad ste se cekirali u hotel i da li ste do centra isli kolima ili prevozom...toliko,hvala

Izvini, evo mene tek sada. U hotel smo usli oko 19-20 h. Mi smo bili za uskrs tako da nikog zivog nije bilo na ulicama pa smo autom bili do centra za par minuta, jer ne mozes da promasis, ide se samo pravo i tu ima dosta parkinga pa je sve mnogo prosto, nema brige. Moze i prevozom direktno od hotela isto se brzo stize. Dorucak je bio za 5, tako da ne brinete, super je hotel.

Frizidera u Coloru i dalje nema, a u blizini su vam tri velika shooping centra i Ikea.

Srecan put i uzivajte.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko OVE GODINE bio u Bratislavi ? Planiram da je posetim za vikend, i obidjem Ikea-u. Ima li predloga i saveta ?

Zanima me povoljan, ali pristojan (cist) smestaj, ne mora centar, i nista luksuzno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nije mnogo kasno ja sam bio skoro pa pitaj, sorry.

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka